Şimdi Ara

MSI GE70 2PE Apache Pro (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
6.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok sıfır geldi ama yarın seri numarasını kontrol edecem...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun sıcaklık değil ısı tahliyesinden sıkıntı var.fanın boost unu açıyorum fazla hava gelmiyor ge70 2oe deki gibi ve bütün kasa yanıyor resmen. Sadece CPU ve GPU unun olduğu kısımlar değil bütün kasa yanıyor.cooler master u3 müydü bir soğutucu aldım tam kasa boşluklarına 3 fanını da denk getirdim faydası yok ama ge 70 2oe makinamda inanılmaz soğuk yaptı soğutucu.yarın Sanalmarketim ve servicepoint le konuşacam durumu bakalım...

• Apache makina da var arkadaşımda ben aldırdım öyle aşırı bir ısınma yok.bu apache pro 406 tr ilerde bir sıkıntı olabilir ya da 2 dır ben buluyorum arızalı ürünleri. Sanalmarketim den 5 MSI aldık ilk defa böyle oldu.bir ton alışverişimiz var arkadaşlarla hiç sıkıntı olmadı.MSI bu seride bir hata yaptı kesin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reaper2346 -- 1 Temmuz 2014; 5:20:13 >
  • Arkadaşlar bende Haziranın ortalarında MSI GE70 2PE Apache Pro aldım. Canavar gibi bilgisayar. TF2 full grafikte kasma yok: Sıcaklık turbo fanla 70 lerde. LOL ful grafik 60 sabit. Daha bugün indirdim Warfece diye bi oyun ondada hiç kasma yok. Yani bilgisayar canavar gibi. pcdepo ya hiç bakmayın aynen arkadaşların söylediği gibi stok gelince fiyata zam yaparlar. Burdan 4000 altı fiyata alabilirsiniz.http://www.sanalmarketim.com/msi-ge70-2pe406tr-apache-pro-core-i74710hq-16gb-128gb-ssd--1tb-gtx860m-2gb-173-full-hd-win-81-hediyeli/p_55793/

• quote:

Orijinalden alıntı: Orion44

Arkadaşlar bende Haziranın ortalarında MSI GE70 2PE Apache Pro aldım. Canavar gibi bilgisayar. TF2 full grafikte kasma yok: Sıcaklık turbo fanla 70 lerde. LOL ful grafik 60 sabit. Daha bugün indirdim Warfece diye bi oyun ondada hiç kasma yok. Yani bilgisayar canavar gibi. pcdepo ya hiç bakmayın aynen arkadaşların söylediği gibi stok gelince fiyata zam yaparlar. Burdan 4000 altı fiyata alabilirsiniz.http://www.sanalmarketim.com/msi-ge70-2pe406tr-apache-pro-core-i74710hq-16gb-128gb-ssd--1tb-gtx860m-2gb-173-full-hd-win-81-hediyeli/p_55793/

Arkadaşım bi SS at da bakalım şu 70 derecelik makinana.biz 98 de zor tutuyoruz MSI da kabul etmiyor bir türlü!!!!!!!!!!!

• Ramazan ramazan asabım bozuldu ya service point almayız falan dedi.yok böyle bişey ya arızalı malı almıyor değiştirmeyiz diyo adamlar ya

Tüketici haklarına gitsem sonuç alırmıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: reaper2346

Ramazan ramazan asabım bozuldu ya service point almayız falan dedi.yok böyle bişey ya arızalı malı almıyor değiştirmeyiz diyo adamlar ya

sıkıntı fandaysa aslında makineyi değiştirmeye de gerek yok 2dk da fanı değiştirebilmeleri gerek
    birde servis niye almıyor hocam, bir yanlış var sonuçta makine yeni sizde bir müdahelede de bulunmadıysanız makineye her türlü kabul etmeleri gerekir kaldı ki sizin kabahatiniz bile olsa parasıyla gene yaparlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.WhıTe

quote:

