Şimdi Ara

Mozilla Thunderbird ile Hotmail ve Yahoomailleri kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
11.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hotmail ve Yahoomaillerinizi pop3-smtp gibi kullanmanız mümkün.

Gerekenler:
    1. Mozilla Thunderbird 1.5 email programı (Güncel yazılımlar linkinden de ulaşabilirsiniz)
    2. web-mail-0-9-1.xpi eklentisi (bunun kurulu olması şart)
    3. yahoo-0-6-3.xpi eklentisi
    4. hotmail-0-10-1.xpi eklentisi

Thunderbird'ün ve eklentilerin yeni versiyonları var mı bilmiyorum. 3 eklentiyi upload ettim:
    http://r****.de/files/15715930/Thunderbird-webmail.zip.html

veyahttp://ftp.osuosl.org/pub/mozdev/webmail/ adresinden de indirebilir.

Ayarlar:
    Bahsettiğim eklentilerin herbirini önce ekleyip Thunderbird'ü kapatıp açacaksınız (bilmeyen olabilir). Eklentiler eklendikten sonra ayarlar "Tools => Account settings" den yapılacak:
    1) Gmail ayarları (Öncelikle gmail.com dan hesabınıza girip pop3 ayarlarınızı aktif etmeniz gerekiyor):
    Account settings kısmında: "Your name" kısmına görünmesini istediğiniz ad soyad yazılır. "E-mail adress" kısmına kullanıcıadı@gmail.com
    Server settings kısmında: "Server name" pop.gmail.com olacak. "User name" olarak kullanıcıadı@gmail.com. Port 995. Use secure connection olarak SSL seçilecek.
    2) Yahoomail ayarları:
    Account settings kısmında: "Your name" kısmına görünmesini istediğiniz ad soyad yazılır. "E-mail adress" kısmına kullanıcıadı@yahoo.com
    Server settings kısmında: "Server name" localhost olacak. "User name" olarak kullanıcıadı@yahoo.com. Port 110. Use secure connection olarak Never seçilecek.
    3) Hotmail ayarları:
    Account settings kısmında: "Your name" kısmına görünmesini istediğiniz ad soyad yazılır. "E-mail adress" kısmına kullanıcıadı@hotmail.com
    Server settings kısmında: "Server name" localhost olacak. "User name" olarak kullanıcıadı@hotmail.com. Port 110. Use secure connection olarak Never seçilecek.

SMTP (gönderebilmek için) ayarları Outgoing Server (SMTP) kısmında yapıyorsunuz (Add ve edit ile). Ayarlar benzer şekilde:
    a) Gmail'de port numarası 465 olacak. SMTP adresi => smtp.gmail.com. Secure connection:SSL
    b) Yahoo için: Port:25. User name:kullanıcıadı@yahoo.com, Server name: localhost, Secure connection: None
    c) Hotmail için: Port:25. User name:kullanıcıadı@hotmail.com, Server name: localhost, Secure connection: None

Bende bu şekilde problemsiz çalışıyor. Bazen serverdan bağlanamadı mesajı geliyor ama 2.de mutlaka ulaşıyor. Birkaç kez deneme yapın. Problem olursa yazın yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celcin -- 9 Mayıs 2006; 0:28:08 >

• Resimleriwww.imageshack.us adresine upload et. Sonra sana linkler vericek. Direct link var.

Kopyala yapıştır yaparak buraya koy. Linkin başına [simage] , sonuna [/simage] yaz. Biz resim olarak görürüz
  • saol bilgiler için
    quote:

Mozilla Thunderbird ile Hotmail ve Yahoomailleri kullanmak
  • Çok teşekkür ederim... Bu bilgiler işime yarayacak. Sağol
  • Teşekkür ederim..

Thunder Bird 'ü kurup, GMail 'i kullanıyordum, ancak Yahoo ve Hotmail eklentilerini gormemiştim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: celcin

Hotmail ve Yahoomaillerinizi pop3-smtp gibi kullanmanız mümkün. Gerekenler:

1. Mozilla Thunderbird 1.5 email programı
    2. web-mail-0-9-1.xpi eklentisi
    3. yahoo-0-6-3.xpi eklentisi
    4. hotmail-0-10-1.xpi eklentisi

Thunderbird'ün ve eklentilerin yeni versiyonları var mı bilmiyorum. Programa ve eklentilere mozilla'nın adresinden ulaşabilirsiniz.

Posta ayarları pek zor değil ama ben resimlerle çok yakında anlatacağım.

Bu eklentileri bulamadım????

Elinde olan varsa nasıl ulaşabileceğimi söylesin lütfen. Mozilla.org.tr de yok...

