Şimdi Ara

Mount And Blade Warband Saçmalıgı (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
51.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Backspace tuşuylar kendi ve düşman ordunun konumlandırılışınımgörebilirsin ve emirler verebilirsin. İstersen f1 f2 tuşlarıyla felan hızlı emirlerde verebiliyorsun (bu tuşları ayarlardan ayarlayabilirsin. :) )
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemalcan6

Backspace tuşuylar kendi ve düşman ordunun konumlandırılışınımgörebilirsin ve emirler verebilirsin. İstersen f1 f2 tuşlarıyla felan hızlı emirlerde verebiliyorsun (bu tuşları ayarlardan ayarlayabilirsin. :) )

Tamamdır teşekkürler. Ayarlardan da buldum emir vs

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ctrl+w istedigin yere tıklla ışınlanıyosun eger oynayamıyorsan benden sana fayda
  • Köy yağmalamaya hakkın yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buyha

5-10 kisilik haydutlari 2-3 adamimla kayipsiz kesiyorum sorun sende.

Önden gidip 20 kişiyi tek başıma kesiyorum. Bu oyuna da zor diyen oyun oynamasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemalcan6

Mount and Blade
    Mount and Blade Warband
    Mount and Blade Fire and Sword ve birde warbandda çıkmış napalyon dlcsi var. 2015tede Mount and Blade 2 çıkıyor.

Fire and sword sakın oynama, rezilliktir. (İlk çıktığında oynmştım ve ağızına kadar bug vardı belki düzeltilmiştir.) zaten bunu başka bir yapımcı yapmıştı galiba.

Bence en iyisi Warbanddır, multiside en son oynadığım zamanalar bayağı doluydu.

Hala düzelmemiş buglar Yapımcı stüdyo destegi kesmiş zaten Caribbean! adlı yeni oyunla uğraşıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kozck

oyunu birkaç gündür oynuyorum, türklerin yaptıgı ne kadar belli, güç bela biraz adam topluyorum , önüme çıkan haydutlara ya tüm paramı vericem ya da
    tum adamlarımı ve atımı kaybedıcem öyle mi ?. peki yetersiz hız yuzunden aynı haydıtların sızı defalarca arka arkaya yakalayıp soymasına ne demeli.düşündükçe gülüyorum la
    hele oyunu kendiliginden kaydetmeye programladıysanız yandınız.en son yanımda 10 adam vardı baya da param vardı köy yagmaladım vs falan derken bu sefer de askerler yakaladı
    o daha saçma olmuş anasını satayım.daha başka elinizde köle olunca köle tüccarlarının ortadan yok olması, görev için bir kralı bulmanız gerektiginde ordan oraya suruklenmenız şansınız varsa kralı bulursunuz , savaş sırasında kuşandıgım sılahın savaş sonunda erzaklarımın arasına gırmemesi.
    oynadıkça daha da saçmalık olacagına ınanıyorum oyun kotu mu degıl ama sizin hızınız 3.5 iken 6.5 hızas ahip haydut veya askerlerın sızı arka arkaya sonsuza kadar soyması, adamlarınızı alması 2 gunde bıktırdı oyundan anasını satayım hadi her seferinde para versen zaten zor bırıktırıyorum 3000 dinarım varken her seferinde 500 alıyolar bu ne la hiç paran kalmıyo sürekli paradoks halındesın

Oyun 2011 de ilk cıktıgında ABARTISIZ 12-13 Saat basından kalkmadan oynadım..Oyunu beceremiyorsun belliki ben oyuna baslar baslamaz en zor zorlukta bile 15-17 deniz yağmacısını öldürebiliyordum sen çapulculara ölüyorsan biraz daha talim yapman lazım..İnternetten oyunun nasıl ogrenilecegini ogren sonra oyna...Yabancılar bile yılın en iyi RPG ödülünü veriyor biz Türkler kendi oyunumuza sahip cıkamıyoruz ve kendi oyunlarımızı internetten "korsan" olarak indiriyoruz.Sonra türkler neden oyun yapamıyor..Ahh Ahhh...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hybrid01

quote:

