Şimdi Ara

Moto G ***Root, Bootloader Unlock Rehberi*** Rom Yükleme **** (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
8
Favori
13.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Geçmiş olsun bu telefonu tek brick etme yolu olan 4.4.2 firmware flashlayip ota ile 4.4.4 e yukseltmissiniz. Anakarti bulmanız büyük sans. Telefona ROM atmak sorun değil. Hatta geliştirici telefonu bu ve uzerinde iki ROM bile çalıştırmak mümkün...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • celikbasm kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Başımıza böyle bir iş geldi işte. Bundan sonra kolay kolay ROM yüklemem. Hocam o zaman 4.4.4 rom yükleyip geri 5.0.2 ye ota yolu ile güncellersek yine aynı sorun olur mu? Yoksa bu sadece 4.4.2 den 4.4.4 e geçiş için mi sıkıntı?
    Saygılarımla.

• csharpelo C kullanıcısına yanıt
    4.4.4 den 5.0.2 ye ota yoluyla geçebilirsiniz sıkıntı olmaz. En garantisi CanERYVZ nin paylaştığı 5.0.2 firmware flashlamak. Konusu var...

• ARKADAŞLAR root yapamadım nasıl yapabilirim. Üstüdne orjinal lolipop var, ben sadece root yapmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

ARKADAŞLAR root yapamadım nasıl yapabilirim. Üstüdne orjinal lolipop var, ben sadece root yapmak istiyorum.

http://www.ibtimes.co.uk/how-root-moto-x-moto-g-1st-2nd-gen-models-android-5-0-lollipop-1474981

Arka sayfada vardı. Gözünüzden kaçmış sanırım.
  • SeWD@Li kullanıcısına yanıt
    Hocam paylaştığınız linkteki root işlemini anlayamadım?

Biraz daha açıklayıcı anlatabilir misiniz? Pek anlamam bu işlerden, o yüzden yanlış birşey yapmak istemem.
  • quote:

Hocam paylaştığınız linkteki root işlemini anlayamadım?

Biraz daha açıklayıcı anlatabilir misiniz? Pek anlamam bu işlerden, o yüzden yanlış birşey yapmak istemem.

Verdiğim linkteki dosyalardan telinize uygun olanı indirip klasöre açıyorsunuz winrardan.
    Telefonu bootloader modunda pcye bağlıyorsunuz.
    (Aynı anda açma tuşuna + ses kısma tuşuna basıp)
    Açtığınız klasördeki root-windows.bat dosyasına tıklıyorsuuz işlemlerin bitmesini bekliyorsunuz.

Yanlış dosyayı indirip işlem yapmayın cihacınıza dönüşü olmayan zararlar verebilirsiniz.
    hocam dediklerinizi harfiyen yaptım. telefon recovery, normal, factory, tools yazan ekranda kalıyor öylece. olmadı, bende normal başlattım telefonu yani. neden olmuyor acaba?
  • quote:

hocam dediklerinizi harfiyen yaptım. telefon recovery, normal, factory, tools yazan ekranda kalıyor öylece. olmadı, bende normal başlattım telefonu yani. neden olmuyor acaba?

Bu konudaki gibi yapmayı deneyin;

http://forum.donanimhaber.com/m_101158238/tm.htm

Bunu indirin
    https://drive.google.com/file/d/0BxK4VsUwefKzVjdDQ3ROODIzSWc/

1-) root.zip arşivinin içindeki root.img dosyasını C:\motog içerisine atın.

2-) Telefonunuzu kapatın ve fastboot moduna alın.

3-) Yönetici olarak Komut Satırını (CMD) açın.

4-) "cd C:\motog" yazın ve onaylayın.

5-) "mfastboot.exe boot root.img" yazın ve onaylayın, cihaz 2-3 kez reset atacaktır ELLEMEYİN!

6-) Telefon açılınca SuperSU kurulmuşsa root işlemi tamamlanmıştır.

• quote:

ELimde şuan MOTO G yok olsa adım adım anlatırım sanırım fastboottayken onaylamadınız ses açma tuşuyla onaylayın ondan sonra dosyayı çalıştırın.
  • Arkadaşlar root atmak için bootloader kilidini açmak gerekiyor mu

hocam bahsettiğiniz gizli hafıza sorunu çözüldü mü?

• Merhabalar
    konu biraz hortlayacak gibi ama bir konuda yardıma ihtiyacım var iki yıldır moto g kullanıcısıyız iki telefonumuz vardi biri talihsiz bir kazaya kurban gidip tamamen kullanılamaz hale gelince çöpe attım ve yerini tutabilecek bir telefon araştırırken diğer telefon kendi kendine kapanıp fastboot moda girdi.
    Telefon hiç bir şekilde açılmıyor .
    fastboot reason olarak .Failed to initialize partition table yazıyor
    ilk sayfada anlatılanları yapmak istedim adb fastbootu yükleyip
    $ fastboot oem get_unlock_data komutunu çalıştırdığımda

(bootloader) Could not get unlock data!
    OKAY [ 0.011s]
    finished. total time: 0.014s

böyle bir hata alıyorum
    telefonun ekranında ise şöyle bir komut beliriyor

cmd: oem_get_unlock_data

bu durumda bu telefonu kurtarabilme ihtimalim var mıdır var ise nasıl bir yol izlemeliyim.

zaten ilk moto gmi kaybetmenin üzüntüsü içindeyken bir de bunun gitmesi :(

Not: Telefona hiç bir şekilde müdahelede bulunmadım rom ram v.s. aldığım günden beri sadece sistem güncellemelerini yükledim.

Teşekkürler.
    iyi günler

• Arkadaşlar bende de Amerikadan gelme, Moto g 3. nesil telefonum var Türkiyede çalışmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.