• https://addons.mozilla.org/extensions/?application=thunderbird 'den Thunderbird eklentilewrine ulaşılabilir. Ama burada olmayabilir diye üçünü içeren zip dosyasını upload ettim:

http://*****.de/files/15715930/Thunderbird-webmail.zip.html

• Arkadaşı sağol ancak ben bir türlü yapamadım önce türkçe thunderbirdi kurdum olmadı sonra ingilizce yi kurdum oda olmadı
    yahoo eklentisini yükledim ayarları dedğin gibi yaptım bir türlü olmadı başka eklenti kurmak gereklimi yoksa sadece yahoo ile yapabilrmiydim sen şu resim işine bir el at yoksa böyle olmayacak
    gene de sağol
  • Yine ben
    galiba yaptım
    ayarlar dediğin gibi evet ama bir eklenti daha yüklemek gerekiyormuş
    oda WebMail diye bir eklenti mozillanın türkçe sayfasından yükledim
    ondan sonra mail gönderebildim bakalım gece geç vakit daha mesaj alıp almadığımı bilmiyorum ama gönderebiliyorum

sağol arkadaş beni büyük dertten kurtardın ya keşke türkçesini silmeseydim belki onda da gönderebilirdim neyse uzatmayalım yatıyım artık
  • Arkadaşım ben o saatte uyumuştum, hatta kalkmak üzereydim! Daha erken olsaydı hemen yazardım. Problemi zaten çözmüşsün, webmail eklentisi yüklenmeden diğer ikisi veya ikisinden biri çalışmaz, kilit olay webmail eklentisi. Denemek için e-postandan yine e-postana mesaj yollayabilirsin, hem gidişini hem gelişini kontrol edebilirsin.
  • Kaçırmış olanlar olabilir diye tekrar üste getiriyorum.
  • çalışmadı
  • bende sonunda çalıştırdım...
    hayır çalışıyor bi yerde yalnış yapıyorsunuzdur
    eklentilere dikkat edin arkadaşlar
    web-mail-0-9-1.xpi eklentisi
    artık ne kullanıyosanız yahoo-0-6-3.xpi eklentisi veya hotmail-0-10-1.xpi eklentisi

ama benimde bir sorunum var ara ara bulamadım veya yalnış yerde arıyorum bir ara bulmuşdum gibi
    gmail ile hotmail beraber kullanınca aynı yere geliyor mailler hotmail yerel dizine değilde hotmail altında ayrı şekilde gelmesini istiyorum nereye tıklayacaz yardımcı olurmusunuz
  • nasıl olacak arkadaşlar
  • eklentiler için site, sayfa altına doğru "webmail 1.0.8 bölümüne bakın...

http://www.extensionsmirror.nl/
  • eywallah paylaşımın için saol senin sayende bişiler yapmaya başladık...
  • hotmail hesapları olmuyor galiba? outlookda oldugu gibi bedava hesapların bu progları kullanamamasından mı acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: celcin

https://addons.mozilla.org/extensions/?application=thunderbird 'den Thunderbird eklentilewrine ulaşılabilir. Ama burada olmayabilir diye üçünü içeren zip dosyasını upload ettim:

http://*****.de/files/15715930/Thunderbird-webmail.zip.html

arkadaşım ben bu linke tıklıyorum ama açılmıyor! gerekli yeri de doldurdum ama file not found dio!

• eklentileri indirdim kurdum
    ayarları nasıl yapacağım tairf eder misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emguner -- 4 Mayıs 2007; 17:28:24 >
  • 1-Thunderbird 2 için TIKLA İNDİR programı indirin kururun..
    2-hotmail yahoo vs kulanmak için webmail eklentileri kurulması gerekiyor TIKLA İNDİR den webmail hotmail ve yahoo u indirin.. (sağ tıkla farklı kaydet)
    3-thunderbird>araçlar>eklentiler den indirdiğiniz eklentileri kurun
    4-thunderbird u tekrar başlatın
    5-gmail artık çok kolak araçlar>posta ve haber ayarları>hesap ekle> gmail ekliyorsunuz göreceksiniz
    6-hotmail için araçlar>posta ve haber ayarları>hesap ekle>webposta> alanları doldurun, kullanıcı adına..aliveli@hotmail/live/msn/yahoo.com vs şeklinde uzantısıyla girin.. tamam deyin
    5-yahoo içinde 6 yı uyarlayın ayni şekilde

giden posta smtp ayarları
    yahoo ve hotmail için. (gmail otomatik ayarlıyor)
    araçlar>posta ve haber ayarları>smtp > ekle> açıklama: hesap adını yazın, sunucu:localhost,kullanıcı ismi: mail adresi, ssl:asla.

şimdi hotmail yahoo ve gmail smtp ayarlaı bitti.. sıra bunları hesaplara atamaya geldi..

şöyle:
    soldaki hesaplara tıklayın ör: alivelideli@hotmail.com>smtp den alivelideli@hotmail.com u sec tamam de...

şimdi sıra ayrıntılarda
    : eğer hotmail (live betadır) yahoo beta sürüm kulanıyorsanız:>araçlar>eklentiler den yahoo ve hotmail e tıklayın>mode>hotmail beta/yahoo beta secin

eğer junk/spam maileri donwload etsin istiyorsanız ki etsin ayni yerde>pop> junk donwload seceneğini aktif edin

junk/spam ayarları:
    araçlar>posta ve haber ayarları>soldaki hesaplara tıklayın >ör: aliveli@hotmail.com için orada altta gereksiz posta ayarları var> onu aktif edin tamam..

hepsi bu kadar aklıma gelen en azından..

hesap ayarlar kısmında kendinize göre ayarlayın: sunucu ayarları: başlarken posta kontrolu yap, 10dk bir yap.. gib ayarları kendiniz yapabilirsiniz

>>son olarak çok önemli bir nokta: türkçe karakter sorunu: bunun için gelen giden utf-8 dil kodlamasını seçin:
    araçlar>secenekler>görünün >yazı tiplerinde gerekli ayar..

bu şekilde kendiniz de kurcalasanız sökersiniz.. takıldığınız yer olursa buradan sorun..herkes öğrensin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darker -- 7 Mayıs 2007; 4:01:50 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.