Şimdi Ara

##MSI Z97 Serisi Anakart Kullananlar Kulübü## (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
12
Favori
47.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Bence crysis3 online mutlaka oynamalisin ucuz zaten 30lira orjinal cd si.Bence ful ayarada crysis 3 zaten aşiri bi ekran görüntü farki olmuyor bazi ayarlari kisarak rahatca oynayabilirsin gtx760 ve 2500k gayet güzel bi 2li aslinda.fazladan para harcamana gerek yok şimdilik aslinda ama illeda param var harciycam yeni sistem kurmak istiyorum dersen i7 4790k yada biraz bekle 6700k al z170 anakart skylike gtx980 birde yanina çatir çatir her oyunu oynarsin full ayarda

Crysis 3 orijinal oyunu almıştım, duruyor. Yükledim, biraz denedim, baktım kasıyor sildim. Online oynamayı denemedim. Crysis 2'de denemiştim ama beceremeyince vazgeçmiştim.

Durduk yerde para harcamak gibi bir derdim yok ama mevcut anakart ve işlemci ikinci elde değerliyken elden çıkarıp sistemi 1 tık yukarı çıkarayım diyorum.

Ben alırken 2500k piyasanın favori işlemcisi idi. Şimdide sanırım 4790k öyle. Bu durumda upgrade edersem, şansım da yaver giderse yine hızlı ve kararlı iyi bir sisteme sahip olacağım. Sadece anakart ve işlemciyi upgrade etmeyi düşünüyorum. Diğer bileşenleri kullanmaya devam edeceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Bence biraz daha sabret 6700k bi piyasaya giriş yapsin dedikleri gbi isil termal tasarim 4790k ninkindan iyi ise 4790k sollayabilir.o yüzden zarar etme istersen ama yinede sen bilirsin tabi birde şöyle bişi var melez anakartlar girmeye başladi piyasaya eskilerdeki gibi z170 melez anakartlarda umarim isinma sorunu olmaz eski dd2 ve hem ddr3 takilabilen melez anakartlarvardi kuze ve guney köprüleri neydi öe alev alacak gibiydi incelemeleri bende sabirsizlikla bekliyorum bende sizin gibi
  • z97 pc mate mi yoksa z97 g43 mü tercih etmeliyim. tomshardware de birisi ikisinin arasindan pc mate secerdim demis de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler arkadaşlar.Yakınlarda yeni bir pc topladık.Tüm bağlantıları yaptık yanlız sistemi başlatmaya çalıştığımızda yani power tuşuna baştıktan sonra 1 sn içinde fanlar dönüyor,ledler yanıyor ve anakart kendine reset atıyor ve bu sürekli oluyor.PSU olarak Corsair Vs500V güç kaynağı kullanıyoruz ve anakart üzerinde 4 pinlik JPWR3 güç soketine psuda uygun konektör bulamadığından bağlamadık zaten bu JPWR3 soketi opsiyonel olarak bağlanıyormus.Uygun konektör aradık ama üzerinde PCI-E yazan 6 pinlik bir soketin de bu JPWR4 yerine girmemesinden kaynaklı sıkıntımız var.Varsa bu anakartı kullanan acaba siz JPWR3 yerine güç konektörü bağladınız mı ?.Acaba reset atması bundan mı kaynaklanıyor yoksa sıkıntı başka yerdemi.Bilgisi olan varmıdır? İyi günler.

Sistem Özellikleri

Anakart = MSI Z97 M POWERAC
    İşlemci = İntel i7 4790K
    PSU = Corsair VS550
  • muratdemirtastr M kullanıcısına yanıt
    Ayni sorun bendede vardi ariza power yani psu danmiş garanti verdim yenisiyle değiştirdiler sorunum çözüldü
  • Konu sahibi ölmüş de haberimiz yok haftalardır kimseyi eklemiyor.
  • g43 ün soğutması daha iyi
  • quote:

Bence biraz daha sabret 6700k bi piyasaya giriş yapsin dedikleri gbi isil termal tasarim 4790k ninkindan iyi ise 4790k sollayabilir.o yüzden zarar etme istersen ama yinede sen bilirsin tabi birde şöyle bişi var melez anakartlar girmeye başladi piyasaya eskilerdeki gibi z170 melez anakartlarda umarim isinma sorunu olmaz eski dd2 ve hem ddr3 takilabilen melez anakartlarvardi kuze ve guney köprüleri neydi öe alev alacak gibiydi incelemeleri bende sabirsizlikla bekliyorum bende sizin gibi

Öncelikle Yardımınız için teşekkür ederim. Mesajınızı okuduktan sonra 6700k işlemcileri biraz araştırdım. Ayrıca Eksen Bilgisayar ' a i7-5775c işlemciler da gelmiş, onları da kısaca araştırdım. Ayrıntıya girmeden, kararımı i7-4790k ve z97 anakarttan yana verdim.

