Şimdi Ara

MOBİLDEKİ google REKLAMLARına DİKKAT, PARA KAPTIRMAYIN( Tuzak var), OKUYUN

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
7
Favori
6.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avea kullanıcıları MOBİLODEME İPTAL yaz 5555e gönderin

Vodafone MOBILODEME KAPAT yazarak 7878'e SMS atabilirsiniz.

Turkcell Hattınızı Mobil Ödemeye kapatmak için Müşteri Hizmetleri'ni (532) arayabilirsiniz.

Üye arkadaşlar destek verirse memnun olurum. Şikayetvar.com daki şikayet linkim. Yazı biraz acele düzensiz oldu ama fırsatım olduğunda change.org da kampanya başlatacağım yine desteklerinizi isteyeceğim ki bu şerefsiz kansız hırsız köpekler çalamasın milletin parasını.

https://www.sikayetvar.com/avea-onaysiz-sifresi-mobil-odeme-aliniyor

Mobil sitede gezerken, msplash-tr.astroklub.com diye bir sitenin beyninizin yüzde kaçını kullanıyorsunuz şeklinde bir reklamı geldi karşıma, donanımhaber üzerinde gördüğüm için virüs zart zurt bir şey değildir bir IQ testi filandır sandım, tıkladım, ileri ileri diyerek devam ettim, meğer bir sayfada haftalık 14 aylık 56 tl ye üyelik diyormuş. Üye olunca ne oluyorsa üye bile olmadım, cihaz benim onaylıyorum kutucuğunu işaretleyip şimdi başla >> ya tıkladığım gibi avea mobil ödemeniz alınmıştır diye Avea'dan bir mesaj geldi 9230 dan. çat 14 lira gitti galiba.

Hemen müşteri hizmetlerini aradım, böyle imiş bu, mobil ödemelerimi hemen kapattırdım fakat bu para iptal olmazmış, bu splashın aradım müşteri hizmetlerini ,şimdi hizmet veremiyorlarmış, soyguna devam edeceğiz diyor pazartesi. Konuşan da kesinlikle bizim oralı yani arhavi-ardeşen-rize- pazar buralardan bir yerden şiveli bir telesekreter mesajı var, memleketim olduğu için anında anladım, utandım. Şebeke resmen. 56 tl ye neye üye oluyoruz LAN, adsl mi aldık eve, saçma sapan bir site tamamen soygun amaçlı. Donanımhaber'e de yazıklar olsun ya, nasıl böyle bir sitenin reklamını yapıyor. (Edit: Google reklamı imiş, bir arkadaşın uyarısı ile öğrendim başlığı da değiştiriyorum)

Aman dikkat, tüm forum üyelerinin okuması lazım burayı, benim gibi dikkatsizlik yapıp da 14 hatta farketmeyip 56 liraları faturanızda görmeyin.

Bu arada testi yapmaya gerek kalmadı beynimi kullanmıyormuşum hiç

2.Ekleme: Avea'nın mobil ödeme sayfasında şöyle iki madde var : - "Mobil ödeme servis bedeli her mesaj için 0,50 TL’dir."

- Avea Mobil Ödeme ile ödeme işlemini başlatmanızın ardından cep telefonunuza bir onay SMS’i gönderilmektedir. Bu SMS’i ONAY ya da EVET yazıp yanıtlayarak işleme onay vermenizin ardından ödemeniz gerçekleştirilecektir.

Demek ki mobil ödeme için mesaj atmak gerekiyor ya da gelmesi. 9230'dan gelen mesajı kastetmiyorlardır herhalde. Bu yapılan denetimsiz ödeme için başına gelen herkesin üşenmeyip şikayetvar.com da şikayetlerini yazmaları rica olunur. Şikayetim yayınlandığında burada link paylaşacağım desteğiniz ve bu tarz ödemelerin kesinlikle yapılamaması için. Sms ile onay vermeden bir şey yapmadan bu kadar saçma bir ödeme olur mu yahu.

Ekleme 3:

Ben iptal için BTK'ya şikayet dilekçesini aşağıdaki gibi yazdım, sırayla google sayfasının, gelen mesajın , aveadaki kesilen tutarın ve şikayet dilekçesinin fotoğraflarını ekliyorum. Saatler ileriden geriye doğru görünüyor çünkü sayfada geri geri yaparak görüntülerini aldım. Şaşırtmasın.

