Şimdi Ara

MOBİL KLİMA? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
59.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

King biraz daha zayıf bir model özelliklerine bakarsan. Ben de klimayı almadan saturunde baktım zayıftı ve sesi daha abartılı idi. Ben de Darty de Airfeli gördüm inceledim daha sağlam ve acıkcası darty 5 yıl garanti veriyo olması beni biraz daha ikna etmişti. Adamlar bu tür ürünleri tam lazım olacağın zamna sattıkları için fiyat şimdilerde değilde kasım ile birlikte düşer ama ben kavrulduktan sonra napayım:D Neyse Kolay gelsin.
  • Montaj ve su tahliye sorununu bu şekilde çözdüm.Faturama yansıyan çok ciddi bir enerji sarfiyatı yok.Günde 5-6 saat kullanıyorum...

http://forum.donanimhaber.com/m_63276762/tm.htm
  • forumlar sayesinde level atlıyoruz valla, şu konular olmasaydı ben de almıştım ama vazgeçtim artık.
  • mirima M kullanıcısına yanıt
    heheh @mirima
  • Merhaba arkadaşlar. Ben şehirler arası tır şoförlüğü yapmaktayım. Antalyaya sürekli gidip gelmekte ve aracımda gecelemek zorunda kaldığım günler oluyor. Camı açamıyorum, çünkü sabaha kadar sineklerle kovalamaca oluyor. O yüzden acil klimaya ihtiyacım var. Tavan klimaları var diyenler olacak fakat fiyatları 3000 liradan başlıyor.http://www.vatanbilgisayar.com/airfel-9000-btu-mobil-klima.html#genel-bakis
    Linkteki klimayı aracımda inverter ile kullanabilirmiyim. Mümkünse nasıl bir inverter almak gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıl olmuş 2015 camı açmadan kullanılanını yaptılar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

Bu klimalar dis unitede iceri alinip ic uniteyle birlikte tek bir kutuya konup tek unite haline getirilmis cihazlardir. Split klimalarda disarida olan dis uniteden atilan sicak hava, bu mobil klimalarda hersey iceride oldugu icin bir boru vasitasiyla disari atilir.

Bu boruyu dis ortama uzatmak icin iki sansiniz var. ya bu boruyu kapi veya pencereden disari uzatacaksiniz ve kapi veya pencere aralik kalacak yada duvara veya benim yaptigim gibi pencere camina bir delik acip boruyu sizdirmaz sekilde monte edeceksiniz. bu durumda klima artik mobil filan olmayacak.

Bu klimalarin en zayif yonu sudurki borudan disariya attilan sicak hava kadar hacimdeki hava iceri girmek zorundadir, yoksa iceride vakum olur bir sure sonra hic hava kalmaz ve sistem durur herkes zaten olmustur, yani disaridan iceri hava girmeyecek diye bir sey yok. Bu iceri giren hava ise disaridaki sicak havadir.

Bir zamanlar hesaplamistim, bu mobil klimalarin borudan disari attigi sicak havayi kompanse etmek icin kapi pencereden iceri giren dis ortam havasi hesaba katildiginda, ayni sogutmayi yapabilmek icin mobil klimalar klimalar split klimalara gore iki kat daha cok elektrik yakmak zorundalar.

Ben aldigim klimayi geri verdim. Kimseyede bu mobil klimalari tavsiye etmiyorum.

Birde iki unitede iceride oldugundan anormal sesliler.

Bilgilendirme için teşekkürler, çok faydalı oldu, spilit klimaya döndüm yine :)

• şu vakum etkisi yapmayan ve suyu buharlaştıran modelden birtane örnek verebilecek yokmu.
    Seneler önce yazılmış çizilmiş te kimse şu model en iyisidir kullanımı en kolayıdır dememiş, sadece varmı var da hangisi ve nerede var?
  • Arkadaşlar mobil klima konusunu çokça araştırmış ve zaman zaman vazgeçip tekrar almaya karar vermiş biri olarak son noktayı koydum. Buses Pac40-15 model bir mobil klima aldım. Malum siteden 1000 TL'ye. 15 bin BTU'luk bir cihaz. İçeride ve dışarıda çalışma özelliği olan çok güçlü bir cihaz. Kendim rahatsız olduğum için ve de maalesef kiracı olduğum için split klima olayına giremedim. Tek çarem buydu ve allahaşükür pişman olmadım. Cihazın soğutma gücü olağanüstü. Yaklaşık 35 metrekarelik salonumu buz gibi soğuttu. Aklında soru işareti kalanlara belki yardımcı olur. Mutlu günler...
     MOBİL KLİMA? MOBİL KLİMA?

