Şimdi Ara

Mk5 Mondeo ilk çalıştırmada rolantide dalgalanma ve titreme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 2017 model 1.5 ecoboost Mondeo sahibiyim aracımda yaklaşık 1 haftadır ilk çalıştırmada rolantide dalgalanma oluyor ve araba zangır zangır titriyor bu olay 10 saniye sürüyor ve düzeliyor özellikle araç güneş altında kaldığında yapıyor ve garip olan her çalıştırmada yapmıyor cihaza bagladık silindir 2 hatası verdi bobinlerin yerini değiştirdim hatayı sıfırlayıp 2-3 gün kullandım yine silindir 2 diyor usta sibop dedi tahmini 20-30 bin masraftan bahsetti benzer bir olay yaşayan varmı araç 110 binde hiç LPG takılmadı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• siboptan evvel, ateşleme bobini her bujiyi tek tek çakıyormu, araç çalışırken kabloları sökerek bakın, çakıyorsa bujileri bir değiştirmeyi deneyin.

• Tavsiyem arıza tespitini serviste yaptırın. Sanayide sizi yorarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıt karışımını ayarlayan elemanlarda bir problem var. Rolanti kontrol valfine baktırdınız mı?

• Sanayide ecoboostu ağlatırlar hocam servise danışın bi şey yaptırmadan önce

• Silindir kapağında çatlak varmış bujiye su alıyordu antifrizin içine wurth ün tıkayıcı diye bi malzemesinden attık şuan çözüldü

• Beyler konuyu hortlatıyorum sorun halen çözülmedi eksiltme olmadığı ortaya çıktı araç ilk çalıştıgında sanki sürahiden su döker gibi ses duymaya başladım ve titreme devam ediyor bujide su falan yok artık Ankara'da iyi bir fordcu tanıgı olan varmı acaba

• sorun çözüldü mü nasıl bir yol izlediniz bende de aynı problem oluşmaya başladı

• Ugur4843 U kullanıcısına yanıt
    Çözüldü kardeşim motor sökülecek bunlarda gömlek çatlaması kronikmiş yeni gömlek çakıldı conta degişti şuan 0 gibi oldu yaptırırken gömlek degişecek derlerse pik gömlek çaktırın ömürlük olur

• Cagataybgg C kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam

Hortlatıyorum ama bendede 1.5 ecoboost motor var. Aracın antifirizine 3 ay önce ekleme yapmıştım. Motor çalıştığında ve ısındığında antifirizi içine çekiyor kapağı açtığım zaman geri yükseltiyor.

Bende su sesi duyuyorum bazen bu sebeple. Benim şikayetimde araç ilk çalıştırmada silkeleyerek çalışmaya başladı 10 saniye sonra ısınınca gidiyor hararet aldım alalı hiçbir zaman yapmadı.

Triger devirdaim komple yeni değişti. Bir iki defa ateşleme hatası aldım fakat söndü tekrar arıza yakmadı. Ben conta yanık olmadığını düşünüyorum eğer olsa hararet yapardı veya su eksiltirdi.

Eksiltme yok sadece basınçtan dolayı içine çekme var onuda ustaya gösterdim. Antifirizin depo kapağını çok fazla sıktığım için basıncı dışarı atamamış. Şuan tekrar kontrol edeceğim hafif kapağı gevşeltip.

Ne düşünüyorsun bujilerden yapma olasılığı var mıdır?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.