Şimdi Ara

Military Training ve ulaşmak istediğim hedef hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çalışma şeklinizin bence yapacağınız vücudun nasıl gözükeceğiyle pek alakası yok, bu vücudu bro split ile de yapabilirsin. Burada önemli olan şey, senin genetiğin, bu adam kadar geniş olabilir misin mesela? Köprücük kemiklerin genetik olarak darsa bu adam gibi görünmeyi unut. Çalışma sistemi olarak da full body öneririm haftada 3 gün. Bench, deadlift, squat, military press, bent over row gibi temel hareketlerin formunu iyice öğrenin ve bu hareketlerde kaldırdığınız ağırlıkları arttırmaya bakın.
  • Shredded kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yorum için. Peki Alpha Destiny Novice programı önerir misiniz? Çünkü bu sistemle çalışanlar attığım adamın vücuduna yakın halde olmuşlar. Ne diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amacım kas degil demissinde resmini koyduğun adamda öküz gibi kas kütlesi var yalnız.

• Hocam düzelteyim o zaman; bodybuilding yapanlar gibi fit kaslar yerine powerlifting ve haltercilerin olduğu gibi iri kas kütlesi hedefim. Yarın hedefimle ilgili bir hocayla görüşeceğim.

Gelişmeleri yazarım. Sizin de tavsiyeniz varsa almak isterim

• Giansello G kullanıcısına yanıt
    Ben buna pek inanmıyorum powerlifting seklinde calısınca farklı, bodybuilding seklinde calısınca farklı bir vucut olusacagina. Fark olsada cok az olur. Powerlifterlar neden daha farklı gorunuyo dersen cevap yag oranıdır. Ben pek yuzde 15 yag oranı altına inen Powerlifter gormedim. Cunku vucutları kurursa kaldırdıkları agırlık ta dusuyor bu yuzden sıkı niyetlerle tamamen kurumak pek istemiyorlar gibi. Beslenme konusunda daha rahat takılıyorlar. Buda daha kaba gosteriyor onları. Bodybuilding tarzı calısan larda ise yag oranı dusurup iyice kurumaya onem veriyorlar. Gucten dusse de onemsemiyor adam amac estetik nasılsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterkame -- 17 Mayıs 2018; 13:44:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana.

Dostum öncelikle bu işler düşündüğün gibi olmuyor, internetten yemek tarifi aldığımızda bile fotoğraftaki gibi aynısını yapamıyoruz, sen adamın programını yapıp aynı görüntüye de ulaşamazsın tabii ki, acı ama gerçek. (Örnek biraz komik ama iyi açıkladığını düşünüyorum )

Birsürü faktör var, genetik en önemlisi.

Bunları geçersek evet, "powerlifting vücudu" ve "bodybuilding vücudu" diye bir şey var gerçekten, her ne kadar son yıllarda bu tabu yıkılmış olsa da. Güce yönelik çalışanların vücudu bodybuilderlara göre biraz daha farklı oluyor genel olarak merkezi sinir sistemini zorlayan egzersizler yaptıkları için.

Önerildiği gibi 5x5 ile başlayabilirsin, devamında wendler, candito falan olabilir. Daha başındasın ilerledikçe kendin araştırıp bulursun zaten.
    Benim teorim şu, söylediğin gibi sinir sistemine yönelik antrenman yaptıkları için genellikle düşük volume, yüksek intensity ile çalışıyolar. Total volume düşük olduğu için hypertrophy de daha düşük oluyo. O yüzden çok fazla hypertrophy olmadan güçlenebiliyolar.

• Tipik amerikan futbolcusu vücudu onlarin idman programlarini incele. Onlar baya power clean falan da yapiyorlar ama

• quote:

Orijinalden alıntı: Giansello

21 bitti 22’ye giriyorum hocam. Bugün bir hoca ile görüşmem var. Alpha Destiny Novice programını göstereceğim. Bakalım neler olacak

Arkadaşlar boy 1.84 civarı ve iri sayılırım. Spora başladiktan sonra inceldim biraz fit görünüme doğru gidiyorum ama amacım hem iri hem fit olmak. cardio, eliptik vs yapa yapa gereksiz kiloları attim.

