Şimdi Ara

MSİ Ge72 2qc Apache Isınma Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Problem mi emin olamadığım için sorma gereği duydum.

Laptop işlem yapacağı zaman işlemci direk 90 dereceyi görüyor. Soğutması iyi çünkü işlemi bıraktığı anda saniyede 7-10 derece düşüyor.

Misal youtube dan 8k video açtığımda %100 de çalışıyor ve 90-91 dereceleri görüyor. Videoyu durdurduktan 10 sn sonra yine 40 dereceye düşüyor.

Termal macunu yeni yeniledim. Fanları kontrol ettim sıkıntı yok gibi gözüküyor.

Acaba bios güncellemesi falan mı gerekir yoksa yapısal olarak bilgisayar mı böyle ?

Bu yüzden arada kasıyor bilgisayar. Eski de biraz ama ısı problemi olmasa hala taş gibi makine.

Nasıl bir çözüm bulabiliriz bunun için ?

Kasa soğutucularından bracket falan uydurulabilir mi ? Arka kapağı çıkarıp ekran kartına ve işlemciye direk soğutucu taksam yine aynı şey olur mu ? Monitöre bağlı çalıştırıyorum zaten.

Bilemedim ne yapacağımı?

Underclock uygulanabilir performansı ortalama olarak biraz düşürüp, yüksek sıcaklıktan dolayı kesmelerin önüne geçebilir miyim ? Sonuçta 90 derece çok yüksek bir sıcaklık.

Teşekkür ederim cevaplarınız için şimdiden iyi günler forumdonanım haber ailesi.

• 90 derece sıcaklık normal bir degerdir yuk altında iken...daha düşük olmasını istiyorsanız voltaj düşürme yapabilirsiniz.

1. Yol güç seceneklerinden cpu yu %100 den %90 a cekmek %85 de olur cok performans kaybı olmuyor ise
    2. yol Intel XTU programını kullanarak işlemcıye giden voltajı kısmak.

ikiside aynı seydır birinci yontem tavsıye edilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.