Şimdi Ara

Msi Rtx 3070 Gaming Trio HDMI Görüntü Vermeme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekran kartımı daha önce hiç HDMI ile kullanmamıştım hep DP üzerinden kullanıyordum. Bugün masamda yer açtım ve 2. monitor olarak ASUS 24" VG245h monitörümü HDMI kablosu ile PC'ye bağladım. DisplayPort ile bağlı olan 27 inc LG monitörüme görüntü gelirken HDMI ile bağladığım ASUS monitöre görüntü gelmemekteydi. Ekran ayarlarından baktığımda 2. monitörü hiç algılamıyordu PC ve bir kaç yöntem denemeye karar verdim.

Bu noktada denediğim yöntemler

1. 3 farklı HDMI kablosu ile ASUS monitörde görüntü almayı denedim görüntü vermedi.
    2. LG monitörü HDMI ile bağladım görüntü vermedi.
    3. DisplayPort kablosunu çıkarıp ASUS monitörde görüntü almayı tüm kablolar ile denedim görüntü vermedi.
    4. LG 2014 model TV'de HDMI kablosu takıp denedim ve görüntü vermedi.
    5. daha sonra MSI Live Update üzerinden ekran kartı ve anakart BIOS güncellemelerini yaptım ve HDMI çıkışlarından yine görüntü alamadım.
    6. yabancı forumlarda ve yerli forumlarda araştırırken BIOS'u UEFI'den CSM'ye almam gerektiğini gördüm ve onu uyguladım fakat yine ASUS monitörde görüntü alamadım. LG monitör ise CSM'ye geçtikten sonra BIOS'a kadar görüntü vermeye başladı fakat BIOS sonrasında siyah ekranda kalmaya başladı.
    7. sorunun Windows 11 ile ilgili olacağını düşündüm ve Windows 10 kurdum. Windows 10 kurduktan sonra LG monitörde HDMI ile görüntü alınabiliyor fakat bu sefer de BIOS ekranına girdiğimde görüntü alamıyordum. Ek olarak PC çalışırken ASUS veya TV'yi HDMI ile bağladığımda görüntü yine gelmedi. ASUS monitörün kablosunu takıp tekrar LG'ye geçtiğimde bu sefer LG monitöre de görüntü gelmemekteydi.
    8. HDMI to DisplayPort çevirici ile ASUS monitörü de DisplayPort üzerinden bağladığımda 2 monitör olarak kullanabiliyorum.
    9. Windows 10 kurduktan sonra LG monitörüme direkt olarak görüntü alıyorum ancak HDMI takılı olarakm diğer monitörler ile görüntü alamıyorum. Sadece ve sadece LG ile görüntü aldıktan sonra LG'nin arkasından kabloyu çıkarıp ASUS'a taktığımda ASUS'a da görüntü geliyor.
    10. 50pus7304 ve HDMI 2.1 portu olan televizyonumla da denedim son olarak onda da Windows 10 veya 11'de görüntü gelmemektedir.
    11. bir ihtimnal olarak iş için kullandığım HP E24 G4 ve onun kutusundan çıkan HDMI kablosu ile denedim fakat yine sonuçlar aynı

Kullanılan Ekran bilgileri:

*1. monitör LG 27GL650F-B

*2. monitör ASUS 24" VG245h

*3. monitör HP E24 G4

*1. TV LG: 42lb652v

*2. TV Philips 50PUS7304

Notlar:

*2 HDMI kablom 120 Hz kadar destekleyen güncel HDMI kablosu 1 tanesi eski HDMI kablosudur.

*Şu an Windows 11 kullanıyorum ve DisplayPort'tan görüntü alabiliyorum ve aynı monitörü HDMI'a bağladığımda görüntü alamıyorum.

Bu konuda donanımsal mı yazılımsal mı bir problem var inanın çözemedim M

Destek olmak isteyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi sosyaller.

Aşağıda BIOS sürümlerim ve driver sürümlerimin görsellerini de bırakıyorum.

