Şimdi Ara

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
550
Cevap
54
Favori
37.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Dikkat etmeniz gereken sey, belleklerin dual olmasi yani 2adet olmalilar. 2x2 yada 4x4 gibi.

Hocam peki 2*2 1333 MHz bellek var elimde onlar olur mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cpt.Ee kullanıcısına yanıt
    Olur tabiki neden olmasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.Ee

quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

AMD Richland A8-6600K FM2 4MB 3.9GHz HD8570 APU Dört Çekirdekli Çarpan Kilitsiz İşlemci - 314TL
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu/amd-richland-a8-6600k-fm2-4mb-3-9ghz-hd8570-apu-dort-cekirdekli-carpan-kilitsiz-islemci.html
    Dark Aura 300W Kart Okuyuculu Micro ATX Slim Kasa - 115TL
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/dark-aura-300w-kart-okuyuculu-micro-atx-slim-kasa.html
    WD Caviar Blue 1TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (WD10EZEX) - 181TL
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/hard-disk-hdd/wd-caviar-blue-1tb-7200-rpm-64-mb-on-bellek-3-5-sata-iii-disk-wd10ezex.html
    Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram - 221TL
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ram-bellek/kingston-8gb-2x4gb-hyperx-savage-red-ddr3-1600mhz-cl9-xmp-ram.html

MSI A55M-E33 FM2+ AMD A55 DDR3 2133 (O.C.) VGA&HDMI Anakart - 134TL (Ücretsiz Kargo)
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-a55m-e33-fm2-amd-a55-ddr3-2133-oc-vgahdmi-anakart.html?srt=UP#yorumlar

Toplam : 965TL tutuyor. Bütçeyi çekmek isterseniz eğer 900TL ve altına 2 adet 2GB lık bellek almalısınız. Tavsiyem bellekleri 2.el almanız yönünde olur.

Çok teşekkür ederim hocam.Satayı 500gb alırım 135 tlye.Ramlari 4 gb yaparım biraz düşer.Aradaki farklada amd a8 7600 kaveri alırım.

Hocam sizin yerinizde olsam kasayi en compact boyutlarda olan ve ekran karti destekleyen cooler master 110 alırdım ilerde maddi duruma göre ekran karti bile takabilirsiniz

• inceleme şahane olmuş çok teşekkür ederim mini itx kasalarda sizce gaming pc kurmak sıkıntılı bir işlem olur mu? evet inceleme sırasında gördüm görseller paylaşmışsınız ama ısınma vb. problem yaratır mı? bir de anakartı mini boyut aldıktan sonra diğer bütün pc bileşenlerini rahatlıkla kullanmak mümkün mü? mesela ekran kartım msi r9 280 bunun için yerleştirirken problem yaratır mı? çünkü mini kasalar için firmalar özel kartlar üretmeye başladı bu biraz düşündürüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: darthskywalker

inceleme şahane olmuş çok teşekkür ederim mini itx kasalarda sizce gaming pc kurmak sıkıntılı bir işlem olur mu? evet inceleme sırasında gördüm görseller paylaşmışsınız ama ısınma vb. problem yaratır mı? bir de anakartı mini boyut aldıktan sonra diğer bütün pc bileşenlerini rahatlıkla kullanmak mümkün mü? mesela ekran kartım msi r9 280 bunun için yerleştirirken problem yaratır mı? çünkü mini kasalar için firmalar özel kartlar üretmeye başladı bu biraz düşündürüyor...

