Şimdi Ara

Microsoft'tan Aaron Greenberg: Xbox Game Pass Şu Anda Çok Kâr Getirmiyor (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
1.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • senmiydin bilmiyorum aynı muhabbetleri xbox one ps4 çıkarken yaptık tekrara düşecek ama neyse hepimiz oyun severiz o yüzden saygı ve sevgiyle yazıcam, ben tüm bu oyunları oynucam zaten pc de sıkıntı yok, ama kalite olarak fable dışında bir beklenti yaratmadı, ha oyunlar çıkar efsane olurlar dahada keyifle oynarım, ama ben bu sunumu yıllardır hiç bir şey göstermeyen adamların sunumu olarak izledim işte bu sefer sakladıkları her şeyi gösterip ps e rakip olabilecek ve ps i daha fazla yeni oyun yapmaya zorlayacak diye umutla izledim ve büyük hayal kırıklığı yaşadım, bir tane oynanış gösterdi oda sadece dalga konusu oldu kötü grafikleriyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

senmiydin bilmiyorum aynı muhabbetleri xbox one ps4 çıkarken yaptık tekrara düşecek ama neyse hepimiz oyun severiz o yüzden saygı ve sevgiyle yazıcam, ben tüm bu oyunları oynucam zaten pc de sıkıntı yok, ama kalite olarak fable dışında bir beklenti yaratmadı, ha oyunlar çıkar efsane olurlar dahada keyifle oynarım, ama ben bu sunumu yıllardır hiç bir şey göstermeyen adamların sunumu olarak izledim işte bu sefer sakladıkları her şeyi gösterip ps e rakip olabilecek ve ps i daha fazla yeni oyun yapmaya zorlayacak diye umutla izledim ve büyük hayal kırıklığı yaşadım, bir tane oynanış gösterdi oda sadece dalga konusu oldu kötü grafikleriyle
    Sony ne gösterdi? Spider Man Dlc, Horizon CGI, Gran Turismo başka ne var?Çıkış oyunu ise sanırım sadece1 saat falan oynayıp sonra yüzüne bakmadığım Spider Man Dlc'si. Ha bak unuyordum birde çilekli böcekli bir şey vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 29 Temmuz 2020; 1:22:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

senmiydin bilmiyorum aynı muhabbetleri xbox one ps4 çıkarken yaptık tekrara düşecek ama neyse hepimiz oyun severiz o yüzden saygı ve sevgiyle yazıcam, ben tüm bu oyunları oynucam zaten pc de sıkıntı yok, ama kalite olarak fable dışında bir beklenti yaratmadı, ha oyunlar çıkar efsane olurlar dahada keyifle oynarım, ama ben bu sunumu yıllardır hiç bir şey göstermeyen adamların sunumu olarak izledim işte bu sefer sakladıkları her şeyi gösterip ps e rakip olabilecek ve ps i daha fazla yeni oyun yapmaya zorlayacak diye umutla izledim ve büyük hayal kırıklığı yaşadım, bir tane oynanış gösterdi oda sadece dalga konusu oldu kötü grafikleriyle
    Microsoft'un şu anki iş modeli gamepass odaklı hocam, o da güzel yayılıyor ancak kaliteli birinci parti oyun bazında nerelere geleceğini kestirmek zor OldReview'in söylediği gibi.

Sony açısından ise 30 saniyelik bi God of War teaser'ı göstersin patlama yapar. Zaten şu anki paylaşılan birkaç farklı anket fotoğrafı atmışlardı sağda solda, orada da gördüğüm şey PS5 sunumlarının daha çok beğenildiği yönündeydi hep. En nihayetinde sony konsol sattırır, güzel oyunlar da getirir o kesin. Microsoft ise gamepass üyeliklerini sattırır, konsol satışları tahminimce yine geride kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Halo, geow, forza gördükçe artık midem bulanıyor. Adam akıllı hikayesi olan, oyuncuyu kendisine hayran bırakacak, xbox exc. bir oyun göremedim şu konsolda. 2006'dan bu yana xbox kullanırım evet göremedim, gamepass zaten umurumda bile değil. Yakında sağlam bir zam yerse hiç şaşırmam. TR'de ki bu döviz kurları ile düşük fiyatlar hayal artık!
    Valla bende 2006 dan beri Xbox kullanıyorum beni de baydı oyun yapmayı bilmiyorlar kesinlikle ben sadece oyun oynamak ucuz diye Xbox kullanıyorum yeni çıkan oyunları 200 veya 250 TL alabilmek Türkiye şartlarında büyük bir artı ama çoğu insan bunları bilmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Offf offf offf şuna bak be. İlk izlediğimde sağlam bir ıslık çalmıştım oha oyuna bak gibisinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 29 Temmuz 2020; 3:14:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psxx

