Şimdi Ara

Mount & Blade Warband : Birkaç soru yardımcı olabilecekler lütfen baksın

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
58.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1-) Yemek malikanede yazıyor kalede ya da şehirde malikaneyi bulamıyorum??
    2-) Leydi ahlaki değerleri fazla biri istiyor ahlaki değer nedir nasıl artar??
    3-) Kitap nasıl okurum??
    4-) Elimdeki şehirlerden birini başkent yapmak için evli olmak şart mı??
    5-) Köylü halka nasıl para veririm??(bana karşı kin besliyorlar)
    6-) Köye malikane yaptırdım nasıl bulucam??
    7-) Nasıl kral olurum??
    8-) Düşmanlarımın yağmaladığı köyü nasıl düzeltirim?

Biraz fazla oldu Kusura bakmayın.Cevap verenlere , up'layanlara , yorum yapanlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makara74 -- 13 Haziran 2010; 2:52:35 >

• 1)Malikane yani kale demek arkadaşım ilk baş ziyafet neredeyse orayı bulup kaleye gireceksin zaten orada topluluk (leydiler, kontlar vb. ) varsa ziyafet var demektir.

2)Ahlaki değer diye birşey yok arkadaşım eğer leydi ile ilişkiniz 20 aştıysa evlenmek için izin isteyecekitr sizde leydinin amcası, babası, abisi vb. akrabasından izin alıp evlenebilirsin.
    3)Kitap okumak için şehir hanlardaki kitap tüccarından kitap alıp kamp menüsünden > bir işe giriş > kitap okumak için kitap seç diyerek kitap okuyabilirsin.
    4) Hayır ,evli olman gerekmez (alet ve kadife alarak pazar yerine giriş, hana giriş vb. menüsünden şehri düzenle yazar orada şehri başkent yapabilirsin.
    5)Onlara para veremezsin ancak ilişkini artırmak istiyorsan onların verdiği görevleri (Köyde=köy yaşlısı görev verir , Şehirde= Lonca başkanı) onlardan görev alarak ilişkini artırabilirsin
    6)Köyde yaptırdığın malikaneyi bulamazsın onlar sadece hayali, köye giriş yaptığında gözükmez.
    7)Kral olmak için (1500 civarlarda galiba namın olması gerek ) kral olmadığım için bilmiyorum
    8)Düşmanların yağmalandığı köyü kendin düzeltemezsin ancak 3 veya 4 gün sonra kendiliğinden köy düzelecektir (bu arada yaptırdığınız düzenlemeler, malikane ,değirmen gözcü kulesi yıkılmaz.)

• 12 Haziran 2010; 23:14:41
    21 Ocak 2011; 21:09:23
  • 5. Sorunun cevabı köylülere para verilebilir; şöyleydi köye girdim bazı köylülerle konuşuyorsun nasılsın felan durumlar nasıl fakirim derse al şu parayi diyebiliyon..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamebos

5. Sorunun cevabı köylülere para verilebilir; şöyleydi köye girdim bazı köylülerle konuşuyorsun nasılsın felan durumlar nasıl fakirim derse al şu parayi diyebiliyon..

bundan eminmisin bende öyle bişey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanHacan

quote:

5. Sorunun cevabı köylülere para verilebilir; şöyleydi köye girdim bazı köylülerle konuşuyorsun nasılsın felan durumlar nasıl fakirim derse al şu parayi diyebiliyon..

Evet eminim. Fakir olan köylere git. Bana en azından 10 kez denk gelmiştir. Bunlar iyi günler beyim... diye başlayıp veya hastam var diyene para veriyordum. Köyle ilişkim artıyordu.
  • Birşey soracağım birkeresinde bir kont esir almıştım fakat esir alınca ne işe yarıyor anlatırmısınız.
  • quote:

quote:

quote:

Evet eminim. Fakir olan köylere git. Bana en azından 10 kez denk gelmiştir. Bunlar iyi günler beyim... diye başlayıp veya hastam var diyene para veriyordum. Köyle ilişkim artıyordu.

