Şimdi Ara

Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.320
Cevap
42
Favori
190.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diğer ikisinin Moto Z yanında lafı bile olmaz emin olun... Kesinlikle Moto Z alın...
  • java kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için, neden böyle düşündünüz merak ettim, açıklayabilir misiniz?
  • En başta donanım olarak çok daha iyi... Ayrıca kişiye göre değişir ama tasarım daha iyi... Kesinlikle daha dayanıklı ve software olarak hem hızlı güncelleme alır hem de kusursuz çalışır...

Bazıları pil 2600 mah diye bahane bulabiliyor ama benim kullanımımda günü çok rahatlıkla çıkarıyor; çünkü diğer telefonlar gibi salak savsak arka plan programları vs. yok...

15 gün kadar önce iPhone 7 Plus satıp aldım bu cihazı, kılıfsız vs kullanıyorum çok memnunum... Kullandığım cihazlar içinde (tüm üst düzey cihazları kullanmışlığım var) en iyi kullanım deneyimine sahip android cihaz olduğunu söyleyebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 18 Ağustos 2017; 19:8:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinmaster

Gelişmeleri aktarmaya devam ediyorum arkadaşlar;

Bugün cihazın serviste kaldığı 5. gün ve halihazırda parça bekleniyor durumu devam ediyor. Teleservis'e mail atarak bu sürecin ne kadar sürebileceğini sordum. Parça üretici firmadan geldiği için maalesef gün veremediklerini ilettiler. Bu belirsizlik gerçekten can sıkıcı. Belki bugün, belki yarın parça gelecek, belki de haftalar sürecek!!!

Beklemeye devam...

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler. Servis süresi 20 iş gününü geçtiği gibi tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz. Mağduriyetinizden dolayı para iadesi ya da ürün değişimi isteyebilirsiniz. Süreç uzun sürer ama sonunda sizin lehinize sonuçlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G.USTA -- 19 Ağustos 2017; 19:45:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese selamlar.

Bugün ben de Moto Z Play ailesine katıldım.

İki ufak sorum olacak tecrübeli arkadaşlara.

Öncelikle, fotoğrafları ve videoları kaydedebileceğim güzel bir micro sd card ihtiyacım var. Max 32 gb yeterli olur diye düşünüyorum.

İkinci olarak da kapaklı bir kılıf istiyorum. İnternette biraz bakındım ama pek bir şey bulamadım. Amazon'da karşıma çıkanlar da Türkiye'ye gönderilmiyor. Nasıl bir şey önerirsiniz.

Çok teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziggystardust -- 19 Ağustos 2017; 5:0:52 >
  • ziggystardust Z kullanıcısına yanıt
    kapaklı kılıflara ifrit olurum :)

ancak tabi zevk meselesi, amazondan alcağınız kılıf ülkemize gönderse bile kargo parası yüzünden pahalı gelebilir.

aciliyeti yoksa aliexpressten bakabilirsiniz. biraz geç gelir ama çok uygun fiyata gelir. kargo ödemezsiniz.
  • JuggHertyr kullanıcısına yanıt
    zaten smart pro 7yi bi atın kenara. kesinlikle moto z
    zaten zenfone 3 ile moto z kıyaslanacak telefonlar değil.

öncelikle şunu söyliyim. 2000den fazla bi telefona para vermem mantığına sahip olan biri olarak 2000tl ye kadar günümüzde fiyat performans kralı lenovo moto z dir.
    snap 820 işlemci
    4gb ram 32gb hafıza
    antutudan 140000 puan
    5.5 inç qhd amoled harika bir ekran bu donanımı bu paraya veren başka bi telefon yok. (hepsiburada 1800tl)

1500-1600tl civarı bütçeye göre f/p kralı ise zenfone 3 tür.
    kullanıcısını çok memnun eden donanımı ısınması soğuması kamera performans tasarımı vs o paraya göre yeterli olan tatmin eden bir cihaz. (hepsiburada 1550tl)

yani biri bana dese ki 1500tl civarı telefon öner; kesinlikle zenfone 3
    2000tl ye kadar telefon öner kesinlikle moto z derim.

hele ki size verilen fiyatlarda zenfone 3 de moto z de 1300tl.. çok güzel ,süper fiyat.koşa koşa alırım bi tane.
    ürünler sıfır dimi hocam. :)

Hayırlı olsun.Ben n11'den, birde amazon.de den bir ingiliz satıcan 2 tane kılıf almıştım.amazon.de den aldığım siyah olanı fit olurken kahverengi olanı 4-5 mm kısa geliyor.amazon.de'ye bakabilirsiniz sizde tr'ye gönderim yapan vardır tahminim istediğiniz tip kılıflardan çok seçenek vardı.Bu arada kılıfsız kullanmamanızı tavsiye ederim arka kısmı telefonun su itici malzeme ile kaplı ve çok çabuk kılcal çizik oluşabiliyor keza kamera lens camıda öyle.Yurt dışında o kaplamayı çıkaranlarda var.

http://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/motorola-moto-z-z-play-sline-soft-tpu-silikon-kilif-P181325835https://www.amazon.de/gp/product/B01LD8K2YG/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
    https://forum.xda-developers.com/moto-z-play/how-to/how-to-remove-plastic-film-t3569789

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwogk -- 19 Ağustos 2017; 12:15:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hwogk

