Şimdi Ara

Midea 12000 BTU İnverter Klima aldım İzlenimlerim... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
10
Favori
51.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klima bakıma gitti geldi ses olarak biraz daha sessiz ama aynı ON OF klima gibi çalışıyor ısıtma ve soğutmada sıkıntı yok ama kompresör minimum seviyeye düşemediği için kapanıyor bir kaç dk sonra yine çalışıyor, ilk çalışırken çok düşük devirde çalışıyor ama yine aynı devire düşemiyor daha üst devirde kapanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgzgn

quote:

Orijinalden alıntı: umitkilavuz

Gece uyumayı etkiler mi çalışma sesi?

Evim kaloriferli fakat tam olarak yakılmadığı için kışın ısınamıyorum. Aynı şekilde yazında sıcak oluyor çatı katı olduğundan.
    Yaklaşık 3 seneyi geçti alalı. Evde biri 10 aylık diğeri 4 yaşında 2 çocuk olduğundan kışın ortalama 2 ay ısıtma, yazın 2 ay soğutma amaçlı kullandığımdan salonda kalıyorum ve bahsettiğiniz şekilde rahatsız edici bir iç ünite sesi yok klimada. Sadece fanı en yüksek moda alırsanız sesi bariz duyarsınız ki ben otomatikte kullanıyorum sıkıntı olmuyor.

merhaba aldıgınız klıma ınvertermıydı tam modelı nedır ben de faırwınd serısı 18000 btu sunu dusunuyorum ısıtma ıcın ızmırdeyım tavsıye eder mısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: ilyada

Geçenlerde arkadaşım bu klimadan taktırdı. 1.850 tl ye almış, dış ünitesi çok sessiz geldi bana, ama iç ünite biraz daha sessiz olsa iyi olurdu. İç ünitesinde şık bir gösterge paneli yapmışlar. Havalar soğuduğunda performansı nasıl göreceğiz. Bu fiyatlar bir klima için çok fazla bence ki, bu da uygun fiyatlılar sınıfından..

Not: Klimayı takan Hitachi servisini(İzmir) isteyen olursa tavsiye ederim, çok temiz ve düzgün bir montaj yaptılar. Klima satışları da varmış galiba.

merhaba o srvısın numarasını verır mısınız lutfen klıma almayı dusunuyorum mıdea
  • quote:

Orijinalden alıntı: fym2005

quote:

Orijinalden alıntı: mgzgn

quote:

Orijinalden alıntı: umitkilavuz

Gece uyumayı etkiler mi çalışma sesi?

Evim kaloriferli fakat tam olarak yakılmadığı için kışın ısınamıyorum. Aynı şekilde yazında sıcak oluyor çatı katı olduğundan.
    Yaklaşık 3 seneyi geçti alalı. Evde biri 10 aylık diğeri 4 yaşında 2 çocuk olduğundan kışın ortalama 2 ay ısıtma, yazın 2 ay soğutma amaçlı kullandığımdan salonda kalıyorum ve bahsettiğiniz şekilde rahatsız edici bir iç ünite sesi yok klimada. Sadece fanı en yüksek moda alırsanız sesi bariz duyarsınız ki ben otomatikte kullanıyorum sıkıntı olmuyor.

merhaba aldıgınız klıma ınvertermıydı tam modelı nedır ben de faırwınd serısı 18000 btu sunu dusunuyorum ısıtma ıcın ızmırdeyım tavsıye eder mısınız

Benim aldığım Optimum serisi. O dönemde satılan model buydu. Ben 28 m2 lik salonda kullanıyorum. İzmirdesiniz sanırım ben Gaziemirdeyim burası İzmir geneline göre biraz daha soğuk oluyor bilirsiniz.
    Bendeki 12000Btu olan model hava çok soğuk olduğunda 0 ve daha düşük derecelerde ısıtma performansı düşüyor. En basiti mesela sağlık sebebiyle 28 Aralıktan beri salonda kalıyorum hemen her akşam klima çalışıyor. 25 decereceye ayarlı kullanıyorum. Ama dediğim gibi bi ara -3 dereceleri gördüm burada o dönemde biraz sıkıntılı klima.

• mgzgn kullanıcısına yanıt
    sızın klımanın -15 derece bıle ısıtma yapabıldıgı yazıyor performans dususu derken dofrosa mı gırıyor tam 25 yapmıyor mu sız sıstem klımadan mı almıstınız gazıemırde
  • mgzgn kullanıcısına yanıt
    Bende Buca'da oturuyorum geçen günkü soğuklarda benim midea'da sıkıntı olmadı ama zibro bir iki sefer defroza girdi zorlandı biraz. Dediğiniz gibi Gaziemir bizim buradan 2-3 derce daha soğuk belki ondan sıkıntı olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Bende Buca'da oturuyorum geçen günkü soğuklarda benim midea'da sıkıntı olmadı ama zibro bir iki sefer defroza girdi zorlandı biraz. Dediğiniz gibi Gaziemir bizim buradan 2-3 derce daha soğuk belki ondan sıkıntı olmuştur.

