Şimdi Ara

MSMG Toolkit ile Kendinize Özel Windows 10 ISO Dosyası Hazırlayın. (Detaylı Anlatım) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
65
Favori
58.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Az önce 9.3 vardı sanırım sadece bunu da eve geçince deneyeyim eğer yine hata verirse 9.2 den devam teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

En yeni sürüm 9.3.1'dir. En yeni sürümü deneyin eğer yine sorun yaşarsanız.

Aşağıdaki linkteki "Archive" klasöründen eski sürümlere ulaşabilirsiniz.
    https://mega.nz/#F!shRnyaLB!cfKxuAkOZ7adG9dvVFis4A
    9.3.1de de aynı sorun var, 9.2 de 1809 u baştan kuruyorum, windows açıldıktan sonra 1903 gelmemesi için yani updateleri engellemek için ne yapmalıyım ?

• cantekim kullanıcısına yanıt
    1809 kurduktan sonra 1903 özellik güncelleştirmesinin gelmesini istemiyorsanız Pro veya Eşdeğer bir sürüm kullanıyorsanız Ayarlar/Güncelleştirme ve güvenlik/Windows Update/Gelişmiş seçenekler bölümünden Yarı Yıllık Kanal ayarını yapın bu 90 ila 120 gün arasında 1903 sürümünü erteler daha fazla ertelemek isterseniz aşağıdaki kutucuğa gün olarak bir değer yazın.

Örnek:

Yarı Yıllık Kanal+275 Yani

90+275 gün= 365 gün 1903 sürümü ertelenmiş olur.
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Ben hala sl kullanıyorum 😆

Pro kullanabilirsin. Orjinal lisans yapmak çok kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Pro kullanabilirsin. Orjinal lisans yapmak çok kolay
    bir reg dosyası ile halledilebilmesi gerek aslında :D

ayrıca 1903 ü editleyemiyoruz hala heralde :/ 9.3.1 de işe yaramadı
  • 1903 baya stabil olmuş. Hız olarak 8.1 e yaklaşmış sanki. Ssd ile iyi işler çıkarıyordur tahminim. 7200rpm disk ile windows 7 stabilitesi verdi sonunda.
  • MSMG ToolKit v9.3.2 çıkmış
    1903 editlenebiliyor mu acaba deneyebildiniz mi ?

Denemedim.
  • programla vs. uğraşmadan şöyle bir siteden indirebilirsiniz
    https://tb.rg-adguard.net/public.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

programla vs. uğraşmadan şöyle bir siteden indirebilirsiniz
    https://tb.rg-adguard.net/public.php
    programla uğraşmamızın sebebi, o windows sürümünün içerisindeki gereksiz uygulamaları eklentileri silmemiz, örnek windows defender, smartscreen vs. uğraştırıcı belki evet ama öğrendikten sonra da pek esprisi kalmıyor kolayca yapılabiliyor tavsiye ederim
  • ltsb için güncel tarihli güncelleme entegreli bir çalışma olacak mı?

ben kendim güncellemeleri entegre etmek istesem hangi güncellemeleri dahil edebileceğimi nasıl öğrenebilirim? ayrıca güncelleme entegre sistemimin en sorunsuzu bu mu?

son olarak hala ltsb kullanmak mantıklı mı? 1903 home ve ltsb arasında kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intouchable -- 3 Ağustos 2019; 12:20:24 >
  • Intouchable kullanıcısına yanıt
    Benim hiç LTSB çalışmam olmadi ama bu olmucak anlamına gelmez. Zamanım olursa belki yapabilirim.
    Son iki yıl içinde toplanmış yeni bir sistemiz varsa LTSB sürümünde sürücü sorunları cikabilir. Onun haricinde eski bir sistemse LTSB sürüm kullanılabilir bir sıkıntı çıkmaz.

Güncelleme konusunda ise toplu güncellemelerin en son çıkanini eklemeniz gerekiyor.

Tam listesini müsait olunca yazarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    2014 yıllı asus laptopa sahibim. sadece şu an harddisk ve ssd güncellemesi yapıcam. onlarda da ltsb sorun çıkarmaz sanırım. sizin öneriniz ltsb mi yoksa 1903 home sürümünden yana mı olurdu?

• Intouchable kullanıcısına yanıt
    LTSB ile 1903'u kıyaslarsanız tabi ki LTBS derim. Çünkü hiç bir zaman en son sürümü önermiyorum.
  • Özel Windows oluşturduk. diyelim
    ''ToolKit_v9.3.2'' Klasörünü boyutu 15 GB yakın bunu silmek istiyorum ama silinmiyor neden acaba ?
  • Konuyu yeni gördüm, eline emeğine sağlık. Bir sorum olacak. 1903 güncellemesi için gerekli updateler hakkında bilgin var mı?

• LEAME kullanıcısına yanıt
    Müsait olunca bu mesaja eklerim.

Edit:

KB4515383 SSU
    KB4515384 CU

Bu iki güncelleştirmeyi eklemeniz yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 19 Eylül 2019; 11:59:22 >
    • Paylaşım için teşekkürler güzel bir rehber olmuş. Teamos üzerinde oluşturulan hazır ISO'ları deneyimledim. İndirmek istediğiniz ISO'nun ismini Google'da aratarak ulaşabilirsiniz. Minimum disk kullanımı için tüm sistemlerde sanal bellek(virtual memory), hibernation(uyku modu) kapatılmış ve sıkıştırma yapılmıştır. Aşağıdaki satırları CMD'ye girerek siz de yapabilirsiniz.

Sıkıştırma yaparak yerden kazanmak için:

Compact.exe /CompactOS:always

Hibernation(uyku modu)'ı kapatarak yerden kazanmak için:

powercfg -h off

Gelelim sistemlere:

• Dokunulmamış Windows 10 1903 x64 UEFI MSDN(Microsoft'un Sitesinden) (4.25 GB)

MSMG Toolkit ile Kendinize Özel Windows 10 ISO Dosyası Hazırlayın. (Detaylı Anlatım)

• Windows 10 1903 MSDN x64 UEFI/Mağaza-Uygulamalar Silindi/Blackviper Script Uygulandı/Defender Kapatıldı/Sıkıştırma Yapıldı/Sanal bellek ve uyku modu kapatıldı (4.25 GB)

MSMG Toolkit ile Kendinize Özel Windows 10 ISO Dosyası Hazırlayın. (Detaylı Anlatım)

• MPB PURE Edition x64 UEFI (1.29 GB)

• WIN 10 LTSC Modded En-Us (Nicky-Dark Wolf) x64 UEFI (1.97 GB)

• Windows 10 Pro x64 1903 Slim (Nicky-Dark Wolf) x64 UEFI (1.73GB)

Bu sürümde Windows güncelleştirmeleri, dil ekleme, yazıcı gibi ek cihazlar sorunsuz çalışıyor.

• Windows 10 RS5 LTSC - Lite Version x64 UEFI (1.31 GB)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 19 Eylül 2019; 18:13:33 >

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.