Şimdi Ara

Modemin MAC Adresi Sürekli Değişiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Normal bende de öyle oldu...Ama şunu merak ediyorum bu yazılımlar geçen hazıran ayında verildi ve her açılışta modemin son 6 mac kodu her elektrik kesiilip geldiğinde değişiyor üstüne üstlük bilgisayarda kullanılan ağ adını her değişiminde sayı ekliyordu atıyorum ağ adın turktelekom ise kapanıp açtığımda turktelekom1 bidaha kapanıp açıldığında 2-3... diye gidiyordu...Muhtemelen bütün tplinkin bu modellerinde oluyor çoğu kişi fark etmiyor...

• CryptoGuard C kullanıcısına yanıt

Ağ adı modemle mi alakalı bilmiyorum ancak bazen ben de karşılaşıyorum ama bana hiç sorun yaratmadı.

• Geçen gün otomatik olarak güncelleme yapmış yine, bunu kapatmanın bir yolu yok mudur?

• Vardır onu araştırıyorum muhtemelen o yazılımındayken root girişinde çıkacaktır

• Bugün tekrardan güncelleme geldi sanırım, versiyon 20.08.05.01006 oldu. Modemi kapatıp açınca MAC adresi değişmiyor şu an için. Nasıl iş anlamadım. Bir değişiyor, bir değişmiyor  

• Siz ADSL mi VDSL Mİ kullanıyorsunuz şöyle bişey duydum turktelekom ADSL abonelerini VDSLe geçiş yaptırıyormuş...

• evet son yazılımla birlikte mac değişmiyor fakat fabrika mac adresinden başka bi mac adres var

• CryptoGuard C kullanıcısına yanıt

VDSL kullanıyorum.

MAC adresine dikkat ettim, doğru farklı bir MAC adresi var ama sabit şu an için.

• Aynen eskiden fareyi wifi ikonunda beklettiğimde wifi ismi ve 1-2-4... gibi mac adresinin son 6 hanesinin modem kapanıp açıldıkça değişmesinden dolayı windows wifi adına sayı ekliyordu şuan o sayı sabit...Yinede kutusundaki mac adresiyle aynı olmasını tercih ederdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CryptoGuard -- 10 Şubat 2021; 3:14:53 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.