oyunu birkaç gündür oynuyorum, türklerin yaptıgı ne kadar belli, güç bela biraz adam topluyorum , önüme çıkan haydutlara ya tüm paramı vericem ya da
    tum adamlarımı ve atımı kaybedıcem öyle mi ?. peki yetersiz hız yuzunden aynı haydıtların sızı defalarca arka arkaya yakalayıp soymasına ne demeli.düşündükçe gülüyorum la
    hele oyunu kendiliginden kaydetmeye programladıysanız yandınız.en son yanımda 10 adam vardı baya da param vardı köy yagmaladım vs falan derken bu sefer de askerler yakaladı
    o daha saçma olmuş anasını satayım.daha başka elinizde köle olunca köle tüccarlarının ortadan yok olması, görev için bir kralı bulmanız gerektiginde ordan oraya suruklenmenız şansınız varsa kralı bulursunuz , savaş sırasında kuşandıgım sılahın savaş sonunda erzaklarımın arasına gırmemesi.
    oynadıkça daha da saçmalık olacagına ınanıyorum oyun kotu mu degıl ama sizin hızınız 3.5 iken 6.5 hızas ahip haydut veya askerlerın sızı arka arkaya sonsuza kadar soyması, adamlarınızı alması 2 gunde bıktırdı oyundan anasını satayım hadi her seferinde para versen zaten zor bırıktırıyorum 3000 dinarım varken her seferinde 500 alıyolar bu ne la hiç paran kalmıyo sürekli paradoks halındesın

Oyun 2011 de ilk cıktıgında ABARTISIZ 12-13 Saat basından kalkmadan oynadım..Oyunu beceremiyorsun belliki ben oyuna baslar baslamaz en zor zorlukta bile 15-17 deniz yağmacısını öldürebiliyordum sen çapulculara ölüyorsan biraz daha talim yapman lazım..İnternetten oyunun nasıl ogrenilecegini ogren sonra oyna...Yabancılar bile yılın en iyi RPG ödülünü veriyor biz Türkler kendi oyunumuza sahip cıkamıyoruz ve kendi oyunlarımızı internetten "korsan" olarak indiriyoruz.Sonra türkler neden oyun yapamıyor..Ahh Ahhh...

En zorda nasıl tek basına 15 tanesini öldürüyorsun? İstediğini yap bayıltıyorlar atla dönsen mızrak atıyorlar zaten hayvan gibi zırhları var öyle bir vuruşta öldüremiyorsun anlamadım nasıl becerdiğini. İlerde kaliteli zırh silahla falan kasmıyor ama ilk başta çat 2 vuruşta indiriyorlar imkansız gibi o dediğin

• Normalde önüme çok çıkan haydutlar,nam'ım arttıktan sonra çıkmamaya başladı.Daha çok oynamak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allame&Joker

Normalde önüme çok çıkan haydutlar,nam'ım arttıktan sonra çıkmamaya başladı.Daha çok oynamak lazım

Ayynen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hybrid01 -- 14 Temmuz 2014; 10:28:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

quote:

quote:

En zorda nasıl tek basına 15 tanesini öldürüyorsun? İstediğini yap bayıltıyorlar atla dönsen mızrak atıyorlar zaten hayvan gibi zırhları var öyle bir vuruşta öldüremiyorsun anlamadım nasıl becerdiğini. İlerde kaliteli zırh silahla falan kasmıyor ama ilk başta çat 2 vuruşta indiriyorlar imkansız gibi o dediğin

Arkadaşım o adamların kalkanları mızrakları felan çok kolay ben sana bir taktik ögretem

Adamın üstüne giderken atın kafasıyla adama bir kere vurup sonra kılıcı sallarsan adamın mızrağıda kalkanıda o an için etkisiz oluyor sendeliyor yani adam.ayrıca adamların cok ıcıne gırmeyeceksın dağıtacaksın teker teker oldureceksın tabi eger okcu yoksa okcu varsa ayrı mesele yani imkansız felan değil.ben ilk önce sağlam zırh ve kılıc cıksın diye yağmacı özelligine verip 10-15 deniz yağmacısı grubuna saldırıyordum cok saglam zırhlar cıkıyordu (baslangıc ıcın) gerisi zaten kolay

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

quote:

quote:

Arkadaşım o adamların kalkanları mızrakları felan çok kolay ben sana bir taktik ögretem

Adamın üstüne giderken atın kafasıyla adama bir kere vurup sonra kılıcı sallarsan adamın mızrağıda kalkanıda o an için etkisiz oluyor sendeliyor yani adam.ayrıca adamların cok ıcıne gırmeyeceksın dağıtacaksın teker teker oldureceksın tabi eger okcu yoksa okcu varsa ayrı mesele yani imkansız felan değil.ben ilk önce sağlam zırh ve kılıc cıksın diye yağmacı özelligine verip 10-15 deniz yağmacısı grubuna saldırıyordum cok saglam zırhlar cıkıyordu (baslangıc ıcın) gerisi zaten kolay

Mızrağı yanlış anladın ciritten bahsediyorum atla üzerlerine giderken fırlatıyorlar. Adamları nasıl dağıtıyorsun eğer ordun yoksa hepsi seni kovalıyor dağılmıyorlarki

Bak mübalağa yapamazsın demiyorum yazdıklarından ciddi yazdığın anlaşılıyordu nasıl kestiğini merak ettim sadece. 7-8-10 tane biraz şansla kesilir 15-20 tane imkansız gibi geliyor. Adamlar aşırı zırhlı ve o ciritten bir kaç tane yedinmi elindeki kalkan hemen kırılıyor sonra hepsini gövdene yiyorsun hayvan gibi canın gidiyor kafana yesen zaten direk bayılıyorsun belki döne döne ciritlerini bitirebilirsen biraz şansın olur ama 20 tane adamı kesecem diye 1.5 saat uğraşırsın. O kadar uğraşacağına köy yağmalıyıp zırh almak daha kolay bence...