Fiyat olarak Asus pro gamer "bana" çok uygun. Fakat sanırım 4790k ana konusunda bir arkadaş veya belki bu konu altında net olarak hatırlamıyorum, "alacağınız kart mutlaka 8 faz digital vrm tasarımına sahip olmalı, bunu da gigabyte gaming 5 ve 7 sağlıyor, bu kartlardan başkasını almayın" demişti. MSI ve Asus o.c. yapacaklar için tercih edilmemeli demişti.

Şimdi bundan hareketle sizlere şunu sormak istiyorum. i5-2500k'yı az bir o.c. ile günlük 4.3 Ghz ile çalıştırıyorum. Stabil, hiç bir sorun yok. 4790k'yı ise yine çok az bir zorlama ile günlük 4.6-4.7 bandında çalıştırmak istiyorum. Ne kadar o.c. yapacağım konusunda size bir fikir vermiştir. Asus Pro Gamer digital vrm tasarımına sahip olmadığına göre beni o.c. konusunda zorlar mı? Şu anda kullandığım anakart Asus Sabertooth oldukça da memnunum. Yine memnun kalacağımı düşünüyorum.

MSI kullanan arkadaşlar bu konuda ne düşünürler? Asus alma MSI al derler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finansmen1 -- 30 Temmuz 2015; 15:40:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Asus pro gamer seriler gerçek 8+2 faz yani vrm sahip değiller. msi 6+2faz diye bilşyorum z97 gaming 7 kastim ama sicakliğa dayaniklilar fazlar bayaği kaliteli msi in.Gibabytelar 8+2 faz ama gel gelelim kaliteli değiller asus ve msi gibi bilmiyorum ama benim kötü maceram oldu gigabyte o yüzden artik uzak duruyorum ve bios guncelleme olsun felan gigabytlar guncel destek iyi değiller çok sorun okuyorum bu anlamda gigabyte anakartlar hakkinda dedğiniz gibi gigabytelar tam f/p ürünüdür o fiyata 8+2 faz sayisina sahip baska anakart bilmoyorum istersen Asrock deneyebilirsin bende birdaha 4790k alirsam bu anakarti düşünüyorum
    http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z97%20Killer/ suan asrock kullaniyorum gayet guzel çok memnunum bir sürü fan girişi varmsi gaming 7 gibi ve 8faz bilgin olsun
    yada msi gaming 7 çok guzel anakart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 30 Temmuz 2015; 19:11:53 >

• quote:

Asus pro gamer seriler gerçek 8+2 faz yani vrm sahip değiller. msi 6+2faz diye bilşyorum z97 gaming 7 kastim ama sicakliğa dayaniklilar fazlar bayaği kaliteli msi in.Gibabytelar 8+2 faz ama gel gelelim kaliteli değiller asus ve msi gibi bilmiyorum ama benim kötü maceram oldu gigabyte o yüzden artik uzak duruyorum ve bios guncelleme olsun felan gigabytlar guncel destek iyi değiller çok sorun okuyorum bu anlamda gigabyte anakartlar hakkinda dedğiniz gibi gigabytelar tam f/p ürünüdür o fiyata 8+2 faz sayisina sahip baska anakart bilmoyorum istersen Asrock deneyebilirsin bende birdaha 4790k alirsam bu anakarti düşünüyorum
    http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z97%20Killer/ suan asrock kullaniyorum gayet guzel çok memnunum bir sürü fan girişi varmsi gaming 7 gibi ve 8faz bilgin olsun
    yada msi gaming 7 çok guzel anakart

Teşekkür ederim bilgi için!!!!

Bir arkadaşımız da şöyle demiş "Ayrica ya giga gaming 5 yada pro gamer al, Xpower disinda tum msi z97 anakartlar cacik"

3-4 senede bir upgrade ediyorum sistemi. Her defasında da kafam çok karışıyor. Şimdi sizin çok bilgili olduğunuzun farkındayım. Diğer arkadaşımız da çok bilgili. Öyle olunca benim açımdan iş daha da zorlaşıyor.

Mesela bir arkadaşımız Asus Pro Gamer incelemesi yapmış (mühendismurat), bence harika bir inceleme olmuş. Ona bile şu vrm ve o.c. meselsi yüzünden öyle sallamışlar ki, okudukça inanamadım. Oysa o da onları ciddiye almıyor ama eleştirenler öyle eleştirmişler ki, kartı alasınız gelmiyor.

