Şimdi Ara

Monitör seçimi kararsızlığı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar monitörüm bozuldu ve yeni bi monitör almam gerekiyor şuan CRT monitörüme kalmış durumdayım ve gözüm alışık olmadığı için oldukça rahatsız oluyorum özellikle çok fazla haber okuyup film izleyen biri olarak çok canım sıkıldı.

Aklımda 3 seçenek var

PHILIPS 27" 278C4QHSN/00 GENİŞ EKRAN IPS-LED MONİTÖR (AH IPS)

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/philips-278c4qhsn00-27-278c4qhsn00-genis-ekran-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=65673

ASUS 27" MX279H GENİŞ EKRAN AH-IPS LED MONİTÖR

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-mx279h-27-mx279h-genis-ekran-ah-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63655

Aslına bakarsanız aklımda sadece bu ikisi vardı ikisi arasında karar veremiyordum. Fakat biraz forumda dolaşınca BenQ nun 3D 120Hertz lik modeline rastladım hoş gibi ama gözümle görmedim. :)

BENQ 23.6" XL2410T W 3D LED MONİTÖR

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/benq-xl2410t-236-xl2410t-w-3d-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=51715

Şimdi bu 3 monitörde fiyat bakımından yakınlar.. İkisi 27'' ken benq 23.6'' fakat 120Hertz 3D :)

Monitörü ağırlıklı olarak Oyun-Film için kullanacağım. Sıkı bir BF oyuncusuyum ve Arma III ü de yeni satın aldım onu da denemekteyim yani kısaca FPS ciyim. Bf4'te gelmek üzere uzun süre bilgisayar başından ayrılmayacağım zamanlar yakındır. :) Göz sağlığım, FPS açısından yenileme hızı ve geri dönüş hızı açısından, film izlerken (1080p Full HD) bana en çok yarayacak olan monitör hangisidir?

NOT: Philips'in monitörünü gidip gördüm fakat sadece bi fragman mevcuttu çok enine boyuna inceleyemedim ama ambiglow özelliğiyle renk dolgunluğu çok hoşuma gitti... Black-to-Black gecikme süresini bilmiyorum 5ms GTG.. BTB oranlarını bulabilen olursa paylaşırsa sevinirim :)

Uh... çok kararsız olduğumdan uzun uzun yazdım k.bakmayın, şimdiden teşekkür ederim :)

• Şimdi bide ASUS 24" VG248QE eklendi işin içine :D Hayırlısı yarın alacağım monitörü lütfen çabucak cevap gelse de karar versem yoksa liste büyüyecek ya :D
  • bence şu 3d olanı al hem digerleri kocaman :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: otoata

Şimdi bide ASUS 24" VG248QE eklendi işin içine :D Hayırlısı yarın alacağım monitörü lütfen çabucak cevap gelse de karar versem yoksa liste büyüyecek ya :D

Al kardeşim bende dün vatandan %30 indirimle aldım pazartesi gönderim yapılacak muhtemelen salı yada çarşamba elimde olur temiz bir motinör
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-vg248qe-24-vg248qe-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=65390

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n_geen -- 21 Temmuz 2013; 3:16:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: n_geen

quote:

Şimdi bide ASUS 24" VG248QE eklendi işin içine :D Hayırlısı yarın alacağım monitörü lütfen çabucak cevap gelse de karar versem yoksa liste büyüyecek ya :D

Al kardeşim bende dün vatandan %30 indirimle aldım pazartesi gönderim yapılacak muhtemelen salı yada çarşamba elimde olur temiz bir motinör
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-vg248qe-24-vg248qe-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=65390

Hocam şimdi bunu sadece internet üzerinden mi alabiliyoruz %30 indirim oluyor? Gidip elden peşin alsam aynı fiyata denk gelmiyor mu ? :D Ve monitörü beğendim açıkcası 144Hz 3D GTX 670-GTX690 SLi var crt monitöre kaldık :) arkadaşlarda o sisteme 27'' altı hakaret olur falan diyor :D Fiyatı aynı 23'' eminim görüntü açısından daha iyidir.