Donanım:

i510600kf

MSI z490 Tomahawk

MSI Gaming Trio RTX 3070 (x veya z modeli değil düz trio e )

Corsair RM850x PSU

XPG 4133 Mhz Ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheris -- 15 Ocak 2023; 1:17:29 >

• Sorununuzun çözümünü bilmiyorum ancak aynı karta sahibiz ve ben de Samsung M7 43'' monitör ile HDMI üzerinden kullanıyorum. Geçenlerde benzer bir şey başıma geldi. PC'yi normal şekilde kapatıp ertesi gün açtığımda hiçbir şekilde görüntü alamadım. HDMI kablo ve çıkışları değiştirdim olmadı. Bios vs. sıfırladım yine sonuç alamadım. Benim monitörün sinyal yok ekranında sorun gider sekmesi ve kumandası mevcut. Son çare kumanda ile monitör üzerinden sorun gider yapınca Monitör bana HDMI kablon düşük kalite yüksek çözünürlük desteklemiyor, çözünürlük düşüreyim mi diye sordu okey dedim ve düşük çözünürlükte görüntü geldi. PC'yi ve monitörü yeniden başlattım normale döndü. İşin garibi düşük kalite dediği kablo monitörün kendi kutusundan çıkan Samsung marka gayet kaliteli bir kablo. O günden beri aynı kablo ile sorunsuz 4K kullanıyorum. Belki bir fikir verir size de. Monitörün çözünürlüğünü düşürme imkanınız var ise düşürüp bir de öyle deneyin.

Edit: Bu arada ben de CSM bios kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YerliMakina -- 5 Ocak 2023; 4:56:51 >

• YerliMakina kullanıcısına yanıt
    Sizin sorununuz da oldukça garipmiş hocam. Kablo kaybaklı sorun olsa Windows 10 da normal görüntü veya csm de sadece bios görüntüsü de vermez gibi geliyor. Çok garip bir sorun gerçekten yeni bi hdmi kablosu ile de deneyeceğim bakalım ama hiç ümidim yok. Ek olarak 1080 p kullanıyorum burda da kablo kalitesi yeterlidir diye düşünüyorum ama denemekte fayda var. Teşekkür ederim cevabınız için.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yardım ihtiyacı sürüyor :( up up up

• Gpu anakarta direkt takılı mı yoksa riser ile dikey mi kullanıyorsunuz hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartı üzerindeki HDMI çıkışına yakından bakıp temassızlığa neden olabilecek bir şey var mı kontrol edin. Sorun çözülmese aşağıdaki resimde görünen "IGD Multi-Monitor" seçeneğini "Enable" edip monitörünüzü anakart üzerindeki HDMI portuna takıp deneyin.

• amaat A kullanıcısına yanıt
    Direkt olarak anakart pci girişine takılı hocam.

• .CagLaR. . kullanıcısına yanıt
    İşlemci 10600kf hocam anakart üzerinden görüntü alamıyorum maalesef. Bios dan dediğiniz ayarla denedim fakat görüntü alamadım yine. 8 + 8 pin girişlerin yerini değiştirip kontrol ettim hdmi portunu da temizledim ama nafile 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheris -- 17 Ocak 2023; 11:4:31 >
  • Sheris kullanıcısına yanıt

İşlemcinin F varyantı olduğu gözümden kaçmış. Farklı çözünürlükler, tazeleme hızları ve farklı standartları destekleyen HDMI kabloları denediyseniz aklıma başka bir şey gelmiyor.

• .CagLaR. . kullanıcısına yanıt
    Yorum yapmanız bile benşm için değerliydi bu konuyu çözebilecek kşmse olduğunu düşünmüyorum açıkçası çünkü çok karmaşık ve mantıksız bşr sorun 😊

• Merhaba hocam.

Hemen hemen tüm alternatifleri denemişsiniz zaten. Bence en pratik çözüm DP to HDMI dönüştürücü kullanmak.

Sizin probleminiz çok spesifik bir durum gibi duruyor (Belki de çok basit😊 ama bulması zor) Daha fazla uğraşmak yerine dönüştürücüyü
    kullanın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi std350 -- 17 Ocak 2023; 15:8:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • std350 S kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkür ederim hocam mevcutta dönüştürücü ile devam ediyorum sadece kafama takıldığı için uğraşıyorum 😊 başka pc de de denedikten sonra maceramı bitireceğim hayırlısı ile 😊

• up

şunu denediniz mi hocam?

Msi Rtx 3070 Gaming Trio HDMI Görüntü Vermeme Sorununvidia.custhelp.com
    NVIDIA GPU Firmware Update Tool for DisplayID | NVIDIA
    https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5233/~/nvidia-gpu-firmware-update-tool-for-displayid
  • APOLL0 kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkür ederim hocam bu dp den görüntü alamayanlar için olan update 2070 super kartında bu durum vardı onda işe yaratmıştı 👍 ben hdmi dan görüntü alamıyorum ama yine de bşr deneyeyim çok teşekkür ederim

Evet yine de deneyin bence işe yarayabilir.

• APOLL0 kullanıcısına yanıt

Denedim dostum "zaten kurulu" dedi :(

• up

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.