Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

monitör`ün hertz ayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
24
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> monitör`ün hertz ayarı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    608 Mesaj
    arkadaşlar philips 107e monütörüm var.ben bu makinayı 1280-1024 de kullanıyorum.ama bu ayarda 60 hertz de çalışıyor. gözlerimin yanmasından uyuyamıyorum.en sağlıklısı 85 hertz ve yukarısı ama 85 e çıkarınca monitör 1024-768 e geçiyor.ben bu aleti 85 hertzde 1280-1024 de kullanamıyacakmıyım.ilgilenenler için şimdiden çok teşekkürler..

|
    |
    304 Mesaj
    dostum nvidia mı ekran kartın.

bende nvidia var. güncel programını yükleyince daha kaliteli oluyor...

ayrıca bir sürü ayar var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erturk42 -- 14 Şubat 2005, 23:20:16 >
    |
    |
  • Yarbay
    3650 Mesaj
    Öncelikle monitörün o çözünürlükte o frekansı destekliyor mu bunu kesin bir şekilde öğrenmen lazım. Philips'in internet sitesinden ya da monitörün klavuzunda bunun yazması gerekiyor. Eğer destekliyorsa görüntü ayarlarına gir, orda gelimişden monitörü seç ve monitörün isminin doğru yazılmış olduğunu kontrol et, başka bir model olarak tanımışsa düzeltmen gerekebilir.
    |
    |

Ford Focus TDCi güncel ortalama yakıt tüketimim :

• Yüzbaşı
    608 Mesaj
    ekran kartı nvidia+ ayrıca monitör 85 i destekliyor ama 1024-768 de. 85 hertzde 1280-1024 de ayarlayınca ekrana uyarı geliyor esc ye basınca eski haline geliyor.aygıt yöneticisinde monitör görilüyor.sanırım 1280-1024 de sadece 60 hertzde çalışıyor...
    |
    |
    706 Mesaj
    105s / 85 hertz / 200 hertz'i bile gorebiliyorum..
    |
    |

Orjinalden alıntı: eucalyptus

105s / 85 hertz / 200 hertz'i bile gorebiliyorum..

200 hertz mi? Dostum monitörü yakmayasın akşam akşam?
    |
    |

• Yüzbaşı
    706 Mesaj
    walla ben de anlamadim, omega driver mi ne. kurdum ayarlar boyle cikti. gerci bisi gorunmuyor simdilik.. el atan olursa, plofff olabilir gibime geliyor.
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: mermonasse.

ekran kartı nvidia+ ayrıca monitör 85 i destekliyor ama 1024-768 de. 85 hertzde 1280-1024 de ayarlayınca ekrana uyarı geliyor esc ye basınca eski haline geliyor.aygıt yöneticisinde monitör görilüyor.sanırım 1280-1024 de sadece 60 hertzde çalışıyor...

Evet sorunun çözülmek üzere, bildiğim kadarıyla iki seçenek var:

1) Donanımda monitör olarak gözüküyorsa bir kere onu monitörün CDsi ya da disketiyle Philips'in modeline çevirmen lazım.

2) Monitör 85 hz'i destekleyebilir ama sadece belli çözünürlüklerde ve renk derinliğinde.

Öncelikle donanımda monitörü Philips'e çevir, sonra gelişmiş görüntü ayarlarında monitörün gösteremeyeceği frekansları gizel seçeneğini seç. Bundan sonra istediğin çözünürlük ve frekansı listeden seç, eğer listede uygun olan yoksa monitörün desteklemiyordur. Desteklenmeyen bir çözünürlekte ve frekansta monitörü bir şekilde çalıştırmak, monitörün geri dönülemez şekilde bozulmasına neden olabilir.
    |
    |

• Binbaşı
    1814 Mesaj
    Ya monitörün driverını kur bakıyım kutunun içinden çıkan pilipis cd sinden. Olur sanırım. Ben her xp kurulumda yüklerdim. Daha iyi olur!
    |
    |
    arkadaşlar zaten cd den kurdum.makna 1280-1024 de 60 hertz de çalışıyor. 85 e çıkarınca açılmıyor.ama 1024-768 de 100 hertzdede çalışıyor.
    |
    |
    608 Mesaj
    monitördeki uyarıda
    ATTENTİON
    91 K / 84 HZ
    FREQVENCY IS OUT OF RANGE
    yazıyor.tekrar eski haline geliyor.
    |
    |
    1814 Mesaj
    Ya monitörü flat yap yada cam al!
    |
    |
    quote:

arkadaşlar zaten cd den kurdum.makna 1280-1024 de 60 hertz de çalışıyor. 85 e çıkarınca açılmıyor.ama 1024-768 de 100 hertzdede çalışıyor.

Arkadaşım neden yazdıklarımıza inanmıyorsun, senin monitörün en yüksek bu çözünürlüğü destekliyor:
    Model 17 PHILIPS 107E

17", 0.27 Pixel

Video girişi 15pin D-Sub

Yatay tarama frekansı 30-70KHz

Dikey tarama frekansı 50-160Hz

Çözünürlük 1024 x 768 @ 85Hz
    Çözünürlük 1280 x 1024 @ 60 Hz

Uyumluluk IBM PC, Macintosh

Kullanıcı kontrolü OSD

Güç gereksinimi 220-240V AC, 50-60Hz

Daha yüksek çözünürlüklere ve frekanslara zorlaman monitörünü bozabilir. Ben de Samsung Syncmasterımı 100hz istiyorum ama yok işte.

Hala aklına yatmayan bir şey varsa link de veririm. Sana diyoruz donanımınla gelen klavuzlara iyi bak, monitörün destekliyor mu öğren diye.
    |
    |

• Yarbay
    3650 Mesaj
    quote:

monitördeki uyarıda
    ATTENTİON
    91 K / 84 HZ
    FREQVENCY IS OUT OF RANGE
    yazıyor.tekrar eski haline geliyor.

Yakacaksın monitörü bak, o uyarı vermese monitör şu an monitörün bitmişti, yukarıdaki yazımı oku pls.
    |
    |

• Binbaşı
    1814 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: by ThundeR

O da olmadı camdan at!
    |
    |
    hocam cevabın için çok teşekkürler. yazdığın ve tavsiye ettiğin her şeyi uyguladım.huyum çıksın aldığım her şeyin kitapçığını okurum.ben sadece bi yerlerde eksiklikmi yapıyorum diye merak ettim.valla gözlerimin yanmasından uyuyamaz oldum..
    |
    |
    608 Mesaj
    quote:

quote:

O da olmadı camdan at!

valla parayı bulunca atacağım. ama biraz daha kırmızı gözlerle dolaşacağız.....
    |
    |
    3650 Mesaj
    quote:

valla parayı bulunca atacağım. ama biraz daha kırmızı gözlerle dolaşacağız.....

Gözlerine yazık, 85 hz olacak şekilde en yüksek çözünürlüğü ayarla, yan, 1024x768, hiç bir şey sağlıktan önemli değildir, varsın kullanım alanın biraz daralsın, 60 hz kesinlikle kullanma arkadaşım, gerçekten çok tehlikeli, özellikle günde en az 1 saat aralıksız kullanıyor ve forum gibi yazıları çok olan bir yerdeysen, Allah korusun. Monitördü herşeydi alırsın zamanla gözünün arkası yok.
    |
    |

• Yüzbaşı
    608 Mesaj
    eyvallah hocam .çok teşekkürler.haklısın bi monitör için gözden olmayalım.artık alışacağız...
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.