o zaman ben de bi deneyeyim, eğer koy yaşlısından görev alırsan da refah seviyesi değişebiliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman ben de bi deneyeyim, eğer koy yaşlısından görev alırsan da refah seviyesi değişebiliyor.

hocam bi yardım edin bendeki warband sürümü değil düz mount blade v1.003 , konuşma metinleri ingilizce anlayamıyorum ilişkileri düzeltemiyorum ne kadar Türkçe yama varsa denedim menü falan heryer Türkçe ama konuşmalar ingilizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanuc

1)Malikane yani kale demek arkadaşım ilk baş ziyafet neredeyse orayı bulup kaleye gireceksin zaten orada topluluk (leydiler, kontlar vb. ) varsa ziyafet var demektir.

2)Ahlaki değer diye birşey yok arkadaşım eğer leydi ile ilişkiniz 20 aştıysa evlenmek için izin isteyecekitr sizde leydinin amcası, babası, abisi vb. akrabasından izin alıp evlenebilirsin.
    3)Kitap okumak için şehir hanlardaki kitap tüccarından kitap alıp kamp menüsünden > bir işe giriş > kitap okumak için kitap seç diyerek kitap okuyabilirsin.
    4) Hayır ,evli olman gerekmez (alet ve kadife alarak pazar yerine giriş, hana giriş vb. menüsünden şehri düzenle yazar orada şehri başkent yapabilirsin.
    5)Onlara para veremezsin ancak ilişkini artırmak istiyorsan onların verdiği görevleri (Köyde=köy yaşlısı görev verir , Şehirde= Lonca başkanı) onlardan görev alarak ilişkini artırabilirsin
    6)Köyde yaptırdığın malikaneyi bulamazsın onlar sadece hayali, köye giriş yaptığında gözükmez.
    7)Kral olmak için (1500 civarlarda galiba namın olması gerek ) kral olmadığım için bilmiyorum
    8)Düşmanların yağmalandığı köyü kendin düzeltemezsin ancak 3 veya 4 gün sonra kendiliğinden köy düzelecektir (bu arada yaptırdığınız düzenlemeler, malikane ,değirmen gözcü kulesi yıkılmaz.)

arkadaşlar ben başkent taşımak istiyotrum ancak taşıyamıyorum envanterde kadife ve aletler var şehri düzenle seçeneğine tıklıyorum sadece ulak karakolu inşa et ve mahkum kulesi insa et seçenekleri çıkıyor mb warband yardım edermisiniz??

• Arkadaşlar ben mount and blade ; warband oyunununda yağma yapamıyorum . Daha önce yüklediğimde ( doğar doğmaz :D ) köye gidip yağmalayabiliyorudm . Yani saldırgan bir eylemde bulun ; köyü yağmala seçenekı direkt çıkıyordu . Ancak şimdi direkt köye gittiğimde iki tane seçenek var ; zorla erzak al , sığır çal . zorla erzak al dediğimde köylüler isyan ediyosa kafalarını kestikten sonra köyü yağmalayabiliyorum . ama isyan etmezlerse bana bir kaç parça eşya getirtikten sonra o şık kayboluyor ; yani geriye sadece sığır çal kalıyo . z.ktuğumun oyuunnda yağma yapamıyom
  • Benim baska sorum var başkanlarda casusluk gibi bi seçenek de var kimin casus olup olmadığını hangi lordumun yani nerden anlıyoz bi işaret veriyolar mı
  • furkanuc kullanıcısına yanıt

knk 2 tane şifa kitabı alsak mesela envanterdeyken yara bakımına +2 mi verir yoksa 2. etki etmez mi

• canertari C kullanıcısına yanıt

knk yağma yapacağın krallıkla ilişkin kötü olmalı yanı önce bikaç parça eşya alcan köylerden

sonra yağma yapabilirsin olmazsa sığır da çal köylerden 

• HF_Merciless H kullanıcısına yanıt

Kankam 11 yıl olmuş be iki tane şifa kitabı nasıl bir etki eder inan ki bilmiyorum :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.