Şimdi Ara

Minecraft'ı 15 fps ile oynatan sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dizüstü bilgisayarımı yaklaşık 4 yıl önce Vatan'dan aldım. Bilgisayarı alma amacım dersler için MS PP'de slayt hazırlamak, MS Word'de yazı yazmak falandı. Aklımda oyun oynamak pek yoktu. Daha sonra oyun için de kullanmak istedim bilgisayarımı fakat ortalama bir sistem öneren oyunlarda bile kastığını fark ettim bilgisayarımın. Bunun sebebini de anlayamadım yıllarca hala da anlayamıyorum. Sistem bilgilerini aşağıda paylaştım. Bu bilgilerden yola çıkarak bilgisayarın oyun performansındaki düşüklük anlaşılabilir mi??? Bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.

Minecraft'ı 15 fps ile oynatan sistem

• Minecraft'ın sistem gereksinimlerine baktınız mı hiç ? Basit bir oyun gibi görünebilir ama öyle değil işte.

Counter - strike ile karıştırmayın bu oyunu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 2 GB ekran kartı, 6 GB ram ve i7 işlemcisi var bilgisayarın. Minecraft'ın minimum sistem gereksinimini fazlasıyla karşılıyor ama sorun sadece Minecraft değil. CS GO'yu, Tomb Raider'ı(2013) bile kaldırması gerekiyor teoride bilgisayarın ama kaldıramıyor. Şu an aklıma gelmiyor ama çok gülünç sistem gereksinimi olan oyunları bile kasarak oynattığı hatırlıyorum bilgisayarımın.
  • Hm... Muhtemelen oyunları dahili ekran kartı ile açıyor bilgisayar. AMD grafik kartı yönetici var mı ? Sağ tık yapıp resim atar mısınız ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    AMD Radeon program arayüzü böyle hocam.??

Minecraft'ı 15 fps ile oynatan sistemMinecraft'ı 15 fps ile oynatan sistemMinecraft'ı 15 fps ile oynatan sistem

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.