Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

..::MICROSOFT SURFACE PRO::..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
364
Cevap
6
Favori
36.212
Tıklama
Giriş
    710 Mesaj
    10 inç ekranda online ders hazırlamak için dar bir alan olur hissi var bende. Şimdiki bilgisayarımda 12.1 inç biraz da bu alana alışmış olmanın rahatlığı devam eder diye düşünüyorum ama bakalım. Ekim Kasım aylarına kadar oturur bende hangi model alacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkadaşlar yukarıda yazmıştım fakat araya kaynadı sanırım..

Bende t-6 aydır pro 2 kullanıyorum ama cihazda ısınma var sizdede yaşanıyormu yoksa cihazda sorun mu var? Lütfen tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..
    Sayın Marancı,
    Komplimanlarınız için teşekkür ederim. Bu yıl dersler için dönem sona erdi, yeni dönem de sizi memnuniyetle dersimize misafir ederim.

Sayın mss2007,
    Surface pro kullandım, halen PRO 2 kullanıyorum, her ikisinde de belirgin bir ısınma hissetmedim. Isınma hissi sizin hassasiyetinizden kaynaklanıyor olabilir.
    İşlemcinin ısısını ölçen bazı programlar var, bunlardan biriyle test yapabilirsiniz.
    |
    |
    arkadaşlar surcafe pro 2. el aldım lakin aldığım arkadaş kalemini kaybetmiş tavsiye edeceğiniz kalem modeli varmı çizim için kullanacağım

Orijinalden alıntı: Nehars

arkadaşlar surcafe pro 2. el aldım lakin aldığım arkadaş kalemini kaybetmiş tavsiye edeceğiniz kalem modeli varmı çizim için kullanacağım

Merhaba, ben pek çizimle uğraşmam fakat surface forumlarında gördüğüm kadarı ile ciddi uğraşan herkes Wacom bamboo stylus feel kullanıyor.

Orijinalden alıntı: exoz

quote:

Merhaba, ben pek çizimle uğraşmam fakat surface forumlarında gördüğüm kadarı ile ciddi uğraşan herkes Wacom bamboo stylus feel kullanıyor.

hocam cevap için teşekkürler lakin o bahsettiğiniz model windows ile uyumlu değil galiba birde Memlekette gibi bulamıcaz onu :(

Merhaba, uyumlu olması lazım http://www.youtube.com/watch?v=CQF_nygaeDg

Bamboo stylus ipad için yuvarlak uçlu olanı, bamboo stylus feel daha ince uçlu farklı kalemler.

Ama dediğiniz gibi Türkiye'de satılmıyor sanırım resmi olarak wacomtürkiye sayfasında yok.
    |
    |
    Nehars kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: MedalOfMode

Evet beyler Surface Pro 2'lerin fiyatları düşüşe geçti beklenen anlar geliyor

Hocam link verebilirmisiniz .indirimli olarak nerden alinabilir. Veya biraz daha beklemek daha iyi mi olur sizce

Orijinalden alıntı: ceremy

quote:

Hocam link verebilirmisiniz .indirimli olarak nerden alinabilir. Veya biraz daha beklemek daha iyi mi olur sizce

Amerika'dan kendiniz getirtirseniz 300 Dolara kadar düştüler

quote:

quote:

Vergisiyle beraber yine türkiyeden daha ucuzami geliyor. Daha fiyat araştirmasi yapamadim. Siz detayli arastirma yapmissiniz galiba

• Yarbay
    3296 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Vergisiyle beraber yine türkiyeden daha ucuzami geliyor. Daha fiyat araştirmasi yapamadim. Siz detayli arastirma yapmissiniz galiba

900 Dolara bir Surface Pro 2 256 GB'ı Amerika'dan Amazon üzerinden alıp getirirseniz daha ucuza gelir.
    |
    |

• Yüzbaşı
    997 Mesaj
    Surface pro 3 ne zaman ülkemizde olur arkadaşlar?

