Şimdi Ara

MSİ PE72 7RD Laptop Ekran kartı Bozukmu Nasıl Anlarım Nasıl Tamir Ettiririm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Laptop : MSI PE72 7RD-1229XTR Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB SSD GTX1050 Freedos 17.3" FHD

Bilgisayarın başına gelenler,

- 1.5 yıl önce Klavye üzerine Kola döküldü. Klavye tuşlarının yapışması haricinde hiç bir problem olmadı.

- 8 gb olan ram 8 daha eklenerek 16gb oldu.

- 3-4 ay kadar önce başlangıç onarma hatası verdi. Format atmadan çözemedim. Formattan sonra da ekran kartını kurup yeniden başlattığımda başlangıç onarmaya döndü. Araştırdığımda 128 gb sistemin yüklü olduğu ssd bozulmuş. 500gb samsung aldım.

pc yi 3-4 aydır sadece windows yüklü kullanıyorum. Sadece internette gezip film izleyebiliyorum. SSD değiştikden sonra Ekran kartı kod:43 hatası veriyor. Eski sürüm driver bulup yüklediğimde başangıç onarmaya dönüyor. nvidia experience ile driver yüklediğimde kod:43 ile 1050 çalışmasını durduryor.

İnternette araştırdım ve önerilen 10-12 tane çözüm yolunu denedim sonuç alamadım.

Ekran kartı donanımsal olarak bozuk sanırım.

-Bunu nasıl anlarım ? Herhangi bir program ile bakılıyormu. SSD bozuk olduğunu program ile anlamıştım.

-Ekran kartı araştırdım ama laptop için gtx1050 satışı ya da değişimi gibi birşey bulamadım.

-Eğer bozuksa gtx1050 yerine 1060 ya da 1070 takabilirmiyim.

Bunu nerede nasıl yaptırabilirim. Pc yi 6 aydır kullanamıyorum. Photoshop, premiere gibi programları kullanamıyorum. 2019 COD MW aldım onuda oynayamıyorm. Çözebilirsem bu karantina günlerinde birazdaha kolay geçecek can sıkıntısı.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Güncel...
    Hala pc boşta bekliyor yookmudur en azından kart bozukkmu anlayacağım. Yenisini nasıl temin eder nasıl yaptırırım.
  • Anadolu yakası servis önerisi varmı arkadaşlar bu sorun için.
  • Hocam sorunu bir şekilde çözeriz.

Ama öncelikle temiz bir Windows + güncel driver kurulumu ve ardından BIOS + firmware güncellemesi yap. İnternette bu işlemler için bolca video var, izleyerek halledersin. Sorun devam ediyorsa başka ömzğmlere bakarız.

Bu arada ekran kartını değiştime imkanın yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jane Ashtart

Hocam sorunu bir şekilde çözeriz.

Ama öncelikle temiz bir Windows + güncel driver kurulumu ve ardından BIOS + firmware güncellemesi yap. İnternette bu işlemler için bolca video var, izleyerek halledersin. Sorun devam ediyorsa başka ömzğmlere bakarız.

Bu arada ekran kartını değiştime imkanın yok.
    Hocam teşekkür ederim cevap için.
    Yazılımsal olarak önerilen ve bildiğim herşeyi en az 2 şer kez denedim. orjinal windows en az 3-4 kez temiz kurulum yaptım. Herşey ama herşeyi denedim.

Kadıköy yazıcıoğlu karşısında bir dükkana götürdüm tavsiye üzerine, yazılımsal olarak çözemediler ve çipin arızalı olduğunu söylediler. Çip elimizde yok geldiğinde tekrar getir takalım güzel pc, yenisini almak daha maliyetli olur dedi ve yaklaşık 800 tl gibi bir rakam verdi.

Ne kadar araştırdıysam bu çipler nerde satılır nasıl araştırırım bulamadım.
    Laptop ekran kartı yazınca işe yarar hiçbir şey çıkmıyor internette.

• muhtemelen cıpı sokup ayaklarını tekrar lehımleyeceklerdir. Sac kurutma makınası ıle cıpını ısıt ıyıce bir ısıt soguduktan sonra aç ekran kartını gorecek mı bak çalısır ıse gittigi yere kadar kullan goruntu gelecek mı bak.

ERCAN SALURLU ENSA BİLGİSAYAR
    ADRESİMİZ: kocasinan merkez mah.site1 sokak no:4/b bahçelievler istanbul
    İLETİŞİM:
    0212 550 48 67
    0555 027 89 04

youtube teknik takip dıye birkanalı var birde ona göster
  • sistem taraması ıcınde SPECCY programını kullanabılırsın.

yazılımsal oldugunu dusunuyorsanız ıse wındows 7 home premıum kullanın
  • MERHABA. MSI PE72 UYUMLU TAMİR VS GRMEMİŞ HATTA TORNAVİDA DEĞMEMİŞ ANAKART MEVCUTTUR. İ7-7700HQ İŞLEMCİ VE GTX1050 EKRAN KARTLI İLGİLENİRSENİZ DÖNÜŞ YAPABİLİRSİNİZ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

muhtemelen cıpı sokup ayaklarını tekrar lehımleyeceklerdir. Sac kurutma makınası ıle cıpını ısıt ıyıce bir ısıt soguduktan sonra aç ekran kartını gorecek mı bak çalısır ıse gittigi yere kadar kullan goruntu gelecek mı bak.

ERCAN SALURLU ENSA BİLGİSAYAR
    ADRESİMİZ: kocasinan merkez mah.site1 sokak no:4/b bahçelievler istanbul
    İLETİŞİM:
    0212 550 48 67
    0555 027 89 04

youtube teknik takip dıye birkanalı var birde ona göster
    Bilgisahar aynen duruyor. Yeni anakart için msi servis 1.000 dolarlardan bahsediyor. O kadar vereceksem ya yenis pc alırım ya da oluyorsa 1050 değilde 1070 ya da 2070 li bir ankart almak isterim. Oluyormudur acaba. Laptop için ankart satan yerler varmdıır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.