Şimdi Ara

Micro USB'den şarj olan pil 'Smartoools AA2 ve AA4 inceleme'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 26
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 42 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 76
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 26
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gun (1 mesaj) Speed-Step (1 mesaj) interwap (1 mesaj) WoXeD (1 mesaj) GoldPunch (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (4 mesaj) (17 mesaj) (3 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Micro USB'den şarj olan pil 'Smartoools AA2 ve AA4 inceleme'
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7912 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Smarttoools AA serisi Micro USB'den şarj olan kalem pilleri bu videoda sizler için değerlendirdik. 

|
    |
  • 110 ma ile şarj oluyormuş. Kendi sitesinde 8.5 saatte şarj olur diyor. Kapasite de az onun yerine usbden şarj edilen bir kalem pil şarj istasyonu yapsaymış daha iyiymiş ki zaten piyasada var. Bu arada usb 2.0 500 ma, usb 3.0 portu da 900 ma güç verir hatırlatayım. Bu tip şeyleri katlanabilir güneş paneliyle doldurmak lazım. Bir köyde 4-5 aylığına öğretmenlik yapmıştım sözleşmeli olarak. Tüm öğretmenler prizden şarj ediyordu telefonlarını nasılsa devlet ödüyor diye. Bende de katlanabilir güneş paneli var pencerenin önüne koyuyordum 2 saatte dolduruyordu o bitince de harici bataryamı dolduruyorum. Halen de evde kullanmaktayım.
    BİM de satılan ALKALİN piller piyasada en iyi F/P ürünü. Yıllardır kullanırım. Şarjlı pilleri kullanmaktan vaz geçtim. Kendi kendine tükenmesinden sıkıntı geldi.
    Kusura bakmayın da "Nasıl olsa elektriği devlet ödüyor hocam telefonu okulun prizinden şarj edin gitsin!" diyen öğretmenle, doğudaki nasıl olsa ben ödemiyorum parasını deyip elektrik çalan kişi iyi niyetli ama devletin elektriğini kullanmayayım diyerek telefonunu güneş paneliyle şarj eden ben kötü niyetliyim öyle mi? Bunları savunmanız da sizin nasıl bir insan olduğunuzu anlatıyor. Gerçi ülkemizde bir hırsız sevgisi var doğru.
  • Yüzbaşı
    282 Mesaj
    ne gereksiz bir pildir bu pilin fiziki olarak 3/1 ini işgal etmiş ama kapasitenin 3/2 sinden feragat etmişler
    |
    |
  • Binbaşı
    1332 Mesaj
    110 ma ile şarj oluyormuş. Kendi sitesinde 8.5 saatte şarj olur diyor. Kapasite de az onun yerine usbden şarj edilen bir kalem pil şarj istasyonu yapsaymış daha iyiymiş ki zaten piyasada var. Bu arada usb 2.0 500 ma, usb 3.0 portu da 900 ma güç verir hatırlatayım. Bu tip şeyleri katlanabilir güneş paneliyle doldurmak lazım. Bir köyde 4-5 aylığına öğretmenlik yapmıştım sözleşmeli olarak. Tüm öğretmenler prizden şarj ediyordu telefonlarını nasılsa devlet ödüyor diye. Bende de katlanabilir güneş paneli var pencerenin önüne koyuyordum 2 saatte dolduruyordu o bitince de harici bataryamı dolduruyorum. Halen de evde kullanmaktayım.
  • Yarbay
    5214 Mesaj
    Standart AA ve AAA kalem piller 1.5V. Pilin üzerinde çıkış voltajı 1.2V yazıyor. Buda çok çok can sıkıcı. Kapasiteden daha çok can sıkıcı. Çünkü bazı cihazlar belli voltajın altında direk kapandığı için pil halen dolu iken cihazınız kapanıyor.
    Bu konuda 1.5V çıkış veren li-on pilleri tercih edin derim.
  • Yüzbaşı
    489 Mesaj
    Pilin dışındaki kaplama kalitesiz duruyor. Sanki kenardan kalkacakmış gibi.
    |
    |
    Birkaç ay önce gittim Mediamarkt'tan GP'nin ReCyko 2700 mah pilinden aldım. Kutuda 4 adet 2700 mah pil ve aynı anda 4 adet pili dolduran doldurma adaptörü çıktı. Adaptör usb kablo ile çalışıyor. İster telefon adaptörü isterseniz de pc'nin usb portunu kullanın. 4 adet pil 8-9 saatte tam olarak doluyor. Bu saçma sapan pillere ihtiyaç yok. Fiyat olarak da 65 TL'ye almıştım.
  • Onbaşı
    37 Mesaj
    Bu tarz videolar görmeyi daha çok istiyorum. Kısa, net ve anlaşılır.
    |
    |
  • Binbaşı
    1641 Mesaj
    Geri kalmış type c çıktı artık.
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    28264 Mesaj
    Yeni nesil Ni-mh pre-charged piller candır.
    |
    |
    || AMD Ryzen 9 3900X 4.250Ghz@1.296v || Gigabyte X570 Aorus Elite Anakart || Asus RTX 2060 ROG STRIX OC || Samsung 860 EVO 1 TB Solid State Drive || Crucial Ballistix Sport LT 16GB 3000MHZ @ 3800MHZ/16-19-16-36 RAM || Corsair Enthusiast 850W PSU || Corsair H100i RGB Platinum Sıvı Soğutma Kiti || Cougar Conquer Kasa || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Z5500 5+1 Ses Sistemi || Roccat Kone XTD Gaming Mouse || Sony Playstation VR || Samsung 65Q70R 65" 4K HDR QLED TV || TP-LINK Deco M9 Plus Tri-Band Mesh Sistemi || Apple iPad Pro 12.9'' 128 GB Wi-Fi ve Apple Pencil || DJI Mavic Air 2 Fly More Combo Drone || Apple Macbook Pro 16'' (2019) Intel Core i9 9880H / 32 GB RAM / 1TB SSD / Radeon Pro 5500M 8 GB
  • Yarbay
    11277 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CaSsErDoDo

