Şimdi Ara

MiNiNG GPU ve GPU PERFORMANSLARI [ANA KONU] | [BTC-ETH-ERG-RVN-ALL COINS]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Vals Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3.639
Cevap
142
Favori
148.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 16 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 376
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 446
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 6
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 336
  • Favoriye Eklediklerim 147
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • REDSTONE (446 mesaj) sukrullex (222 mesaj) DRAGUT (187 mesaj) geldim41 (167 mesaj) R.I.P John Meadows (107 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2289 mesaj) Mobil (476 mesaj) Tablet (3 mesaj) Mini (91 mesaj) Uygulama (1 mesaj) (361 mesaj) (535 mesaj)
  • @
20 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #6
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> MiNiNG GPU ve GPU PERFORMANSLARI [ANA KONU] | [BTC-ETH-ERG-RVN-ALL COINS]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    13055 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

https://ethereum.org/en/

Ethereum London Upgrade

https://etherscan.io/block/countdown/12965000

Estimated Target Date: Thu Aug 05 2021 15:20:19 GMT+0300 (GMT+03:00)

GEREKLİ KATILIM GÖSTERİLDİĞİ TAKDİRDE v2021 OLARAK KONU GÜNCELLENECEKTİR!

NOT: Aşağıdaki tabloya alternatif olarak; Mining ile uğraşan kullanıcılar, kendi değerlerini konu içerisine eklerlerse; forumumuz üzerinden kendi listemizi de oluşturabiliriz.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ve iyi forumlar.

Bilindiği üzere konu başlığındaki husus; öncesi de olmakla beraber şu sıralar tekrar gündemimizi oldukça meşgul etmekte. Mining olayını sevenler ve sevmeyenler olduğunu zaten herkes biliyordur. Her zaman objektif bir çizgi yakalamaya çalıştığımdan ötürü bu konunun derinlerine inmeyeceğim. Yani; Mining ve buna bağlı olarak ekran kartlarının karaborsaya düşmesi gibi durumlar bu konunun içeriği değildir, en baştan belirtmiş olalım. Aşağıda vereceğim tabloyu takip ettiğim sitelerden birisi paylaşmış. Merak edenler ve işe yaracağını düşündüğüm için forumumuzda da paylaşma gereği hissettim.

Başlıklara kendim ufak düzenlemeler yaptım. Tablo içerisindeki kartların ''stock değerleri ile'' baz alındığını da belirtelim. Hatalı olan durumlar veya eklenmesi gerekenler varsa, gerekli düzenlemeleri yapabiliriz. Keza ekran kartı performansları konusunda bu konu altından devam edilebilir.

Bu tabloya alternatif olarak; Mining ile uğraşan kullanıcılar, kendi değerlerini konu içerisine eklerlerse; forumumuz üzerinden kendi listemizi de oluşturabiliriz.

Kaynak (gamegpu.com)

| İLK MiNiNG GPU ÖRNEKLERİ |

| AMD RADEON |

#SAPPHIRE RX560 - RX470 MINING EDITIONS

Kaynak (overclockers.co.uk)

#ASUS MINING RX470 4G

Kaynak (videocardz.net)

ASUS Resmi Site İçin Tıklayınız

| NVIDIA |

#NVIDIA P106-100 MINING CARD

Kaynak (videocardz.com)

| MiNiNG KARTLARI [KARMA] |

Yeni kartlar görünmeye devam ediyor (bazılarının ülkemizde satışı olmayacaktır).

Kaynak (videocardz.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 7 Eylül 2021; 19:39:1 >

• Vegalar gerçek oyunculara ulaşmadan bu tipler bitirecek yine. Sonra neden steam statsda nvidia %80, amd %20.

Amd sahte büyüme elde ediyor. Anlık kârda büyüme gibi gözüksede uzun vaadede bu iş amd ye zarar olacak, oyun sektöründe tamamen yok olacaklar.

Hadi kötü ben olayım  

Her girdiğimde konuda mesajınız var elinizdeki LHR olmayan 3080'i her yorumda yazıyorsunuz artık o kartın garanti bandından tutun marka modelini ezberledik ve hala elinizdeki 3080 ne kasıyor siz bilmiyorsunuz? Konudakilerle mi eğleniyorsunuz amacınız ne neden buradasınız bilmiyorum belki de dikkat çekmek hoşunuza gidiyordur.

Mesajlarınız mantıksız olduğu için ya görmezden geliniyor ya da dalga geçiyorlar ama dalga geçtikleri mesajları da anlamıyorsunuz. Adam sizinle dalga geçiyor cevap olarak bunu anlamayıp mining yaptığım anlaşılır mı anlaşılmaz mı içime bir kurt düştü .d.d diye cevap atıyorsunuz.

