Şimdi Ara

Microsoft, Windows Phone cihazlarını kendi evlatları gibi görüyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

-Eeee o zaman niye bildirim çubuğu vermiyorsunuz, kullanıcılar Facebook, Instagram gibi bir sürü sorunlar sayıyorlar???

-Eh, Ehemmmm, Şeyyy. Evladını dövmeyen dizini döver...

• akraba evliligi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Katibim

quote:

Orijinalden alıntı: Ciddiyetsiz

quote:

Orijinalden alıntı: giogo

çok fazla uzatmadan şunu diyeceğim ingilizceniz var ise youtube üzerinden vidyoya tekrar bakın. orada geçen diyologlara dikkat edin... ya da ben sizin için burada kısa bir özet geçeyim.

sunucu nokia 920 nasıl diye soruyor elop şimdi onu geçelim hacı ben sana 620'yi anlatayım hele bi diyor. oralara var daha diyor. sunucu da cebinden ayfon çıkarıp: bak şimdi bende ayfon var. ama bunu istemiyorum (bu arada gülüşmeler ile ayfon nazikçe yere konur) nokyaya geçmek istiyom ben çünkü nokyaya güveniyorum. ne zaman çıkacak şu 920 sen hele bi onu de bana der.

işin özü budur. tamamen iki taraflı reklam hareketleridir. ancak bizim medyamız/basınımız "Nokya siosu ayfonu yere fırlattı auuuvvv" şeklinde başlık atmayı sevdiğinden olay çok farklı yerlere çekiliyor işte böyle.

920 demiyor 928 diyor

pardon aklımda 920 olduğu için tam dikkat etmemiştim ben de yazarken. zaten piyasadaki bir modeli ne zaman çıkaracaksınız diye niye sorsun ki host :) uyarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciddiyetsiz -- 27 Mart 2013; 23:55:20 >

• Nokia.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Kendi evlatlarımız gibi.

-Eeee o zaman niye bildirim çubuğu vermiyorsunuz, kullanıcılar Facebook, Instagram gibi bir sürü sorunlar sayıyorlar???

-Eh, Ehemmmm, Şeyyy. Evladını dövmeyen dizini döver...

pardon bu bildirim çubuğu ve instagram ne işe yarıyor ios ve androidde hiç kullanmadımda,zaten önceleri iostada yoktu dimi bildirim çubuğu?apple bunu yeni bir özellik gibi kakalamıştı millete
  • WP için bildirim çubuğu gerekli mi? Olsa iyi olur belki ama ben eksikliğini hissetmiyorum. Zaten ekran koruyucu pozisyonunda kaç adet e posta, mesaj geldiği, cevapsız çağrılar gözüküyor. Ana ekranda live tiles sayesinde keza herşey gözüküyor. Mesaj geldiğinde, ya da bir uyarı için ekranın üstünde yazı çıkıyor. Dolayısıyla bildirim çubuğu olmazsa olmaz değil. Ama daha kritik eksikler var. mesela VLCplayer hala gelmedi, dosya yöneticisi olsa çok iyi olur. Bunun gibi önemli eksikler varken bildirim çubuğu, instagram falan hikaye bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waywedie

WP için bildirim çubuğu gerekli mi? Olsa iyi olur belki ama ben eksikliğini hissetmiyorum. Zaten ekran koruyucu pozisyonunda kaç adet e posta, mesaj geldiği, cevapsız çağrılar gözüküyor. Ana ekranda live tiles sayesinde keza herşey gözüküyor. Mesaj geldiğinde, ya da bir uyarı için ekranın üstünde yazı çıkıyor. Dolayısıyla bildirim çubuğu olmazsa olmaz değil. Ama daha kritik eksikler var. mesela VLCplayer hala gelmedi, dosya yöneticisi olsa çok iyi olur. Bunun gibi önemli eksikler varken bildirim çubuğu, instagram falan hikaye bence.

Sistemin arayüzü bildirim çubuğuna ihtiyaç duymayacak şekilde tasarlanmış. Bu yenilikçi tasarım benim çok hoşuma gitse de, kullanıcılar wifi,3g gibi ayarların değiştirebileceği, en son bildirimleri satır satır görebileceği bir yer arıyor. (bu arada bildirim hiç gelmiyor değil, yeni bir uyarı ya da mesaj geldiğinde ekranın üst tarafında bir bar beliriyor.)

Duyduğuma göre Windows Phone, geri tuşuna basılı tutulduğunda (arka plan görevlerinin açıldığı yer), bu ekranda görünen ilk pencere bildirim ekranı olacak. Sola doğru ise arka planda çalışan diğer uygulamalar görüntülenecek.

Bunun ne faydası var? Bence çok sıradışı bir özellik. Diğer işletim sistemlerinde tam ekran uygulamalarda bildirim çubuğuna erişilemezken wp da kapasitif bir tuşa atanarak her an erişime hazır hale getirilecek. Umarım bunun üzerinde durur ve geliştirirler.

Ayrıca wp cihazlarda yer alan kapasitif arama tuşu sadece bing, yandex ya da google ı aktif ediyor. Yeni bir güncelleme ile bing üzerinden dahili arama da yapılabileceğini öğrendik. Yani telefonunuzda bir mesaj, oyun ya da kişiyi arıyorsanız kapasitif arama tuşuna basıp burdan arayabileceksiniz. Bu arama aynı zamanda web üzerinden de arama yapacak.

Daha birçok gelişme mevcut, unity ile ilgili haberi okumuşsunuzdur. Bu entegrasyon sayesinde wp platformunun gelişmesi çok daha büyük bir ivme kazanacaktır.