BTK şikayetinde terbiyesiz Avea'nın verdiği cevap vs;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiickimse -- 13 Mayıs 2016; 13:16:02 >

• Forum bunlara reklam verdiriyorsa. İçi çürümüş bu forumun
  • Forum gözün doysun gözün bu araliktaki reklamlar da neyin nesi ? Fakirrrrr @qun
  • Bende de hergun 2 tl kesilmis btk sikayet var oradan sikayet edin bence.Ben oyle iade aldim
  • Benzer bi sorunu yakın zamanda başka mecrada yaşadım daha yüklü bi meblağ avea parayı 25 gün sonra yollayacağını brlirttiği ve dolandırıldığımı kabul ettiği halde ğarayı şahsa yolladı bana iade etmedi çünkü komisyon alıyorlar
    Yazıklar olsun her anlamda bu olaya izin verenlere
    Sırf bu yüzden hattımı taşıdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtasova -- 24 Ocak 2016; 12:33:54 >
  • Çok sıcakmış hemen üye oldum servise 14 lira neye vermiyoruz ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maycomb -- 24 Ocak 2016; 12:34:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maycomb

Çok sıcakmış hemen üye aldim servise 14 lira neye vermiyoruz ki

Güldüm, sağolasın. BTK'ya da bildirmek lazım hakikaten. Bu nedir ya, şifre yok bir şey yok, kutucuğu işaretle paran gitsin. Bu kadar kolay mı , güvenlik önlemi filan hattıma bir şifre gelmesi vs gerekmez mi, nasıl bir soygun ya. Aynen bir arkadaşın dediği gibi keisnlikle Avea komisyon alıyor kaptırabildiğine giydiriyor, Avea hattımı iptal ettireceğim kamu mega kullanıyordum hem de 4gb 1000dk 1000sms 27 lira 1 yıl taahhüt vermiştim yansın taahhüt, Allah cezalarını versin, müşteri hizmetlerine de Allah belasını versin dedim böyle şebekenin de operatörün de. 14 değil 2 lira dahi olsa gidip tüketici heyetine şikayette bulunacağım.

• hiickimse kullanıcısına yanıt
    http://www.btk.gov.tr/ şikayet et hocam sorunu çözüyorlar. avea yardımcı olmaz. mobil uygulamalardan çıkan reklamlara kızım tıklamış 14 tl kesmişlerdi. btk sorunu çözdü. 14 tl deyip küçümsemeyin. hakkınızı arayın.
  • bulutcuk kullanıcısına yanıt
    https://sikayet.btk.gov.tr/

tam link verelim. Teşekkürler hemen yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiickimse

https://sikayet.btk.gov.tr/

tam link verelim. Teşekkürler hemen yapıyorum.
    forumla ilgisi yok, google reklamları onlar ordan da artık ne çıkarsa bahtına
  • bulutcuk kullanıcısına yanıt
    Bundan 4-5 ay önce kesilmişti bende de acaba hala iade ederler mi?
  • Müşteri hizmetlerini arayıp mobil ödemeleri kapayın. Bu kadar denetimsiz para aktarımı başka hiçbir yerde yok.
  • Bıktık bu çakal çukal para tırtıklama yöntemlerinden. Donanımhaberde sağolsun reklam sokuşturdukça sokuşturuyor.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITTF -- 24 Şubat 2016; 0:06:00 >
  • ITTF kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyu düzenledim, günahını almayın, bu konu için farklı bir durum var google reklamlarından çıkıyormuş, ben dikkat edemedim ona da, forumda görünce ki daha önce mobilde yoktu, forum dh nin anlaştığı bir reklam sanmıştım, firma yani. Google reklamlarını mobil dh den kaldırsın diye istekte bulunabiliriz tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Vodafone aboneleri mutlaka kapatsın
    https://forum.vodafone.com.tr/t5/T%C3%BCm-Servisler/Mobil-%C3%96deme-Servisi-hakk%C4%B1nda-bir-sorunum-var/td-p/1729 MOBILODEME KAPAT 7878 gönderin
    pc de **** plus, androidde adaway kullanmak şart.
  • Avea kullanıcıları MOBİLODEME İPTAL yaz 5555e gönderin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Vodafone aboneleri mutlaka kapatsın
    https://forum.vodafone.com.tr/t5/T%C3%BCm-Servisler/Mobil-%C3%96deme-Servisi-hakk%C4%B1nda-bir-sorunum-var/td-p/1729 MOBILODEME KAPAT 7878 gönderin

Teşekkürler mobil ödemeyi kapattım. Aslında bu durum google iletilse dikkate alırlar, böyle dolandırıcılıklara asla göz yummazlar ama nereye iletmek lazım?

• Mesut çevik adblock tarzı uygulamalar kullananlara çok kızıyor ama mobilde adaway kullanın. Zaten pcde adblock kullanmayan yoktur. Böyle çakallara para yedirtmemek lazım.

edit: Donanımhaberde yaklaşık 1-2 lira almıştır o tıklama için gun e söyle geri versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.S.I. -- 24 Ocak 2016; 13:42:39 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.