Ya nere baksam o var muhendis murat her konuya el atiyor masallah,sirf yazmak için yaziyor bişileri.inceleme yapiyor madem eline alip karti bikaç overclock yada kartin sinirlarini zorlar koyarsin öle ordan burdan bulugun resimlerle 8 faz olmadigi halde 8vrm diyerek insanlari yanlis yonlendirerek inceleme yapilmaz burada biz zurnanin zırt dedigi yeriz satici degil kullaniciyiz bizde diger kullanicak arkadaslari yanlis yonlendirirsek kullanmadigimiz bisi hakkinda yorum yaparsak ne anlami kaliyor ozaman bu forumda olmanin?birbirimize yardim icin buradayiz kostek olmak icin degil ben gordugum kadariyla muhendis murat bu yuzden eksileniyor saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 30 Temmuz 2015; 20:55:04 >
  • quote:

Ya nere baksam o var muhendis murat her konuya el atiyor masallah,sirf yazmak için yaziyor bişileri.inceleme yapiyor madem eline alip karti bikaç overclock yada kartin sinirlarini zorlar koyarsin öle ordan burdan bulugun resimlerle 8 faz olmadigi halde 8vrm diyerek insanlari yanlis yonlendirerek inceleme yapilmaz burada biz zurnanin zırt dedigi yeriz satici degil kullaniciyiz bizde diger kullanicak arkadaslari yanlis yonlendirirsek kullanmadigimiz bisi hakkinda yorum yaparsak ne anlami kaliyor ozaman bu forumda olmanin?birbirimize yardim icin buradayiz kostek olmak icin degil ben gordugum kadariyla muhendis murat bu yuzden eksileniyor saygilar

Saygılar benden. Teşekkürler yardımınız için.

i7 4790k kullanicilari bolumunda benim paylastigin degerler var 4.8ghz gayet stabil msi z97 gaming 7 i7 4790k ile kullandim siz 4.8ghz uzeri degerler dusunmediginiz icin f/p ürünü z97 gaming 7 onerdim ben.tabi gigada alabilirsiniz secim sizin.
    bu arada giga z97 anakart alirsaniz deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim diger kullanıcıları bilgilendirme amacli sevinirim
  • w10 için Asmedia, Rapid Start ve Smart Connect driverları henüz yüklenmemiş MSI'ın sitesinden bakıyorum. (z97s sli plus) Sizde de böyle mi?
  • quote:

i7 4790k kullanicilari bolumunda benim paylastigin degerler var 4.8ghz gayet stabil msi z97 gaming 7 i7 4790k ile kullandim siz 4.8ghz uzeri degerler dusunmediginiz icin f/p ürünü z97 gaming 7 onerdim ben.tabi gigada alabilirsiniz secim sizin.
    bu arada giga z97 anakart alirsaniz deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim diger kullanıcıları bilgilendirme amacli sevinirim

Yok ben büyük ihtimal Asus Pro Gamer alacağım.

Bu arada Technopat incelemesini inceliyorum, vrm'ler digital diyor Asus Pro Gamer Z97 için. Dakika 10:30'dan itibaren!! Kafam karıştı!!

https://www.youtube.com/watch?v=e5Sz_FZow1o

Yok ya onlar sirf reklam için inceleme yapiyorlar onlarin aciklarini yakaladim bi kaç tane yalanlarini cikardim technopad forumda banladilar nickimi artik girmiyorum oraya kullanicilara yanlis bilgi veriyorlar cogu dogru ama abartiyorlar cok yağlaya ballaya anlatiyorlar öle yapmak zorundalar yoksa nasil para kazanicaklar
    http://cdn.overclock.net/0/07/071b2d45_1.png buradan bakabilirsin arkadasim

• Beyler benim anakart hakkında düşünceniz nedir ?
  • MSI Z97 Gaming 7 ile alel acele Win10 geçtim Sound Blaster 2'yi Win10'a uyarlamamışlar mal gibi kaldım öyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonacoDoom -- 31 Temmuz 2015; 17:07:10 >
  • Arkadaslar bu msi live update programi guvenilirmi ? bununla bios update yapanlar varmi ? Bi kac yerde sorun cikardigini duydum ne kadar dogru bilmiyorum ... yukleyip yuklememekte kararsiz kaldim ne tavsiye edersiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasinadin kullanıcısına yanıt
    Siteden dosyayı indirip usb'ye atıp BIOS içinden yapın güncellemeyi. Dediğiniz gibi program üzerinden yapılan BIOS güncellemelerinde sorun çıkabiliyor. Başıma geldi de :)
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.