Ramazan ramazan asabım bozuldu ya service point almayız falan dedi.yok böyle bişey ya arızalı malı almıyor değiştirmeyiz diyo adamlar ya

sıkıntı fandaysa aslında makineyi değiştirmeye de gerek yok 2dk da fanı değiştirebilmeleri gerek
    birde servis niye almıyor hocam, bir yanlış var sonuçta makine yeni sizde bir müdahelede de bulunmadıysanız makineye her türlü kabul etmeleri gerekir kaldı ki sizin kabahatiniz bile olsa parasıyla gene yaparlar

Bugün yolladım makinayı ilgilenecek vermiş.tekrar söylüyorum sorun ısı değil ısı tahliyesi.daimi artan bir ısı var makinada kolunu koyamıyorum belli bir vakitten sonra 45 derecede açılış yapıyor az bir kullanımdan sonra 60 dan aşağı inmiyor.boost fanı açıyorum soğutmayı bırak 63 65 diye artıyor sonra 60 da kalıyor.16derece klima çalışan odada 90 derece makina.altına soğutucu koydum ayıptır söylemesi 100 TL te aldım cooler master u3.88 e indi.ge 70 2oe var evde onda sıkıntı yok soğutma başarılı boşta çalışırken 50 yi geçmiyor ve ısıyı fana mükemmel aktarıyor.aynı şekilde ge 60 0nd var onda da sıkıntı yok.ge 70 2pc Apache var o da fena değil.bir benim makina can çekişiyor evde.ben terliyorum başında ya vallahi.makinanın sıcaklığı bilek kemiğine vuruyor artık.benim Görüşüm termal macun yada termal pad de yada bakır borularda bor sıkıntı var.ya bakır alaşım ve bakır oranı az ya macun kalitesiz yada yetersiz.ya da bu parçalar arasındaki ilişki zayıf.servis baksın bakalım bir daha ne diyecek?

• sanalmarketimden ge70 2pe406tr modelini almayı düşünüyorum.

http://www.sanalmarketim.com/msi-ge70-2pe406tr-apache-pro-core-i74710hq-16gb-128gb-ssd--1tb-gtx860m-2gb-173-full-hd-win-81-hediyeli/p_55793/

sizin sonuçlara göre kararımı vereceğim hocam. müşteri memnuniyeti benim için çok önemli, aynı şeyleri yaşarsam değiştirmede sıkıntı yaşarsam o kadar para boşa gidecek.
  • quote:

Arkadaşlar bende Haziranın ortalarında MSI GE70 2PE Apache Pro aldım. Canavar gibi bilgisayar. TF2 full grafikte kasma yok: Sıcaklık turbo fanla 70 lerde. LOL ful grafik 60 sabit. Daha bugün indirdim Warfece diye bi oyun ondada hiç kasma yok. Yani bilgisayar canavar gibi. pcdepo ya hiç bakmayın aynen arkadaşların söylediği gibi stok gelince fiyata zam yaparlar. Burdan 4000 altı fiyata alabilirsiniz.http://www.sanalmarketim.com/msi-ge70-2pe406tr-apache-pro-core-i74710hq-16gb-128gb-ssd--1tb-gtx860m-2gb-173-full-hd-win-81-hediyeli/p_55793/

Garip bir sorum olacak.n vidia gtx logosu benim makinada ters yerde basılıydı alt tarafta sende nerde bu gtx logosu i7 logosunun yanında klavyenin sağ alt tarafı(yani olması gereken yerde mi?)

• quote:

Orijinalden alıntı: kittyhunter

sanalmarketimden ge70 2pe406tr modelini almayı düşünüyorum.

http://www.sanalmarketim.com/msi-ge70-2pe406tr-apache-pro-core-i74710hq-16gb-128gb-ssd--1tb-gtx860m-2gb-173-full-hd-win-81-hediyeli/p_55793/

sizin sonuçlara göre kararımı vereceğim hocam. müşteri memnuniyeti benim için çok önemli, aynı şeyleri yaşarsam değiştirmede sıkıntı yaşarsam o kadar para boşa gidecek.

