Şimdi Ara

Motosikletteki karaborsa ne zaman bitecek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun yıllardır arabam olduğu için pek de ihtiyaç duymamıştım ancak yakıt fiyatlarının artması, otopark sorunu, dizel motorlu aracımı kışa mesafeler icin kullanmak istememem sebebi ile 1 yıldır motosiklet arıyorum. 98 yılında aldığım a2 sinifi ehliyetim var. Scooter işimi görür

Servisi olsun, az yaksın, parçası bulunsun, isteyince de hemen satayım deyince honda ya yöneldim (Satma niyetim yok).

Trabzon, Samsun, Ankara daki bayiler ile yüz yüze görüştüm. Vitrinde motor var ama satılmış.

Sıraya yazmam diyenler, yazarım ama 1 yıldan önce gelmez diyenler, hatta Muğla bayiine ele gidene kadar size vereyim aksesuarli alayım dedim hoop motor hemen stokları girdi, 25 bin fazlasına.

Kimi bayiler ısrarla yok, sıran gelince arayacağız diyor, aynı ilde oto galeriler renk renk satışa çıkarıyor.

Honda merkez e-maile tenezzül edip dönmüyor bile.

Otomobilde artık stok var, Renault, Fiat, Hyundai, Mercedes online satışta rezerve bile yapar hale geldi.

Motor için ne zaman biter stokculuk?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Araç stokçuluğu bitti motor da bitecek hocam merak etmeyin bunlar son direnişleri birçok marka çok fazla motor getirmeye başladı acele etmeyin derim şu an bile ellerinde patlamış durumda ilanlara bakmayın hiçbiri satamıyor zaten
    Örnek verecek olursam tvs gibi markalar hem kendini ispat etti hem uygun fiyata motor satıyorlar honda alternatif olarak activayı getirmek zorunda kaldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • motor karaborsaciligi da bitti. sadece yamaha ve honda hala devam ettirmeye calisiyorlar ama hayal dünyasinda yasiyorlar. peynir ekmek gibi diger marka scooterlar satiliyor. 2-3 sene sonra kaybettikleri pazar payini farkettiklerinde cok pisman olacak bu iki uyanik.

sahsi yorumum bu iki uyanik firma disindaki markalara giderseniz istediginiz motoru bulabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.