Resimde gördüğünüz hedefim ile ilgili yardımcı olmak isterseniz buyurun
    daha iyi görünme hedefi koymalısın o adam sen değilsin ve asla o adam gibi olamayacaksın sadece kendi vucudunun daha iyisi olabilirsin başka vucutlara bakıp öyle olucam illa diye takarsanız 2 ay sonra bu sporu bırakırsınız

kendinizle yarışın belki o adamdan daha iyi olacaksın belki de daha kötü bunu belirleyen genetiğin beslenmen ve çalışma şeklin olacak

• Evet doğru söylüyorsunuz.

Ben size örnek/ulaşmak istediğim veya ona benzer bir vücut hedefi attım. Bir kaç hoca ile görüştüğümde çok yemen ve crossfit ile ilgilenmek lazım dediler. Beğendiğim bir çalışma şekli de Alpha Destiny Novice Program.

Yaklaşık 1 ayı geçecek bana standart bir program yazdılar ve çok sıkılıyorum. Haliyle isteksizlik başladı son günlerde. Ne güzel crossfit, powerlifting, military training gibi fantastik zevkli bana hitap eden programlar varken normal fitness programlarını uygulamak istemiyorum artık.

Benim için tek seçenek var; geçen günlerde eğitimli bir hoca bulabildim onunla görüştüm ve crossfit'in temel haraketlerini öğretmem lazım sana çünkü Edirne'de pek bu işle uğraşan kişiler bulamazsın dedi. Hedefime ulaşmak ve sadece 1 seferliğine saatine 50 TL verip 5 seans crossfit özel dersi almalı mıyım?

hedefteki adama ulaşabilmek için crossfit mi? yoksa powerlifting mı yapılmalı? Gerçi hepsi birbirine benziyor. Veya bahsi geçen adam ne çalışmış? böyle vücutlara pek rastlanmıyor haliyle bu forumda bununla ilgili ikna edici pek yorum alamadım.

Yorum yapıp beni bilgilendirenlerin ellerine sağlık, sizleri unutmadım tabii :)

• quote:

Evet doğru söylüyorsunuz.

Ben size örnek/ulaşmak istediğim veya ona benzer bir vücut hedefi attım. Bir kaç hoca ile görüştüğümde çok yemen ve crossfit ile ilgilenmek lazım dediler. Beğendiğim bir çalışma şekli de Alpha Destiny Novice Program.

Yaklaşık 1 ayı geçecek bana standart bir program yazdılar ve çok sıkılıyorum. Haliyle isteksizlik başladı son günlerde. Ne güzel crossfit, powerlifting, military training gibi fantastik zevkli bana hitap eden programlar varken normal fitness programlarını uygulamak istemiyorum artık.

Benim için tek seçenek var; geçen günlerde eğitimli bir hoca bulabildim onunla görüştüm ve crossfit'in temel haraketlerini öğretmem lazım sana çünkü Edirne'de pek bu işle uğraşan kişiler bulamazsın dedi. Hedefime ulaşmak ve sadece 1 seferliğine saatine 50 TL verip 5 seans crossfit özel dersi almalı mıyım?

hedefteki adama ulaşabilmek için crossfit mi? yoksa powerlifting mı yapılmalı? Gerçi hepsi birbirine benziyor. Veya bahsi geçen adam ne çalışmış? böyle vücutlara pek rastlanmıyor haliyle bu forumda bununla ilgili ikna edici pek yorum alamadım.