mini itx formuna işlemci low profile ramler ssd hdd uyuyor ekran kartı bazı mini itx kasalara tam uyarken bazı mini itx kasalara uymaz örnek vermek gerekirse cooler master elite 11o kasaya max 20 cm uzunluğunda ekran kartı takılabilirken cooler master elite 130 mini itx kasaya 33.5 cm uzunluğundaki kartları takabilirsin yani hemen hemen bütün ekran kartı uyuyor keza xigmatek nebula ya max 20 cm uzunluğundaki ekran kartı takabilirsin şu an mini itx formundaki en en güçlü ekran kartı gtx970 dir onunda uzunluğu 19 cm dir yani bütün ekran kartı destekleyen mini itx formundaki kasara uyar mini itx kasa almadan önce alacağınız kasanın max kaç cm büyüklüğündeki ekran kartını desteklediğini kendi sitelerinden öğrenebilirsiniz...mini itx formu bir çok kola ayrılıyor konsol tipi mini itx kasalar var onlar konsollar gibi yatay ve en uzun ekran kartını destekliyor ama sfx psu yani daha küçük boyutta özel yapım bir psu ile çalışıyor bildiğim kadarıyla max 600 watta kadar üretilmiştir ayrıca çok pahalı bir psudur mesela(silverstone raven rvz01 vs lian li pc-q19) kule tipi istersen normal atx psu ve şu an dünyanın en compact mini itx kasası jonsbo v3+ 200 x 240 x 210mm ile yani kasa boyunun 20 cm ortalamasıyla en compact mini itx kasasıdır ve 20 cmlik mini itx ekran kartını ve şu an piyasada bulunan en yüksek psusunu takabilirsiniz overclock için soğutma yetersizdir ama normal bir sistem için soğutma konusunda sıkıntı yaşatmaz çünkü full aleminyumdur küp mini itx olarak seçenek bolca var cooler master elite serisi 110-120-130 bunların arasından en compact olan elite 110dur thermaltake v1 core dur ekran kartı desteklemeyen yani intel atom veya amd apu sistemi düzmek isteyenler içinde Ultra kompakt Form boyutundan Small Form Factor boyutuna kadar değişiklik göstermektedir.Antec ISK300 SilverStone Milo ML05 Thermaltake SD100 Mini Cooler Mini 110 kadar seçenekler vardır..benim hoşuma giden trde olmayan ekran kartı desteklemeyen in win h frame mini de bunlar arasındadır bu kasaya çok güzel su soğutma sistemi ile güzel bir apu sistemini kafam ayık olduğunda düzmek isterim görsellerde mevcut...mini itx kasa boyut hakkında bilgi edinmek isteyene bilgilerim dahilinde yardım etmek isterim ...

• @tupacamaru

Neye göre CM 110 öneriyorsunuz ? Psu'nun anakartın hemen üzerine konumlandırılması önerilecek bir şey mi acaba ?

@darthskywalker

Tabiki mini İtx'te üst düzey sistem kurulabilir. Herhangi bir bileşeni kullanmanızı engellemez bu durum. En üst seviye tepe kartı da takılabilir itx sisteme. Ama bunun için uygun kasa ve anakart bulunmalı. Konunun ilk mesajında sorduğunuz sorunun cevabı detaylıca anlatılıyor, sanırım okumadınız.
  • Konsol bilgisayarlar çıktı ama ülkemizde var mı bilmem. Siz ne düşünüyorsunuz hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2989B833C -- 8 Mart 2015; 11:47:22 >
  • Aynı mantık, videoda toplanan sistemde itx. Kasayı farklılaştırın, olur.
  • hocam ne güzel konuya çok hakimsiniz teşekkür ederim. çok bilgilendirici oldu.

konuyu baştan sona okudum ama görselleri kaçırmışım orada belirtmişsiniz f/p, orta diye ve orada benim kullandığım r9 280 kartı da var... bakalım deneyeceğim mini kasa
  • sizin önerdiğiniz kasa uSFF tamam bu kasalar çok compact boyuttalar ama cpt ee yarın ilerde arkadaş ekran kartı takmak isterse yada uSFF kasa psusu bozulursa psu bulmakta zorluk çekebilir ben arakadaşa türkiyede satılan atx psuyu takılabilen ilerde maddi dururma göre ekran kartı takıla bilen türkiyedeki en compact kasayı önerdim ...

