Şimdi Ara

MSLA 3D Printer Anycubic Photon Mono inceleme ve deneyim (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
8
Favori
9.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hocam şimdi ne yapmam gerekiyor ilk görsel hatalı olması gereken nokta ve sağ üstte ufacık bi çıkıntı var onun haricinde o taraf iyi görünüyor.

MSLA 3D Printer Anycubic Photon Mono inceleme ve deneyim

burada ikinci görselde hepsinin tam çıkması gerekirken soldan 3 tanesinde sııkıntı var şimdi ne yapmam lazım anlamadım :)

baskımın ayarları da bu şekildeydi. @orhanyor

• demek oluyorki underexpose durumu var. sonra baska bir printte supportlar tutmayacak demektir. Bu durumda ayarlara bakiyorum 2.5 saniyeyi 2.7 yap tekrar basim yap yada 2.6. deneme yanilma yontemiyle duruma gore rakami arttirman gerekiyor. success yazan kisim komple basilmis olacak failure yazan kisimda koniler olacak sadece.

Bir de ayarlarinda off time i 1saniye, z lift distance 6mm, z lift speed 1mm yap, hizdan dolayi bir problem olusmasin.

• Bu testi bende hic yapmadim ama gecen gun yeni bir recinede parcalar uyusmadi birtanesinin fiziksel dogrulugu tutmuyor demekki bende overexpose yapiyorum. su printi bende bir deneyeyim boyle olmayacak :)

• teşekkür ederim bu ayarlar ile tekrar deneyeceğim. @orhanyor

• Secomann kullanıcısına yanıt

dun gece deneme yaptim 2saniyelik ayarda bu recine sanki fazla basim yapiyor gibiydi. 1.5saniye ile denedim success yazan kisimdaki konilerden 2 tanesi tam birlesmedi. bu resimdekini 1.6saniye ile bastim. sonuc tam olarak boyle olmali.

• Merhaba yine ben yine baskı alamayan tabana yapışan model sizlerin yazdığı ayarları yaptım fakat olmuyor en iyi şekilde ipa ile temizledim heryeri yine olmuyor Servise göndermek için satıcı ile iletişime geçeceğim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• 7UZSXR4YUD kullanıcısına yanıt

yukarda verdigim modeli bir basarmisin bakalim nasil bir sonuc alacaksin. gordugum kadariyla modelde yariklarda olusmus sanki yeterli exposure suresi yokmus gibime geliyor.

bu arada yukarda verdigim ayarlari kullanabilirsin ama exposure suresi her recine icin farklidir. kimisi 3.5 saniye kimisi 1.3 saniyeye kadar inebilir o yuzden o testi yukaridaki model ile kendin yapman gerekiyor.

bahs ettigim gibi mesela 1.5saniye azdi fail oldu, 1.6 saniye tam geldi. bu sure belki senin recinede 3 saniye bile olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 16 Mart 2023; 22:58:54 >
  • orhanyor kullanıcısına yanıt

gayet iyi görünüyor ve 1.6 saniye epey hızlı bi zaman iyi bir sonuç olmuş :) ben 2.5 ile yapmıştım testi.

• Secomann kullanıcısına yanıt

dedigim gibi her recine farkli, bu recine %50 karisim. orjinal recine aslinda 1.3 saniye ile super basiyor, karisim yaptigim ise 2 saniyelik yani ikisinin ortasi gibi bir rakam lazimdi.

ama elimde 3.5 saniye isteyen recine de var. baslangic noktasi icin recine firma/modelinde printer icin belirtilen rakama bakmak gerek ordan baslarsin ve ince ayari bu model ile cekersin. benim gibi karisim yaparsan ki ozel bir sebebin yoksa hic gerek yok, ozamanda biraz deneme yanilma yolu ile bulursun.

Tamamdır teşekkürler deneyeceğim.

• Merhaba,

Halot one aldım bende. önce bir flash içindeki çıktıyı aldım. sorunsuz aldı. Daha sonra Pokemon figürü-Charmander basmaya çalışıyorum. ya çıkarmıyor,ya reçine koyduğumuz yere dümdüz bir şey olarak basılı kalıyor. yada dün mesela 7 saat bekledim hiçbir şey çıkmadı.

Bu arada Reçineyi tekrar kutusuna dökmek için huni ve cap şeklinde bir şeyler çıkardım onları çıkardı. Bu pokemon figürünü alırken asla olmuyor. Yardımcı olacak birisi var mı ? ne yapmam gerekiyor ?

• cok bilinmeyenli deklemde sadece X i bilerek sonuca varamayiz :) benzer sorunlarda problemi olan arkadaslar oldu gecen sayfalara bir bakmani oneririm, kalibrasyon modelinden bir baski al, supportlari nasil attin vs bir suru sey var. en azindan eger icinde gelen dosyayi bastirabildiysen makinede sorun yok demektir.

Baktım hocam ama olmadı. Buradan sağolsun bir arkadaş yardımcı oldu ama bu seferde böyle oldu. Testleri gayet güzel basıyor bu arada. Kendi istediğimi basamadım daha

• Böyle alsam düzgün çıkar mı sizce ?

• l3on1d4s L kullanıcısına yanıt

peki makinenin icindeki modelin basim parametreleri ile senin kendi dilimledigin modelin paramtreleri ayni mi?

Bu son modelin altindaki sari seyleri anlayamadim nedir onlar?

Hayır değil hocam basarken dosya parametrelerini bas diyorum.

İçini boşalttım, delik açtım, böylede destek verdim. Başka ne yapmam gerekir ?

• kotu durmuyor bence basim basarili olabilir fakat kuyruk kismina ben olsam biraz daha destek atardik cunku ilk tutundugu yer uzun bir sure desteksiz gidiyor. Ben baslangic noktalarina hep fazla atiyorum o yuzdendir herhalde ki pek sorun yasamiyorum. parmak aralarina da birer destek at digerleri fail olursa bari ordan yurur.

dediğinizi yaptım ekledim oralara ekstra şimdi deneyeceğim yine bakalım ne olacak :)

• l3on1d4s L kullanıcısına yanıt
    qua07 arkadaşa özellikle teşekkür ederim :) o sağolsun doğru konumlandırmayı yaptı. İlk denemede olmamıştı ama şimdi çok güzel oldu :)

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.