Haa aklıma geldi birinde cirit ata ata atımı bile öldürmüşlerdi belki oynadığımız sürümler farklıdır. Benim oynadığım sürümde imkansıza çok yakın rastgelede sallamıyor adamlar hepsi süper nişancı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 14 Temmuz 2014; 18:21:23 >

• Sen sanırım kacaklardan bahsediyorsun..ben deniz yağmacıları diyorum.senin atın oldugu ıcın onlara gore hız bonusun oluyor ve grubun etrafında birkaç kere dönersen ayrılabılıyorlar zaten bikaç tane oldurunce son kalanlar kaçmaya baslıyor..

ben en son 1.53 surumunu oynamıstım..
  • quote:

Sen sanırım kacaklardan bahsediyorsun..ben deniz yağmacıları diyorum.senin atın oldugu ıcın onlara gore hız bonusun oluyor ve grubun etrafında birkaç kere dönersen ayrılabılıyorlar zaten bikaç tane oldurunce son kalanlar kaçmaya baslıyor..

ben en son 1.53 surumunu oynamıstım..

Nordların deniz tarafında çıkanları demiyormusun? Senin oynadığında cirit atmıyorlar mıydı? Çok ender okçu çıkıyordu aralarında pek problem çıkarmıyordu asıl sorun ciritler işte yağmur gibi yağıyordu gavurların hepsinde cirit var

Kesin sürümlerimiz farklı benim oynadığım kaçtı hatırlamıyorum ama mümkün değildi. Nord başladığımın birinde baya uğraşmıştım her türlü bayıltıyorlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 14 Temmuz 2014; 18:34:57 >

• eminmetehan E kullanıcısına yanıt
    Evet onları dıyorum ama benım oynadıgımda ellerinde sadece mızrak vardı eger size cirit atıyorlarsa cok uzaklasmayın atma fırsatı bulamazlar.baktın olmuyor kolaya al oyunu oyle oyna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hybrid01 -- 14 Temmuz 2014; 18:47:42 >
  • quote:

Evet onları dıyorum ama benım oynadıgımda ellerinde sadece mızrak vardı eger size cirit atıyorlarsa cok uzaklasmayın atma fırsatı bulamazlar.baktın olmuyor kolaya al oyunu oyle oyna

Başka türlü olmuyor zaten nord başladığımda da gidip başka yerde kasıyordum yoksa en kolaya çekecen başka çare yok. Dediğin doğru yakındayken atmıyorlar ama sorun sayılarının çok olması hepsinin 2. silahı cirit uzakta kaldıkların başlıyor sallamaya

• quote:

Oynayamıyorum Demiyorda

• beğenilmeyecek nesi var gayet güzel oyun
  • oyun beceri gerektiriyo elbette ama çokta zor değil, karakterin başlarda çok soyulup esir alınabilir, önemli olan karakteri düzgün yapılandırmak, konuyla ilgili internette incelemeler vardır, yapılandırmayla ilgili.
    ayrıca yanına yandaş toplamak önemli değil, önemli olan onları eğitmen. mesela ben 40 tane köylüyü taş gibi saranid memlük yapmıştım, onlar bile yetiyodu bana. Zaten haydutlar görünce kaçıyor, dğer lordlar falanda eziliyodu.
    savaş alanında da kahramanlık yapmıcan, askerlerini geride kalıp yöneteceksin. en önde sap gibi gidersen indirirler.
    Kısacası dediğim gibi oyunun başlarında kendine çeki düzen verene kadar biraz çile çekeceksin.
  • Hilesiz hurdasız bir şekilde oynadığımda osmanlı modunda, padişah seçmişlerdi beni. Kendi şehrim deli askerim vardı.

Sonraki yıllarda zaten yılda 1 kere oynarım en sonunda yapacak birşey bulamam ve bırakırım, herneyse yine oynadım hilesiz bir şekilde. Yine bayağa yükseliyordum, krallıklarda rütbelerim vardı, lafım geçiyordu, yoldaşlar, askerler, şehir ve kaleler vs..

Hileli oynanış zaten ortaokul çocuklarına göre. Ayrıca hileli oyun oynamanın mantığı nedir onu çözemedim hiçbir şekilde. Hilesiz de gayet ilerleniyor.

Bence sana hitap etmeyen oyun.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.