• bir de bir şey soracağım, malum amd işlemciler daha fazla ısınıyor intel'e göre. siz mini itx oyun pc'si toplarken amd tabanlı tavsiye eder misiniz? ben şahsen daha uygun fiyatlı olduğu için amd'yi genelde tercih ediyorum böylece diğer bileşenlere daha fazla bütçe ayırabiliyorum ama mini itx biraz daha farklı elbette. gaming pc kurarken mini'de tercihiniz ne olurdu? sizin sanırım cube kasa pc'nizde tercihiniz amd olmuş bir sıkıntı yaşadınız mı bugüne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snane3858

Konsol bilgisayarlar çıktı ama ülkemizde var mı bilmem. Siz ne düşünüyorsunuz hocam.

bu videoda silverstone raven rvz01 kullanılıyor bu kasa türkiyede yok satın almak isterseniz yurtdışından 450 watt sfx psu ile birlikte amazondan getirmek zorundasınız kasanın kardeşi türkiyede satılıyor silverstone milo 07b yanında 450 watt psu ile birlikte teknobiyotikte satılıyor 2 kasada tamamen aynı ve aynı şase üzerine kurulmuştur ister türkiyeden alın isterseniz rvz01 yurtdışından isteyim teknobiyotikte pazarlıkla site üzerinden uygun fiyata veriyorlar çünkü ben aldım:)

• quote:

bir de bir şey soracağım, malum amd işlemciler daha fazla ısınıyor intel'e göre. siz mini itx oyun pc'si toplarken amd tabanlı tavsiye eder misiniz? ben şahsen daha uygun fiyatlı olduğu için amd'yi genelde tercih ediyorum böylece diğer bileşenlere daha fazla bütçe ayırabiliyorum ama mini itx biraz daha farklı elbette. gaming pc kurarken mini'de tercihiniz ne olurdu? sizin sanırım cube kasa pc'nizde tercihiniz amd olmuş bir sıkıntı yaşadınız mı bugüne kadar?

Amd işlemciler intele göre daha fazla ısınmıyor böyle bir genelleme yapılamaz. Amd den yana bir sıkıntı yaşamazsınız ama mini itx te amd de APU kullanabilirsiniz ki en mantıklı seçimler olur.
  • R9 280 kartim var baktim listeye onunla cross olmuyormus. Kararimi verdim simdiki midi kasa yerine normal kasa alacaktim ama yazin pc yi yeniden toplayacagim. Belli parcalari (anakart, ssd ve ram) hong kong dan alacagim malum orada fiyatlar cok daha ucuz. Hatta arkadasimin 750tl ye aldigi i7 tr de 1000 e satiliyor aradaki fark epey yuksek...

• quote:

Orijinalden alıntı: tupacamaru

quote:

Orijinalden alıntı: snane3858

Konsol bilgisayarlar çıktı ama ülkemizde var mı bilmem. Siz ne düşünüyorsunuz hocam.

bu videoda silverstone raven rvz01 kullanılıyor bu kasa türkiyede yok satın almak isterseniz yurtdışından 450 watt sfx psu ile birlikte amazondan getirmek zorundasınız kasanın kardeşi türkiyede satılıyor silverstone milo 07b yanında 450 watt psu ile birlikte teknobiyotikte satılıyor 2 kasada tamamen aynı ve aynı şase üzerine kurulmuştur ister türkiyeden alın isterseniz rvz01 yurtdışından isteyim teknobiyotikte pazarlıkla site üzerinden uygun fiyata veriyorlar çünkü ben aldım:)

merhaba,
    iletişime geçtim şuan ellerinde 450 w olmadığını fakat seasonic 350w ın geleceğini belirttiler.
    Raven için 96 dolar + kdv olacağı bilgisini verdiler.
    seasonic SEA-SS-350SFE içinde 58 dolar + kdv.