Yorum yapıp beni bilgilendirenlerin ellerine sağlık, sizleri unutmadım tabii :)
    cros fit gibi bir sporla bu vucudun yarısı bile yapılmaz

powerliftingle olur anca adamın beli çoğu crosfit yapanın sırtından daha geniş ağır deadliftle squatla yapılır o bel öyle, 15 20 tekrar deadlift ile değil

crosfiti araştır biraz bence attığın adamla görüntü olarak pek alakası yok o sporu yapanların çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeIsraetel -- 22 Mayıs 2018; 23:5:1 >

• Military Training ve ulaşmak istediğim hedef hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeIsraetel -- 22 Mayıs 2018; 23:14:5 >
  • Bir de crossfitin temel hareketi falan yoktur o adamdan kaç gelmiş crosfitin temel hareketlerini öğreticem diyor

çünkü crosfit spor bile değildir ve bu adamların çoğu için deadlift yapmak sadece belin çukur olmasın, squat yapmak üst gövden öne eğilmesindir bir halt bilmezler kısaca (çoğu böyle bilenleri ayırırım)

ordan burdan karman çorman yapılmış bir saçmalıktır

kullandıkları hareketler

deadlift squat bench press overhead press strongman ve powerlifting temel hareketleri

dips barfiks chin up jimnastik calistenics temel hareketleri

silkme koparma halter sporu temel hareketleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeIsraetel -- 22 Mayıs 2018; 23:16:49 >
  • Süpersiniz hocam. Peki bu adam için ne öneriyorsunuz? Powerlifting ile yapılabilir anladım. Doğru mu?

• geçenlerde yazmıştım yine yazayım sen olayın özünü anlayamamışsın. bir kişide farklı programlar farklı görünümler sunmaz. seni a programı hulk, b programı kaptan amerika yapmaz. daha iri ve daha estetik görünmek istiyorsan daha çok çalışmalı daha çok diyet yapmalısın. bir süre çalışırsın formun sana yeterli gelmeye başlarsa formunu korumaya yönelik çalışırsın yetersiz gelirse daha çok çalışırsın. bir süre sonra doğal sınırlara ulaşırsın bu sefer de işin içine kimyasal ilaçlar giriyor. onları alırsın daha çok gelişirsin. ama bir resmi bir hocaya götürüp ben bu vücudu istiyorum hocam deyip o da tamam sana bu vücudu sağlayacak programı yazıcam diyorsa o hoca seni kandırmaya çalışıyordur. ha gelişim kaydedersin tabi ama istediğin vücuda ulaşamazsın. yukarıda bir arkadaşın dediği gibi belki daha iyisi olacak belki de daha kötüsü olacak bunu genetiğin belirler. yani kısacası forumda, orada, burada ben bu vücudu istiyorum diye yazman, cevap araman boşuna, kimse sana sihirli bir şeyler söyleyemeyecek. ne yazık ki gerçek bu. (ben de kaptan amerika/chris evans gibi vücudum olsun isterdim ama göğüs genetiğim aynı değil ne yazık ki)

• acy23 A kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim yorumunuz için hocam.

daha çok çalışmalısın diyorsunuz fakat normal bodybuilding yapanlar ile powerlifting/halter yapanların vücut yapısının nasıl aynı olduğunu söylüyorsunuz? Ben mi yanlış anladım. bu gösterdiğim adam da tamamen güce dayalı çalışma yapıyor. yani normal bodybuilding yapanların vücutu ile bu resimdeki adamın vücutunun bana göre alakası yok. evet bb yaparak belirgin kaslara sahip olabilirim ama benim yapmak istediğim powerlifting veya halter. bunun için de bb standart programı beni irileştirmez fit ve estetik yapar sanıyorum. tabii ki benden daha iyi bildiğiniz bir gerçek. anlatmaya çalıştığım; bunlarla ilişkili bir program bulup çalışmalıyım ki daha iyi daha kalın bir görüntü kazanabileyim. o yüzden sporu bildiğimden beri normal fitness programları ilgimi çekmez.
    seni iri gösterecek 2 şey vardır vücudunda; yağlar ve kaslar. yağ oranın yüksek ise iri görünürsün ama estetik görünmezsin. kas oranın yüksek ise iri ve estetik görünürsün. kas gelişimi yani hipertrofi dediğimiz olayın özü ise çok basit; gelişmesini istediğimiz bölgedeki kasları yormak yorulan kaslar ise vücuda yetersiz geldiğini düşünecek ve gelişecek. tabi gelişmesini sağlayacak şey ise proteinler, yani aminoasitler. şimdi sen kasını ister crossfit ile yor ister bodybuilding çalışma metodlarıyla yor, ister powerlifting ile yor kasların farklı gelişmeyecek. ha ben bb tarzı çalışmak bana sıkıcı geliyor dersen tercih senin powerlifting tarzı çalış.