Geçen de kartın garantisi hakkında yurt içi ve yurt dışı ASUS'tan aldığınız cevabı yeterli bulmayıp buradaki üyelerden daha iyi cevap bekliyordunuz millet bu mesajı görmemezlikten geldikçe tekrar tekrar soruyordunuz, LHR olmayan 3080'i satıp 3080 Ti alamıyorum diye dert yanıyordunuz bunu para arttırarak yapılabileceğini uzun uzun anlattık onu da anlamadınız ya da umursamadınız. Kim garantisiz 3080'e 20 bin verir ki nasıl satacağım dediniz buradaki herkes 20 verir ama bunu da umursamayacağınıza eminim.

O takarken seri numarasını yıprattığınız LHR olmayan yüzüklerin efendisindeki yüzük kadar değer verdiğiniz ASUS TUF 3080'i nusrete götürün altın kaplama yaptırın isterseniz hocam. İnanın bu konuda sorduğunuz sorulardan daha mantıksız olmaz

Hem kartı LHR çıkartıp kutuya LHR ibaresini yazmamak ayrı bir rezilliği firmaların.Hem mining yapamasın,ama minerlar satın alsın,satış rakamım düşmesin.Çakallar.

Arkadaşlar, rica ediyorum gereksiz ve yersiz ithamlar eşliğinde mesajlar paylaşmayalım. Tartışmanın da her zaman bir adabı olmalıdır.

Lafı geçmişken; sürekli “dandik pad kullanımı vb.” şeklinde ibareler görüyorum. Bu ürünlerin asıl kullanım amacının gaming olduğunu unutmamak elzem. Mining amaçlı üretilen ekran kartı alınıp, padleri sorun yaratırsa ondan sonra çeşitli serzenişler dile getirilebilir. Sonuçta bu ürünleri üreten ilgili üreticiler en ağır gaming senaryolarına bakar ve ürünün stock halinde sorun yoksa piyasaya sürerler.

Satın aldığınız ürünlerde “7/24/365 mining kullanımına uygundur” gibi ibareler bulunuyor da onun üzerine mi bu kadar serzeniş içerisine giriyorsunuz? Dediğim gibi herkes miningden dem vuruyor lakin ekran kartlarının asıl kullanım amacı bellidir.

Ürünü sen üretiyor gibi ne savunuyosun hocam dandik bu ürünler. git eline 750 yada 500 watt düzgün power al bide senin everesti eline al ağırlıgında bile anlıyosun. kadıkoyde 1600 watt everesti elime aldım kuş gibi cihaz

Miningde kart bozulur, 2. elde satarken mining yaptığın anlaşılır ucuza satmak zorunda kalırsın, boşver sen mining filan...

Bugün Gminer'ın yeni sürümünü Gainward 3080Ti ile deneme fırsatım oldu.Deneyimlediğim getirilerini özetleyecek olursak ;

• Nb miner'da 79-83mh ile 280W olan güç tüketimi Gminer ile 230W'a düşürülmüş.
    • -3 ile +3 arasında ayar seçenekleri var,+3 ile ben en iyi sonucu yakaladım.NB de 79-83 olan dalgalanma son bulmuş,stabil 83 alınabiliyor.
    • Dev fee Gminer'da % 0,65

3060 v1 deneme şansım olmadı ama yeni aldığım MSI Aero ITX 3060Ti ile Hiveos'ta 45 mh stabil alabildim.

Lolminer ile denemedim ama videolara bakacak olursak Gminer ile benzer sonuçlar veriyor.Verimilik açısından Gminer daha ağır basıyor.

Yani LHR kartlarda daha iyisi çıkana kadar en iyisi şu anda Gminer.

Ekleme : Hiveos'ta kullanmak isteyenlerin Gminer'ın düzgün çalışması için Nvidia sürücülerini 470+ sürüme güncellemeleri şart.

ordinaryus profesör konuştu... oyun sektöründen silinecekmiş... konsollar AMD'de nintendo'da steamde geçince silinmiş olur mu?...

Psu konusunda önceden söyledik zaten.

Seasonic, evga, corsair, fsp

bu markaların gold psularının altını, ve başka markaları alan arkadaşlar büyük kumar oynuyor.

• Binbaşı
    1977 Mesaj
    Zcash te RX 560 oc lu olmasına rağmen 115 s/h hesaplama gücü çıkarıyor programda mining yaparken.

Bir şey eksik kalıyor herhalde. Özel bios ile 3Dmark 11 de R9 280 skoru alıyorum, bir tuhaflık var.
    |
    |
  • Yarbay
    3216 Mesaj
    O hesaplarda DAG dikkate alinmamis , özellikle RX modellerini 60-65 gün icersinde 30% e kadar performans kaybettirecek olayı dikkate almamislar .

