Şimdi Ara

MONSTER HUNTER WORLD (Playstation 4 & PRO) -ANA KONU- (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.067
Cevap
14
Favori
54.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bayağıdır oyuna girmiyordum 3-4 haftada deliler gibi grup olarak dostlarım ile oynayıp 110 lvl oldum ve sonra komple benim grup oyunu bıraktı. Bir nevi sömürdük ve başka oyunlara geçildi şimdi ben 1-2 gün önce geri döndüm ama eventlerin hepsi tekrardan geri geldi deniyor. Siz bu konuda baya bilgilisiniz bu eventlerin hepsimi set giysi vs. için yapılması gerekli yoksa araştırıp hangisi set parçası veya silah veriyorsa ona mı bulaşayım.

Birde mh dünyasını bu oyun ile ilk girişim bazı şeyler bilmiyorum misal bulunduğum kanalda player list içinde bazı kişilerin renkleri turuncu bu ne anlama geliyor veya samuray giysili kedi giysisi eventi tekrar geldi mi?. Ben yabancı sitelere baktığımda sadece ps4 özel bir event ile bu giysi geldi deniyor yapmak istemiştim ama süresi bitmişti. Benimde oyun üst paket ve karakterimi samuray skin ile oynuyorum bir kedi sırıtıyor acaba oda geldi mi merak ettim. Ayrıca şuan oyunda birçok dostum olsa bile 4. kat ile girilen 2 kişilik arena için adam bulamıyorum tek girmekte zor ama platin için zorunlu mu oraları özellikle A seviye ile bitirmek. Birde sizin için zor olmaz ise bu yeni gelen giysi silah eventleri hangileri; ad zor gelirse eventler içinden seviyeleri kaç onları girip yapmak isterim, malum zamanım çok değil Gow geliyor. Bildiklerim şimdilik yeni gelen Gs, komik yılan kafalığı başka var ise onları da zaman kaybetmeden yapmak isterim.

Birde domuz için özel giysiler varmış bir youtube videosunda kucaklayıp belirli yerlere bırakınca giysi kendine yeni giysi buluyor vs. dendi denedim ama hiçbir şey olmadı yanlış ne yaptım anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Balthier

Ben bayağıdır oyuna girmiyordum 3-4 haftada deliler gibi grup olarak dostlarım ile oynayıp 110 lvl oldum ve sonra komple benim grup oyunu bıraktı. Bir nevi sömürdük ve başka oyunlara geçildi şimdi ben 1-2 gün önce geri döndüm ama eventlerin hepsi tekrardan geri geldi deniyor. Siz bu konuda baya bilgilisiniz bu eventlerin hepsimi set giysi vs. için yapılması gerekli yoksa araştırıp hangisi set parçası veya silah veriyorsa ona mı bulaşayım.

Birde mh dünyasını bu oyun ile ilk girişim bazı şeyler bilmiyorum misal bulunduğum kanalda player list içinde bazı kişilerin renkleri turuncu bu ne anlama geliyor veya samuray giysili kedi giysisi eventi tekrar geldi mi?. Ben yabancı sitelere baktığımda sadece ps4 özel bir event ile bu giysi geldi deniyor yapmak istemiştim ama süresi bitmişti. Benimde oyun üst paket ve karakterimi samuray skin ile oynuyorum bir kedi sırıtıyor acaba oda geldi mi merak ettim. Ayrıca şuan oyunda birçok dostum olsa bile 4. kat ile girilen 2 kişilik arena için adam bulamıyorum tek girmekte zor ama platin için zorunlu mu oraları özellikle A seviye ile bitirmek. Birde sizin için zor olmaz ise bu yeni gelen giysi silah eventleri hangileri; ad zor gelirse eventler içinden seviyeleri kaç onları girip yapmak isterim, malum zamanım çok değil Gow geliyor. Bildiklerim şimdilik yeni gelen Gs, komik yılan kafalığı başka var ise onları da zaman kaybetmeden yapmak isterim.

Birde domuz için özel giysiler varmış bir youtube videosunda kucaklayıp belirli yerlere bırakınca giysi kendine yeni giysi buluyor vs. dendi denedim ama hiçbir şey olmadı yanlış ne yaptım anlamadım.
    Merhaba;

Spring Blossom Festival kapsamında tüm eventlar geldi. 19 Nisanda son buluyor yani çok fazla bir zaman kalmadı.

Yapabilecekleriniz;

Hergün login oluşunuzda ve limited bountileri yaptığınızda festival ticket alıyorsunuz bunlar ile low level ve high level festival armoru yapabilirsiniz.
    Her gün 1 yerine 2 lucky voucher verir. (Ödülü ikiye katlar.)

Wyvern Ignition Greatsword : "Every Hunter's Dream" görevini yaptığınızda smithte çıkıyor. Full upgrade için 3-4 kez yapmak gerekebiliyor.

Wriggler helmet : Wiggle me this questini yapmalısınız.

Mega Man Palico Armor and Weapon: A Rush of Blood görevinden ticket toplamalısınız.

