Şimdi Ara

MSI GT72 Dominator(Pro) GTX-9xxM Kullanıcıları Kulübü (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
5
Favori
11.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yurtdışında GT72VR 1070 ile, GT73VR 1070 arasında 200 dolar fark var.

yok öyle bir dünya

gt 72vr 1070li MSI GT72VR 2300euro 6RE16H21

gt73vr 1070li olan 2900euro 6RE16SR451
  • __grand__ _ kullanıcısına yanıt
    Cayır cayır test ediyorlar cihazları sorun olmuyor, sizin şansınıza böyle denk gelmiş.

Ben de bugün alacağım bir aksilik çıkmazsa.
  • sener652 S kullanıcısına yanıt
    Sana bir tavsiye veriyim ozaman.Alacağın cihaz freedos olacak.windows 10 kuracaksan işletim sistemini en son sürümüne güncelle yoksa ekrankartı sürücüsü yüklenmeyecektir.Diğer işletim sistemlerini denemedim.Bu sürücü olayı beni bayağı uğraştırmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • __grand__ _ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, zaten microsofttan iso indirip USB'ye kurdum herhangi bir sorunum olmadı kuruluma dair. Sadece UEFI olarak kurulum yapamadım. Masaüstü bilgisayarımda USB, UEFI olarak görünüyor, BIOS'tan gerekli ayarları da yapıyorum yine de olmuyor. İlk gün çok takıldım da, artık olmasa da olur diyip devam ediyorum. İlerleyen zamanlarda belki denerim tekrar.
  • Arkadaşlar selam bende gt72s 6qd mevcut 970m ekran kartlı olan fakat overwatch bile oynarken klavye kısmı çok ısınıyor fanı açıyorum. Fanın çıkış yaptığı yer gayet soğuk ama klavye yine soğumuyor bazen ciddi rahatsız edici oluyor tuşların arasından gelen o sıcaklık sizde de böyle bir durum var mı normal midir böyle olması?

• quote:

Orijinalden alıntı: dawsanovski

Arkadaşlar selam bende gt72s 6qd mevcut 970m ekran kartlı olan fakat overwatch bile oynarken klavye kısmı çok ısınıyor fanı açıyorum. Fanın çıkış yaptığı yer gayet soğuk ama klavye yine soğumuyor bazen ciddi rahatsız edici oluyor tuşların arasından gelen o sıcaklık sizde de böyle bir durum var mı normal midir böyle olması?

merhaba. ben de de msi gt72s 6qe modeli var. ve imzamda ekli fazladan diskler var. oyun oynarken kulaklık takarım. ve oyun başlamadan önce turbo fanları açarım.

bu şekilde oyun oynarım. oyun bitince 1 dakika daha fanları çalışır bıırakır ondan sonra kapatırım.

bu şekilde yapmazsanız istediğiniz kadar uğraşın laptopın ısınmasını engelleyemezsiniz.

kaldıki ben laptop soğutucu aldım.5 fanlı .merkezde büyük fanlı. fanları kalitesiz diye akasa fan ile değiştirdim. (bu soğutma bizim laptop lar için gereksiz. ) inan ın laptopun turbo soğutucusu daha etkili

bu yüzden dediğim gibi turbo fanları başta çalıştırmazsanız laptop lar çok ısınıyor ve oyunlarda farkında olmuyorsunuz turbo fanlar geç devreye giriyor. o aşamadan sonrada laptop kolay kolay sogumaz. belli bir sıcaklığa iç kısmı ulaştırmadan yapmak lazım.

ya arkadaş turbo fan da çok ses yapıyor diyorsanız. o zaman laptop dışında masaüstü ile oyun keyfinizi çıkartmaya çalışın.

yoksa taş olsa çatlar. msi yine maşallah bu sıcaklıkları dengeliyor.

• Klavyeden oynama zaten,4 ,8 derece artırıyor sıcaklığı harici bir klavye al problemsiz takıl
  • merhaba arkadaşlar.. gt72s teki 1tb ek 4 tb lık disk takmak istiyorum amazondan böyle bir set buldum uyumlu kullanılabilir takılır mı...
    https://www.amazon.com/gp/product/B01C4VZO7G/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1
    https://www.amazon.com/gp/product/B015G463CS/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

• ubeyaz U kullanıcısına yanıt

Takarsın da o hdd laptop hdd değil ki
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt
    segate 4tb laptop hdd 2.5 inç yazıyor uymaz mı?
  • ubeyaz U kullanıcısına yanıt
    Fotoğraflardan çözemedim ama 2.5 laptop hdd hazıyor.Yorumları kötü ve Spin Speed : 5400RPM. o paraya değmez harici al daha iyi bence.
  • Teşekkür ettim hepinize oyunlardan önce açmaya özen göstericem fanı en kötü arkadaşın dediği gibi harici klavyeye geçebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: dawsanovski