Sanalmarketim iyidir MSI ın servisi de iyi ama Apache pro için bence biraz bekleyin hem fiyat hem de şu benim 2 de 2 yaptığım ısı sorunu ney onu bir netleyelim

• quote:

quote:

Garip bir sorum olacak.n vidia gtx logosu benim makinada ters yerde basılıydı alt tarafta sende nerde bu gtx logosu i7 logosunun yanında klavyenin sağ alt tarafı(yani olması gereken yerde mi?)

Hocam logo bende üst sol alt kısımda. İstediğin ss leride en kısa zamanda koyacağım inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orion44 -- 3 Temmuz 2014; 17:43:32 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam logo bende üst sol alt kısımda. İstediğin ss leride en kısa zamanda koyacağım inşallah.

Logonun da SS ileri olsun lütfen diğerleriyle beraber 2 dır bana gelen üründe alt tarafta bi gariplik var

• Bi getiremediler bilgisayar eskidi hala bu model gelcek sanalmarketimden baska yerde yok.

• reaper2346 kullanıcısına yanıt
    Son durum nedir hocam ? Bu ürünü alacağım fakat sizi bekliyorum hala :)

Ekleme yapayım: Aynı sıcaklık sorununu yaşayan yabancı müşteriler de var. Örneğin bu linkte:http://www.youtube.com/watch?v=tFJvneNz_9o alttaki yorumlara baktım; Titanfall oynarken GPU 94 derece CPU 90 derece olduğunu belirtmiş. Bir başka kullanıcı ise 75-85 derece dolaylarında gezdiğini belirtmiş. Açıkçası sıcaklığı sizin gibi yüksek olan da var olmayan da var. Ancak ben Msi'a yakıştıramadım. Sadece tek egzoz hava çıkışı kullanmış. Sol yan kısım dışında başka bir egzoz çıkış yok. Ama yine de sıcaklıkların bu kadar yüksek olması düşündürücü. Bu arada belirteyim; Tulpar T7 ile Msi GE70 Apache Pro arasında gidip geliyorum. Sırf Msi diye GTX 870M'i bir kenara bırakıp 860M'e düşürdüm ancak baktım ki böyle sıkıntı yaşayanlar varmış. Askıya aldım. Gelişmeleri bekliyorum.

Bir ekleme daha: Yabancı forumda aynı sıcaklık değerleri ilgili bir sıkıntı daha var. Boşta 55 derece yükte 90 dereceyi bulmaktaymış.

MSI GE70 2PE Apache Pro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamer Apartment -- 7 Temmuz 2014; 14:22:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreamer Apartment

Son durum nedir hocam ? Bu ürünü alacağım fakat sizi bekliyorum hala :)

Ekleme yapayım: Aynı sıcaklık sorununu yaşayan yabancı müşteriler de var. Örneğin bu linkte:http://www.youtube.com/watch?v=tFJvneNz_9o alttaki yorumlara baktım; Titanfall oynarken GPU 94 derece CPU 90 derece olduğunu belirtmiş. Bir başka kullanıcı ise 75-85 derece dolaylarında gezdiğini belirtmiş. Açıkçası sıcaklığı sizin gibi yüksek olan da var olmayan da var. Ancak ben Msi'a yakıştıramadım. Sadece tek egzoz hava çıkışı kullanmış. Sol yan kısım dışında başka bir egzoz çıkış yok. Ama yine de sıcaklıkların bu kadar yüksek olması düşündürücü. Bu arada belirteyim; Tulpar T7 ile Msi GE70 Apache Pro arasında gidip geliyorum. Sırf Msi diye GTX 870M'i bir kenara bırakıp 860M'e düşürdüm ancak baktım ki böyle sıkıntı yaşayanlar varmış. Askıya aldım. Gelişmeleri bekliyorum.

Bir ekleme daha: Yabancı forumda aynı sıcaklık değerleri ilgili bir sıkıntı daha var. Boşta 55 derece yükte 90 dereceyi bulmaktaymış.

