Şimdi Ara

mitoz sorusu yanlış değil mi? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
1.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Geçen yıl kimya testinde ideal gaz sorusunun yanlış olduğunu farkettim sınavda. Sorular açıklandıktan sonra dershane öğretmenimizle konuştuk kendileri daha tecrübeli oldukları için onlar itiraz etti. 3 gün süresi var diye biliyorum. Dilekçeye sorunun neden yanlış olduğunu kaynak göstererek yaz. Ama kaynağın bir kitap olsun MEB'in ders kitabı olabilir
  • Tamam tesekkur ediyorum :) iyi gunler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı şeyden bahsediyoruz aslında ama burda ösym kelime oyun yapmış olabilir elemek için. Kromozomlar iki kutuptan çekilmiyolar mı sonuçta? Tamamen kromozomun gittiği anlaşılmaz burdan kromozomlar kutuplardan çekilir ve kardeş kromatitler kutuplara ayrılır gibi düşünmüş olabilirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mitoz "EVRE"si demiyor muydu ?
    Onu da geçtim kromozom ayrılması demiyor kromozom çekilmesi diyor.Ayrılanlar kromatit çekilen "kromozom".Çünkü kromatitler ayrıldıktan sonra her biri kromozom olur.

• durmus.42 kullanıcısına yanıt
    Ya ama böyle elenir mi bu soru hep soruluyor. Bunu bilmediğimizden mi yanlış yapıyoruz bu soruyu daha önce 20 kere gördüğümüz için yanlış yapıyoruz. Açıkçası sınavda mitoz derken heralde hepsini kastediyor dedim dna eslenmesini var kabul ettim. Hepsi mitoz bölünme başlığında anlatılıyor diye. Çünkü kromozomla ilgili çok fazla soru gördüm daha önce, o nedenle emindim bunu soruyor dedim

• durmus.42 kullanıcısına yanıt
    Hangi okulda okuyorsun

• ProofStriker kullanıcısına yanıt
    kardeş sen 12 ye geçmedin mi burda napıyon git de ders çalışın ispat senin işin değil bakıyorum her konuda sen varsın amk
  • quote:

Orijinalden alıntı: msrad

kardeş sen 12 ye geçmedin mi burda napıyon git de ders çalışın ispat senin işin değil bakıyorum her konuda sen varsın amk

hesabı iki kişi kullanıyor ben üniversite 5.sınıfa geçtim ispatlarla uğraşan benim akıllı ol düzgün ve edebinle konuş öyle ''amk'' gibi soytarı laflarıyla muhabbet edemezsin tanımadığın adamla.

üni 5 teysen burda ne işin var her konuda karşıma sen çıkıyon işsiz misin ayrıca edebi öğretirim sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: msrad

üni 5 teysen burda ne işin var her konuda karşıma sen çıkıyon işsiz misin ayrıca edebi öğretirim sana

EDEBİ OLMAYANDAN EDEP ÖĞRENECEK DEĞİLİZ EDEBİ OLMAYANA AÇIKLAMA YAPACAK DA DEĞİLİZ HADİ VAR YOLUNA TANIMADIĞIN BELALARA DA FAZLA BULAŞMA BİR GÜN BATAKLIĞINDA BOĞULMAYASIN
  • Bi bitmediniz he

kardeşşş benim belamı ölçmeeee
  • necmettin erbakan
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgr

Dna eslenmesi olacak cevap, mitozda değil interfazda dna eslenir

şöyle yarım bilgilerle yorum yapmayın tesadüfen doğru yapanlar da beğenmiş.mitoz nelere ayrılıyor git onu öğren önce.interfaz başka bişeyin içinde sanki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Kardes ona itiraz eden yok biz 2 tane sıkkın yanlış olduğunu iddia ediyoruz mitozda kromozom ifadesi olmaz abi ya çok bariz bir hata kaç tane soru var böyle.Ulan serefsizler kromatit yapsalar sorun olmicak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yz_Hakan -- 4 Temmuz 2016; 13:08:48 >
  • ya soruda mitotik evre demio mitoz evresinde dio la mitozda dna eslenmesi tabi olur ama kromozom ayrılmaz kromatitler ayrılır sonra bunlar kromozumu oluştur kesin cevap kromzom
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.