Hayırlı olsun.Ben n11'den, birde amazon.de den bir ingiliz satıcan 2 tane kılıf almıştım.amazon.de den aldığım siyah olanı fit olurken kahverengi olanı 4-5 mm kısa geliyor.amazon.de'ye bakabilirsiniz sizde tr'ye gönderim yapan vardır tahminim istediğiniz tip kılıflardan çok seçenek vardı.Bu arada kılıfsız kullanmamanızı tavsiye ederim arka kısmı telefonun su itici malzeme ile kaplı ve çok çabuk kılcal çizik oluşabiliyor keza kamera lens camıda öyle.Yurt dışında o kaplamayı çıkaranlarda var.

http://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/motorola-moto-z-z-play-sline-soft-tpu-silikon-kilif-P181325835https://www.amazon.de/gp/product/B01LD8K2YG/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
    https://forum.xda-developers.com/moto-z-play/how-to/how-to-remove-plastic-film-t3569789

Zaten içinden çıkan arka kapağı taktık şimdilik. Sanırım arka kısım için yeterli korumayı sağlıyordur. Ancak cepte, çantada falan taşımak için kapaklı bir kılıf da çok işime yarar diye düşündüm.

Amazon.de'de bir türlü bulamamıştım. Sizin verdiğiniz linkteki siyah kılıfı gönderiyorlar. Arkasında kamera boşluğu var değil mi bunun? Bugün civardaki telefoncuları da şöyle bir gezeceğim. Duruma göre bunu sipariş edeyim ben. Teşekkürler öneri için.

SD kart konusunda bir öneriniz var mı?

• hwogk H kullanıcısına yanıt
    Şu ürünü buldum. Bir deneyeceğim. N11'deki silikon kılıfı da almayı düşünüyorum.
    http://www.hepsiburada.com/kilifshop-lenovo-moto-z-play-pencereli-kilif-p-HBV000004G3LY

Bir de n11'de şöyle bir şeyle karşılaştım. İşe yarar mı acaba?
    http://urun.n11.com/diger-yedek-parca/moto-z-play-arka-kamera-lens-koruyucu-mika-P201330069

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziggystardust -- 20 Ağustos 2017; 0:36:2 >

amazon linkindeki kılıf çekmeli kılıf kamera boşluğu yok yani kapalı tamamen. sd kart kullanmadığın için bir şey diyemem, okuma yazma hızlarına göre alabilirsiniz en çok övülenler samsung un sd kartlar bu arada. n11 deki lens koruyucu yedek parça olmaz yani. çizilen kısım koruyucu kısım, lens iç tarafta.

• hwogk H kullanıcısına yanıt
    Bu arada kamera camının ve arka kısmın çok kolay çizilmesiyle alakalı biraz araştırma yaptım ve açıkçası çok moralim bozuldu. Satın almadan önce o kadar araştırma yapmama rağmen böyle can sıkıcı durumları neden hep ürünleri satın aldıktan sonra görüyorum bilmiyorum. Telefonlarına iyi bakmalarına rağmen birkaç hafta içinde kamera camında bir sürü çizikle karşılaşan birçok insan var gördüğüm kadarıyla. 4 yıllık Moto G telefonum her türlü pisliğe girip çıkmış olmasına rağmen tek bir çizik dahi yok üzerinde.

İşin kötüsü telefonu anneme aldık. Uzun süredir bayağı kötü bir telefon kullanıyordu. Zenfone 3 alacakken birazcık aklını çelmiş gibi oldum. Kadıncağız böyle bir problem yaşarsa çok üzülürüm yani. Buralarda durum nedir? Sizlerin bu konudaki deneyimleri neler?

Kılıf siparişi falan verdim, ancak yabancı forumlarda, reddit'te falan açılmış konularda gördüğüm kadarıyla sağlam kılıflar kullanmış olamalarına rağmen sorun yaşayan çok insan var. Acayip canım sıkıldı şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziggystardust -- 20 Ağustos 2017; 18:0:12 >

• Ben telefonu kılıflsız ve cam korumasız kullanıyorum. 8 aydır çizilme gibi bir durum olmadı

• Moto z2 force Türkiye pazarına gelecek mi, bilgisi olan var mı? Moto z yi babama verip kendime gelirse moto z2 force almayı istiyorum ama.

• zcxxx32 kullanıcısına yanıt
    Kutudan çıkan cover shell kapak ile mi kullanıyorsunuz sadece? Birçok kullanıcı bu şekilde bile kamera camının çok çizildiğinden bahsetmiş. Tamamen kötü şans mıdır anlamadım.
    internette görmüştüm kamera cami için yapılmış küçük koruyucular vardı.
  • G.USTA kullanıcısına yanıt
    force serisi zaten sadece amerika için. başka ülkelerde bile yok.

ayrıca bu yıl moto z2 bile gelmeyecekmiş ülkemize. sadece z2 play gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saMetallica

internette görmüştüm kamera cami için yapılmış küçük koruyucular vardı.

Ben pek bir şey bulamadım. Aliexpress'te falan var bir şeyler ama uzun süre beklemek gerekecek. Annem de yakında dönecek. Yani şimdilik aliexpress ihtimaller dahilinde değil. Şu kılıflar güzel bir koruma sağlarsa kamera kısmı için büyük oranda sorun çözülecek ama yine de canım çok sıkıldı.
  • Yotubeda kamera camını bıçakla çiziyorlar.. birşey olmuyor. Yanlizca flash kısmı çiziliyor

• Arkadaşlar telefonla konuşurken başka birisi aradığında ekrana ne bilgi geliyor ne de ses ve titreşim geliyor bu özellik nereden açılacak bulamadım yardımcı olur musunuz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.