Şimdi Ara

Msi gaming GTX 970 fan değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, arkadaşlar belirtilen fanın 2 kanadı kırık en uygun nereden alabilir veya değiştirebilir. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Geçmiş olsun hocam. Ekran kartı parçalarını Türkiyede bulmak çok zor. Anca hurda 970'lere yada çıkmasına bakacaksın. Veya servisine yollayacaksın para karşılığı değiştirecekler. Başka seçenek pek fazla yok. Bir ihtimal de çıkma ekran kartlarından boyut olarak aynı olanları deneyeceksin.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,şu an için sorun yok ancak ilerde hızlı dönmesinden dolayı dengesiz bir rpm oluşacak korkum ondan.Alibabayada baktım 200-300 TL civarına geliyor.Uyacak sadece bir fan bulmaya çalışıyorum.Komplesi değilde!Hayırlısı bakalım.
  • aliksan kullanıcısına yanıt
    Umarım bulursun hocam. Toplam fan çapı ve soket tipi uyan çoğu fan çalışır büyük ihtimalle. Dengesizlik genelde karşılıklı kırılmamışsa kolay oluşuyor. Birde rpm hızlı olsa bile şuan çokda verimli çalışmıyor. Fanın soğutma kapasitesi 2 kanat olmadığın düşmüştür. Alibaba toptan hocam aliexpress e bak birde gearbest var orayada bakabilirsin. Amazonu da bir yokla.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bir bakim.
  • Eski kartlarımdan birinde benzer bir fan sorunu yaşadım.Buradan birebir aynısını buldum aldım.Biraz geç gelir sabırlı olun.
  • https://goo.gl/HRHqCR Aliexpress den getirtebilirsin yada 95mm lik bir fan pervanesi bulup kartın kendi pervanesini çıkartıp onu takabilirsin ben hd 6870'de yapmıştım dediğim 2. yöntemi daha küçük bir pervane ile yapmıştım hatta sıkıntısızdı
  • Şu videodaki gibihttps://www.youtube.com/watch?v=Kx7go-cA9tc yapıp kırık fanı çıkartın yerine 95mmlik başka fan takın olmadı 8lik takın çok fark edeceğini zannetmem hadi kolay gelsin.
  • 1231243 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler sanırım alibabadan getirteceğim.
  • Daha iyi olur hem kartı elden çıkartırsanız sıkıntı da olmaz.
  • hocam linux tech tips var youtube kanalı milyonlarca abonesi var benzer durum için plastik kısmı çıkarıp metal heatsinki bırakmıştı. Sonra 2 tane yan yana yüksek performanslı fanı plastik kelepçe ile tutturmuştu(120mm-92mm karta göre belirlersiniz artık) görüntü güzel olmasada sıcaklık bile düşmüştü ve daha sessiz çalışıyordu, 2 fan maliyeti de 60 falan olur

• İzledim bende onu baya şaşırdım. Ama referans tasarım titan x de yapınca çok çok kötü bir sonuç olmuştu. Gerçi 1 tane dandik fan kullanmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Prometheusx P kullanıcısına yanıt
    ama sizinki referans tasarım değil iki tane 92mm fan tam olcaktır

• yok yok konuyu açan ben değilim. Videoyu izledim diye yazdım sadece :) benim kartlarda referans bu arada :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.