• Tosunpasha26 kullanıcısına yanıt
    yalnız o deldiğin pimapen kapı 250 tl. ev sahibi çıkarken o pimapeni sana 300 e çakar.
  • Anladım alma riskine girilmeyecek bir cihaz sıcaklara devam

• Dün mediamarktta bi gaz bende baktım lakin fena kararsızım. Kiracıyım. Önümüzdeki 6 ayda da izmire taşınma durumum var. Ne yapsam bilemedim. Yalnız yukardaki mesajlardan birinde balkonada koyulabilen bir model gördüm. Onu nerde bulabilirim ve fiyatları ne alemde acaba?

Edit: Bu buses marka çok mantıklı görünüyor. At balkona cihazı çalışsın. Lakin cihaz nette doğru düzgün hiçbi yerde yok. Elden alayım istiyorumda nerden bulucaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extra34 -- 1 Ağustos 2015; 15:13:59 >
  • ben bugün artık dayanamayıp yeter uleyyyn diyerek aldım aynı arkadaş gibi balkona attım balkon kapısındaki camı çıkartıp(kiracıyım ve çift cam ı kestirmemek için ) tek cam taktım deldirdim

saat geç oldugu için çok işe yarıyormu hissedemedim ama öyle bir ses varki kesinlikle ve kesinlikle evde kullanılmaz hiç bulaşmayın balkondan bile rahatsız edebiliyor , sogutma konusunda fena degil , ankara olanlar için optimum alt kalt hotpoint de var 9 12 15 btu luk ben 15 lik aldım

edit; yanlız bendeki sadece kumandalı bu arkadaşınki aparat aracılıgı ile de kontrol edilebiliyor, çok da fark etmez aslında

cihaz satılıktır : isteyen arkadaşlar taksit ile alabilir eve kadar da teslim ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seventyseven -- 2 Ağustos 2015; 16:16:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seventyseven

ben bugün artık dayanamayıp yeter uleyyyn diyerek aldım aynı arkadaş gibi balkona attım balkon kapısındaki camı çıkartıp(kiracıyım ve çift cam ı kestirmemek için ) tek cam taktım deldirdim

saat geç oldugu için çok işe yarıyormu hissedemedim ama öyle bir ses varki kesinlikle ve kesinlikle evde kullanılmaz hiç bulaşmayın balkondan bile rahatsız edebiliyor , sogutma konusunda fena degil , ankara olanlar için optimum alt kalt hotpoint de var 9 12 15 btu luk ben 15 lik aldım

edit; yanlız bendeki sadece kumandalı bu arkadaşınki aparat aracılıgı ile de kontrol edilebiliyor, çok da fark etmez aslında

cihaz satılıktır : isteyen arkadaşlar taksit ile alabilir eve kadar da teslim ederim

Dostum hayırdır memnun kalmadın mı?

Edit: bu cihazın sonunda k olan modeller konfor paketi içeriyor sanırım. K harfi olmayan modellerde sanırım bu paket yok. Gerçi konfor paketi tam olarak ne oluyor bilemedim zira ürüne ait doğru düzgün bi web sitesi yok. Kafamda deli sorular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extra34 -- 2 Ağustos 2015; 19:42:21 >

• hanımla papaz olmak istemedim diyelim Allah için sogutuyor ofis için falan on numara..
    konfor paketi belki şu cam a takılan aparat ile alakalı olabilir onun üstünde de kumanda paneli var gerçi çok da anlamı yok zaten uzakdan kumanda var ne alaka oraya tuş koymak saçma olmuş
  • quote:

hanımla papaz olmak istemedim diyelim Allah için sogutuyor ofis için falan on numara..
    konfor paketi belki şu cam a takılan aparat ile alakalı olabilir onun üstünde de kumanda paneli var gerçi çok da anlamı yok zaten uzakdan kumanda var ne alaka oraya tuş koymak saçma olmuş

Hocam elinden geçti madem bişey daha sorayım. Ben bugun mağazada 9000liğine baktım. Önden soğuk havayı üflüyor arkadanda sıcağı. Şimdi cihazı balkona atınca soğuk havayı nasıl içeri alıyoruz hortumla? Arkadaki hortum olan yerden sıcak havayı tahliye ediyor? Ön tarafa takılabilen hortum mu veriyorlar yoksa cihaz akış yönünü mü değiştiriyor ve öyleyse bunu hangi ayarla yapıyor?

• ön ve arka hava çıkışları standart ölçü yani hortumu istersen öne istersen arkaya takabiliryorsun , balkona koydugunda hortumu soguk çıkışa takıyorsun

edit *yani aparatlar hem öne hem arkaya uyuyor bu en mantıklı model düşünüyorsan bu model den başka bakma digerlerinde bu özellik yok en azından gördüklerimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seventyseven -- 3 Ağustos 2015; 0:37:19 >
  • quote:

ön ve arka hava çıkışları standart ölçü yani hortumu istersen öne istersen arkaya takabiliryorsun , balkona koydugunda hortumu soguk çıkışa takıyorsun

edit *yani aparatlar hem öne hem arkaya uyuyor bu en mantıklı model düşünüyorsan bu model den başka bakma digerlerinde bu özellik yok en azından gördüklerimde

