Şimdi Ara

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.568
Cevap
189
Favori
555.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS]

(En Son Oy Tarihi: 15.4.2024)
Giriş

Daha sıcak çalışmasındaki etkenler ne olabilir? Bu arada suprim 2x8 pin ile çalışırken rog 3x8 ile çalışıyor

• DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS]

iki ayrı sistemde tek kart sebepsiz bir şekilde böyle olup psu dan aç kapa yapmadıkça düzelmiyor

kartların yerini değiştim anakart değiştim (sıfır anakart alıp taktım) bağladığım kabloları, bağlantı noktalarını değiştim

modem kablo ve port değiştim

psu ları değiştim

aklıma gelen her kombinasyonu denedim ama bu durum olmaya devam ediyor

gece gittiği zaman sabaha kadar boşa giden bir sarfiyat ve mh kaybı var

yardımcı olabilecek var mı

• hiveos nbminer kullanıyorum

not : acemiyim daha yeni başladım çok az bilgim var konular hakkında

• bulent35220 kullanıcısına yanıt

Denenebilecek her şeyi denediyseniz ve tek kart böyle oluyorsa ya kart tamamen bozuktur ya da rig kullanımında sıkıntılıdır.

Windows üzerinde daily usage ve/veya gaming durumu nasıl? Akabinde Windows mining esnasında sıkıntı var mı?

• windowsta deneyemedim psu yetersiz pc de takılı olan

diğer psu rigden sök pc ye tak zor geldi

zaten tek kart değil sorun olan hangi kartı tek bırakıp 2ci sistem olarak kullansam sorun oluyor

hatta 2 kart yaptım 4+2 şeklinde de düzenledim rigi o sistem hata verdi komple 2 kart olan

bütün kartları tek rigde toplayamadım yetersiz psu ve anakartda pcie yetersizliği nedeniyle

• hatta soğutma olayını abarttım fanlar vantilatör klima full

kartların değerleri minimal sayılacak seviyelerde 1800 ram hızları (1200 bile denedim uzun soluklu)

arkadaşlarım 2200-2400 kullanıyor aynı kartları

ben max sıcaklıklar 51 oluyor

ayrıca ramlar için 3mm kalın termal pad ve aliminyum soğutucu ekledim kartların arkasına ısıyı iyice çekip alsın diye

4-5 derece fayda sağladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulent35220 -- 1 Ekim 2021; 20:5:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulent35220

windowsta deneyemedim psu yetersiz pc de takılı olan

diğer psu rigden sök pc ye tak zor geldi

zaten tek kart değil sorun olan hangi kartı tek bırakıp 2ci sistem olarak kullansam sorun oluyor

hatta 2 kart yaptım 4+2 şeklinde de düzenledim rigi o sistem hata verdi komple 2 kart olan

bütün kartları tek rigde toplayamadım yetersiz psu ve anakartda pcie yetersizliği nedeniyle

Kart bazlı değil de rig bazlı sorun var o zaman?

Anlattıklarınıza göre PSU yetersizliği ve/veya ara bağlantılar ile alakalı sorunlar olması da muhtemel. Nasıl şartlar altında nasıl bir rig kurduğunuzu bilmediğim için kesin şurasında şu sorun vardır demek güç.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Kart bazlı değil de rig bazlı sorun var o zaman?

Anlattıklarınıza göre PSU yetersizliği ve/veya ara bağlantılar ile alakalı sorunlar olması da muhtemel. Nasıl şartlar altında nasıl bir rig kurduğunuzu bilmediğim için kesin şurasında şu sorun vardır demek güç.

Alıntıları Göster

aynen dediğiniz gibi düşündüğüm için rigi komple sıfırladım yeni anakart değişik psu yeni kablolar ve bağlantılar

ama fayda etmedi :/

bu hatanın ne olduğu yazsam google sorsam dedim ama onu da bulamadım network hatası yazdım ama bulduklarım benim sorunumla ilgili değildi

resimde görülen network hata işareti olarak algıladım ama yanlış mıyım

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulent35220 -- 1 Ekim 2021; 20:30:9 >

Hiveos kullanmıyorum ama o işaret gpu nun bağlantısının koptuğunu söylüyordur büyük ihtimalle. Hangi kartsa ona fazla overclock veriyorsun veya güç kaynağın yetersiz… Miner loglarından takip etmedin mi nerde kartın bağlantısı kesilmiş hata kodu ne yazmış diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue2200 -- 1 Ekim 2021; 20:32:59 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • dediğim gibi çok acemi sayılırım o yüzden dediklerinizi tam olarak nereden nasıl yapacağım bilmiyorum ama google dan araştıracağım teşekkür ederim

