Şimdi Ara

mp3 görünümü değiştiremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

SORUNUM:
    mp3 formatındaki dosyalarım klasörde w.media player ikonuyla görünüyor.
    oysa ben sadece videoların bu ikonla görünmesini, mp3 lerimin ise şu an kullanmakta winamp yada jetaudio sembolleri ile görünmesini istiyorum.
    bunun için bikaç yönetm denedim ama olmadı. örneğin:
    - araçlar/klasör seçenekleri/dosya türleri/uzantılar:mp3 değiştir>winamp (veya jetaudio)>tamam... fakat bu yöntem sadece mp3 açan programı değiştiriyor, ikon yine aynı w.media player :(
    - prog. ekle-kaldır/windows bileşenleri>media player devredışı bırakıp kaldırdım... fakat sembol hala yerinde duruyor.
    video dosyalarımı VLC ile, mp3 lerimi ise jetaudio ile açıyorum. ancak her iki medya (müzik ve video) dosyalarım da maalesef media player görünümünde listelendiği için klasör içinde görselde karışıyorlar.

SORUNA AİT TALEBİM:
    mp3 ve video dosyalarımı media player sembolü görünümünden kurtarıp, birlikte açıldıkları programın sembolüyle gösterecek bir çözüm öneriniz varsa çok sevinirim arkadaşlar.

ÖRNEK DOSYA PRİNT:
    http://www.hizliupload.com/di-KJ12.png

şimdiden çok teşekkürler

• MP3 üzerinde sag tıkla birlikte aç seçeneginden winamp seç okey de degişmesi lazım veya Mp3 üzerinde sag tıkla özellikler dasya türü birliktç aç menüsünden degiştir de oradan winap seç okey de
  • W7
    Dosya üzerine sağ tık
    Birlikte aç
    Varsayılan programı seç
    Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxser

MP3 üzerinde sag tıkla birlikte aç seçeneginden winamp seç okey de degişmesi lazım veya Mp3 üzerinde sag tıkla özellikler dasya türü birliktç aç menüsünden degiştir de oradan winap seç okey de

yukarıda da benzeri şekildeki yöntemi denediğimi ifade ettiğim üzere, öneriniz maalesef çözüm olmuyor. ilginize teşekkür
  • quote:

Orijinalden alıntı: The MasteR

W7
    Dosya üzerine sağ tık
    Birlikte aç
    Varsayılan programı seç
    Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan

belirttiğiniz adımları sırasıyla ve dikkatle uyguladım.
    dosyaları açan programı (jetaudio) sabitlemiş olmasına karşın, yine media player görüntüsüyle gösterilmeye devam ediyor.
    duruma ait print:http://www.hizliupload.com/di-E9ZH.png
    sanki birşey görüntüyü sabitlemiş ve hiçbir değişikliğe izin vermiyor; sinir bozucu yani :(
    bu işi çözerim diyen biri varsa eyvallah...

• benim bilgim yetersiz olabilir ama sorunum çok zor halledilebilecek birşey olmasa gerek.
    bilgisayar ustaları, üstadlar nolur bir yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: XIXth

benim bilgim yetersiz olabilir ama sorunum çok zor halledilebilecek birşey olmasa gerek.
    bilgisayar ustaları, üstadlar nolur bir yardım lütfen

Varsayılan seç tiki ile de (3. mesajdaki öneri) olmuyorsa virüs geliyor benim aklıma ya da modifiye işletim sistemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 17 Aralık 2011; 0:24:47 >
  • İki önerim olacak:
    1. Winamp > sağ tık > seçenekler > tercihler > dosya türleri. Burada karşına gelen listede sadece ses olana tıkla ve tamam deyip kapat. Otomatikman simgeler yenilenmeli ve istediğin şekilde gözükmeli.
    2. Paylaştığın fotolardan gördüm simgeler hep küçük ve yan taraflarında müziğin dakikası falan yazıyor. Orada sağ üstte görünüm ayarları olacak. Oradan biraz büyült görünümü.
    Bu ikisi de çözmezse winampı kaldır ve son sürümü indirip kur. Ardından 1. adımı tekrar uygula.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: profxx

İki önerim olacak:
    1. Winamp > sağ tık > seçenekler > tercihler > dosya türleri. Burada karşına gelen listede sadece ses olana tıkla ve tamam deyip kapat. Otomatikman simgeler yenilenmeli ve istediğin şekilde gözükmeli.
    2. Paylaştığın fotolardan gördüm simgeler hep küçük ve yan taraflarında müziğin dakikası falan yazıyor. Orada sağ üstte görünüm ayarları olacak. Oradan biraz büyült görünümü.
    Bu ikisi de çözmezse winampı kaldır ve son sürümü indirip kur. Ardından 1. adımı tekrar uygula.

önerileriniz için çok teşekkür ederim profxx üstad,
    1. ilk önerideki talimatlarınızı yerine getirdiğimde mp3 görüntü sorunum halloldu, artık m.player değil winamp sembolü ile gösteriliyorlar. birkaç gün önce format attırdım ve daha önce de format attırmıştım ama böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.
    2. ikinci önerinizi gerçekleştiremedim. çünkü görünüm/ayrıntılar şeklinde klasör görünümünü tercih ediyorum. bu durumdayken dosya görünümlerini büyütemiyoruz yanılmıyorsam. başka bir yöntemi varsa da ben bilmiyorum...
    sorunumu halletmeme yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ederim üstadım.

---------

sayın 1200gs, ilginizden dolayı size de teşekkür ederim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.