Şimdi Ara

Monitörler hakkında (panel tipi, çözünürlük ve yenileme hızı, tepki süresi vb.) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
3
Favori
4.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: xtreme28

Baya saglam 1000 liradan başlıyor muş
    Peki 144mhz mi 1ms mi almak daha mantıklı akıcı olması için.

144 hz lerin hepsi 1ms
  • Ben de bayağıdır 144hz monitör arıyorum. Dünya kadar yabancı site gezdikten ve video izledikten sonra Viewsonic XG2401'de karar kıldım.
    144Hz, 1ms ayrıca FreeSync de var. Renk kalitesi de diğer TN panellere göre daha iyiymiş.

http://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-viewsonic-xg2401-full-hd-24-led-fiyati,7255806.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: sparcle

Ben de bayağıdır 144hz monitör arıyorum. Dünya kadar yabancı site gezdikten ve video izledikten sonra Viewsonic XG2401'de karar kıldım.
    144Hz, 1ms ayrıca FreeSync de var. Renk kalitesi de diğer TN panellere göre daha iyiymiş.

http://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-viewsonic-xg2401-full-hd-24-led-fiyati,7255806.html

Ben aslında akıcı goruntu istiyorum oyunlarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepimiz akıcılık istiyoruz zaten. 144Hz ve 1ms monitörlerde akıcılık sıkıntısı yok. Ama TN panel yüzünden bir çoğunun renkleri soluk ve donuk. XG2401 hem akıcı hem de renk kalitesi diğer TN panellere göre daha iyi.
  • sparcle kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak yüksek hocam o fiyata monitor yerine i7 6700k filan alırım monitore o kadar para vermek yemiyor 400-500 liralık guzel akıcılık sorunu fazla olmayan monitor yeter 1200 liraya monitore verene kadar biraZ daha ekler güzel bi tv alırım kafasındayım

• Oyun performansında i7 nin i5 lere karşı bir üstünlüğü yok.
    https://www.youtube.com/watch?v=cu_VmV8NM_M&ab_channel=ScienceStudio

400-500 liralara 144Hz monitör bulamazsın. Alırım dediğin güzel TV lerin input lagi en az 20 ms olur, akıcılık namına bir şey bulamazsın.
    Aslında monitör yatırım yapılması en mantıklı parçalardan biridir. İyi bir monitörü işlemciden de GPU'dan da daha uzun kullanabilirsin. Bir kere iyisini alır 10 sene kullanırsın. Gerektiğinde de sistemini upgrade edersin.

Gaming monitör istiyorsan güzel bir 1300'ü gözden çıkarmak gerekir. Açıkçası çok iyi sistem dizip kötü monitor almaktansa, ortalama bir sisteme iyi bir monitör alırım. Çünkü kasanda dünyanın en iyi sistemi bile olsa neticede o kasanın ürününü monitörden alacaksın. Kötü bir monitörle hiç bir oyunun tadını alamazsın. Gene 60 Hz lik ucuz bir monitöre bakacaksam i7 veya GTX 1080 ne işime yarar? 10 FPS daha az alıp akıcı ve güzel renkli bir görüntüye bakmayı tercih ederim.

Mantıklı söylüyorsunda fazla oyun oynayan biri değilim sıkılırım sadece fifa 17 ve formula 1 delisiyim codmuş csgomuş fps oyunları filan beni sarmıyor oyüzden bi fifa ve formula için o kadar para vermek mantıkşı gelmiyor pc bileşenlerine yatırım yapmayı daha mantıklı buluyorum. Tv alırım derken en az 200hz lik güzel bi tv alır hem tv hem oyun monitoru olarak kullanırım diye düşündüm.

Bu arada konu dışına cıkarsak i5 ile i7 arasında oyunda neden fark yok? Vidyoyu kısa bi göz attım mobilde oldugum için i5 inde üstün oldugu yerler var

• Elbette kendi tercihlerine göre karar vermelisin. FİFA ve F1 oynuyorsan büyük ekran TV daha mantıklı bence de.

İşemci meselesindeyse aradaki fiyat farkını düşünürsen i7 ve i5 arasındaki 3-5 FPS nin fazla bir önemi yok.

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=dd45d3d3-e065-4393-915e-d48e10ec7c3b&feature=cards&src_vid=cu_VmV8NM_M&v=cHTDNYYWvJA&ab_channel=ScienceStudio

Teşekkürler hocam

• G-Sync bir monitör sadece ve ancak nvidia ekran kartıyla mı çalışır? G-Sync bir monitöre Amd ekran kartı takılır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

G-Sync bir monitör sadece ve ancak nvidia ekran kartıyla mı çalışır? G-Sync bir monitöre Amd ekran kartı takılır mı?

gsync nvidia ile
    freesync amd ile çalışır
  • En iyi ve akıcı oyun deneyimi için IPS panel mi? TN panel mi daha mantıklı olur?
  • quote:

En iyi ve akıcı oyun deneyimi için IPS panel mi? TN panel mi daha mantıklı olur?

2ms 4ms IPS monitörler var
    ikisi ile de oyun oynanabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

quote:

En iyi ve akıcı oyun deneyimi için IPS panel mi? TN panel mi daha mantıklı olur?

2ms 4ms IPS monitörler var
    ikisi ile de oyun oynanabilir

Yani kesinlikle TN panel alma diyorsun. Doğru mu anladım? Bir de AMD Free Sync bir monitör alsam Nvidia ekran kartıyla çalışmaz mı?
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    FreeSync'li monitörlerin bir de arka ışık taramalı çalışma durumunda kart seçmiyor, Nvidia ekran kartlarıyla da kullanabiliyorsun. Örneğin BenQ XL2540 alıp 240Hz'de görüntüyü devamlı tararken Nvidia kartla da kullanman mümkün ancak VRR(FreeSync) özelliğini kullanamasan da gecikme hissini 1ms'ye azaltacak özelliğinden yararlanabilirsin.
  • AMD Free Sync 2 ve G-Sync 2 gibi teknolojilerin monitörlere olacak katkısıyla konuyu güncelleyebilir misiniz?
  • Arkadaslar rx470li bir sistem topladim monitor olarak tuzlu olmayan bir tavsiyeniz var mi ?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.