Şimdi Ara

MINI COOPER COUNTRYMAN F60 ANA KONU (2017 ve sonrası) YENİ KASA (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
7
Favori
7.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende classic paket satın aldım, daha gelmedi araç. Geri görüş kamerası nerede taktırabilirim.
  • Hayırlı olsun. Countryman classic all4 liste fiyatını 399 olarak görüyorum. Sizinki all4 mü? Kaça aldınız?

• erosmarcos kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. All4 değil benim ki. 394 bine aldım.https://onlinestore.mini.com.tr/ dan doğru fiyatlara bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihgs -- 22 Mart 2021; 14:27:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihgs

Merhaba arkadaşlar bende classic paket satın aldım, daha gelmedi araç. Geri görüş kamerası nerede taktırabilirim.

selamlar.

araç hakkındaki yorumlarınızı rica edebilir miyim?

• cavemanturk C kullanıcısına yanıt
    Selamlar, açıkçası sizin merak ettiğiniz neler var sorarsanız daha fazla yardımcı olabilirim.
  • Sanirim benzinli model sizinki. Yakit tuketimini merak ediyorum dogrusu. Bir de ic mekan ferahligi acisindan ne dersiniz.

Bu hafta bakmayi planliyorum bende ama dizel ve benzin arasinda kaldim.

tesekkurler

• cavemanturk C kullanıcısına yanıt
    Evet benzinli. İstanbul açık trafikte 6.3 lt yakıt tüketimim oldu. Yoğun trafik istanbul mahmutbey gişelerde 9-10 litre tüketti. Aracım daha 200 kmde. İç mekan olarakta sunroof olduğu için ferah geldi bana. Bundan önceki aracım renault kadjardı, sunroof cam tavan yoktu. Açıkçası ben memnun kaldım.
  • melihgs kullanıcısına yanıt

çok teşekkürler yanıtınız için.

• 2018 model Nardo gri siyah tavan özellikle arayıp bulduk. Aracımız 1.5 dizel countryman aracı evin 2. Aracı olarak yaklaşık 15 bin km dir kullanıyoruz. Bu araçtan önce audi a3 tdi 2019 - mercedes a180d 2016 araçları kullanmıştık. Bu aracı genişliğinden ve yerden yüksekliğinden dolayı tercih ettik.

Size araç hakkındaki görüşlerimi aracı almak isteyip bilgi arayanları aydınlatacak yorumlarımı yazacağım.

1- Araç geniş ve konfor olarak darbe sönümleme olarak iyi bir araç. Bagaj geniş 3 cocukla hiçbir sıkıntı çekmiyoruz. Şehir içi için pratik.

2- Araç çok ilgi çekiyor saygı görüyor sempati saçıyor :)

3- Bakım maliyetleri yağ ve sıvı bakımı audi a3 ve mercedes a serviste ne kadar saçma fiyatsa bu araçta da aynı. Bmw 1 serisi ile aynı parçalar kullanılıyor. Motul yağ ve mann mahle filitrelerle dışarda çok uyguna (1100tl) bakımlarını yaptırıyorum motul yerine mobil veya castrol tercih edersem 100 200 lira daha düşebilir fiyat. Fren balatalarını passat aracımın 340 liraya almıştım 10 gün sonra mini için 320 liraya aldım. Parça fiyatları bence normal. Kaborta parçaları belki pahalıdır ama kaskolu bindiğim için beni ilgilendirmiyor.

4- RunFlat lastik kullandığı için lastik yenileme maliyetleri normal 4 lastiğe göre 5 lastik alıyormuşsunuz gibi yani %25 pahalı.

5- Aracın sürüş pozisyonu benim hoşuma gidiyor görüş açısı çok iyi. Tavan yüksek olması araç içinde ferahlık veriyor. Trim ses yok.

6- 1.5 dizel motor ve 7 ileri şanzıman aracı çok güzel taşıyor yakıt 6-6.5 civarı Ankara içinde Ankara-İstanbul gidiş dönüş sakin kullanımda kış ayı kış lastiği ile yakıt ortalaması 4.7 litre gösteriyordu

Bir daha alırmıyım diye sorarsanız alırım ve tavsiye ederim. Biz aldıktan sonra 2 arkadaşım daha aracı beğenip countryman sahibi oldu birisi ev almak için ilana koydu 1 hafta geçmeden istediği fiyata satıldı buda 2. El kaygımın boş olduğunu gösterdi. 1000 tane mercedes a içinden benim aracım 2 ayda satılmıştı. Mini ise zaten satılıkta az araç olduğundan ilandaki araçların yarısı galeride ve insanlar sahibinden almayı tercih ettiğinden satıcı-alıcısına kolay ulaşıyor düşüncesindeyim.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

MINI COOPER COUNTRYMAN F60 ANA KONU (2017 ve sonrası) YENİ KASA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NosWagen -- 30 Mart 2022; 0:39:48 >

• Bende bakım fiyat sordum. Sadece yağ ve yağ filtresi borusanda 2500 3000 arası tutar dediler.
  • araç biraz fazla mı yakıyor, yeni olduğundan mı emin olamadım. 2022 signature aldım, 10lt'nin altına düşmedi. 500km oldu
  • MINI COOPER COUNTRYMAN ALL4 UNTAMED EDITION 8 kasım 2022 de kapora verdim.Arıyan soran yok.Online satış sürecinde tecrubesi olan var mı?

• murat tek_ M kullanıcısına yanıt
    Ben 2021de online aldığım zaman kaporayı verdim ve seçtiğim bayi 1 saat içinde aramıştı. Siz neden aramıyorsunuz?
  • 2023 Countryman 1.5 Signature ile aranıza katıldım.

Ön 2 kapı cam için cam filmi önerilerinizi bekliyorum. Borusan 2023 TL istiyor, hangi marka kullandıklarını öğrenemedim.

• merhaba, elimde 1 adet 205 55 17 bridgestone dueler h/p * rft lastik var. sıfır.

biliyorsunuz countryman oem lastiği. sene 2019.

uygun fiyata almak isteyen iletişime geçebilir. selamlar.

• shenergy S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Hangi borusan şubesinden aldınız bilmiyorum, eğer avcılar şube taraflarına yakın iseniz Ekil oto cam var ben orada komple ön cam dahil çektirdim memnun kaldım.
  • melihgs kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar. Bu aracın makyajlı kasasının Classic paketinde Apple Car Play & Android Auto var mı acaba ?

Hakkında bilgi bulmak çok zor

• Mokali Amca kullanıcısına yanıt
    Benimkinde yok, ben aldıktan sonra ekran ve direksiyon değişmiş, kasada bir değişim yok. Yeni ekranlılarda var mı emin değilim maalesef.
  • herkese merhaba.

2023 countryman için kauçuk paspas tavsiyesi olan var mı?

• Merhabalar, yeni kasa ne zaman geliyor ülkemize bir bilgi var mı?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.