Şimdi Ara

Metro Exodus (2019) [ANA KONU] (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.776
Cevap
16
Favori
96.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı yerde değiliz. Benim yer farklı.

Metro Exodus (2019) [ANA KONU] Metro Exodus (2019) [ANA KONU]

Haritada işaretli yerin olduğu yere gidiyorum. Tepe var oraya çıkış bulamadım. Mağara var bir tane oradan ulaşırım diye girdim mağaraya ama bölge bir grafiksel hata oluştu. Çıktım girdim düzelmedi.

Dizüstü Pc oynuyorum o sebeple işlemci ve ekran kartı sıcaklığı yüksek diye düşünmeyin. Normal de 80 çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 16 Şubat 2019; 23:48:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Aynı yerde değiliz. Benim yer farklı.

Haritada işaretli yerin olduğu yere gidiyorum. Tepe var oraya çıkış bulamadım. Mağara var bir tane oradan ulaşırım diye girdim mağaraya ama bölge bir grafiksel hata oluştu. Çıktım girdim düzelmedi.

Dizüstü Pc oynuyorum o sebeple işlemci ve ekran kartı sıcaklığı yüksek diye düşünmeyin. Normal de 80 çıkıyor
    dostum tamamen aynı yerdeyiz, ikinci haritada paylaştığım yere git.

senin gittiğin yere bende gittim. orası da bir mağaranın içi aynı şekilde bende öyle bozuk, modellenmemiş yerle karşılaştım.

başka yerlerde vakit harcama, dinle sen beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 16 Şubat 2019; 23:49:13 >

• Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Anladım. Dediğinizi deneyim bir. 89 TL den almayıp 309 TL verenlerden olsam cidden sinir olur hatta firmaya söverdim. Böyle bir oyunda olmaması gereken bir hata bu
  • quote:

Anladım. Dediğinizi deneyim bir. 89 TL den almayıp 309 TL verenlerden olsam cidden sinir olur hatta firmaya söverdim. Böyle bir oyunda olmaması gereken bir hata bu
    Katılıyorum, 89 TL üzerini kesinlikle hak etmeyen bir yapım. Hatta ileri gideceğim AAA falan değil bu oyun, AA kapasitesinde bir oyun.

Ciddi sıkıntıları var bu oyunun özellikle yapay zeka evlere şenlik, az önce Damir diye biri ile göreve girdim (oyunun verdiği yan karakter yardımcı yapay zeka) zaten mermi sıkıntısı çekiyorum savaştığım süre boyunca hiç bir şey yapmadı, zar zor öldürdüm düşmanları. Düşmanları öldürdükten sonra oyun otomatik save aldı Damir adlı arkadaş hareket etmeye başladı bide party şimdi başlıyor gibisinden bir şey dedi sıfatını sevdiğim.

Çok iyi olabilecek oyun bariz hataların görmezden gelinmesi yüzünden sınıfta kalıyor. Daha detaylı bir yazıyı oyun bitince yazarım fırsat bulursam.

Dediğin yere gittim ve haritayı teslim ettim. Umarım ileri bölümlerde tekrar harita bug sorunu olmaz. Neredeyse 7-8 ay kadar önce ön siparişe açılmış bir oyunda ilerleyişi etkileyen bug sorunu yaşanması cidden çok tuhaf. Böyle bir hatayı nasıl fark etmemişler hayret
  • quote:

Dediğin yere gittim ve haritayı teslim ettim. Umarım ileri bölümlerde tekrar harita bug sorunu olmaz. Neredeyse 7-8 ay kadar önce ön siparişe açılmış bir oyunda ilerleyişi etkileyen bug sorunu yaşanması cidden çok tuhaf. Böyle bir hatayı nasıl fark etmemişler hayret
    Sende onayladığına göre %100 Bug diyorum artık.

Oyun sanki yapılmış ve hiç kontrol edilmemiş gibi duruyor. RTX On-Off kasmaktan fırsat gelmedi zannedersem.

• Henüz alıp oynama şansım olmadı ilk oyunlardaki gibi karanlık kasvetli nükleer metro havası yokmu oyunda ? Gördüğüm hep açıklan vs gibi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Henüz alıp oynama şansım olmadı ilk oyunlardaki gibi karanlık kasvetli nükleer metro havası yokmu oyunda ? Gördüğüm hep açıklan vs gibi ?
    Bazı görevler yer altı veya başka kapalı ortamlarda geçiyor. İlk oyundaki havayı alıyorsunuz o ortamlarda ama oyun %80 açık alanda geçiyor.

Bu arada arkadaşlar bu oyun ilk oyunun devamı mı yoksa öncesini mi anlatıyor çözemedim. İlk oyunda bizim yer aldığımız tarafa ait üste gidiyoruz bu oyunda ve başka birilerine ait. O görev bana sanki ilk oyunun öncesini oynuyoruz hissi verdi nedense. İlk oyun sonunda yanlışım yoksa bizim karakteri oğlu olmuştu ama bu oyunda göremedim ben çocuğunu.

• Çöl haritaya geldim ve fps ciddi manada düşüyor. Oyunu bu kısmına kadar hiç bir problem yoktu, üzdü. Bende 1060 var.
  • Mediumda bile 1060 6gb ile akıcı oynayamıyorum. Daha 1.5 saatte de 2 tane komik bug geldi.

RTX paralarını keşke tester'lara verip düzgün çıkarsalardı şunu. 5 kişiye oynattılar herhalde test diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shupusbu

Çöl haritaya geldim ve fps ciddi manada düşüyor. Oyunu bu kısmına kadar hiç bir problem yoktu, üzdü. Bende 1060 var.
    Direkt 11 mi Direkt 12 mi ayarınız. Direkt 12 ise 11 alın derim. Azda olsa fps düzelme oluyor ama arada bazı yerlerde yine ciddi düşüyor ama ilerledikçe fps düşüşleri azalıyor. Çöl haritasının başlarında fps düşüşü var.

