Şimdi Ara

MetroNet 10 Mbps'e Kadar Limitsiz 47 TL [BPL Sistemli] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
2
Favori
19.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar bu ay sonunda TTNet sözleşmem bitiyor.BPL internete geçmek istiyorum.En büyük sebebim AKK olmaması ve 10 mbit upload olması.Torrent kullanıcı olduğum için upload'da önemli.AKK zaten hepimizin başının belası.
    Fakat benim sıkıntım BPL interneti test etmek istiyorum , bu interneti bağlatınca ne kadar hız alıcam.Çünkü bazı evlerde hız düşük olabiliyormuş , 24 ay sözleşme yapıp ta pişman olmak var sonuçta.Bunu nasıl test edebiliriz?Firmaya denemek istediğimi söylesem , böyle bir şey mümkün mü acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Arkadaşlar bu ay sonunda TTNet sözleşmem bitiyor.BPL internete geçmek istiyorum.En büyük sebebim AKK olmaması ve 10 mbit upload olması.Torrent kullanıcı olduğum için upload'da önemli.AKK zaten hepimizin başının belası.
    Fakat benim sıkıntım BPL interneti test etmek istiyorum , bu interneti bağlatınca ne kadar hız alıcam.Çünkü bazı evlerde hız düşük olabiliyormuş , 24 ay sözleşme yapıp ta pişman olmak var sonuçta.Bunu nasıl test edebiliriz?Firmaya denemek istediğimi söylesem , böyle bir şey mümkün mü acaba?

torrent için sorun yaşamasınız, sebebi de; meronet kullanım yoğun olan saatlerde rezalettir, ayrıca ping süresi çok yüksektir, siteye ilk erişim süresi de uzundur. Fakat bağlantı sağlandıktan sonra ve yoğun olmayan saatlerdeyseniz (24:00 - 10:00 arası gibi) hiç sorun olmadan torrent download yapılabilir.

Fakat iş özellikle hafta sonunda ve 19:00-23:00 saatleri arasında web gezintisi yapmaya gelirse vay halinize. Bunun yanında bazı zamanlarda güncelleme yapılıyor bahanesiyle 2-3 gün internetiniz olmayabilir. Ve bu bahsettiğim sorunların tamamı da sizin elektrik şebekenizden ve sizin bilgisayarınızdan kaynaklanır...

Bu arada, siz 49 TL den taahhütle abone olursunuz, hemen ertesi gün yeni fiyatlar 39 TL'ye iner, fakat siz taahhüt gereği 49 TL ye 24 ay devam edersiniz...

tercih sizin...

• quote:

Orijinalden alıntı: fbuyukbalkan

quote:

Arkadaşlar bu ay sonunda TTNet sözleşmem bitiyor.BPL internete geçmek istiyorum.En büyük sebebim AKK olmaması ve 10 mbit upload olması.Torrent kullanıcı olduğum için upload'da önemli.AKK zaten hepimizin başının belası.

torrent için sorun yaşamasınız, sebebi de; meronet kullanım yoğun olan saatlerde rezalettir, ayrıca ping süresi çok yüksektir, siteye ilk erişim süresi de uzundur. Fakat bağlantı sağlandıktan sonra ve yoğun olmayan saatlerdeyseniz (24:00 - 10:00 arası gibi) hiç sorun olmadan torrent download yapılabilir.

Fakat iş özellikle hafta sonunda ve 19:00-23:00 saatleri arasında web gezintisi yapmaya gelirse vay halinize. Bunun yanında bazı zamanlarda güncelleme yapılıyor bahanesiyle 2-3 gün internetiniz olmayabilir. Ve bu bahsettiğim sorunların tamamı da sizin elektrik şebekenizden ve sizin bilgisayarınızdan kaynaklanır...

Bu arada, siz 49 TL den taahhütle abone olursunuz, hemen ertesi gün yeni fiyatlar 39 TL'ye iner, fakat siz taahhüt gereği 49 TL ye 24 ay devam edersiniz...

tercih sizin...

Yani TTnet'e mahkumüz.Kötünün iyisi durumunda TTnet.Adamlar hiç değilse 8mbit diyor 8mbit hız veriyor.10 mbit download , upload veremiyorsa işim olmaz.

• quote:

Yani TTnet'e mahkumüz.Kötünün iyisi durumunda TTnet.Adamlar hiç değilse 8mbit diyor 8mbit hız veriyor.10 mbit download , upload veremiyorsa işim olmaz.

metronet düşünürseiz, bulunduğunuz bölgede kullananlardan mutlaka yorumlar alın, ayrıca binada başka kullanan varsa o da çok etkiliyor. onun haricinde bence büyük risk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbuyukbalkan

quote:

metronet düşünürseiz, bulunduğunuz bölgede kullananlardan mutlaka yorumlar alın, ayrıca binada başka kullanan varsa o da çok etkiliyor. onun haricinde bence büyük risk.

Binada kullanan yok , civarda kullanan varsa da bulamam , tek tek herkese sormam lazım.Deneme paketi gibi bir şey lazım bana.
  • 7 gün deneme süresi veriyorlar zaten. Ben abone olduğumda(5 Mbit idi) ilk 7 gün 20 Mbitleri gördüm. Bu süreç 15-20 gün sürdü. Gayet memnundum. Ama ne olduysa 21. gün oldu. Bağlantı kesildi. 2-3 gün doğru dürüst bağlanamadım. Müşteri hizmetlerine bile 15-20 arama sonucunda ve toplamda belki 90-100 dakika bekleme süresinden sonra erişebilmiştim. Eriştikten sonra da malum tüm hatalardan bizden kaynaklanıyordu. O gün bugündür metronet'e abone olduğum güne ....
    Yalnız haklarını yememek lazım, birkaç aydır müşteri hizmetlerine erişim eskiye nazaran daha kolaylaştı. yine arada 1-2 günlük kesintiler oldu. hafta sonu sıkıntıları zaman zaman oluyor. ama total olarak bakıldığında eskiye nazaran daha iyi hale geldi diyebilirim. En son görüşmemizde kesintilerin olduğunu ve bu sürecin 2-3 günü bulduğunu söyleyip, faturayı neden sürekli tam 30 günlük kestiklerini sormuştum. Onlar da kendi sistemlerinde sadece 2 günlük kesinti olduğunu (yani kabul ediyorlar, oysa görüşmelerde sorun benim binamda idi), bu sürenin de faturamdan düşüleceğini söylediler. Üzerinden 2 ay geçti hala daha faturadan düşülecek :)...

• Bizim binadan metronet var mıdır? Nereden bilebilirim? Henüz TTnet altyapısı yok.
  • ben de bunu alacaktım fakat metronet superonline a satılmış yaw

upload 10 du bunda
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.