Birkaç ay önce gittim Mediamarkt'tan GP'nin ReCyko 2700 mah pilinden aldım. Kutuda 4 adet 2700 mah pil ve aynı anda 4 adet pili dolduran doldurma adaptörü çıktı. Adaptör usb kablo ile çalışıyor. İster telefon adaptörü isterseniz de pc'nin usb portunu kullanın. 4 adet pil 8-9 saatte tam olarak doluyor. Bu saçma sapan pillere ihtiyaç yok. Fiyat olarak da 65 TL'ye almıştım.

Bende duracell 2500 mAh şarjlı pil seti aldım 4 pil şarj ediyor aleti direk prize takılıyor çok memnunum bluetooth mouse’um ve xbox 360 gamepadi’imde kullanıyorum. Bunların dışında BİM’de satılan kalem pilide tavsiye ederim fiyatına göre çok iyi piller

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: interwap

Standart AA ve AAA kalem piller 1.5V. Pilin üzerinde çıkış voltajı 1.2V yazıyor. Buda çok çok can sıkıcı. Kapasiteden daha çok can sıkıcı. Çünkü bazı cihazlar belli voltajın altında direk kapandığı için pil halen dolu iken cihazınız kapanıyor.
    Bu konuda 1.5V çıkış veren li-on pilleri tercih edin derim.

Hocam o en düşük çalışma gerilimi. 1.2 Volt’a düştüğü zaman pilin sağlıklı akım sağlayamayacağı seviye oluyor. Tam dolu haldeyken muhtemelen 1.6 veya 1.5 volt oluyor.

Telefonunuz pili gibi düşünün boş halde 3.7 volttur. En dolu vaziyette 4.2 veya 4.3 volttur.

|
    |
    Bence çok güzel bir ürün, kapasitesi düşük kalmış, fakat ileride kapasitenin artacağını düşünüyorum. İlk ürün için bence yeterli. Bu kapasite ile belki tam olarak işimi görmez fakat kalem pil ile çalışan fotoğraf makinem için aşırı pratik bir ürün olacağa benziyor. Kablo konusuna çok takılmışsınız ama ürünün amacını düşündüğümüzde, amaç pratiklikse bence yeterli bir kabloya sahip. Fotoğraf makinemin küçücük kılıfının bir kenarına bu ufacık kabloyu sıkıştırıp istediğim yere gidebilirim mesela.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    686 Mesaj
    Eklemeyi unutmuşum, microUSB değil de Type C olaymış iyiymiş. microUSB mi kaldı..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    334 Mesaj

BİM de satılan ALKALİN piller piyasada en iyi F/P ürünü. Yıllardır kullanırım. Şarjlı pilleri kullanmaktan vaz geçtim. Kendi kendine tükenmesinden sıkıntı geldi.
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1894 Mesaj

Zaten Charger lar 1.2 olur genelde.
    |
    |
    interwap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1672 Mesaj
    İnceleme için teşekkürler. Pil konusu geçmişken Murat Bey'in bu videosunu atmazsam olmaz, izlemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_y_k_u_t -- 26 Kasım 2018; 1:13:25 >

Kusura bakmayın da telefonu sarj ettiği için diğer öğretmenleri bu tür bir itham alrına alıp kendini yüceltmek biraz garip olmuş. Dünya şey yazmışsınız ama amacınız bozuk. Öğretmen arkadaşlar bedava olduğu için telefon mu sarj ediyorlar bu mu yani tüm olay.
    |
    |
    profecco kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11277 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: daytone1

Evet hocam en iyisi yoksa evde en az 10 tane şarjlı daha olurdu. Saatlere koyuyorum 1 sene dayanıyor. Bim’den severek aldığım tek ürün o piller.

|
    |
    Bence bu tip şeylerle uğraşacaklarına, yenilenebilir enerji eklentilerine sahip şarj cihazlarına odaklanmaları lazım. Evet, sıkıntılı bir süreç ama bu tür mobil pillerin artık ana kaynaktan şarj edilmemeleri gerekir. Dünyanın elektrik enerjisi üretme maliyetleri artıyor ve hala konvansiyonel üretimden yararlanılıyor.
    Dolayısı ile bu tür küçük kaynakların ana kaynaklardan bağımsız hale gelmesi gerekiyor.
    |
    |
  • Binbaşı
    1654 Mesaj
    düşünce güzel.ama kapasite ve en önemlisi şarj süresi en büyük sıkıntı.eğer ikili set olarak satılacksa 2. pil 1. pile yüzeyden bir soketle eklenebilir ve kapsite biraz daha yüksek tutulabilirdi.tekli kulanımı engelesede 2li kulanımda biraz daha kapsite iyi olabilirdi.şu haliyle elde kaln m-usb soketleri satma çabası olarak duryor
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Bitcoin
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.