Aloy from Horizon Zero Dawn armor ve bow : Proving görevinden ticket toplayacaksınız.(Toplam 8 adet gerekiyor) ( Gold Giant Crown u da alacaksınız)

Watcher Palico Armor : Lessons of the Wild görevinden ticket toplayacaksınız.

Black Bandages: Scrapping with the Shamos görevini yapmalısınız.

Shadow Shades : A Flash in the Pan görevini yapmalısınız.

Kulu-Ya-Ku Helmet : Egg Lowers United görevini yapmalısınız. ( Gold Giant Crown u da alacaksınız)

Ryu outfit : En üst katta Barroth challengeını 7 kez tamamlamalısınız.
    ............

Başladım ama en iyisi link paylaşmak sanırım. Linkte tüm detayları bulabilirsiniz.

http://www.ign.com/wikis/monster-hunter-world/Event_Quests

Samurai palico ve kılıcı USJ eventıdır, Japonya dışına açık değil, ancak Japon bir dostunuz host olursa girip alabiliyorsunuz. Ben bu şekilde almıştım.

• İyi uğraştırdı.

MONSTER HUNTER WORLD (Playstation 4 & PRO) -ANA KONU-
  • Monster Hunter durmuyor, 2 gün sonra güncelleme ile yeni bir oyun modu, bu moda bağlı bir boss, yeni eşyalar ve daha bilmediğimiz yenilikler geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni gelen elder dragonda silah isini begendim. Silahlari craften etmiyosunuz. Oyun sonu silah düsüyo. Rastgele silah rastgele statlar. Dogru anladiysam tabi. Süper bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gurkans G kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler sayende hızlıca tüm event itemlarını topladım.

Platin kupan da hayırlı olsun.
  • Bağımlılık yapacak hissediyorum. :) Oyuna yeni başladım dostlar. Birlikte oynamak isterseniz ekleyin. psn YCago

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇağdaşGrbz -- 20 Nisan 2018; 14:24:1 >
  • oyuna yeni başladım. ayrıca yeni ps4 kullanıcısıyım.
    MHW kontrollerine alışmak çok zor.
    combatlar oldukça zor.
    rastgele hızlı hızlı yaratık kesemiyorsunuz. oyun buna izin vermiyor
    saniyelik dodge, evade, atack, pot içmek vs yapmalısınız.
    genelde dual-blade oynuyorum.
    keşke combatlar daha kısa sürseydi. 1 yaratık peşinde 20-30 dk koşturuyorum genelde :D
    genel olarak güzel oyun ancak alışmak zor veya ben pek beceremedim.
  • BoRriZ kullanıcısına yanıt
    Dostum ben bi 10 20 dk antrenman yaptım anca azıcık da olsa alıştım insect glaive. Belki de ilk defa MH oyunu oynadığımızdandır. Şuan benim için sorun olan oyunun bazı yerlerini anlamam. Sanırım buradakiler de oyunu oynamış bitirmiş daha girmiyorlar. O yüzden yardım alamadığım için uğraştırıyor bazı şeyler.

• Bende oyunu yeni aldım hocam ama aksilik bu ya internetimde arıza var başlayamadım oyuna. Sana önerim youtube da gaijinhunter var en detaylı bilgileri veriyo takip etmeni öneririm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şuanda oyunda 12 saat sürem var.
    HR 7 oldum.
    üzerimde Anja seti ve Bow var.
    birkaç şey belirtmek ve sormak istiyorum.

- öncelikle hunter rank'ınız "assignment" yani hikaye görevleri ile ilerliyor.
    "optional" ve "invest" görevleri ile HR ilerlemedi hiç. bir ara HR 5'te kalmıştım.
    sonra hikaye görevleri ile ilerlediğini farkettim.

- kendime gear seti için bir taktik oluşturdum. yeni oyunculara faydalı olabilir.
    Eğer hikaye görevlerindeki yani "assignment" görevlerindeki yaratıklara karşı çok fazla can kaybediyor ve kesmekte zorlanıyorsanız hikaye görevine ara verin. ve sonra alt seviyede kesebileceğiniz bir yaratığın setini dizin.

- mesela ben Anjanath yaratığından düşen seti dizdim. tabii 4-5 kez kesmeniz gerekiyor full set için.
    daha sonra ilerleyen hikaye görevlerindeki yeni yaratıklarda defans olarak pek zorlanmadığımı söylemem gerekir.

- ayrıca silah olarak yeni oyunculara kesinlikle "Bow" öneriyorum. ben uzunca süre "dual blade" oynadım. ancak yaratığın sürekli knockback yapması ve sürekli yakında olmakta zorlanıyordum. sonra "bow"a geçtim ve gerçekten rahatladım combatlarda.

- bi sorum olacaktı. Sizce "optional" ve "invest" görevlerine sadece gear kasmak, item parçası için mi zaman ayırmalıyız?
    çünkü diğer türlü olunca Hikaye ve HR ilerlemiyor.