Su an DAG 132 deyiz Eth mining de , 5 günde bir +1 DAG ekleniyor . Simdi 29 mh/s veren kart DAG 150 de 24-25 ,160 ta 20-21 mh/s alabilirse ne mutlu kullanicisina .

Edit : Nvidia kartlar DAG dan etkilenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 27 Haziran 2017; 16:9:17 >
  • Yarbay
    26195 Mesaj
    Vegalar gerçek oyunculara ulaşmadan bu tipler bitirecek yine. Sonra neden steam statsda nvidia %80, amd %20.

Amd sahte büyüme elde ediyor. Anlık kârda büyüme gibi gözüksede uzun vaadede bu iş amd ye zarar olacak, oyun sektöründe tamamen yok olacaklar.
  • Yarbay
    3127 Mesaj
    Tabloda bazı hatalar var. R9 270X'in 30 mh/sn kasma ihtimali yok.

Birde geçenlerde sırf merakımdan R7 370 ile deneme yapayım dedim. DAG minimum 3GB Vram istiyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 27 Haziran 2017; 18:31:32 >
  • Kurmay Yarbay
    13055 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Evet birtakım hatalar mevcut. En başta belirtmiştim zaten, olmadı tabloyu tekrar oluştururuz. Aslında diğer doğru değerler ile oranlandığı zaman durum anlaşılabiliyor.

Üstte @trumpet'in paylaştığı gibi bilgiler de tablonun seyrine etki eder nitelikte.
    |
    |
    Bahsedilenler: trumpet, sangreal_1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2554 Mesaj

Yıllar önce r9 280 le çok kazmiştik bitcoin pek para etmiyordu o zamanlar şimdi uçup gitmiş fırlamiş fiyatlar!
    Tabloya bakıldığında yeni nesil ekran kartlari nvidia ve amd kartlar hemen hemen aynı klasmandaki kartlar ayni performansi vermiş
    fakat neden miningciler amd kartlara abanmiş bence vardir yine demek yeni amd kartlar daha iyi kazılıyor hala?
    yoksa watt olarak daha düşük elektirik harcayacağindan nvidia abanırlardı?
    1050ti ile kazsam diyom şuan acep bişiler kazanabilirmiyim?
    |
    |
    trumpet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    27 Mesaj
    Zcash için 1070 li rig kurmayı düşünüyorum bende kart stoğu pek Yok haliyle fakat aklıma takılan sorular var yardımcı olursanız sevinirim hocam .

6 kartlı sistem kurmayı düşünüyorum nvidia kartların zcash haricinde öne çıktığı başka coinlerde mevcut mu ?

2- Amazon'dan almamızı tavsiye eder misiniz yoksa Tr de stok mu bekleyelim .garanti durumları nasıl oluyor kart başı kaçtan alım yapılması şu anda uygun olur .

Teşekkürler .
    |
    |
  • Yarbay
    3216 Mesaj

Mining yaptigin alana göre marka farki doguyor . Amd hem ucuz hemde ethereum kazarken gtx1080 den daha performansli örnek olarak .

Diger taraftan zec kasiyirsan , 1 adet gtx 1080 550 sol/s yaparken . Ayni performansi yakalaman icin ortalama 18 adet rx470 kullanman gerek . Gtx 1080ti yakalamak icin ortalama 22 rx470 .
    |
    |
    Overlord7134 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3216 Mesaj

Benim bildigim miningde sli yada cf kullanilmiyor . Her kart kendi basina sisteme baglanarak hesap gucu farkli metodlar ile hesaplanip birlestiriliyor . Yani özel sli yada cf kurulmuyor sisteme . 6 adet gtx 1060 da sorunsuz kullanirsiz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 27 Haziran 2017; 20:2:26 >
    |
    |
    Overlord7134 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    17575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Birde nvidia şöyle bi saçmalık var üst sevi kartlar harici SLi desteği yok buda en büyük nedenler arasinda
    miningciler crossfire ile daha çok kazanç elde ediyorlar

Ne sli ne cf si

Anakarttaki pci exp 1x dahil her biri üzerinden riser kablolar ile istediğin kadar kartı takabilirsin.

• Onbaşı
    18 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Birde nvidia şöyle bi saçmalık var üst sevi kartlar harici SLi desteği yok buda en büyük nedenler arasinda
    miningciler crossfire ile daha çok kazanç elde ediyorlar

Ne sli ne cf si

Anakarttaki pci exp 1x dahil her biri üzerinden riser kablolar ile istediğin kadar kartı takabilirsin.

m2 slotunuda unutmamak lazım
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    13055 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    | NVIDIA P106-100 Mining Card |

Kaynak (videocardz.com)

| AMD RADEON RX560 - RX470 Mining Editions |

Kaynak (overclockers.co.uk)

Bakalım bu tarz kartlar performans noktasında nerelere yerleşecekler ?

