Şimdi Ara

Mikrofon

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar Team Fortress 2 oynarken mikrofonum çalışmıyor. İki tane mikrofon var, ikisi de steamde ve oyunun options'ında test edince gayet iyi çalışıyor, kendi sesimi duyabiliyorum. Ses Kaydedicisinden kayıt yapabiliyorum. Ama oyundayken ne zaman "sesim geliyor mu?" desem kimseden cevap gelmiyor.

İşletim sistemim Windows 7.

Ses kartım onboard. Anakartım abit IP35-e.

Şimdiden teşekkürler.

• Mikrofonun sesini en sonda değilde orta ile en yüksek seviye arasına olacak şekilde ayarlayıp tekrar bir dene.
  • konsol dan;
    "+voicerecord" olarak değiştirmeyi deneyin birde...
  • İkinizin de dediğini yaptım, hanginizinki işe yaradı bilmiyorum ama ikinize de çok teşekkürler; artık sesli kominikasyon kurabiliyorum.
  • Bende ayrıca şunu sorayım oyundaki nickin "Still ....." ise lütfen 2. arkadaşın dediği komutu kapat.Mikrofonun sürekli açık halde ve evinde olan biten her şeyi duyuyoruz haberin olsun.

Konsola "-voicerecord" yazman yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avrim

Bende ayrıca şunu sorayım oyundaki nickin "Still ....." ise lütfen 2. arkadaşın dediği komutu kapat.Mikrofonun sürekli açık halde ve evinde olan biten her şeyi duyuyoruz haberin olsun.

• quote:

Bende ayrıca şunu sorayım oyundaki nickin "Still ....." ise lütfen 2. arkadaşın dediği komutu kapat.Mikrofonun sürekli açık halde ve evinde olan biten her şeyi duyuyoruz haberin olsun.

bilmiyordum !
  • quote:

Senin de nickin sanırım GAVUR.

Evet nickim öyle imzamda da yazdığı gibi. O da ayrı bir problem: basarak konuşmaya ayarladım steamden(f tuşuna) fakat bassam da basmasam da ses gidiyor nedense. Size de hiç oldu mu?

• Dediğim gibi konsola "-voicerecord" komutunu girersen bu sorun ortadan kalkar.Konsola başına "+" işareti koyarak yazacağın her komutta oyun aralıksız girdiğin komutu uygular.Yukarıdaki arkadaşta sana sürekli mikrofonu açık tutan komutu vermiş.

Oyundaki nickimde profilimde mevcut.
  • quote:

Dediğim gibi konsola "-voicerecord" komutunu girersen bu sorun ortadan kalkar.Konsola başına "+" işareti koyarak yazacağın her komutta oyun aralıksız girdiğin komutu uygular.Yukarıdaki arkadaşta sana sürekli mikrofonu açık tutan komutu vermiş.

Oyundaki nickimde profilimde mevcut.

Teşekkürler deneyeceğim.
  • Dediğini yaptım. Ses kesildi ama tamamiyle. Hiç ses çıkmıyor bu sefer. + yapsam hep ses çıkıyor, - yapsam hiç çıkmıyor. Anlamadım vallahi.
  • Valve\Steam\SteamApps\[username]\team fortress 2\tf2\cfg
    klasörüne gidin,
    burada autoexec.cfg dosyasını bulun yoksa notepad ile oluşturup içine
    "SHIFT" "+voicerecord" yazıp farklı kaydederken autoexec.cfg ismi ile kaydedin ve sese bir tuş atayıp tekrar deneyin .

edit:birde aşağıdaki plugin kodu kullanarak deneyin,
    bununla "V" ile herkes, "F" ile sadece kendi takımınız sizin sesinizi duyabilir.

quote:

alias +teamonly "+teamtalk;+voicerecord"
    alias -teamonly "-teamtalk;-voicerecord"

bind f +teamonly
    bind v +voicerecord

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyll -- 25 Şubat 2010; 9:52:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyll

Valve\Steam\SteamApps\[username]\team fortress 2\tf2\cfg
    klasörüne gidin,
    burada autoexec.cfg dosyasını bulun yoksa notepad ile oluşturup içine
    "SHIFT" "+voicerecord" yazıp farklı kaydederken autoexec.cfg ismi ile kaydedin ve sese bir tuş atayıp tekrar deneyin .

edit:birde aşağıdaki plugin kodu kullanarak deneyin,
    bununla "V" ile herkes, "F" ile sadece kendi takımınız sizin sesinizi duyabilir.

quote:

alias +teamonly "+teamtalk;+voicerecord"
    alias -teamonly "-teamtalk;-voicerecord"

bind f +teamonly
    bind v +voicerecord

İlk dediğini yapamadım çünki autoexec.cfg diye bir dosya bulamadım. Ama ikinci dediğini yaptım, oldu bu sefer. Tekrardan çok teşekkürler.

• Şu mikrofon sorunu hakikaten bayağı klasik bi sorun oldu Source oyunlarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jansay
    oyundayken ne zaman "sesim geliyor mu?" desem kimseden cevap gelmiyor.

Sorunu kendinde arama, oynadığın kişiler ses cihazı kullanmıyordur belki veya takmıyorlardır ne bileyim. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juelz

quote:

Orijinalden alıntı: Jansay
    oyundayken ne zaman "sesim geliyor mu?" desem kimseden cevap gelmiyor.

Sorunu kendinde arama, oynadığın kişiler ses cihazı kullanmıyordur belki veya takmıyorlardır ne bileyim. :D

10 kişinin birden mi
  • quote:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.