Orijinalden alıntı: ugur.k

http://www.istanbulbilisim.com.tr/microsoft-surface-pro-3-i5-256-gb-tablet-pc-fiyati,117161.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/microsoft-surface-pro-3-i5-128-gb-tablet-pc-fiyati,117156.html

İstanbul bilişim muhteşem fiyatlarla getirmiş İ5 li modelleri. Ücretsiz kargo hemde :)

• Yüzbaşı
    710 Mesaj
    quote:

Arkadaşlar cihazın dokunmatik kalemine alternatif model tavsiyesi olan varmı ? yada en azından hangi sistemi kullandığını söyleyebilecek ? öğrendiğim kadarıyla bluethoot sistemi değil galiba

Yukarıda bir model tavsiye etmiş arkadaşlar. Bluetooth olmaz zaten de manyetiktir olsa olsa. Hem böylelikle pil ihtiyacı hasıl olmaz. Tıpkı S pen ve Hp Tx 2000 serisinde olduğu gibi. 5 yıldır kullandığım Hp tx2550tr bu şekilde mesela.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: marancı

quote:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/microsoft-surface-pro-3-i5-256-gb-tablet-pc-fiyati,117161.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/microsoft-surface-pro-3-i5-128-gb-tablet-pc-fiyati,117156.html

İstanbul bilişim muhteşem fiyatlarla getirmiş İ5 li modelleri. Ücretsiz kargo hemde :)

Amerika'dan getirseler keşke.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    997 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: marancı

quote:

kaç? :D 4k....

|
    |

• Yüzbaşı
    710 Mesaj
    Amerikadan getirtme imkânınız olsa hangi modeli tercih edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marancı -- 30 Haziran 2014; 0:58:27 >
    |
    |
    Merhaba,

Hazırda böyle bir başlık varken farklı bir başlık açmak istemedim.

Bir kaç ay önce aldığım fakat asla firma kaynaklı olmayan, ürün kaynaklı yaşadığım sorunlar nedeni ile konuşa konuşa İstanbul Bilişim ile aram kısa sürede gayet iyi bir seviyeye geldi. (Aslında bahsettiğim ürün Asus'un Taichi 21 modeli ve onunla ilgili de bol görselli bir başlık açıp, merak giderecek kadar bilgi vermekte istiyorum, fırsat bulabilirsem.)

Daha önce o kadar olumsuz yorum okuduğum yer bana mı özel bu kadar iyi diye düşünmedim bile değil, ne yalan diyim.
    Hatta samimiyetimiz o kadar ilerledi ki PC ürün müdürü Nihat beyin ricası ile Surface Pro 3 ün çıkış haberini bloglarına ben yazıp gönderdim ve sağolsunlar onlarda yayınladı.

Ve yine Nihat bey sayesinde bugün stoklarına giren Surface Pro 3 ü yakından inceleme ve 4-5 saat kadar kullanma şansım oldu ki 3 tane de ürün sattım inceleyen müşterilere :)
    Kendime henüz almadım ama sanırım i7 li ürünü beklemeyip yarın dayanamayıp alacağım.

Öncelikle ürün ince ve çok şık olmuş. Özellikle 12 inç ekranlı gibi durmuyor :)
    Daha önce teknoloji merakım nedeni ile Samsung Note 12.2 pro da kullanmış biri olarak ikisini yan yana koysak Surface Pro 3 sanki 10 inç gibi bile durabilir.
    Kalemi muazzam olmuş.
    Samsung'un NOte serisi çıktığı günden beri başka bir telefon kullanmamıştım ve her ürünüm kalemli olsun isterdim ki SPen in özelliklerini neredeyse geçerek One Note uygulaması ile
    Microsoft gerçekten başarılı bir işe imza atmış.

