Şimdi Ara

MSİ ALPHA 15 NASILDIR??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasası kaliteli 1650 den güçlü bir ekran kartı olan laptop arıyorum. 950 doları geçmeyecek şekilde amazondan almayı planlıyorum. Bu laptop 900 dolar 120hz ekran 8 ram (rami arttıracağım) ve ryzen 7 3750h var. Ekran kartı gddr6 rx5500m.
    Tavsiye eder misiniz ?
    Bunu ve yanında razer mamba bluetoothlu mouse ve logitech f701 alıcam ve 1000 dolara tamamlayacağım. Ama bu üçü yerine acer predator helios 300(1660ti ve i5 9300h) olan laptopu da alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alihnn -- 16 Ocak 2020; 5:44:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Up

• Up

• Ekran kartı 1650 den üstün 1660ti den biraz düşük. Ama r7 3750h, i5 9300h dan düşük bir işlemci. He ama 1660ti yi tam performans çalıştırır mı bilmiyorum. Hani indirimde i7 9750h 1660ti alabilirseniz güzel olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enes-_- E kullanıcısına yanıt
    Toplamda 1250 dolara acer predator helios 300 2019 var. İ5 9300h ve 1660ti var biraz daha maliyetli ama zorlarsam alabilirim. Malzeme kalitesi biraz düşündürüyor acerin

• Alihnn A kullanıcısına yanıt
    Bu i7 9750h 1072 dolar
    https://www.amazon.com/gp/aw/d/B07QXLFLXT/ref=ox_sc_act_image_2?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1&th=1&tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR
    Ama kalite bilgim yok.

Aşırı iyi bir performansı var fiyatına göre tek sorunum bemi yarı yolda bırakır mı? 3-4 sene götüree yeterli

Valla onu alıp kullanan birine sorman daha yararlı olur. Ama ben de yazın Acer Nitro serisi (yeni kasası) veya Legion Y540 almayı düşünüyorum. Yabancılarda beğenilen bi laptop Helios.

Evet baya yorum da var ve puanı iyi. Bakalım kullanan biri çıkarsa forumda yardımcı olur

Nitro serisi de fena değil ama benim bundan 6-7 sene önce bi acer vardı anakartı yandı hep içimde bir dert var yine acer laptop alsam yine aynı şey ile karşılaşıcam diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alihnn

Nitro serisi de fena değil ama benim bundan 6-7 sene önce bi acer vardı anakartı yandı hep içimde bir dert var yine acer laptop alsam yine aynı şey ile karşılaşıcam diyor.
    Şahsen Acer'in kötü bir ünü var eskiden beri. Bu son modellerinde kötü değil deniyor. Velev ki Legion y540 ı indirimli bi şekilde ucuza bulamazsam Acer'e yönelmeyi düşünüyorum.

İşte bu kötü ünü tecrübe etmiş biri olarak tereddüt ediyorum ve diğer 1660ti lı laptoplar 100-200 dolar daha pahalılar. Legion güzel ben beğeniyorum şahsen, pahalı olmasa msi ile arasında ikileme düşerdim.

Helios kötü değil. Ama istemiyosan Legion ve diğer markalar da kötü değil.

Tek derdim elimde kalmasın hemen yenisi alabiliceğim bir durumum yok yoksa her şeyi süper.

Güvenmiyosan alma derim daha diyecek bir şeyim yok.

• fiyatında dolayı alınmaz bence intel muadiline bakın reyzen 4000 sersi 5600m 5700m moler cıksın bakalım rekabeti iyidir
  • asig kullanıcısına yanıt
    Yeni çıkacak nesil ucuz olmaz bence :)

• Ekran kartı GTX 1660Ti'ın bir tık altı ama MSI kaliteisini düşünürsen gözü kapalı alabilirsin hocam. Yeni nesil işlemcili yada ekran kartlı versiyonlar daha pahalı fiyatlara gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pinkoenk -- 24 Ocak 2020; 14:36:42 >
  • Arkadaşlar bu ürünü newegg sitesinden aldım, üstelik 1000 tl daha ucuza ve 16 GB RAM olarak. Üründe sadece Kingston marka NVME kullanmışlar ki bu hariç diğer konularda çok iyi. Bahsettiklerim AMD için geçerli. Çünkü piyasada soğutma sistemine en çok değer veren MSI. Hatta ürünü alır almaz kasayı açtım çünkü alır almaz hafıza testine soktum bazı sıkıntılar vardı IRQL_LESS vb... diyordu arada bir... RAMlerin yerini değiştirince düzeldi. Anladığım kadarıyla ürün aslında 8 GB onlarda bir tane takınca böyle oldu fakat RAMler Samsung 3200.... Ekran kartı gayet başarılı. Bir kaç eksikli var ama onları son kullanıcı tespit edemez. Bunları da MSI'a yazdım. SMA gibi özelliği destekliyor ama BIOS güncellemesi lazım. Ayrıca sitesindeki BIOS sürümü ile üründeki ilk sürüm. Aşağıda verdiğim linkte .102 nolu daha güncel sürüm var. Gerçi Windows kendisi yeni BIOS'u indirip kuruyor ama BIOS'ta helen eski sürüm gözüküyordu. Bunu yükleyince o da düzeldi. Özellikle Nahimic ile sorun yaşayanlar: Önce en güncel Realtek ses sürücüsünü kursunlar -v.9111- Sonra Nahımıc'in sitesinden v3 yazılımını indirip yeniden kursunlar. MS Storedan Realtek ve Nahimic eklentilerini indirsinler. Dragon Center yazılımınında 2.0.108 sürümünü kurabilirsiniz. Radeon için NimeZSlim'in güncel 21.4.1 yazılımını kurun çok iyi performans alırsınız. Ürün ekran kapağı hariç plastikten mamül, SSD yuvası yok ama bir adet daha NVME yuvası var.

Newegg' sitesini takip ederseniz güzel fiyatlara denk gelebilirsiniz 14'unde sipariş verdim 22'sinde Rizeye geldi üstelik 1 adet MSI kulaklık, çok kaliteli sırt çantası, ahım şahım olmayan başka bir sırt çantası ile... Vergi herşey dahil 10730 tlye aldım ki o zaman 1299 tlye satılıyordu. Üstelik 16GB RAM

MSI Alpha 15 A4DEK BIOS

E16UKAMS.102 (10/26/2020)

https://dosya.co/pxob0yi34lh4/E16UKAMS.ROM.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep.ali -- 28 Nisan 2021; 0:22:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.