Şimdi Ara

MILLENICOM GARİP BİR HIZ PROBLEMİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Speedtest'te tekil bağlantılarda yavaş sanırım. Çoklu bağlantılarda da aynı yavaşlık sürüyor mu?
    Pingplotter uygulaması ile gündüz ve akşam saatlerinde ayrı ayrı testler yapabilir misiniz?

Apex oynuyorsunuz sanırım, test yaparken
    52.28.63.252
    52.16.0.2
    IP adreslerini de kullanırsanız daha iyi sonuçlar çıkacaktır.

Sorun muhtemelen bağlı olduğunuz santralde kurulu olan millenicom cihazında. Sorun çıkarıyor gibi. Daha önce de forumda birisinde karşılaşmıştım benzer sorun ile. Çözümü 1 ay civarı sürmüştü diye hatırlıyorum. Umarım sizinki o kadar uzun sürmez.

Bu arada Konya'da ikamet ediyorum ve millenicom kullanıyorum. Bursa İdeal Hosting sunucusuna sonucum bu şekilde:

MILLENICOM GARİP BİR HIZ PROBLEMİ

Ping gece sabah akşam saat fark etmeksizin 15ms.

• Single-Multi Channel farketmiyor hocam, akşam 6 dan gece 12 ye kadar böyle internet onun dışında da bahsettiğim garip yavaşlık sorunu daima mevcut malesef.
    Konuya speedtest sonuçlarını SS olarak atmıştım önceki yorumlarda görebilirsiniz.
    Millenicom Tracert sonuçlarını da istedi onlara SS olarak gönderdim, Apex Frankfurt serverına ping attığımda da kötü seviyede paket kaybı görüntülüyorum.
    Dediğiniz gibi santraldeki cihazda sıkıntı olabilir, daha önce TTNET te yaşadığım benzer sorunu port değişikliğiyle çözmüştüm onu da derdimi anlatıp yaptırana kadar 6 ay geçmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeffogu -- 28 Şubat 2020; 1:12:30 >
  • Evet sürekli "Kontrol sağlayarak sizlere bilgi paylaşıyor olacağız" "Geri dönüş yapacağız" gibi cümlelerle 1 aydır oyalanıyorum, sonuç olarak hiçbirşey değişmedi. Akşamları 81 mbps download ile 1080P yi bırak 720P bile yayın izleyemiyorum sürekli donuyor, packet loss dan oyun oynayamıyorum, speedtest üzerinde hızda inanılmaz dalgalanmalar ve pingde esrarengiz bir yükselme var. Maksimum 1 hafta sonra düzelmezse Millenicom'dan çıkış yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeffogu

Evet sürekli "Kontrol sağlayarak sizlere bilgi paylaşıyor olacağız" "Geri dönüş yapacağız" gibi cümlelerle 1 aydır oyalanıyorum, sonuç olarak hiçbirşey değişmedi. Akşamları 81 mbps download ile 1080P yi bırak 720P bile yayın izleyemiyorum sürekli donuyor, packet loss dan oyun oynayamıyorum, speedtest üzerinde hızda inanılmaz dalgalanmalar ve pingde esrarengiz bir yükselme var. Maksimum 1 hafta sonra düzelmezse Millenicom'dan çıkış yapacağım.
    Aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Yoğun saatlerde pingler rezalet. Önceden böyle bir sıkıntı yoktu ama malum bu ara herkes evde ve internet fazlaca kullanılıyor. Alt yapımız desteklemiyor demiyorlar insanı aptal yerine koyuyorlar. Bu davranış biçimlerine anlayış gösteremiyorum malesef. Diğer kullanıcılarda bilinçlensin yazdıklarımızdan. İyi forumlar.