- Ayrıca MHW için faydalı bir Türkçe site veya rehberler bulamadım maalesef. ingilizce videolar var ancak karışık kısmen.

good hunting :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoRriZ -- 23 Nisan 2018; 15:32:30 >

• İngilizcem olmadığı için benim için büyük sorun. Çat pat anlayabiliyorum. Yardım etmek isterseniz psn YCago ekleyin hem birlikte daha zevkli geçer avlar. :)

• Tr psn'de 134 TL ye düşmüş. Plus'ım us hesapta oyunu TR store'dan alsam online'da sıkıntı çıkmaz değil mi ?
  • ekostros kullanıcısına yanıt
    Us hesaptan oynayacaksanız sorun çıkmaz. Yalnız oyunu aldığınız hesap ana hesap olarak etkinleşmesi lazım makinada. Başka hesaptan oynayacaksanız da us hesabın da ana hesap olarak etkinleşmesi gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnakinHendrix -- 27 Nisan 2018; 18:44:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoRriZ

şuanda oyunda 12 saat sürem var.
    HR 7 oldum.
    üzerimde Anja seti ve Bow var.
    birkaç şey belirtmek ve sormak istiyorum.

- öncelikle hunter rank'ınız "assignment" yani hikaye görevleri ile ilerliyor.
    "optional" ve "invest" görevleri ile HR ilerlemedi hiç. bir ara HR 5'te kalmıştım.
    sonra hikaye görevleri ile ilerlediğini farkettim.

- kendime gear seti için bir taktik oluşturdum. yeni oyunculara faydalı olabilir.
    Eğer hikaye görevlerindeki yani "assignment" görevlerindeki yaratıklara karşı çok fazla can kaybediyor ve kesmekte zorlanıyorsanız hikaye görevine ara verin. ve sonra alt seviyede kesebileceğiniz bir yaratığın setini dizin.

- mesela ben Anjanath yaratığından düşen seti dizdim. tabii 4-5 kez kesmeniz gerekiyor full set için.
    daha sonra ilerleyen hikaye görevlerindeki yeni yaratıklarda defans olarak pek zorlanmadığımı söylemem gerekir.

- ayrıca silah olarak yeni oyunculara kesinlikle "Bow" öneriyorum. ben uzunca süre "dual blade" oynadım. ancak yaratığın sürekli knockback yapması ve sürekli yakında olmakta zorlanıyordum. sonra "bow"a geçtim ve gerçekten rahatladım combatlarda.

- bi sorum olacaktı. Sizce "optional" ve "invest" görevlerine sadece gear kasmak, item parçası için mi zaman ayırmalıyız?
    çünkü diğer türlü olunca Hikaye ve HR ilerlemiyor.

- Ayrıca MHW için faydalı bir Türkçe site veya rehberler bulamadım maalesef. ingilizce videolar var ancak karışık kısmen.

good hunting :)
    quote:

çünkü diğer türlü olunca Hikaye ve HR ilerlemiyor

Hikaye modu bitene kadar ek görevlerden elde ettiğiniz tecrübe puanları bir kenarda tutulur. Oyunu bitirdiğinizde rank 16 olursunuz ve cap 29 a çıkar. 29 a ulaştığınızda özel bir optional görevi tmamladığınızda bu sefer 49 a kadar kalkıyor. sonrasında high rank kirin i öldürmeniz gerekiyor. Level cape takıldığınız sürece kazandığınız tecrübe puanları boşa gitmez, capi kaldırdığınız anda tüm puan level artışında kullanılır.

Optional görevlerle özel toolları açıyorsunuz. (Mantle lar gibi) Investing görevleri item toplamak monster ranklerini yükseltmek ve altın/gümüş taçları toplamak için tamamlanıyor.

Selamlar.

• oyunu bugün itibari ile almis bulunmaktayim. beraber oynamak isteyen arkadaslar Antimateriee ekleyebilirsiniz. iyi forumlar
  • Ben de az önce oyunu aldım konuda sık sık başınızı ağrıtırım artık Başlamadan önce tavsiyeleriniz varsa alırım
  • Arkadaş ile oynuyoruz. Görevleri nasıl beraber yapacağız? Birbirimizin oyununa katılamadık. Sistem nasıl acaba?
  • Alalı 1 hafta oldu solo ve multi takılıyorum, bilgi açısından çok boşluk var, rehber vs bulabileceğim bir kaynak var mı?
  • Ben de dün almıştım oyunu, akşam başladım oyuna 1,5 saat karakter oluşturmaya zaman ayırmışım yav :D Karakter oluşturma gerçekten detaylı yapılmış çok hoşuma gitti. Oyundaki vuruş hissine bayıldım gerçekten. Daha alışmam gereken birçok şey var tabi ki bayağı detaylı bir oyun çok ayrıntı var. Konuda tavsiyelerde bulunan arkadaşların yorumlarını okuyorum bir de yararlanabileceğimiz güzel bir rehber olsaydı hiç fena olmazdı doğrusu

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.