Şimdi Ara

Mtb Bisikletimin Maşa Ayarı [SCOTT]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şehir bisikletinden mtb bisiklete gecis yaptım arkadaşlar. Scott Aspect 50 bisiklet aldım. Ön maşa kilitleme özellikli ve bir taraftan kilitlenirken diğer tarafında PRELOAD yazan ve çevir çevir sonu olmayıp bitmeyen bi kapak var. Biliyorum yumuşaklık yani geri tepme gücü olduğunu ama, geri tepme kuvveti nasil azaltılıyor nasıl arttiriliyor bilemiyorum. Yardımcı olursaniz sevinirim arkadaşlar hepinize iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunun cevabini bende merak ediyorum.ona mudahale edilemedigini biliyorum ama ne kadar dogru bilinmez.

• Yazılı anlatımı yetersiz bulup video isteyenler için itinayla video çekebilirim Gaziantep teki bisikletciler yardımcı olamıyor :(

• Sonu yok gibi çevirilir ama bir süre sonra çeviremez hale gelirsiniz."-" yönde ne kadar fazla çevirirseniz o kadar yumuşar "+" yönde de tam tersi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: #ŞARBAY#

Sonu yok gibi çevirilir ama bir süre sonra çeviremez hale gelirsiniz."-" yönde ne kadar fazla çevirirseniz o kadar yumuşar "+" yönde de tam tersi.

Yarın deneyeceğim bi bakalım sonucu buraya yazacağım :)

• - yumusatir + sertlestirir sonu tabii ki var ama elinizle cevirin bi yerden sonra donmez zaten zorlamayin - ye penseyle filan cok cevirirseniz yayin oldugu kisim acilir elle mumkun degil tabi

• fkydln kullanıcısına yanıt
    Hocam cevirdinizmi?.bende sali gunu filan deniycem siz sonuc alirsaniz.az sertlestureyim

• quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

- yumusatir + sertlestirir sonu tabii ki var ama elinizle cevirin bi yerden sonra donmez zaten zorlamayin - ye penseyle filan cok cevirirseniz yayin oldugu kisim acilir elle mumkun degil tabi

Hocam ben gittim bisikletin yanına çevirdim o preload olan kısmı bir süre sonra dönmeyecek yere geldim ama maşanin sertliği hala aynı. Arkadaşıma da denettirdim o da, tamamen - deyken ve tamamen + dayken bir farkının olmadığını söyledi. Maşam mı bozuk acaba çalışmiyor olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: fkydln

quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

- yumusatir + sertlestirir sonu tabii ki var ama elinizle cevirin bi yerden sonra donmez zaten zorlamayin - ye penseyle filan cok cevirirseniz yayin oldugu kisim acilir elle mumkun degil tabi

Hocam ben gittim bisikletin yanına çevirdim o preload olan kısmı bir süre sonra dönmeyecek yere geldim ama maşanin sertliği hala aynı. Arkadaşıma da denettirdim o da, tamamen - deyken ve tamamen + dayken bir farkının olmadığını söyledi. Maşam mı bozuk acaba çalışmiyor olabilir mi?

bisikleti alalı 6 ayı geçtiyse bakım gerekiyor olabilir

• #ŞARBAY# kullanıcısına yanıt
    Ustacım ben bayağı bir çevirdim bunu biraz kurcaladım galiba. Dediğiniz gibi penseyle yumuşatmaya çalışırken plastik kınım çıktı ve geri takılıyor. Nasıl yaparım biraz yardımcı olabilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Fkurt0

Ustacım ben bayağı bir çevirdim bunu biraz kurcaladım galiba. Dediğiniz gibi penseyle yumuşatmaya çalışırken plastik kınım çıktı ve geri takılıyor. Nasıl yaparım biraz yardımcı olabilir misiniz
    Bu nasıl bir hort aman yarabbi kaç yıl olmuş :D

Tam olarak hiçbirşey anlamadım ama detalı şekilde sorunu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.