• quote:

Evet sürekli "Kontrol sağlayarak sizlere bilgi paylaşıyor olacağız" "Geri dönüş yapacağız" gibi cümlelerle 1 aydır oyalanıyorum, sonuç olarak hiçbirşey değişmedi. Akşamları 81 mbps download ile 1080P yi bırak 720P bile yayın izleyemiyorum sürekli donuyor, packet loss dan oyun oynayamıyorum, speedtest üzerinde hızda inanılmaz dalgalanmalar ve pingde esrarengiz bir yükselme var. Maksimum 1 hafta sonra düzelmezse Millenicom'dan çıkış yapacağım.
    Merhaba, PM üzerinden isim soy isim ve iletişim bilgilerinizi iletebilir misiniz? Konu hakkında sizlere yardımcı olmak isteriz.
  • millenicom kullanıcısına yanıt
    Tekrar tekrar yazıyorum
  • 0zgur kullanıcısına yanıt
    Hocam konunun tarihine ve önceki mesajlara bakmadınız galiba :D Ben de bu sorun 1 ayı aşkın süredir devam ediyor şuanki yoğunlukla alakası yok :D
  • Sana cevabı çok basit ve net bir şekilde söyleyeyim çünkü aynısını ben de yaşadım. Hattının sınırları kağıt üstünde uygun görünse dahi fiziksel olarak öyle olmuyor. Eğer hız yüksek olmasına rağmen dalgalanma oluyorsa bu hat kapasitesinin anlık değişimlerle dar boğaz yaşamasından ötürüdür. 80 kullanıyorsanız 70'e sabitletip deneyin örneğin, sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.
  • zaelta Z kullanıcısına yanıt
    Akşam saatlerinde oluyor hocam dediğiniz gibi olsa gündüz vakitlerinde de olur
  • Benimde 2 aydır sürekli dalganıyor internet. 70 mb 20 mb 8 mb değişiyor.Ve haliyle birşey yapılmıyor.20 defa arıza kaydım bıraktım her seferinde oldu diye kapatılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu daha önce görmemiştim arkadaşlar kesinlikle millenicom a bulaşmayın demekki hep aynıydı bu Youtube, twitch vs bir çok platformda ki sorunlar demekki genel sorun ilk önce müşteri kaçmasın diye yüksek hız sonra basıyorlar filtreyi sınırlıyorlarhttps://forum.donanimhaber.com/millenicom-um-yaptigi-rezillik--143595168
  • rulingx33 R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için hocam konunuzu takibe aldım ben de Youtube ve Twitchteki takılmalar çözüldü ama oyunlarda 55-65 ms ping aralığında ping almama rağmen yaptığım aksiyonlar 100 ms ping alıyormul gibi hissettiriyor sizde de böyle bir durum var mı ?
  • Nasıl çözüldü hocam youtubede istatistiklerde hızın kaç gözüküyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Teşekkürler bilgi için hocam konunuzu takibe aldım ben de Youtube ve Twitchteki takılmalar çözüldü ama oyunlarda 55-65 ms ping aralığında ping almama rağmen yaptığım aksiyonlar 100 ms ping alıyormul gibi hissettiriyor sizde de böyle bir durum var mı ?
    bende hiç bir değişiklik olmadı LoL de 14ms alıyordum hala 14 alıyorum
  • quote:

GoodbyeDBI değerlerini değiştirmeyi dene -1 -2 -3 -4 sırayla dene en iyisi hangisiyse onu kullan ben -1 kullanıyorum
  • rulingx33 R kullanıcısına yanıt
    Nereden değiştiriliyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametsamet533

Nereden değiştiriliyor?
    service_install_russia_blacklist adlı dosyaya sağ tıkla düzenle de 13. satırda sc create "GoodbyeDPI" binPath= "\"%CD%\%_arch%\goodbyedpi.exe\" -1 şöyle bi kod var -1 yazan yeri değiştireceksin bende -1 en iyi sonucu veriyor
  • Herhangi bir ayar yapmadım hocam baya bir uğraştım arıza kaydıydı filan yaklaşık 2 haftadır sorunsuz Twitch ve Youtube da donma yaşamıyorum. Fakat oyunlarda aldığım ping değeri ile hissettiğim gecikme aynı değil gibi geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.