• Yarbay
    2552 Mesaj
    bu mining kartları amd ve nvidia kullanıcılarına 1 miner başına 6 gamer kaybettiriyor. yakın zamanda bunun önüne geçmeleri lazım. yoksa uzun vadede sıkıntılı bir süreç ortaya çıkcak.
  • Yarbay
    3216 Mesaj

Video daki degerler dogruysa nvidia nin kartlari cöp olacak . 20 hash ve 300 kadar sol veren kart fiyat olarak normal 1060 dan daha ucuza satilmazsa hicbir albenisi yok malesef .
    |
    |
    REDSTONE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3880 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

bu mining kartları amd ve nvidia kullanıcılarına 1 miner başına 6 gamer kaybettiriyor. yakın zamanda bunun önüne geçmeleri lazım. yoksa uzun vadede sıkıntılı bir süreç ortaya çıkcak.

Tek çözüm oyun oynanamayacak sadece mininge özel kartları hazırlayıp büyük hacimli üretim + f/p olması. Bunlar olmazsa yine madenciler diğer kartlara salça olmaya devam edecek.
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    13055 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Video daki degerler dogruysa nvidia nin kartlari cöp olacak . 20 hash ve 300 kadar sol veren kart fiyat olarak normal 1060 dan daha ucuza satilmazsa hicbir albenisi yok malesef .

Açıkçası bu işlerin bu kadar büyüyeceğini şahsen tahmin etmiyordum (ilk çıktığı zamanlar). Ama 3-4 yıl önce pik yapması ve şu zamanlarda tekrar bu kadar gündeme gelmesi herkesin olduğu gibi benim de dikkatimi fazlasıyla çekti. Keza; Biostar gibi en eski anakart üreticilerinden 12 GPU destekli Mining için özel anakart üretilmesi (öncesinde MSI'da da vardı), üstte paylaştığım özel Mining için ekran kartı geliştirmeleri vb. Mining olayının firmalar tarafından da bir hayli önemsendiğinin kanıtı oldu.

İlk başlarda absürt ürünler gelmesi normal gibi. Şu an yoğun olarak oyun için üretilen GPU'ların alımı söz konusu ve oyunculara piyasada kart kalmıyor adeta. Bu durumdan çoğu kişi muzdarip olduğu gibi ben de memnun değilim. Firmalar da acele çözüm üretmek için ortaya bu tarz kartlar sunmaya çalışıyorlar. Eğer Mining hisseleri rayına oturur ve bu iş daha düzenli bir hal alırsa; Mining için özel üretilen donanımlar da rayına oturacaktır. Aksi durumda Mining olayının çöküşü de söz konusu olabilir. Lakin böyle bir şeyi pek olası görmüyorum.

Mesela birkaç gündür WannaCry virüsüne benzer olarak bir virüs daha yayıldı internet ortamına, haberlerini görenler olmuştur. Fidye virüsü gibi isimlerle adlandırılan bu virüs türlerinin, kullanıcıların bilgisayarlarının ve sistemlerinin düzelmesi için ''300 dolar tutarında Bitcoin'' istemesi cidden olayın ne tür boyutlara geldiğini gösterir başka bir detay.

• Yarbay
    3216 Mesaj

Katiliyorum yazdiklarina . Driver ve update lerle ileride performans artisi da yasanacaktir buyuk ihtimal ile . Önemli olan fiyat politikasi ve garantisi olacaktir . Mining kart mesela normal kart ile benzer performans verip daha az garantisi olacaksa , fiyat bakimindanda belki normal karttan daha pahali olacaksa , almaya degermi herkes kendi karar vermeli . Normal kart benzer performans ile 2 yil garantili geliyorsa , su an icin peknfazla ekstra gücü olmayan m8ning karti almak bana pek mantikli gelmemekte .
    |
    |
    REDSTONE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    13055 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Katiliyorum yazdiklarina . Driver ve update lerle ileride performans artisi da yasanacaktir buyuk ihtimal ile . Önemli olan fiyat politikasi ve garantisi olacaktir . Mining kart mesela normal kart ile benzer performans verip daha az garantisi olacaksa , fiyat bakimindanda belki normal karttan daha pahali olacaksa , almaya degermi herkes kendi karar vermeli . Normal kart benzer performans ile 2 yil garantili geliyorsa , su an icin peknfazla ekstra gücü olmayan m8ning karti almak bana pek mantikli gelmemekte .

Kesinlikle öyle. Mining kategorisini kesinlikle başka noktaya çekmeleri gerekli. Bu olay büyümeye devam ettiği ve sağlam bir şekilde bölümlendirilmediği sürece en çok zararı oyunculara olacaktır. Özellikle yüksek ekran kartı fiyatları ve sonrasında piyasada kart bulamamak açısından.
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    13055 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
vp satın al
Sohbet
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
1,283
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.