Klavye'nin ağırlığı 250 gram ise benim ağırlık sensörlerim bozulmuş sanırım çünkü klavye bana çok hafif geldi ki, Surface Pro 3 ile uyumu ve bütünlüğü inanılmaz hoşuma gitti.
    Daha ürün bugün geldiği için henüz klavyede Türkçe harfler yoktu ve sanırım yarın o işlemide tamamlayacaklardı ama el alışkanlığı ile zorlanmadan hızlı ve klavye tuş basım süresinde lag yaşamadan
    yazdım.

Ürünün kurulumu sonrası aklımda kaldığı kadarı ile yaklaşık 40 a yakın yeni güncelleme yaptı cihaz ki ilk Surface Pro 3 çıktığı zaman kullanıcıların genel memnuniyeti harici kullananların geri bildirimlerinde olduğu söylenen 2 sorun vardı.
    Birincisi wifi çekim gücü, ikincisi pil idi.

Ben güncellemeleri yapmadan önce de wifi de bir çekim gücü düşüklüğü görmedim ama pil süresini zaten sürekli şarj ederek kullandığım için test etme şansımda olmadı o anda.
    Ancak ısınma var mı derseniz, şarj giriş kısmının olduğu bölge kullanım sırasında biraz ısınma vardı.
    Tamamen mobil olarak kullanmadığım içinde günlük hayatta kucakta veya elde iken ısınma durumu ne olur şu anda yorum yapmam doğru olmaz.

Ekran inanılmaz bir netlik ve keyif veriyor bu arada.
    Çözünürlülüğün full HD den de yüksek olmasına rağmen, ekranda herşeyi net görüp okuyabildim ki parmakla kontrol hassasiyeti de hali hazırda kullandığım
    Asus Taichi 21 den çok daha iyi geldi bana.

Asus Taichi'yi de kalemle ONe NOte ile kullanıyordum ama Surface Pro 3 de yazmak çok daha keyifli geldi bana.
    Sanki kalem ekranda yağ gibi akıyor diyebilirim rahatlıkla :)

Aklıma ilk gelenler bunlar.

Sanırım i7 yi bekleyemeden yarın gidip alacağım da benim de aklıma takılan bir şey var...

i5 ile i7 arasında kaldım ki i7 li olanlar ortalama 20 Ağustos veya biraz daha fazla bir süre sonra gelecekmiş İstanbul Bilişim'e öğrendiğim kadarı ile.

Aralarında kaldığım ürünler;
    256GB/Intel i5 version:
    4th generation Intel Core i5-4300U 2.90 GHz with Intel HD Graphics 4400

256GB/Intel i7 version:
    4th generation Intel Core i7-4650U 3.30 GHz with Intel HD Graphics 5000

i5 ve i7 li modellerin sadece 2 farkı var...
    i5 de HD 4400 ekran kartı ve işlemci 4300U - 2.90 ghz
    i7 de HD 5000 ekran kartı ve işlemci 4650U - 3.30 ghz

Tabi fiyat olarakta her iki cihaz arasında fiyat farkıda az değil :(

Aslında yapacağım işlemler günlük hayatta ki, nette gezmek, office uygulaması, internet download manager ile film ve dizi indirmek ve bunları varsa rar larından hızlıca çıkarmak, çok fazla olmasa da arada bir photoshop ve tek becerebildiğim ve olmazsa olmazım da xbox oyun kolu ile PC de Fifa 14 keyfi (Aslında PES sever biri olarak, Asus Taichi'm kaldırmayınca Fifa'ya döndüm ve çok da sevdim.Ama PES 2014 ü kaldırmayan bu tarz ürünler, Fifa 15 i de kaldırmayacak diye düşünüyorum :) )

Yarın karar verebilirsem ne ala...

Sürç-i lisan ettiysem affola.

Saygılarımla...

Ve bol bol fotoğraf...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 23 Temmuz 2014; 4:02:23 >
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,390
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.