Ben senin yerinde olsam kartı overclocksuz ve düşük power limitte denerdim. Eğer kart 1 gecenin ardından kapanmıyorsa power limiti eski haline getiririm ve tekrar bakarım eğer ertesi gün kapandıysa sorun güç kaynağı yetersizliğidir, eğer çalışıyorsa fazla overclocktandır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue2200 -- 1 Ekim 2021; 20:38:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue2200

Ben senin yerinde olsam kartı overclocksuz ve düşük power limitte denerdim. Eğer kart 1 gecenin ardından kapanmıyorsa power limiti eski haline getiririm ve tekrar bakarım eğer ertesi gün kapandıysa sorun güç kaynağı yetersizliğidir, eğer çalışıyorsa fazla overclocktandır

şu an dediğiniz gibi daha da düşürdüm ayarları bir de böyle deneyeyim çok teşekkür ederim

Sıra sıra deneyip duruma göre bilgilendirirseniz sevinirim.Ondan sonra başka şeylerden şüphelenebiliriz.

• quote:

aynen dediğiniz gibi düşündüğüm için rigi komple sıfırladım yeni anakart değişik psu yeni kablolar ve bağlantılar

ama fayda etmedi :/

bu hatanın ne olduğu yazsam google sorsam dedim ama onu da bulamadım network hatası yazdım ama bulduklarım benim sorunumla ilgili değildi

resimde görülen network hata işareti olarak algıladım ama yanlış mıyım

Alıntıları Göster

Siz her şeyi denediğinizi dile getirdiniz ya, daha en baştan ayarları denememişsiniz anladığım kadarıyla? DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

Yukarıda bahsedildiği gibi öncelikle onun üzerine denemeler yapın bakalım. Ondan sonra ise bahsettiğim durumların da irdelenmesi gerekebilir, düzele de bilir.

• quote:

Siz her şeyi denediğinizi dile getirdiniz ya, daha en baştan ayarları denememişsiniz anladığım kadarıyla?  

Yukarıda bahsedildiği gibi öncelikle onun üzerine denemeler yapın bakalım. Ondan sonra ise bahsettiğim durumların da irdelenmesi gerekebilir, düzele de bilir.

Alıntıları Göster

aslında denemedim değil en baştan kartları yormamak adına çok düşük ayarlarda başlatıp kademe kademe yükseltmiştim

soğutma performasını katlayınca 1800 yapmıştım ramları şimdi 1200 e çektim geri gpu da 1000 yaptım 230w fan 65 ile

bakalım ne olacak

hepinize çok teşekkür ederim yardımlarınız için

• quote:

aslında denemedim değil en baştan kartları yormamak adına çok düşük ayarlarda başlatıp kademe kademe yükseltmiştim

soğutma performasını katlayınca 1800 yapmıştım ramları şimdi 1200 e çektim geri gpu da 1000 yaptım 230w fan 65 ile

bakalım ne olacak

hepinize çok teşekkür ederim yardımlarınız için

Alıntıları Göster

Önce zaten rigi bi' ayar süzgecinden geçirin, stable ayarlar sonrası yine çeşitli sıkıntılar oluşursa o zaman tekrar istişare edilir.

• quote:

Önce zaten rigi bi' ayar süzgecinden geçirin, stable ayarlar sonrası yine çeşitli sıkıntılar oluşursa o zaman tekrar istişare edilir.

Alıntıları Göster

aynen daha düşük ayarlara çekip öyle deneyeceğim bir süre

hasrate wachdogu aç mh limitini belirle kart düşerse program reset atsıın devam etsin günde 1 kere oluyorsa çokta kafana takmana gerek yok . ama yüzde 99 oc ayarlarından

Selam.

Gpu üzerindeki termal macunu tekrar yenile. Soğutucuya değdiği yeri sıfır bulaşık süngeri ile suyun altında iyice aşındırarak yıka. Kurutma makinesi ile kurut tak. Muhtemelen küçük bir bölge anlık ısınıyor. Benim sorunum bu şekilde çözülmüştü. Hangi macunu kullanıyorsun? Ben Arctic mx4 ile halletmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vista1

Binancepool kullan.. 0.5 havuz ücreti var.. Çekerken komisyonda yok.. ETH yi direk BinanceTR ye ücretsiz aktarıp orda komisyonsuz bozdur.. Miner komisyonunu da kısmak için de Gminer kullan %0.65 alıyor.. 10 TL olduğu anda çekebiliyorsun da..

0.5 i açar mısın mesela 1000tl lik eteryum kazdık kesinti ne kadar oluyr

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.