Şimdi Ara

MSI Z77A-GD55 Kullananlar Klübü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
7
Favori
17.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu Winki 3 varya onu kullanan varmı aranızda ben yükledim biostan interneti deneyim dedim olmadı sol köşede alt çizgi oluyor bekliyor

biosta brosere tıklıyom kurduğum hdd istiyor zaten tek kurduğum görünüyor sonra Winki reklam sayfası açılıyor gibi oluyor sonra f8 fealn dedi kaldı nedir acaba sorun bi ayar varmı yeni teknolojlere ısınmak zor öğrenmek gerek

yardım ederseniz sevinirim
  • Konu ne kadar güncel bilemeyeceğim ama benide ekleyebilirsiniz :)
    p67a gd55 bozuldu ve msi tr ofisi çok alakadar oldu biraz fazla beklettikleri ve üzdükleri için
    z77a gd55 verdiler
    MSİ TR ve Servispointte gelişme var servis kısmında sanki biraz daha iyiye doğru adım attılar

yalnız arkdadaşlar bi sorum olucak tahminim var ama sizede sorayım işlemci ısımda bir problem var ilk açıldığında
    40c üzeri fifa falan oynarken 90lara dayanıyor stok fan üzerindeki ama benim tahminim o bile problemli yakında soğutucu alacağım
    ama tam kararda veremedim macho,pc cooler s121, ve cooler master 612s arasında kaldım yorumlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ronaldinho26 -- 15 Ocak 2013; 18:56:52 >

• merhaba acil bir problemim var bugün anakart ve işlemci aldım.anakart msi gd65 işlemci ise i5 3570k .bağlantıları yaptım herşey tamam çalıştırdığımda ise alarm ledi hariç hepsi yanıyor ve ekran açılmıyor.ekran kartı olarak entegreyide denedim başka bir ekran kartı bile taktım yine aynı sorun ekran açılmıyor...yardım ederseniz çok sevinirim :))
  • birde bende başka bir anakart var onla denediğimde açılıyor bir sorun yok,
  • quote:

Orijinalden alıntı: divanlar

merhaba acil bir problemim var bugün anakart ve işlemci aldım.anakart msi gd65 işlemci ise i5 3570k .bağlantıları yaptım herşey tamam çalıştırdığımda ise alarm ledi hariç hepsi yanıyor ve ekran açılmıyor.ekran kartı olarak entegreyide denedim başka bir ekran kartı bile taktım yine aynı sorun ekran açılmıyor...yardım ederseniz çok sevinirim :))

çok az bilgi vermişssin açılışta ses geliyormu sistemde fanlar dönmeye başlıyormu ekrana görüntü gelmiyorr boot ekranı veya bios geliyormu?????
  • ses geliyor bilgisayar çalışıyor ama ekran açılmıyor sorunu sanırım buldum anakartta işlemcinin konulduğu yerdeki tellerin bir kısmı eğilmiş sorun bu olabilir mi ?ben hiç temas yapmadım vatandan aldım anakartı değiştirirlr mi sizce
  • quote:

ses geliyor bilgisayar çalışıyor ama ekran açılmıyor sorunu sanırım buldum anakartta işlemcinin konulduğu yerdeki tellerin bir kısmı eğilmiş sorun bu olabilir mi ?ben hiç temas yapmadım vatandan aldım anakartı değiştirirlr mi sizce

tabiki olabilr
    işlemci soketinden bahsediyorsun galiba mutlaka hemen götür kendileri denesinler çok zorlama
  • quote:

ses geliyor bilgisayar çalışıyor ama ekran açılmıyor sorunu sanırım buldum anakartta işlemcinin konulduğu yerdeki tellerin bir kısmı eğilmiş sorun bu olabilir mi ?ben hiç temas yapmadım vatandan aldım anakartı değiştirirlr mi sizce

Hocam aynı sorun bende de oldu. Dediğin gibi anakarttaki işlemci soketindeki pinlerin bi kaç tanesi eğikti.
    Son anda gördüm ayrıca işlemci de tam oturmadı sokete o yüzden. Ama ben hiç çalıştırmadım anakartı kısa devre filan olur da işlemci yanar diye..
    İnternetten almıştım ama bulunduğum şehirdeki vatanbilgisayara götürdüm iade aldılar ve yenisini verdiler sağolsunlar.
    Garantiyi bekleyecez diye korktum ama korktuğum olmadı çok şükür
    Bugün de indirim var bulunduğun yerde stokta varsa bekleme bence..

