Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu - Hapşırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
49.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kuş normalde çok hareketli. Sağlıklı gözüküyor. Yemini yiyor suyunu içiyor uçmasında bir problem yok. Fakat bazen hapşırmaya başlıyor ama tam hapşırıyor mu tıksırıyor mu belli değil. Kafasını hafif yukarı kaldırıp 5-6 kere yapıyor tek seferde. Bunu yaparken yanındaki kuşdan uzaklaşıyor (normalde sürekli yanında olur) 1-2 dk boyunca yapıyor bunu. Sonra geçince aynı eskisi gibi oluyor. Az önce yaptı mesela. Şuan bi sorunu gözükmüyor.

Sebebi nedir? Yardımcı olabilecek var mı ?

• Kafana takma hacı benim kuşumda hapşırıyodu bişe olmaz kafana takma
  • Sorun hala devam ediyor. Gün içerisinde video koyacağım. Biraz araştırma yaptım, soğuk algınlığındandır yazıyor fakat eğer hastaysa bitkin olacağı gibi şeyler de yazıyor fakat bi bitkinlik yok benim muhabbet kuşumda. Neşeli, oyuncu, saldığımda uzun süre uçuyor. Fakat yine de öksürmeye benzer bir ses çıkarıyor. Balkon kapısına çok yakın kafesi ve balkon kapısı sürekli açık. Yerini değiştiricem bugün. Sizin de tavsiyeleriniz varsa beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest Account

Sorun hala devam ediyor. Gün içerisinde video koyacağım. Biraz araştırma yaptım, soğuk algınlığındandır yazıyor fakat eğer hastaysa bitkin olacağı gibi şeyler de yazıyor fakat bi bitkinlik yok benim muhabbet kuşumda. Neşeli, oyuncu, saldığımda uzun süre uçuyor. Fakat yine de öksürmeye benzer bir ses çıkarıyor. Balkon kapısına çok yakın kafesi ve balkon kapısı sürekli açık. Yerini değiştiricem bugün. Sizin de tavsiyeleriniz varsa beklerim.

merak etme tüylerininden dolayı hapşırıyor olabilir vitamin takviyesi yap..
  • benim kuş da günde 5-6 kere hapşrıyodu,hapşırdığında da iki sefer hapşırıyodu..Şuan bikaç gündür hapşırmıyor,büyük ihtimal dediğin gibi soğuk algınlığı vesaire oalbilir.çay kaşığında sıcak çay içir bikaç gün hastaysa
  • Tozlu ortamdaysa belki ondan hapşırıyor olabilir.
  • benim kuşumda öyle hapşırıyodu.ama ben ona sakız verdiğim için oldu.boğazına bişey yapışıyosa onu çıkarmaya çalışıyodur,zorlada olsa su içirmeni tavsiye ederim
  • muhabbet kuşu soğuk algınlığının belirtisini farklı şekilde gösterebilir.Çünkü bazı kuşlar bunu halsizlik iştahsızlık gibi hallerle belli ederken bazıları enerjisinden hiçbirşey kaybetmeden bu hastalığı geçirebilir. Sizin kuşunuzu iyi gözlemlemeniz gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.