• otoata kullanıcısına yanıt
    ASUS 27" MX279H GENİŞ EKRAN AH-IPS LED MONİTÖR işinizi fazlasıyla görür. Görüntü ve renk kalitesi oldukça yüksek.
    Özellikle film ve oyun için ideal bir monitör.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuz*han

ASUS 27" MX279H GENİŞ EKRAN AH-IPS LED MONİTÖR işinizi fazlasıyla görür. Görüntü ve renk kalitesi oldukça yüksek.
    Özellikle film ve oyun için ideal bir monitör.

Cevabınız için çok teşekkür ederim ama bugün vatandaki arkadaş oyun için onu almamamı eğer IPS alacaksanda philip gioco yu alman gerekiyor diye öğütledi :) Eğer profesyonel fpsciyim diyosan ikisinden de uzak dur BenQ nun yada Asus'un sırf oyun için olan modellerine bak ve 24'' olsun en büyük dedi :) Şimdi ne film zevkimden vazgeçebiliyorum ne FPS oyunlardan :(
    Oyun konusunda büyük bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum, kullanan arkadaşlarım var. O yüzden hem hesaplı hem de kaliteli olması bakımından bu modeli önerdim.Elbette ki profesyonel kullanıcıları tatmin etmekte biraz yetersiz kalabilir. Eğer bütçeniz uygunsa Asus'un oyun için tasarlanan monitörlerine bakabilirsiniz. Monitör oldukça hassas bir konu, o yüzden alacağınız cihazı iyice araştırmanızda fayda var.
  • bence 120hz bir monitör alın tn panel çok kötü değil önemli olan oyunun grafikleri
  • quote:

Oyun konusunda büyük bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum, kullanan arkadaşlarım var. O yüzden hem hesaplı hem de kaliteli olması bakımından bu modeli önerdim.Elbette ki profesyonel kullanıcıları tatmin etmekte biraz yetersiz kalabilir. Eğer bütçeniz uygunsa Asus'un oyun için tasarlanan monitörlerine bakabilirsiniz. Monitör oldukça hassas bir konu, o yüzden alacağınız cihazı iyice araştırmanızda fayda var.

Evet bu yüzden geçtiğimiz haftasonu alacaktım fakat biraz daha araştırıp doğru bi seçim yapmaya karar verdim. Sonuçta monitör ekran kartı gibi senede bir değiştirilebilecek bi parça değil bu yüzden adam akıllı seçmeliyim bu Asus un 24'' oyun monitörü çok hoşuma gitti 144Hertz gayet güzel bi görüntü verdiği söyleniyor 3D ayrıca ve internette izlediğim incelemeler falan gerçekten olumlu yorum yapmış fakat gidip görmeden birşey diyemicem o yüzden gidip bi görücem yarın yada bi sonraki gün :)

• Mutlaka görmenizde yarar var. Izlenimlerinizi bizimle paylasirsaniz bu konuda tereddüt yaşayan arkadaşlar için de yol gösterici olmuş olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Mutlaka görmenizde yarar var. Izlenimlerinizi bizimle paylasirsaniz bu konuda tereddüt yaşayan arkadaşlar için de yol gösterici olmuş olursunuz.

Aynen öyle olmasını umuyorum. :)

Evet nihayet bugün gittim ve monitörleri birebir inceleme şansım oldu erken saatte gittiğim için monitör kısmıyla ilgilenen eleman arkadaş çok yardımcı oldu sağolsun.

PHILIPS Gioco 278C4QHSN/00 27''

Eğer film izleyecekseniz profesyonel Photoshop 3D tasarım vb işlerle uğraşacak ve Turn base yada klasik aksiyon dolu olmayan oyunlar oynayacaksanız mükemmel bir tercih olur. Görüntü kalitesi, canlılık ve renklerin sıcaklığı tam olması gerektiği gibi ve herhangi bir video veya oyunda ki o ambiglow efekti zaten denecek laf yok :) 1080p filmi gerçekten 1080p de izleyebileceğiniz sayılı monitörlerden :)

ASUS 27" MX279H

Tasarım mükemmel, canlılık harika ve ekran modları çeşitli fakat Gioco ile arasındaki siyah rengi gösterme farkı ve sihay ekranda ki parlama siyah odaklı bir film izlerken ( dikkatli ve takıntılı iseniz) çok çan sıkabilir. Ama filme kaptırmış takıntılı olmayan biriyseniz çokta önemsemezsiniz ki? Ama aralarında çok büyük bi fiyat varkı olmayan Gioco'yu almak daha mantıklı geldi; karşılaştırınca görüntüleri.

