Şimdi Ara

Muhasebe Ofisi için server pc tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Muhasebe ofisimde kullanmak üzere yeni server pc arayışındayım.

Mikrokom GMS.NET isimli bir program kullanmaktayız.

Programa ofis içinden 8 kullanıcı dışarıdan(Fabrikalardan) 3 kullanıcı bağlanıyor.

Programın 10 yıllık datası 50gb civarı veritabanı güncellemesi geldiğinde yada yedek aldığımda program çok yavaşlıyor.

PC'yi hiç kapatmıyoruz 7/24 açık eski serverımız 6 yıldır çalışıyordu artık kilitlenmeye(donmaya) başladı, termal macun yenilemesi, ram değişikliği yada power supply yenilemesi durumu düzeltmedi o anakart ve işlemci yenilenmeli bence.

eski pc i3 3. nesil işlemci 8gb ram ve 128gb ssd den ibaretti ama yavaştı sizce yenisi ne olmalı 24 saat açık kalacak bir pc olduğunu unutmayalım.

• bu özelliklerle gerçekten bunca zaman yine iyi dayanmış fakat yetersiz olan kısım işlemci ve ram kullanmış olduğunuz işlemci server için uygun değil ve o kadar kişi 8 gb lık bir ram e yüklenmeside cabası :) siz iyisi sağlam bir server alın ama gerçek olanından.

• https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/G62KLH3A

Islemci olarak 3400G 'nin yeterli gelecegini dusunuyorum. Ne kadar depolama kapasitesi kullaniyosunuz bilmiyorum ama kesinlikle Samsung 970 PRO modeli bir SSD tercih edin. 500gb veya 1tb olarak degistirebilirsiniz.

Ram fazla derseniz 2x8gb yaparsiniz.

7/24 calistigi icin Gold sertifikali bir PSU ile kullanmanizi oneririm. Ek olarak islemci yogun calismayacak olsa bile uzun omurluluk acisindan 200 liraya bir hava sogutma alarak sicaklikta sikinti yasamama secenegini tercih etmenizi oneririm.

Eski kullandiginiz I3 e gore 3400g cok daha gelismis bir islemci, rahatca altindan kalkacaktir surecin. 3700x gibi bir islemciye gerek oldugunu dusunmuyorum.

• Cevaplariniz icin teşekkür ederim.

Busefer server islemcili 16gb ram 500gb nvmw ssd gold sertificated psu almaya karar verdim.

Peki hangi server islemci 2224 2124 yada sizin oneriniz nedir.

Bu arada markali pcler toplamadan daha ucuza geliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.