Valla bende 2006 dan beri Xbox kullanıyorum beni de baydı oyun yapmayı bilmiyorlar kesinlikle ben sadece oyun oynamak ucuz diye Xbox kullanıyorum yeni çıkan oyunları 200 veya 250 TL alabilmek Türkiye şartlarında büyük bir artı ama çoğu insan bunları bilmiyor

Alıntıları Göster
    Hocam senin açından PC daha büyük bir avantaj olmaz mı bu durumda? Gamepass kullanabilirsin ya da serviste işinegelen bir şey yoksa çeşitli online mağazalardan daha ucuza oyun oynayabilirsin.

Bi de donanımhaberin PC hesap satışları kısmında da çok uyguna hesap satışları oluyor. Bazen paslaşıyorum insanlarla. Death Stranding PC'ye çıkacağı kesinleştikten sonra PS4 sürümünü yarı da bırakmıştım mesela. Çıkınca da PC için aldım uygun fiyata.

PC baya avantajlıdır multiplatform konusunda. Zaten exclusive oyunları önemsemeyen oyuncular için PC'den iyisi yok. Gamepad bağlayıp en yüksek verimlilikle oyun oynamak mümkün. RTX serisi ile gelen DLSS zaten bir taraftan imaj kalitesini artırırken diğer taraftan kare oranlarını yükseltiyor. Yeni nesilde verimlilik artışı söz konusu. RTX 3XXX serisi gelince orta segment bir tane kaparsan bu nesli kapatırsın eğer donanımın el verişliyse.

• Tabi kâr etmeyecek. Sistemsel gereğide böyle. Zaten PS'ye karşı tek avantajı gamepass sistemi olduğu için seve seve devam edecekler.
  • BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    Halo hikayesi gayet güzel ki. Daha çeşit olsun daha fazla hikayesi güzel oyun olsun desen anlayacağım ama Halo'nun hikayesi gayet iyi. Bence burada yanılıyorsun hocam.
  • Ms in gamepass den az kazanması üzerine gerçekten 3 sayfa yorum mu yapıldı? Oğlum size ne? dolar olmuş 7 lira, beleş oyun oynuyorsunuz baksanıza ekmeğinize. Bırakın parasını dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ms baksın. Trilyon dolar değeri var adamların. Artı çoğunuz zaten ya ultimate le tonla beleş ay kazandınız, ya da deneme sürümünü yeni hesapla yenileyip duruyorsunuz. 30 lira olsa nolur 45 lira olsa nolur. 45 liraya indie oyun bile satılmıyor artık.

• Halo hiç bir zaman ilgi duyduğum bir oyun olmadı. Halo sevenlere ve hastası olanlara saygı duyarım, o ayrı konu.

Ancak xbox tarafında 1-2-3-4 diye seri halinde aynı şeyleri makyajlayıp sunmalarından ben sıkıldım. Saatlerce oyun oynayan, yüzlerce oyun bitiren birisi değilim, yine de off işte bu diyebileceğim bir exc. oyunun xbox tarafında olduğunu düşünmüyorum. Mesela Gears 1-2-3 ile bence çok iyiydi, devamı niteliğinde gelen oyunlar o kadar etki bırakmadı, gibi! Az ama öz oyun oynamaya çalışan birisi olarak, artık yeni ve series x'in gücünü sonuna kadar kullanacak kaliteli oyunlar görmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 29 Temmuz 2020; 10:57:46 >
  • Hocam size niye laf ediyorlar. Bir şeyin fanatiği misiniz? Yeni yeni girmeye başladım buralara

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1. Spider Man DLC değil. Miles Morales hikayesi. Tabi Xbox fanları hikayenin ne anlama geldiğini unuttuğu için normal.
    2. Horizon CGI değil. Halo grafiklerinde oyun yapıp kendilerini rezil etmek istemedikleri için sinematik gösterdiler.
    3. Xbox çok güçlü olsa bile PS' ten daha az satılacak. Bunun sebebini senin gibi fanboyla tartışmak anlamsız.
    4. Şimdi git 4k 120 FPS Tetris oyna.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptanFarfan

1. Spider Man DLC değil. Miles Morales hikayesi. Tabi Xbox fanları hikayenin ne anlama geldiğini unuttuğu için normal.
    2. Horizon CGI değil. Halo grafiklerinde oyun yapıp kendilerini rezil etmek istemedikleri için sinematik gösterdiler.
    3. Xbox çok güçlü olsa bile PS' ten daha az satılacak. Bunun sebebini senin gibi fanboyla tartışmak anlamsız.
    4. Şimdi git 4k 120 FPS Tetris oyna.
    Hocam Xbox SX çok güçlü değil, sadece %15 daha güçlü. PS5'in de kendine göre avantajları var, kolay yazılım geliştirme, ses chip'i, SSD gibi kendine has özellikleri var, o küçük farkta yok olur...