Oyunun satışları başladıktan sonra 6-7 ay gibi zamanları varken anlaşılan RTX sevdalarından olsa gerek yapımcı bazı konularda oyunu tam hazır hale getirememiş.
  • Oyun teknik olarak çok sayıda hata barındırıyor.Bu nedenle oyundaki hatalar düzeltilinceye kadar ilk bir saatini oynayıp bıraktım.Oyunun Steam sürümüde güncel değil Epic Store'daki sürümü daha güncelken Steam sürümü ilk gün yamasını almasına rağmen daha eski bir versiyonu gösteriyor.Oyundaki gerek oynanış gereksede teknik sorunları Steam'de bir başlık altında toplanarak belirtiliyor.Tüm sorunlar aşağıdaki linkte;

https://steamcommunity.com/app/412020/discussions/0/3658515990045811621/

İlgili başlıkta görüldüğü üzere rapor edilen çok sayıda hata barındırıyor.Ertelenmesine rağmen çıkış sürümünde teknik olarak hata sayısının çokluğuda dikkat çekiyor.Oyun 2033 ve Last Light yapımlarında kullanılan 4A Engine ile gelişitirildi ve hali hazırda optimizasyon konusunda sorunlu olan bu motora DX12 ve Ray Trace eklentileri oyunun stabil çalışmasınıda etkilemiş görünüyor.Rapor edilen sorunların bir çoğu bunlarla ilgili ve bu nedenle oyunun güncellemelerle iyileştirilmesi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 17 Şubat 2019; 1:38:3 >

• evet oyun çöl kısımlarında 10 FPS kadar daha düşüş yaşıyor yer yer.

ya bide bunu söylemesem olmaz. çatıştığımız düşmanlardan düşen çantaları toplama tuşunu "E" olarak ayarlamışlar. aynı zamanda yerden düşmanın silahını alma tuşu da "E Basılı tutma"
    Seri seri çantaları toplarken arada defalarca silah değiştirdim bu yüzden. hangi akla hizmet yerden bir şey toplama seçeneğini aynı tuşunun uzun - kısa basma şeklinde iki farklı kombinasyonuna atarsın ki?

ben gerçekten çok umutluydum Metro Exodus için, A4 Games bunca zaman ne yaptı anlamak güç.

bir çok farklı oyunla uğraşan bir şirkette değil, ellerindeki tek marka Metro serisi. uzun sayılabilecek geliştirme süresi sonunda ortaya çıkan oyun bu olmamalıydı, keşke biraz ertelenseydi ve bu tip teknik hataları görmeseydik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 17 Şubat 2019; 2:23:46 >
  • Metro Exodus (2019) [ANA KONU]
    Metro Exodus (2019) [ANA KONU]

Oyun zaten 2 sefer mi ne ertelendi. Bu ertelenip güncellenerek sunulmuş hali. Daha fazla ertelense emin ol şuan bu oyunu açan bazı bilgisayarlar hiç açamazdı. Yapımcılar bir oyunu çok fazla erteleyince sistem ihtiyaçlarını da değiştiriyorlar. Son yapılan erteleme benim kişisel düşünceme göre RTX denen olay yüzünden yapıldı. RTX göre yapmamışlardı oyunu ve o kartlar çıkacak diye sonradan oyuna eklediklerini ve bununda sistem ihtiyaçlarını değiştirdiğini düşünüyorum.

Şuan adı aklıma gelmedi ama eski yıllarda bir oyun vardı. Benim masaüstü bilgisayarımda çalışacaktı ama bir kaç defa ertelendi ve çıktığında ekran kartım desteklemiyordu.
  • çölde geçen bölümde fırtına zamanı 30lara düşmesi dışında bir sorun yaşamadım ben, 9 saat boyunca açık kaldığında 1 kere bile crash yemedim. yukarıda ki map problemi de olmadı.
  • 4/4 işlemci ve rx 570 580 ile test eden var mı? 8 gb ram yetiyor mu ?
  • Nvidia yeni sürücü yayınlamış sanırım. Ayın 13 de bir onu kurayım. Ama ben daha gecen gün yeni güncellemiştim. Bu aralar sık sık güncelleme çıkarmaya başladılar. Oyuna bakalım bir faydası olacak mı görelim.
  • Yılın en kötü port´u Metro Exodus olacak sanırım.
    Normal ayarlarda gtx 1070le bile sabit 60 fps alınmıyor. Üstelik nvidia ile anlaşmalı bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BooMANx -- 17 Şubat 2019; 12:6:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BooMANx

Yılın en kötü port´u Metro Exodus olacak sanırım.
    Normal ayarlarda gtx 1070le bile sabit 60 fps alınmıyor. Üstelik nvidia ile anlaşmalı bir oyun.
    Üstelik nvidia ile anlaşmalı bir oyun demişsiniz ya işte oyunun optimizesinin kötü olmasının sebebi de zaten o anlaşma.

Nvidia ile anlaşarak çıkarılan tüm oyunlarda port kötü oluyor. Şunu bilin bir oyun Nvidia ile anlaşılarak yapılıyorsa o oyunun optimizesi mutlaka problemlidir. Nvidia destekli çıkan oyunlarda bu tür sorunların olma sebebinin Nvidia yeni çıkaracağı kartları daha fazla satabilsin diye kasıtlı yapıldığına inanan çok fazla insan var.

Bunu ya yapımcı firmalar yapıyor veya Nvidia kasıtlı olarak bazı oyunlarda sorun çıkaracak sürücü yayınlıyor.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.