Önyargıyı, marka fanatikliğini bir kenara bırakıp hepbirlikte rekabetin ve gelişen teknolojinin tadını çıkaralım :)

• Hangi baba evladını 24 ay yaşatır sonra desteği keser?

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

Apple disinda hepsi birbirine muhtac

Doğru kaynak kodlarını yayınlasa batması saatler sürmeyecek olan arayüzünü xerox tan araklayan firma değil mi? Güldürdün elma şekeri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yan Sanayi

Hangi baba evladını 24 ay yaşatır sonra desteği keser?

yani samsung gibi hada htc gibi yapacaktı hiç güncelleme vermiyecekti olacaktı apple verdide ne oldu her daim sattığı cihazın arkasında oldu edilmedik laf bırakılmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awerz
    yani samsung gibi hada htc gibi yapacaktı hiç güncelleme vermiyecekti olacaktı apple verdide ne oldu her daim sattığı cihazın arkasında oldu edilmedik laf bırakılmadı
    Bir de şu Güncelleme Verdi diyen arkadaşları anlamıyorum.

"Apple yıllardır güncelleme verdi..."

İyi güzel de Apple yan gelip yattı. Ufak tefek şeyleri saymazsak hadi bir düşünün bakalım.

Arka plana resim koyma desteği mi verdi?
    Simgeleri değiştirip tema desteği mi getirdi?
    Bluetooth dan dosya gönderebilme desteği mi geldi?
    Flash desteği mi getirdi? (Diyeceksiniz ki Flash kalktı. E iyi ya zaten onun yüzünden kalktı. Sonuçta getirdi mi? = HAYIR!)

Eee ne getirdi? Mesela 2007 den beri arayüze ne getirdi?

Herkes diyor ki Apple en eski cihazlarına bile destek veriyor.

İyi de Android e bakın. 1.6 ya bakın, bir de 4.2.2 ye. Arada dağlar taşlar kadar uçurum var.
    Android şu an 1.6 gibi olsaydı, onun gibi görünseydi o zaman en eski telefon bile desteği alırdı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 28 Mart 2013; 20:19:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrRain

quote:

Orijinalden alıntı: waywedie

WP için bildirim çubuğu gerekli mi? Olsa iyi olur belki ama ben eksikliğini hissetmiyorum. Zaten ekran koruyucu pozisyonunda kaç adet e posta, mesaj geldiği, cevapsız çağrılar gözüküyor. Ana ekranda live tiles sayesinde keza herşey gözüküyor. Mesaj geldiğinde, ya da bir uyarı için ekranın üstünde yazı çıkıyor. Dolayısıyla bildirim çubuğu olmazsa olmaz değil. Ama daha kritik eksikler var. mesela VLCplayer hala gelmedi, dosya yöneticisi olsa çok iyi olur. Bunun gibi önemli eksikler varken bildirim çubuğu, instagram falan hikaye bence.

Sistemin arayüzü bildirim çubuğuna ihtiyaç duymayacak şekilde tasarlanmış. Bu yenilikçi tasarım benim çok hoşuma gitse de, kullanıcılar wifi,3g gibi ayarların değiştirebileceği, en son bildirimleri satır satır görebileceği bir yer arıyor. (bu arada bildirim hiç gelmiyor değil, yeni bir uyarı ya da mesaj geldiğinde ekranın üst tarafında bir bar beliriyor.)

Duyduğuma göre Windows Phone, geri tuşuna basılı tutulduğunda (arka plan görevlerinin açıldığı yer), bu ekranda görünen ilk pencere bildirim ekranı olacak. Sola doğru ise arka planda çalışan diğer uygulamalar görüntülenecek.

Bunun ne faydası var? Bence çok sıradışı bir özellik. Diğer işletim sistemlerinde tam ekran uygulamalarda bildirim çubuğuna erişilemezken wp da kapasitif bir tuşa atanarak her an erişime hazır hale getirilecek. Umarım bunun üzerinde durur ve geliştirirler.

Ayrıca wp cihazlarda yer alan kapasitif arama tuşu sadece bing, yandex ya da google ı aktif ediyor. Yeni bir güncelleme ile bing üzerinden dahili arama da yapılabileceğini öğrendik. Yani telefonunuzda bir mesaj, oyun ya da kişiyi arıyorsanız kapasitif arama tuşuna basıp burdan arayabileceksiniz. Bu arama aynı zamanda web üzerinden de arama yapacak.

Daha birçok gelişme mevcut, unity ile ilgili haberi okumuşsunuzdur. Bu entegrasyon sayesinde wp platformunun gelişmesi çok daha büyük bir ivme kazanacaktır.

Önyargıyı, marka fanatikliğini bir kenara bırakıp hepbirlikte rekabetin ve gelişen teknolojinin tadını çıkaralım :)

Geri tuşuna basılı tutarak arka planda çalışan uygulamaları açtığımızda çalışan uygulamaları da kapatma seçeneği ekleseler süper olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Awerz

quote:

Orijinalden alıntı: Yan Sanayi

Hangi baba evladını 24 ay yaşatır sonra desteği keser?

Hocam kusura bakmayın ama samsung'un Android pazarında bu konuda 1 numaradır. Ancak HTC'yi bilemeyeceğim.
  • Nokia da meego yu kendi evladı gibi göreydi iyiydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haberi okuyunca forumda çok moda olan "evlat olsan sevilmezsin" lafı geldi aklıma niyeyse...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.