• quote:

Süpersiniz hocam. Peki bu adam için ne öneriyorsunuz? Powerlifting ile yapılabilir anladım. Doğru mu?
    Ustteki arkadaşın dedigi gibi aslinda vücudunun nasil olacagina beslenme ve yag orani daha cok karar verir

Bodybuilderlar daha kurudur powerlifterlar yag oranini pek onemsemez

Ama senin istedigin fizikte soyle bir farklilik var powerlifting ve bodybuilding adina

Powerlifting daha iri bir gorunus amaclar powerlifterlarin bel genislikleri deadlift ve squattan dolayi bodybuilder kadar kuru olsa bile onlardab genis durur

Bodybuilding ise daha cok v vucuda ozen gosterir bu yuzden genel olarak rdl gibi.hareketler yaparlar bel icin ama 150 kg deadlift ile yapilan 5 tekrar mi 80 kilo ile yapilan 15 tekrar rdl li daha cok beli büyütür orasi acik ara normal deadlifte gider

Ikisi arasinda sanildigi kadar buyuk fark yok aslinda eger istersen ikisini de bir arada yaparsin

Squat(ben yapmıyorum)

Deadlift

Bench

Overhead Press

Chin Up

Dips

Lateral Raises (ben yapmiyorum)

curl

Overhead triceps

Bu.yazdigim hareketlerin.hepsini.yaparsan ilk 4 harekette agir powerlifter gibi diger hareketlerde ise bodybuilder gibi girersen

Iki dali de bir arada yapmis.olursun

Ha goruntun nasil mu olur

Belinin sadece body tarzi olanlardan iyi olacagi kesin

Ancak kol gogus omuz gibi bolgelerin tamamen genetik karar verecek

Cogu.powerlifterin ust vucutta en zayif bölgeleri omuz ve tricepstir en guclu bölgeleri ise gogus

Ben ise powerlifter olmama ragmen en iyi.bolgem triceps ve omuz(kolum haftada sadece 1 gun 3 set curl set overhead triceps yapmama ragmen 40 cm) en zayif bolgem ise gogus 😄

Yani kisaca ne yaparsan yap cok kucuk farkliliklar disinda vücudunun nasil olacagina 3 sey karar verir %75 genetik ve diyet %20 iyi calisman %5 bodyci veya powerlifter olman

Kisaca iyi calis iyi beslen gerisini sal neyden zevk aliyorsan onu yap

Ben Lateral raise yapmaktan nefret ediyorum hic bir zaman sevemedim omuzlar icin sadece overhead press yapiyorum

Arka omuz yan omuz çalışmam

Triceps haftada 1 çalışırım

Ama en cok iltifat aldigim bölgeler bu 3 bölgeler

Neden mi

Ben ohp yaparken genetigimden dolayi yan omuzuma baya bir vuruyor normal insanlara nazaran

Bench yaparken ise gogusten cok tricepslerime vuruyor çünkü genetigim boyle suana kadar haftada 3 gun gofua 1 gun omuz 1 gun triceps calismama ragmen gogus gelismiyor omuz ve triceps kadar

Arka omuzumda chin upla gelisiyor

Bu benim tabiki

Baska bir insan ise bench yapar sadece gogus gelişir

Ohp yapar %80 ust gogus gelisir omuza az vurur vs vs

Kisaca her sey genetik calisma stilleri.biraz hikaye tek onemi.bence zevk alman zevk.hangisinden aliyorsan onu.yap ben powerliftingten zevk.aliyorum ve onu yapiyorum

• Arkadaslar tabi resimdeki fiziği görünce spor yapmamin verdigi etkiyle motivasyonu güçlendirmeye calisarak sizlerden tavsiye istemişim zamanında.. sporu bırakalı maalesef 1 yıl olacak.. her kusun eti yenmez. Bu adam gibi olamam:))
    Adffdsasdfsa hocam yeniden baslicanmi banada powerlif daha zevkli gibi geliyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.