Teşekkür ettim hepinize oyunlardan önce açmaya özen göstericem fanı en kötü arkadaşın dediği gibi harici klavyeye geçebilirim

Bu şekilde olabilir. Altınada bir tane fansız soğutucu koy yükseltmek amaçlı. Neden fansız dersen aşağıdan makinanın içine hep toz üflüyor bir zaman sonra içi toz kaplıyor. 8 aydan beri kullanıyorum hiç toz yok makinamda. Sanaiden bir tane stand yaptıdım süper oldu.
     MSI GT72 Dominator(Pro) GTX-9xxM Kullanıcıları Kulübü

• quote:

Orijinalden alıntı: ubeyaz

merhaba arkadaşlar.. gt72s teki 1tb ek 4 tb lık disk takmak istiyorum amazondan böyle bir set buldum uyumlu kullanılabilir takılır mı...
    https://www.amazon.com/gp/product/B01C4VZO7G/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1
    https://www.amazon.com/gp/product/B015G463CS/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

benim laptopa , imzadaki diskleri taktım. ve şu anda çok memnunum.

birincisi para biriktirebilir ve dediklerimi yaparsanız çok keyif alırısınız.

512 gb mm.2 ssd alın birinci diskiniz olarak kullanın. (m.2 ssd yuvanız varsa . )
    mekanik diskten uzan durun. 1 tb ssd alın. ikinci diskiniz olarak kullanın.
    laptopun dvdromu söküp harici usb 3.0 dvd rom kutusu alın. dvd yi dışardan istediğiniz zaman takın.
    dvdromun olduğu yere 9mm kalınlığında içine sata disk bağlanan parçalardan alın takın.
    laptopun içince gelen mekanik diski laptopun üçüncü diski olarak kullanın.

bu saydıklarım para biriktirip yapacaklarınız. yok sa mekanik disklerle msi laptop hantallaşacaktır.

verileriniz laptop içinde olsa dışardan diskte bağlasanız. mekanik diskin dosya yazma hızı hep saniye de 100mb olacaktır.
     MSI GT72 Dominator(Pro) GTX-9xxM Kullanıcıları Kulübü

mekanik disklere ölüm. kahrolsun mekanik diskler. yaşasın ssd diskler.

• Laptopun yanında gelen Kulaklığın mikrofon jakı bozuldu. (Daha doğrusu benim oğlan bozdu)

Bunun için ne yapabilirim. Kulaklığı nereye göndermeliyim sizce. Cihaz sanalmarketim'den alınmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IbraKadabrA -- 2 Ekim 2016; 23:13:17 >
  • IbraKadabrA kullanıcısına yanıt
    Onların garantisi olmuyordu benim bildiğim kadarıyla
  • İyi günler ÇOK ACİL yardımınıza ihtiyacım var. Babamın tanıdığı bir bilgisayarcıdan MSİ GT72 2QD-630tr modeli leptopu 2. el olarak almıştık. Uzunca bir süredir babam kullanıyordu. pcsini bana devretti. Bilgisayarıma girdiğimde C belleğinin 118 gb(kingston) olduğunu gördüm (D internette belirtildiği gibi 1TB). Bilgisayarcının 2 parça olan ssdnin birini alabilmiş olacağından şüpheleniyorum. Mecidiyeköydeki msı servisini aradım telden çok yardımcı olamadılar. 1 tane gözüktüğü kanısına varıldı. zaten bende bunu bildiğimi ve msı fabrika çıkışında hangi marka ssd kullanıldığını sordum "o değişir" cevabını aldım. Sizden ricam bana hangi marka ssd kullanıldığını söyler misiniz? bu sayede bende ki ssd ile karşılaştırırım ona göre bir talepte bulunurum. ACİLLL!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saim28 -- 10 Ekim 2016; 18:21:43 >
  • saim28 S kullanıcısına yanıt
    Satarken adam öyle satmıştır. Alırken baksaydınız daha iyi olacakti. Samsung marka sdd kullanıyor genelde MSİ'ler.He birde 2.el almışsınız sıfır alsanız neyse de.Kolay gelsin
  • MSI Burn Recovery'i bilgisayarda bulamıyorum. Ve bir indirme linki de bulamadım. Paylaşabilecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IbraKadabrA -- 10 Nisan 2017; 22:15:32 >
  • IbraKadabrA kullanıcısına yanıt
    hocam o programlar msi kendi sitesinde olacaktı sanki oraya baktınız mı? bir de ne için aramıştınız recovery mi oluşturacaksınız?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.