• iyi günler arkadaşlar ben de birkaç güne gd55 kullanıcısı olarak aranıza katılacağım ancak size danışmak istediğim bir konu var.

bu anakart için en uygun ram hangisidir? 2x4gb 1600mhz almak istiyorum ancak marka ve model olarak ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxbatmanxx -- 26 Ocak 2013; 12:51:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ggdlr

iyi günler arkadaşlar ben de birkaç güne gd55 kullanıcısı olarak aranıza katılacağım ancak size danışmak istediğim bir konu var.

bu anakart için en uygun ram hangisidir? 2x4gb 1600mhz almak istiyorum ancak marka ve model olarak ne önerirsiniz?

corsair çok öneriliyor
    ben g-skill ripjaws kullanıyorum 2*4 sorunsuz
    http://www.msi.com/file/test_report/TR10_2534.pdf
    buda msin kendi sitesindeki destek listesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Ronaldinho26

quote:

iyi günler arkadaşlar ben de birkaç güne gd55 kullanıcısı olarak aranıza katılacağım ancak size danışmak istediğim bir konu var.

corsair çok öneriliyor

teşekkürler..
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/gskill-f3-12800cl9d-8gbxl-8gb-(2x4gb)-ripjawsx-ddr3-1600mhz-cl9-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=51959

ben de bunu almaya karar vermiştim ama destek listesinde yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ronaldinho26

quote:

corsair çok öneriliyor

teşekkürler..
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/gskill-f3-12800cl9d-8gbxl-8gb-(2x4gb)-ripjawsx-ddr3-1600mhz-cl9-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=51959

ben de bunu almaya karar vermiştim ama destek listesinde yok

F3-12800CL9D-8GBXL modeli
    benimkinin aynısı rahatlıkla alabilirsin hem p67a gd55, hemde z77a gd 55 serisinde hiç problemsiz kullandım

• Beyler Bu anakartı vatan pcden almak istiyorum. ama vatandan alınan msi kartlarda Lga ayakları yamuk veya kırık çıkma durumu varmış . ve vatan değişim yapmıyormuş direk Servise gönderiyormuş .

Gönül rahatlığı ile alayımmı bu kartı sizce ? . Bu vatan pc ye pek güvenmiyorum açıkçası ama indirimleri dolayısıyla alıcam büyük ihtimal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi empath -- 27 Ocak 2013; 2:40:44 >
  • aynı şikayet dediğin gibi forumda birçok kişide vardı lga ayak yamukluğu
    ama bu vatandan kaynaklanmıyor bence
    diğer konuya gelecek olursak sizin ürünü netten sipariş ettiğiniz andan itibaren
    ürün elinize ulaştıktan sonra hiçbir gerekçe göstermeksizin 7gün içinde iade hakkınız var almak zorundalar

mesafeli satış sözleşmesi

Cayma Hakkı
    Madde 8 — Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının 7 günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcı veya sağlayıcıya aittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ronaldinho26 -- 27 Ocak 2013; 3:41:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: empath

Beyler Bu anakartı vatan pcden almak istiyorum. ama vatandan alınan msi kartlarda Lga ayakları yamuk veya kırık çıkma durumu varmış . ve vatan değişim yapmıyormuş direk Servise gönderiyormuş .

Gönül rahatlığı ile alayımmı bu kartı sizce ? . Bu vatan pc ye pek güvenmiyorum açıkçası ama indirimleri dolayısıyla alıcam büyük ihtimal

Hocam bir önceki sayfada da yazmıştım. Ben de netten aldım. 3 tane pin yamuk geldi.
    Bulunduğum şehir sivas'taki şubeye gittim iade ettim. Yerine aynı fiyatta çek verdiler.
    Aynı anakarttan aldım hatta 2 lira düşmüş fiyatı ona da mouse pad aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: configsYs

Selam dostlar. zaman ayırıp biraz overclock yaptım. turbo_boost 4.7ghz olacak şekilde yaptım. overclock denememde tasarruf özelliklerini kapatmadım pcnin. sadece cpu core maximum ratio seçenekleri ile overclock yaptım.(cpu features sekmesinde)vcore 1.40 digital compensation high , vdroop auto , c-state =c2

version 1.6 bios yüklü. Fiyat performans odaklı düşündüğüm anakarttan bu kadarını almak beni memnun etti doğrusu.

idle

http://www.flickr.com/photos/92670216@N06/8420452269/in/photostream/lightbox/

load

http://www.flickr.com/photos/92670216@N06/8420451069/in/photostream/lightbox/

zaten msi oc için gayet uygun anakartlar üretiyor ve kaliteli bileşen kullanıyor.
    niye bu kadar şaşırdınki
    bende buna şaşırdım

• speedstep açıkken, masaüstünde 1.600mhz'den load altında 4800e (bugün bunu deniyorum) hata almadan çok da yüksek olmayan bir voltajla çıkmak, msı'ın f/p anakartından beklediğim birşey değildi doğrusu.
  • AMI BIOS Sürüm 1.8

- Update CPU Micro Code.
    - Enhanced PCI-E display card performance.
    - Improved memory compatibility.

http://www.msi.com/product/mb/Z77A-GD55.html#/?div=BIOS
  • quote:

Orijinalden alıntı: LioNiNaCaGe

AMI BIOS Sürüm 1.8

- Update CPU Micro Code.
    - Enhanced PCI-E display card performance.
    - Improved memory compatibility.

http://www.msi.com/product/mb/Z77A-GD55.html#/?div=BIOS

Acikliyabilirmisiniz anlamadimda yenikleri
    Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biosunu guncelleyenler yazabilirlermi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.