HANGI MODELINI KULLANIYORSUNUZ BEN DE ISINMAK ICIN KULLANACAGIM SERVISI SIKINTILI DIYORLAR NE DERSINIZ
  • Optimum serisini kullanıyorum, 2 yıl olacak alalı. Servisine çoğu marka bakıyor, klimacı arkadaşım var satış ve servisine bakıyor isterseniz hangi modelini önerdiğini sorabilirim yada tlf. vereyim siz görüşün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fym2005

sızın klımanın -15 derece bıle ısıtma yapabıldıgı yazıyor performans dususu derken dofrosa mı gırıyor tam 25 yapmıyor mu sız sıstem klımadan mı almıstınız gazıemırde

Evet Defrost a giriyor.
    Ben Gaziemir deki bayisinden aldım sanırım bahsettiğiniz yer.
  • quote:

Optimum serisini kullanıyorum, 2 yıl olacak alalı. Servisine çoğu marka bakıyor, klimacı arkadaşım var satış ve servisine bakıyor isterseniz hangi modelini önerdiğini sorabilirim yada tlf. vereyim siz görüşün

SİZ SORAR MISINIZ LÜTFEN BEN 18000 BTU FAIRWINDLERE BAKIYORUM 2700 TL EGER ARKADASINIZ SADECE MIDEA SATICISI DEGILSE AIRFEL 0933 INV VE 0940 INV SEZONSAL OLANLAR DEGIL DAHA ONCEKI MODELLER BUNLARIN ARASINDA KALDIM BIRDE SAMSUNG JUNGFRAU 12000 BTU VARKI EER VE COP ORANLARI 4,5 COK VERIMLI GORUNUYOR AMA 12000 LIK OLMAZSA ONU DA ALABILIRIM BU HAFTA ALMAM LAZIM INSALLAH
  • Arkadaşla görüştüm fiyat yarın belli olacak dedi ama 3000 tl nin üzerinde olur diyo eğer 2700 bulduysa hemen alsın dedi. Kendisinin önerdiği lg sirius deluxe inverter V serisi 10 yıl garantisi varmış bir inceleyin isterseniz 3900 tl fiyatı varmış. Samsung ise artık satıyormuş çok problem yaşamış önceden

• quote:

Arkadaşla görüştüm fiyat yarın belli olacak dedi ama 3000 tl nin üzerinde olur diyo eğer 2700 bulduysa hemen alsın dedi. Kendisinin önerdiği lg sirius deluxe inverter V serisi 10 yıl garantisi varmış bir inceleyin isterseniz 3900 tl fiyatı varmış. Samsung ise artık satıyormuş çok problem yaşamış önceden

tesekkur ederım aırfellere ne dedı
  • Onu hiç satmamış o yüzden yorum yapmadı

• Arkadaş bugün aradı 2700 tl peşin fiyatına olur diyo birde Tossot diye bir marka varmış 2600 tl 10 yıl dış ünite garantisi varmış eğer ilgileniyorsanız tel verebilirim.
  • www.teknikklimaa.com 0 534 261 50 62 Volkan Bey.

Yalnız burası Hitachi ve Fuji servisiydi sanırım. Hatıra binaen midea için servis hizmeti vermişti. Kendisinden tavsiye isteyebilirsiniz.
  • Konuyu hortlatayim bari.merhaba arkadaslar.simdi burda midea yi ovende var oldurende var.aklima soyle bir soru geldi.magdem vestel vb markalarin klimalarini bu firma yapiyor peki neden vestelin klimasini herkes kotuluyor.kaldiki vestel vb markalar bunlardan daha uyguna klima satiyorlar.ureten midea etiket vestel.midea olunca iyi marka ama ureticisi midea etiketi vestel olunca kotu markami oluyor.magdem ikiside ayni klima ya iyidir ya kotudur.kaldiki iyi diyelim ozaman git vestel al daha uygun.yanlissam soyleyin.bende klima alicam arastiriyorum.mit elektric vardi eski evimde evlenince o aileeme kaldi.onlar cok pahali oldugu icin yaklasamiyorum bile.daha ideal bisey ariyorum simdi

• emrahh41 kullanıcısına yanıt
    Mide fason yapıyor ama kim kaç paralık mal isterse ona göre malzeme kullanıyor. Vestel en ucuz malzemeli ürün istiyorsa midea da ona göre üretiyor, fiyat arttıkça kalite de artıyor. Arkadaşım yeni midea klimalarını gösterdi 12 lik 2700 tl USB li uzaktan çalıştırmalı telefonla programlanabiliyor muş aynı ürünü vestel de satsa yine o paralara satar.
  • Midea bildgim bi firma.is yerinde kullaniyorduk servis dugun montaj edemedigi icin ayda 1 gaz basiyorlardi.20 gun sonunda klima sogutmamaya basliyordu.sonra ben isten ayrildim ne oldu bilmem.ben elektronik isinin birazda sans isi oldgunu dusunuyorum.12 binlik klima 2700 de iyi paraymis.gerci ben mitsubishiyi 3 sene once 3500 e almistim oda 12 binlikti ama canavar gibiydi vallaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahh41 -- 5 Mart 2016; 0:55:17 >
  • Benim şu an kullandığım midea belki çok kaliteli değil ama ısıtma ve soğutmada bir sıkıntısı yok şimdilik memnunum.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Hangi modeli hocam

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.