Şimdi Ara

Modemim Geldi Yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: vonaleee

5-10 tl mi? o kadar pahalımı ya onlar ?

valla keşke arkadaş yakın olsa göndersem 10-20 tane var boşta duruyor öylesine :(

prizden modeme 4-5 metre kadar telefon kablosu da yaptıracağını hesap edersek gayet normal bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

quote:

Orijinalden alıntı: rocky bayboğa

Valla elektirik çarpmasından değil de elim yatkın değil İki gune en geç aktive olur hat o zaman dediklerinizi teker teker yapıcam inşallah

daha aktifleşmediyse o zaman sökmene gerek yok.5-10 tl lik aparat için duvarda kötü görüntüye gerek yok.
    sen o prizin fotosunu çek ve yarın bi elektrikçiye git..

modemi o prizden ne kadar uzak bir mesafeye alacağını kararlaştır ve aşağı yukarı metre hesabı yap.
    elektrikçiye fotoğrafı göster ve kaç metre ölçüm yaptıysan uçları yapılmış olarak o kadar uzunlukta telefon kablosu ile ona uygun aparatı al.

sok fişi bitir işi:)

Çok tesekkur ederim hocam ilginiz alakanız için yarın gidicem inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kullanıcı adı şifre hatası görüyorsan dsl sinyalin vardır dsl ışığın yanıyordur internet ışığın sönüktür, doğru mudur?

Bu duruma göre hattına dsl sinyali gönderilmiş ancak santral-otomasyon tarafında henüz aboneliğin tam aktif edilmemiştir, bu süreç 1-3 gün sürebilir sen modemi bağla bekle elbet gelir.
  • Hocam tesekkur ederim inşallah gelir yalnız bi telefon prizine ihtiyacım var sanırım ve babama dun sordum priz kullanılamaz halde dedi yani hat yokmus ben modemi sadece fişe takıp mı yapıcam ya da nasıl halledebilirim

• quote:

Hocam tesekkur ederim inşallah gelir yalnız bi telefon prizine ihtiyacım var sanırım ve babama dun sordum priz kullanılamaz halde dedi yani hat yokmus ben modemi sadece fişe takıp mı yapıcam ya da nasıl halledebilirim

dostum sen en iyisi bir elektrikçi getir eve,ne gerekiyorsa yapsın,gerekli aparatları ayarlayıp taksın,prizle modem arasındaki kabloyuda ayarlayıp modemi senin belirlediğin yere konumlandırsın.
    el becerin yokmuş bu işlerden de hiç anlamıyorsun,20-30 verip kurtulman en iyisi olacak.yoksa biz burdan sabaha kadar yazarız bizim için sorun değil ama sonuç alınamayacak:)

yine de aklına takılan sormak istediğin ne varsa yaz

• rocky bayboğa kullanıcısına yanıt
    apartmanda mı yaşıyorsun müstakil ev mi?

her halükarda türk telekom apartman yada ev girişine kadar bir kablo getirmek zorunda...işte bi şekilde o kabloyu modemin yanına getirtmelisin neticede
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

quote:

Hocam tesekkur ederim inşallah gelir yalnız bi telefon prizine ihtiyacım var sanırım ve babama dun sordum priz kullanılamaz halde dedi yani hat yokmus ben modemi sadece fişe takıp mı yapıcam ya da nasıl halledebilirim

dostum sen en iyisi bir elektrikçi getir eve,ne gerekiyorsa yapsın,gerekli aparatları ayarlayıp taksın,prizle modem arasındaki kabloyuda ayarlayıp modemi senin belirlediğin yere konumlandırsın.
    el becerin yokmuş bu işlerden de hiç anlamıyorsun,20-30 verip kurtulman en iyisi olacak.yoksa biz burdan sabaha kadar yazarız bizim için sorun değil ama sonuç alınamayacak:)

yine de aklına takılan sormak istediğin ne varsa yaz

Heheheh gerçekten güldüm hocam Tamam ben açılınca kendim denicem daha sonra gene olmazsa çağırıcam

Hocam apartmanda yasıyorum ben bir sorayım sorusturayım dediğim gibi olmazsa elektrikçi çağırırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky bayboğa -- 18 Şubat 2015; 14:46:17 >

• Arkadaşlar TTNET bağlattık eve telefonla birlikte. Modem teslim edildi prizden hat alındı ancak kullanıcı adı ve şifre tarafıma iletilmedi TTNET i aradıgımda hattınız henuz beklemede dıyor yaklasık 3-4 gun oldu bunun suresı ne kadardır musterı hızmetlerı 15 gun sure verıyor maksımum olarak ancak sıkayetvar.com da bu konuya baglı cıddı sıkayetler var. Bunu TURKTELEKOM a gıderek vs halletme ımkanım var mıdır?

Ayrıca modemi prize taktığımda DSL INTERNET ışıkları normal şekilde yanıyor ancak kullanıcı adı ve şifrem olmadığından internete bağlanmak istediğimde TTNET Bılgı sayfası acılıyor kullanıcı adı ve sıfre yanlıs dıye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanb -- 21 Şubat 2015; 12:49:03 >
  • Bir bakar mısınız sanırım bir soru daha var size

• quote:

Orijinalden alıntı: istanb

Arkadaşlar TTNET bağlattık eve telefonla birlikte. Modem teslim edildi prizden hat alındı ancak kullanıcı adı ve şifre tarafıma iletilmedi TTNET i aradıgımda hattınız henuz beklemede dıyor yaklasık 3-4 gun oldu bunun suresı ne kadardır musterı hızmetlerı 15 gun sure verıyor maksımum olarak ancak sıkayetvar.com da bu konuya baglı cıddı sıkayetler var. Bunu TURKTELEKOM a gıderek vs halletme ımkanım var mıdır?

Ayrıca modemi prize taktığımda DSL INTERNET ışıkları normal şekilde yanıyor ancak kullanıcı adı ve şifrem olmadığından internete bağlanmak istediğimde TTNET Bılgı sayfası acılıyor kullanıcı adı ve sıfre yanlıs dıye

tlf hattınıza çevir sesi geliyormu
  • istanb İ kullanıcısına yanıt
    valla çok acil ise git derim abone olduğun yere...

birde şeyi dene

mesela hat sahibinin adı erdem ali diyelim telefon numaranda 2122222222

kullanıcı adı ea2122222@ttnet

şifrende 12345678

denemekten zarar gelmez :)
  • istanb İ kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mentox -- 1 Mart 2015; 11:13:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • istediğimiz modemi alabiliyor muyuz ? marka olarak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

istediğimiz modemi alabiliyor muyuz ? marka olarak ?

Hocam bana ücretsiz tp link gönderdiler çok sukur iki gğn önce ttnet ten biri falan geldi bağladılar çok memnunum şimdilik 2.5 mb ile indirme yapıyorum

• rocky bayboğa kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Hangi tarife? Modem modeli?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkur ederim hocam hipernet limitsiz 24 mbps ye kadar modeli bilmiyorum valla yarın bakar yazarım hemen

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.