PS2 zamanı, PS2'nin gücü 6.2 Gflops idi, rakibi Xbox'ın gücü 20 Gflops civarındaydı, bakın bu ciddi bir güç farkdır, 3 katından fazla, yani %300'den fazla. Sonucu biliyoruz, Playstation 2 adeta parçaladı rakiplerini, oyuncu topluluğu her zaman kaliteli exclusive oyunların nerede olduğuna bakar, neyi idüğü belirsiz, kalite düşmanı (dolayısı ile orta/uzun vadede oyuncu düşmanı da oluyor) geympess gibi servislere bakmaz...

Zaten konsollar çıktıktan bir kaç ay sonra ne hale düştüklerini de göreceğiz, bu geympess hastalarının...

• Game pass onemli bi sey ama bence xbox x ciktiginda ya da cikmaya yakin zam gelecen. Bi ton yeni oyun cikicak ve hepsi game pass de de olucak. 1 dolara vermezler oyle.

• Xbox Series X yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi sadece %15 güçlü değil, %15'lik fark PS5'in overclock hızına eriştiği zamanda oluşan fark.

Kaynak:https://www.hardwaretimes.com/sony-playstation-5-vs-the-xbox-series-x-why-the-ps5-will-offer-less-than-10-5-tflops-of-performance-mostly/#:~:text=The%20Xbox%20One%20X%20features,the%20PS5's%20rated%20performance%20figure.

Ufak fark diye küçümsediği şey günümüzün ekran kartlarına örnek verilirse 2070S'den 2080S'e yükseltmesine denk bir yükseltme. Bunun dolar bazında karşılığı 100$.

Kaynak:https://www.techradar.com/reviews/nvidia-geforce-rtx-2070-super#:~:text=At%20%24499%20(about%20%C2%A3395,is%20never%20a%20bad%20thing.
    Kaynak:https://www.techradar.com/reviews/nvidia-geforce-rtx-2080-super#:~:text=The%20Nvidia%20GeForce%20RTX%202080%20Super%20was%20released%20in%20the,%C2%A3749%2C%20AU%241%2C199).

PS5'in kolay yazılım geliştirme diye bir avantajı olduğunu sürmüş, aynı mimariya sahip iki konsol için Microsoft'un DirectX API ile doğrudan ilişkisi varken, nasıl diğer tarafa yazılım geliştirmek daha kolay oluyormuş bir dinlemek gerek.

Kaynak:https://en.wikipedia.org/wiki/DirectX

Fark olarak söylediği dedike ses chipi Xbox Series X tarafında da var.
    Kaynak:https://www.windowscentral.com/xbox-series-x-features-dedicated-audio-chip-confirms-microsoft

SSD'nin ise LOD ve yükleme süreleri harici ekrandaki real-time görüntüye ne gibi bir katkısı olduğuna ise cevap verme gereği hissetmedim.

120$ karşılığında yılda 100'ün üstünde oyun oynayabildiğin bir servisi "oyuncu düşmanı" denmesi gibi ilginç cümleler de okudum yukarıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miex -- 29 Temmuz 2020; 12:25:35 >

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    İnan bana hikayesi ve evreni gayet güzel. Kendi kitapları, mangası, animesi vb. evreni olan bir dünya. Ama başta belirtmişsin hiçbir zaman ilgi duymadım diye belki hikayesi seni çekmiyordur. Ancak Halo'nun hikayesi yoktur, halo sürekli makyajlanmıştır vs demek baya bir zorlama olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-675C938D1 -- 29 Temmuz 2020; 13:21:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeTeRPaNN

Hocam size niye laf ediyorlar. Bir şeyin fanatiği misiniz? Yeni yeni girmeye başladım buralara
    Bazıları fanboyu olduğu şeyi eleştiren görünce direkt karşı moda geçiyor tüm mesele bu. Azınlık ufak bir kitle var onlar sürekli laf atıp duruyor. Çok ciddiye alınacak bir durum değil yani. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 30 Temmuz 2020; 2:3:17 >
  • mixerde başarısız oldu oyun sektörü sektede yeni nesilde bence
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.