sizce yurt dışında mı getirmek mantıklı yoksa tr den mi almak.
  • arkadaşlar mini itx anakartla ilgili sorum olacak. ben intel bazlı bir sistem kurmaya karar verdim ama içinde dahili wifi adaptörü olan anakart pek bulamadım. z87i ac kadar pahalı olmayan ürün var mı acaba türkiye'de? h97i modelleri varmış ama onlarda türkiye'de yok sanırım?
  • quote:

arkadaşlar mini itx anakartla ilgili sorum olacak. ben intel bazlı bir sistem kurmaya karar verdim ama içinde dahili wifi adaptörü olan anakart pek bulamadım. z87i ac kadar pahalı olmayan ürün var mı acaba türkiye'de? h97i modelleri varmış ama onlarda türkiye'de yok sanırım?

maalesef wifi modeller 350den 400den asagi degil bende topladim mini itx cooler master elite 120 intel i5 4460 ve gtx 760 ama anakart kaldi. galiba asus h81i plus alacagim.

• Su ana kadar aldiginiz butun parcalar nedir acaba? Sizinle ayni yoldayiz o parcalari ben de alacagim birebir... Ssd falan aldiniz mi? Bir de elstra sogutucuya gerek var mi sizce?

• quote:

Su ana kadar aldiginiz butun parcalar nedir acaba? Sizinle ayni yoldayiz o parcalari ben de alacagim birebir... Ssd falan aldiniz mi? Bir de elstra sogutucuya gerek var mi sizce?

gecen haftaya kadar full tower sistemimim vardi.parcalarim amd fx 8350 asus hd 79y0 8 gb ram 550 w psu ssd yok seagate 500gb ti.

ama hep mini itx istedim ve bugun tum parcalarimi sattim once forumdan coolermaster elite 120 aldim turkiyede 110 var 130 var 120 yok diye biliyorrum ama 130un aynisi gibi geldi.

daha sonra intele gecmek istedim oyun icin intel daha iyidir.Cunku mini iyxte am3 anakart yok apuda oyun icin ic acici degil dolayisiyla tek cikar yol inteldi bende once i5 4460 aldim.

ekran kartim asus hd 7950 kartim vardi memnundum fakat mini itxte kasada 2 slot var ama kart 3 slottu bende sattim karti ve gtx 760 aldim.

ssd simdilik almadim vatanda arizali anakartim var eger yaparlarsa yada iade ceki verirlerse once ssd alacagim.

sira anakartta geldi uygun fiyatli msi,asrock ve asus var. asus h81m plus daha yakin geliyor bana nedense ama cenimde 150 lira kaldi kart 250 bakalim parcalarimi satarsam alacagim anakarti simdilik stok sogutucuyu kullanicam duruma gore cooler master seidon 120v sivi sogutma veya pasif sogutma noctua htpc sogutucu alacagim.

Sistem guzel oldu birde decathlondan mini itx ile tam uyumlu spor canta aldim tam tasinabilir oyun canavari oldu batandaki asus gr8 gr20 gozumde cop oldu :)

• dostum ben de aynı senin gibi düşünüyorum bunlar çok kompakt aletler ve artık midi/full tower kasalar istemiyorum. ben işte bu mobilite ve kablo kirliliği olayından kurtulmak için geçiyorum mini'ye ve anakart olarak tek çare bende içinde wifi modem olan :/ yukarıda da yazmıştım hong kong ve tayvan'a sık sık gidiyorum ve parçaları oradan alacağım. anakart'ı türkiye'den alayım diyordum ama istediğim tarzda ürün maalesef burada yok. bu arada hesapladım

i5 4460

240gb ssd

anakart

ram

gibi ana bileşenleri dediğim yerlerden alırsam 1300-1400tl gibi fiyat çıkıyor.

ekran kartım r9 280 gayet güncel bir kart ayrıca 600w psu'm zaten var. elimdeki pc parçalarını da az çok bir rakama satarsam pc'yi epey uygun fiyata alıyorum. kasayı taşıması zor olduğundan buradan alacağım...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.