BENQ 23.6" XL2410T

Canlılık tamam, yenileme hızı tamam, gecikme süresi tamam fakat ASUS 24" VG248QE 1 adım önünde olduğu için Asusa yöneldim hep bilmiyorum ama bana asus daha iyi geldi bu yüzden aralarında çok fiyat farkı olmadığından Asus'u almayı yeğlerim.

ASUS 24" VG248QE

Bu fiyata bu özelliklerde bi oyuncu monitörü bulmak... Sanırım imkansız çünkü gerçekten verilecek parayı hakeden bir parça optimal oyuncu monitörü boyutunda ki ekran 144Hertz yenileme hızı 3D ve lightboost gerçekten güzel. Sağolsun ordaki arkadaş benq xl2410t ile yanyana koyup aksiyon dolu birkaç sahne açtı ve hem 3D hem 2D gerçekten aradaki farkı hissediyorsunuz. Benim tercihim Asus'tan yana olacaktır. Tek eksiği gerçi ikisinde de var bu olay 3D gözlüksüz gelmeleri ama yine de paraya değecek bir monitördür.

Eğer film ve aksiyon içermeyen oyunlar oynayacaksanız veya çok profesyonel değilseniz fpslerdede baya iş yapacak olan Philips Gioco!

Ağır FPS oyuncusuyum yarış oyunlarını da severim ama film de izlerim arada diyorsanız ASUS 24" VG248QE!

Benim görüşlerim düşüncelerim bunlar. Dediğim gibi BENİM görüşlerim tamamen öznel görüşlerdir. Belki başka bireylerde farklı etkiler yaratabilirler ama göz zevkimin iyi olduğu söylenir. İnşallah birilerine yardımcı olabilirim ve benim düştüğüm bu çıkmazdan kurtarabilirim. İyi eğlenceler iyi forumlaar :)

İzlenimlerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.
  • quote:

İzlenimlerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.

Rica ederim, umarım yardımı olur :)
  • PHILIPS 27" 278C4QHSN/00 ve ASUS 24" VG248QE 'i almış bulunmaktayım. Dayanamadım Profesyonel işlerde Philipsi kullanacağım oyun oynarken asusu :) Herkese teşekkür ederim :) Gerçi philips henüz gelmedi ama olsun almış kadar inceledim kullandım vatanda :D
  • phılıps i tercih ederdim senin yrinde olsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetZorluVEVO

phılıps i tercih ederdim senin yrinde olsam

Aldım philipsi de bekliyorum siparişi :) 1080p'lik 243 filmlik arşivi göz önünde bulundurunca almadan edemedim :D
  • quote:

quote:

quote:

Hocam şimdi bunu sadece internet üzerinden mi alabiliyoruz %30 indirim oluyor? Gidip elden peşin alsam aynı fiyata denk gelmiyor mu ? :D Ve monitörü beğendim açıkcası 144Hz 3D GTX 670-GTX690 SLi var crt monitöre kaldık :) arkadaşlarda o sisteme 27'' altı hakaret olur falan diyor :D Fiyatı aynı 23'' eminim görüntü açısından daha iyidir.

gtx 670 - gtx 690 sli derken ?

• quote:

Orijinalden alıntı: lyrasirius

quote:

quote:

quote:

gtx 670 - gtx 690 sli derken ?

O yanlışlığa düşüleceğini düşünmüştüm 2 bilgisayar kullanıyorum :D Aynı özellikler birinde GTX 670 Sli birinde 690 SLi mevcut :) bu aldığım ASUS 3D monitörden 2 tane aldım zaten, ikisi içinde ayrı ayrı :) (Kullanım amacı farklılığım var)birinde CRT yi kullanıyordum sadece fakat diğer monitör de gidiincee dedim yenilerini alayım :)

şimdi öyle deyince çok zengin bi tip gibi gözükebilirim ama yok hocam Amcam direk olarak getirdi kuruş para vermedim sistemin birine sadece GTX670 e 1100 lü bi para vermiştim o kadar :D gerisi hepsi hediye ve isteyip getirtip hadi hediye için sağol modu sayesinde :D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otoata -- 26 Temmuz 2013; 20:23:49 >

• amcanız nvidia fabrikasında çalışıyor galiba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.