Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Monster Ekran Kartı Upgrade

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
25
Cevap
1
Favori
1.471
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Monster >> Monster Ekran Kartı Upgrade
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    149 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: manifesto_007

Benim yeni taktığım ekran kartı ile önceki arasında 25 W kadar bir güç farkı vardı ve adaptörümü değiştirmedim herhangi bir fps drop sorunuyla da karşılaşmadım.
    Hocam bugün dediğiniz birkaç satır eklemesiyle farklı bir markanın ekran kartını yüklemeyi başardım sandımken bu sefer farklı bir hata verdi.

Dostum geçen gün windows 10 u güncelledim ve daha sonra fanın fazladan çalıştığını farkettim. Görev yöneticisine baktığımda nvidia conteiner diye bir programın işlemciyi fazla kullandığını gördüm. Böyle bir problemim daha önce olmamıştı bunun üzerine ekran kartı driverını ddu ile silip en güncel ekran kartı yazılımını manuel olarak indirdim( 1 ekim 2019 tarihli). Fakat bende de kurulum gerçekleşmedi. Driver windowsun bu sürümüyle uyumlu değil uyarısı verdi. Bunun nedeni olarak windows güncellemesi olduğunu düşünüyorum çünkü windowsun son sürümünü muhtemelen nvidia tanımıyor. Hatta daha eski sürümlerden de denedim ama aynı uyarıyı verdi.

Bunun üzerine geforce experience programını silip baştan kurdum ve laptopu yeniden başlattım. Yeniden başlattığımda aygıt yöneticisinden kontrol ettiğimde 2017 driverının kendiliğinden kurulu olduğunu gördüm şu an 2017 driverıyla da olsa sorunsuz kullanıyorum.

Bence sen de benim denediğim yöntemi dene eğer yine olmazsa laptopa format at winsows uyumlu bir driverı kendi bulup kuracaktır bence.
    |
    |
    a.celilaslan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    149 Mesaj

Biraz zahmetli olacak. Şu an en son sürümü değil de yine 2019 da çıkmış bi driver indirdim. Bi de 2018 deneyeyim. Olmazsa eski bi Windows sürümü deneyecez artık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    manifesto_007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    149 Mesaj

Bir de şey soracaktım hocam. Benimki Monster laptop, ben clevo modellerine göre dosyalarda değişiklik yapacak değil mi? Öyle yapınca yukarıda gönderdiğim fotoya kadar geldim.

Edit: Mümkün olan en eski sürüm driverı indirmeme rağmen yine fotodaki gibi ama farklı hatalar verdi. Eski bir win10 yükleyerek denemek kaldı geriye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.celilaslan -- 3 Ekim 2019; 23:25:52 >
    |
    |

Evet, o da olmazsa ekran kartının Vbios güncellemesini yapmayı dene bu da çözüm olabilir. O da olmazsa win 7 ile formatlayarak windosun driverı kendi bulup kurmasını denersin. (Driver konusunda en uyumlu win 7 sürümü olduğundan olduğunu ve bazı kişilerin sorunu böyle çözdüğünü okumuştum yabancı forumlarda.)
    |
    |

Haydaa win 7 :/

Şöyle bir şey yapsam olur mu? Driver indirirken win10 64 bit değil de win7 64 bit indirip uyumluluk modunda çalıştırsam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    17 Mesaj

Driverı uyumluluk modunda kurama işlemini hiç duymadım ama denemekten zarar gelmez.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

980m 8 gb'ı 1890 TL ye aldım kendi eski kartımı da 1000 TL ye sattım yani 890 TL ye yükseltme işlemini yapmış oldum. Tabi o zaman dolar şu ankinden yüksekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manifesto_007 -- 9 Ekim 2019; 20:11:28 >
    |
    |
    gtx295 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Mobilya Takımları
google reklamları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.