MSI GE70 2PE Apache Pro

Her markanın her ürününde sıcaklık problemi yaşayan birileri mutlaka olacaktır önemli olan kronik bir sorun olmamasıdır.
    Tek fan ise bu sınıf laptoplar için yeterlidir düzgün çalıştığı sürece. Son olarak boşta 50-55 yükte 85-90 derece gayet normaldir , abiler biraz abartmış gibi geldi bana .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.WhıTe -- 7 Temmuz 2014; 17:59:49 >

• distribütör de hayır yok yurt dışında gs70 stealt pro gs60 ghost pro ve ge 70 apache pro gtx860m li versiyonlar nisan başında satışa başladı gel gör ki biz temmuzun 9 na geldik hala gelecek hala gelecek nasıl iştir anlamadım bu bilgisayarlar gemi,tır yerine kağnıya mı yukleyıp getırıyolar veya ellerindeki eski stok bitsin hepsini kaktıralımda ondan sonramı getirelim diyolar şaşılacak bişey gt serisinin yenileri var gs ve ge seri yok lan getir 3 er tane zaten 1 tanesini ben alıcam arkadaş

ha ne olacak bu gidişle contayı yaktıracaklar bana hazır mil puanda varken binicem uça gidicem ABD ye hem gezicem hemde geri gelirken gs70 stealth pro alıp gelıcem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoNaNıMcı -- 9 Temmuz 2014; 15:18:35 >

• ge60 için yabancı bir forumda termal macun konusunda sıkıntı olduğu söylenmiş. etiket ve bantlar tam çıkarılmamış, macun düzgün sürülmemiş.

MSI GE70 2PE Apache Pro
     MSI GE70 2PE Apache Pro

adam tekrardan macun sürmüş öncesi ve sonrası:
     MSI GE70 2PE Apache Pro

http://forum.notebookreview.com/msi/722196-official-msi-ge60-2013-owners-lounge-31.html

• quote:

Orijinalden alıntı: kittyhunter

ge60 için yabancı bir forumda termal macun konusunda sıkıntı olduğu söylenmiş. etiket ve bantlar tam çıkarılmamış, macun düzgün sürülmemiş.

MSI GE70 2PE Apache Pro
     MSI GE70 2PE Apache Pro

adam tekrardan macun sürmüş öncesi ve sonrası:
     MSI GE70 2PE Apache Pro

http://forum.notebookreview.com/msi/722196-official-msi-ge60-2013-owners-lounge-31.html

Buradaki incelemede dehttp://www.notebookcheck.net/MSI-GE70-Apache-Notebook-Review.116844.0.html overheating sıkıntısından bahsedilmiş. Asus N550JK alacaktım bir girdim konuya sorunlardan dağ oluşmuş. Bunda da bı problem var gibi çünkü youtubeda videolarda yabancı forumlarda bashedilmiş; vallahi monster almaya doğru sürükleniyorum. Onun da kasa kalitesi hoparlör kalitesi berbat. Ne yapacağımı şaşırdım.

• Dreamer Apartment kullanıcısına yanıt
    MSI GE60 2PC-089XTR (ya da 17 inç modeli) veya gigabyte p35k arasında karar vermeye çalışıyorum. MSI'da 850m ekran kartı var daha az ısınıyor 860a göre, daha çok ekran kalitesi-ses kalitesi ve i7 işlemci performansı arıyorum sanırım msi 850m modeli daha sıcak geliyor. p35k için yenisini bekliyeyim dedim ancak p15f olması lazım 850m ile gelecekmiş tarihi belli değil. ısınsın problem değil, ancak kasada ısıyı çok hissettirmesi bitiriyor beni.

30w güç tüketimi farkı var 850 ile 860 arasında, 850 modelinde kasa üzerinde çok hissedilmiyordur umarım. (tam bir kasa üstü sıcaklık incelemesi arıyorum 850 için) performans olarak çok fark var ancak oynadığım oyunların altından her türlü kalkar 850m.

bu sezonun dizüstülerinde genel bir ısınma problemi söz konusu, yeni makineye ihtiyacım var, araştırmak yıpratıyor adamı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiberdono -- 9 Temmuz 2014; 21:30:00 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.