Şimdi Ara

Modem

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben modem alıcam da airties 5452 bunu alınca direk internete girebilicek miyim? yoksa ttnet falan mı almam lazım nasıl oluyo ?

• İnternetiniz yok, modem alsanız bile bir işe yaramaz. TTnet,superonline,biri,smile bunların internet sitelerine girip tarifelerine bakın, size en uygun tarife hangi servis sağlayıcısında ise ona gidip başvuru yapıyorsunuz. Tabi ilk önce GB gibi terimleri öğrenmelisiniz. Kota diye bir şey var. Mesela yeni oyunlar en az 8GB.

Başvuru yaptıktan sonra onlar gelip kuruyor, ama internet ücretsiz değil. Sanırım ücretsiz sanıyordunuz. Ayda bir miktar para ödemeniz gerekmekte. Bu konuda bilginiz yok denilecek kadar düşük, bence detaylı bir araştırma yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

İnternetiniz yok, modem alsanız bile bir işe yaramaz. TTnet,superonline,biri,smile bunların internet sitelerine girip tarifelerine bakın, size en uygun tarife hangi servis sağlayıcısında ise ona gidip başvuru yapıyorsunuz. Tabi ilk önce GB gibi terimleri öğrenmelisiniz. Kota diye bir şey var. Mesela yeni oyunlar en az 8GB.

Başvuru yaptıktan sonra onlar gelip kuruyor, ama internet ücretsiz değil. Sanırım ücretsiz sanıyordunuz. Ayda bir miktar para ödemeniz gerekmekte. Bu konuda bilginiz yok denilecek kadar düşük, bence detaylı bir araştırma yapın.

peki modemim hazır air5440 ttnetten fibernet limitsiz 100 mbps almayı düşünüyorum ama 100 mbps derken benim modem 300 mbps ben sadece 100 mbps sini mi kullanıcam ?
  • fibernet tarifesi sadece fiber altyapının olduğu bölgelere veriliyor. Benim bildiğim sadece GPON sistemlerde 100mbps görülebiliyor. Eğer sitede oturuyorsanız ve binanın altında ttnin kurduğu bir MDU ve katlara cıkan cat6 kablo varsa 100mbps ye abone olabilirsiniz. Elinizdeki modemi kullanmayacaksınız. TT ve SOL Fiberde FTTB uygulaması olduğu için modem değil router kullanılır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.