Şimdi Ara

Monster tulpar 21.3 almayı düşünüyorum. Tavsiyeniz nedir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
1.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana bu kasa ne kadar kırpılırsa o kadar o kadar iyi. SSD,ram, işletim sistemi vs. olmasa da olur, sonradan alır kendim takarım onları. Paket halinde satın aldıklarından sanırım çıkartamıyorlar bu tür eklemeleri. Kasasını beğendiyseniz eğer mayıs sonuna kadar alt donanımlarda ses çıkmazsa ben de sipariş geçeyim 2070 li versiyonu. 2 3 yıl götürse yeter. Ondan sonra yerleşik hayatla birlikte masaüstüne dönüş yaparım ince küçük bir notebook la birlikte.

Tekrar teşekkür ederim.

Ekleme: Bios ekranında advanced sekmesin undervolt durumu nedir bilginiz var mı ? Genelde -50 yapıp gönderiliyormuş. Alınca kendim de uv yapacağım eğer işlemci destekliyorsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 14 Mayıs 2020; 12:38:48 >
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Dün izlediğim yayında yada başka videoda meogamingtr hocanın -150 yaptığını serin ve performanslı dediğini hatırlıyorum hatta intelin programını açıp göstermişti, ben hard kullanıcı olmadığım için hiç o konulara girmedim fikrim yok yanlış bilgi vermek istemem. şuan kayda değer ısınmadığı için dokunmuyorum bilgim de yok lakin ileri de o konulara gireceğim elbette, şuan cihaz ne derece sağlıklı ve güvenilir ölçmekteyim, pili de dahil beklenti karşılıyor böyle devam edecek gibi ve önümüzdeki süreç, cihazı alıp kullanan oynayan arkadaşlar çoğaldıkça onların önerileri ile karar verip kişiselleştirmek istiyorum açıkçası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    UV sayesinde drop lar azalıyor performanslı kullanımda o yüzden sormuştum, başka bir kullanıcı başka bir monster cihazında yanlışlıkla -200 civarı yapmıştı ve açılmadığı için monster a göndermek zorunda kalmıştı o yüzden merak ettim, forumda da konusu vardı, taa asıl şirkete mail atmıştı bilgilendirmek için. -150 e kadar inilebilir demek ki sorunsuzca. Pil konusunda çok iyi, 91 lik bataryayı bu kasaya koymayı nasıl becermişlerse tebrik etmek lazım.
    Sitesinden sipariş verirseniz kendileri ekliyor, mesela ben 1 slot için 1 GB SSD yaptım 512 idi stock hali, ben upgrade yaptım ve cihaz sırası bana geldiğinde arayıp 1 TB SSD elimizde kalmadı size 2 slot 512-512 olarak verelim fiyat farkını almayalım dediler, tabii raid olacağı için daha iyi performans verecek diye de ekledilr, keşke benim 1tb şimdi taktırıp 1 TB de sonra kendim ekleyeceğimi tahmin edebilseler idi, neyse tamam dedim iyi niyet var ve siparişler coşmuş gğmrğkten mal geçirme sıkıntı, bekleyemezdim. 1 TB ek SSD için vereceğim para da cebimde kaldı oyun ve programdan kısacapız artık napalım gg hb Trendyol n11 gibi sitelerde standart paket var , kendi sitesinde yükseltme şansınız bulunmakta

Dediğğm gibi ben sadece yardımcı olmaya çalışıyorum, emin olmadan hareket etmeyeceğinize eminim, çok teknik konuları bahsi geçen kanalda cevap alarak gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz zira bana bu marka adına çok şey öğretti, meogamingtr tüm arkadaşları oraya yönlendiriyorum tulpar v21 için, aklımda kalanlar bunlar ama lütfen sizde netleştirin ve sonra yapın, zaten video ve görüşler çoğalacak zamanla, bu konuda da diğer yorumlar size daha net fikir verir

Donanımı göz dolduruyor gerçekten, monster bu cihaz ile algı yıkabilir yada tam tersi bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 14 Mayıs 2020; 13:13:55 >
    Kendi sitesinden alacağım, çift kanal 16gb ram ile 512 lik pm981 fazlasıyla yeterli. Sata slot yokmuş siz deyince baktım :) yoksa depo için uygun fiyatlı 2.5" ssd alıp geçerdim. Uzun zaman sonra içime sinen tek cihaz bu olduğundan alırım gibi duruyor bir aksilik olmazsa.
    Teşekkür ederim.

Ölümlü olsasa Cihaza bu batarya ancak M2 SSD ile sığdırlırdı ve bunu yapmışlar, 3 slot olsa bomba olurmuş ama buda not bad cinsinden, bende resim video gibi durumları taşınabilir SSD HDD alarak çözeceğim, 1 TB ile de oyun program yettireceğim, ps5 ve series x beklediğim için onlar gelene kadar beni idare etsin sonra pcden oyunları silsem de olurr CS global offensive bana yeter rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu, DonanımHaber forum bunun için var bu arada maxiumum dışında karta 9 taksit yapmıyorlardı haberimiz olsun, eğer durum halen bu ise diğer siteler de tercih edilebilir, zaten standart sürüm 16 GB ,512 SSD ile geliyor diye biliyorum, çift kanaldır bence 8-8, bu siteler vade fatksız 6-9 yaparlarilk elden almakta ayrı güzellik tabii, bazıları diğer sitelerden alınca kontrol etmiyorlar vs demiş ama hiç mantıklı gelmiyor, sitesinden çok alışveriş sitelerinden satan bir marka olsa gerek monster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 14 Mayıs 2020; 13:44:51 >

Bu arada kılıf ve gaming çanta sitesinden cihaz ile alınca ucuza geliyor, iş görürler , cihazı alırsanız aklınızda bulunsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 14 Mayıs 2020; 13:44:31 >
    Taksitli almam, normal peşin/havale şeklinde alırım. Kılıf/çanta işinde gaming olanı ekletirim. Hiç kullanacağımı düşünmüyorum ama. Çanta için aklımda her şey için kullanımlı bir şey almak var zaten(north face, thule, samsonite vs. gibi).