Bilgi için teşekkür ederim. Benim amacım aleti balkona koyup havayı içeri almak. Kapının plastik doğramasına delik açacağım bende. En az gürültüyü bu şekilde içeri alır sanırım. Normal klimaların dış üniteleri 50-55 db arası. Bu cihazda 62 sanırım. Şu an için en mantıklı çözüm bu duruyor bende

• evet bu şekilde bağlarsan sdc borudan hava sesi gelir, cihaz sesi gelmez pimapen de çok daha az gelir
  • Vestel'in Mobil Kliması'nı almanızı öneririm. Çünkü;

Kolay kolay klima alacak bir insan değilim. Yakınlarım bilir.
    Duvara takılan split modelleri hiç sevmem. Fonksiyonel ve estetik bulmam.
    Çünkü montajı/demontajı zahmetlidir, baya bir inşaat işi gerektirir.
    Soğutma fanı balkonda kocaman yer kaplar. Klima duvarda yılın 12 ayı boyunca asılı durur ama yılda 1 ay kullanılır.
    Hantal bir görünümü vardır, göz zevkinizi bozar (plastik olduğu için benimkini bozuyor yani)
    Bakımını kendiniz yapamazsınız, mutlaka servis çağırmanız gerekir, vs vs...

Şu aralar işi dolayısıyla Fransa’da ikamet eden kızkardeşim sayesinde,
    ‘mobil klima’ diye bir ürün olduğunu keşfettim, oralarda bu klima çok yaygınmış,
    çok iyi bir fikir gibi geldi bana, modelini beraber araştırıp seçtik: Vestel Marka A Enerji Sınıfı 9000 Btu/h Mobil Klima.
    Ürün siparişi takiben 3 gün içinde geldi, 10 dakika içinde kendim monte ettim. Fişini taktım, çalışmaya başladı!
    Bu kadar kolay :-) 5 dakika sonra oda buz kesti...
    Ürünü çok ama çok beğendim. Hem estetik, hem fonksiyonel hem de ekonomik bir klima yapmış Vestel.
    Üründe emeği geçen ekibi tebrik ediyorum. Yüksek satış oranlarına ulaşacağını tahmin ediyorum.

Biraz daha detay vermek gerekirse:

TASARIM ve MONTAJ: Ürünün tasarımı çok şık. Oldukça estetik bir görünümü var.
    Sıcak hava tahliye hortum çıkışını odalardaki balkon kapısının alt ahşap kısmına yerden 30cm yükseklikte 12cm çapında delik açarak bağladım.Böylece hortum da klimanın arkasında kaldığı için görünmüyor. Dilenirse duvara veya cama da menfez deliği açılarak monte edilebilir,
    montaj için gereken plastik adaptörler de ürün paketi içinde mevcut. Bütün detaylar düşünülmüş. Ben bu plastikleri kullanmadım.
    Fotoğraflarda göreceğiniz gibi açtığım tahliye deliğine daha sonra kapatmak üzere delme işleminde ortaya çıkan orijinal ahşap parçayı
    etrafına izolasyon yaparak kullanacağım.

BAKIM: Ürünün 2 adet filtresi var. 2 haftada bir bunları çıkarıp deterjanlı suda yıkayıp durulamanız yeterli. Servis vs çağırmanıza gerek yok.

TAŞINABİLİR: Adı üstünde portatif klima olduğu için kolayca taşınabilir olması önemli ve evet odadan odaya kolaylıkla yer değiştirebiliyor.
    Tekerlekleri zemin üzerinde adeta patinaj yapacak kadar hafif.

SOĞUTMA/ISITMA PERFORMANSI: Soğutma performansı çok iyi, sıcak hava tahliye kompresörü de aynı ünite içinde olduğu için,
    konvansiyonel klimalara göre biraz daha gürültülü ama gürültüsü beni rahatsız etmedi. Vantilatör kadar ses çıkarıyor, bu da gayet normal,
    henüz ses çıkarmayan fan icat edilmedi...17-30 derece arasında çalışıyor. Isıtma performansına kışın bakacağım.

EKONOMİK: Ürünün kalite, estetik ve performans seviyesini baz alırsak, rakiplerine göre fazlasıyla ekonomik olduğunu söylemek mümkün:
    satış fiyatı 700 Türk Lirası. Ama ürünü seçerken fiyatından dolayı değil, estetik, taşınabilir, zeminüstü ve yerli marka olmasından dolayı
    tercih ettiğimizi belirtmek isterim...

Umarım bu açıklama, mobil klima almayı düşünen sizlere yardımcı olur.
    Saygılarımla

Berna KORUR

MOBİL KLİMA? MOBİL KLİMA? MOBİL KLİMA? MOBİL KLİMA? MOBİL KLİMA? MOBİL KLİMA? MOBİL KLİMA? MOBİL KLİMA?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berna KORUR -- 7 Ağustos 2015; 9:51:43 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.