Kılıf güzel oturuyor , gaming çanta Bu fiyata bedava bir çok aksesuarı da alıyor iş görebilir bir gün, havale ise sıkıntı yok site daha iyş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 14 Mayıs 2020; 14:24:6 >
    Şu an ki özelleştirmelerde kılıf görünmüyor(kutu içine kendiliğinden dahil herhalde ?).Olmadı kılıf işi el yapımı deri aksesuarlarla çözülebilir, kaplama seçeneği de olsa iyi olurmuş aslında. Eluktronics dbrand ile çalışıyor bu konuda.
    Ben aldığımda SSD güçlü 981 modeldi 512 GB idi şimdi 500 GB isimsiz cisimsiz bir şey gelmiş öncekine göre, fiyat da kırmamışlar, bende ki ikşnci SSD de güçlü model, bitmiş olduğundan bu SSD idare diyor yakında yeniden stoklara gelir bence, kılıf da satıştaydı ama kaldırmışlar, 40 lira birşey zaten daha ne yapwlım demiş olsa gerek, eluk başka alem monster o seviyeyi bir tık geriden takip ediyor işlemci seçimleri vs , bence iyi ama neden 875 olmasın? Karşılaştırmalar da pek fark yok ama sonuçta çekirdek fazla, sıcaklığı olumsuz etkilese de güç demek uzun ömür demek

2.port için öyle yapmışlar 2tb pm981 almak gerekli 500gb almak istemeyen için ya da ilk portu direk 2tb ye yukseltmek lazım. Bana 240 gb bile yetiyor. Ek kapasite ihtiyacım olursa 1tb lık 970 evo serisi bir şey alır kendim yükseltirim.

Sonradan öyle oldu,ya stok ya maliyet hesapları sebep, ben son 2. Portu pm981 yaptıranlardanım çok sağlam SSD Samsung ram ve SSD konusunda gayet üst noktaymış şimdiden hayırlı olsun hangi cihaz olursa

Her şey için çok teşekkür ederim.Siz de iyi günlerde kullanın cihazınızı, fanına toz değmesin
  • 8 core versiyonu gelmiş, 6 core olanı iade edip 8 core olanı aldım. İade ederken hiç sorun çıkarmadılar. Bakalım fazladan 2 core fark edecek mi. Bugün ayrıca soru cevap etkinliğine de katıldım, haftaya kontrol merkezine güncelleme gelecekmiş, klavye ve fanlar ile ilgili 1-2 sorun düzeltilecekmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exoz

8 core versiyonu gelmiş, 6 core olanı iade edip 8 core olanı aldım. İade ederken hiç sorun çıkarmadılar. Bakalım fazladan 2 core fark edecek mi. Bugün ayrıca soru cevap etkinliğine de katıldım, haftaya kontrol merkezine güncelleme gelecekmiş, klavye ve fanlar ile ilgili 1-2 sorun düzeltilecekmiş.
    merhaba hayırlı olsun hocam.

Ekran kalitesi nasıl acaba? Işık sızması ne durumda? iade ettiğinizde ne kadar ek ücret verdiniz?

Işık sızmasını şu siteden (Karanlık Ortamda) test edebilirsiniz:https://www.lightbleedtest.com/

• EinsteininTorunu kullanıcısına yanıt
    Merhaba teşekkür ederim, henüz 8 core olan gelmedi elime, iade ettiğim için ek ücret vermedim ama 8 ve 6 olan arasında 500 TL gibi bir fark vardı. Işık sızmasına gelince bakarım ama eskisinde sol ve sağ altlardan sızma vardı, beni rahatsız etmedi ama.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2013 yılında Monster bir laptop almıştım. Hayatımın en stresli aylarıydı, geciken onlarca teslimat, firmayı arayınca kimseye ulaşamamak ve forumda her gün yazılan Monter battı haberleri... Neyse sonunda 2012 kasım ayında verdiğim siparişimi 2013 temmuz ayında teslim alabilmiştim. Normalde Nisan teslim olmalıydı gecikmeden dolayı günlük upgrade puan birikiyordu ve sistemi daha iyi bir şekilde almıştım ne günlerdi şimdi bakıyorum oldukça büyük bir firma olmuş, ben hiç sorun sıkıntı yaşamadım güzel bir firmadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exoz

Merhaba teşekkür ederim, henüz 8 core olan gelmedi elime, iade ettiğim için ek ücret vermedim ama 8 ve 6 olan arasında 500 TL gibi bir fark vardı. Işık sızmasına gelince bakarım ama eskisinde sol ve sağ altlardan sızma vardı, beni rahatsız etmedi ama.
    ek ücret almaması gerçekten çok iyi olmuş. 8 çekirdek ilersi için ve çoklu işlemler için daha performanslıdır.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.