Şimdi Ara

Mersin Vif Turizmle Başıma Gelenler.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
6.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • has'ın araçları şanslı kaçak mazot yalıyolar hatay'dan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: topaz42

Yalnız şu da var. Otobüsçülük sektörünün beli ÖTV den dolayı zaten bükülmüş durumda. Zararına taşımacılık yapan firmalar var. Yoldan yolcu toplamadığı halde ayakta kalamıyacak durumda olan firmalar var. Zaten yakıt yüzünden beli bükülmüş olan firmalar seferden gelen araçlarını periyodik bakımlara alamıyorlar. Ya da baktırabilseler bile ya çıkma parça kullanıyorlar, ya da tam tamir olmamış otobüsü tekrar sefere koymak zorunda kalıyorlar. Aksaklıklar bu yüzden oluyor.

eğer böyle uyduruk hizmet vermeye devam ederlerse ötv de binsin sırtlarına başka şeyde ama yolcu binmesin arabalarına bu ne saçma şey e iyi ozaman vergisi olmasın diye at arabasıyla taşıyak milleti kardeşim hakkıyla yapamıyosan bi yazı asarsın bu işletme kapanmıştır diye olur biter ne saçma sen insan taşıyosun ne yük nede hayvan

• quote:

Orjinalden alıntı: karasimsek06

quote:

Yalnız şu da var. Otobüsçülük sektörünün beli ÖTV den dolayı zaten bükülmüş durumda. Zararına taşımacılık yapan firmalar var. Yoldan yolcu toplamadığı halde ayakta kalamıyacak durumda olan firmalar var. Zaten yakıt yüzünden beli bükülmüş olan firmalar seferden gelen araçlarını periyodik bakımlara alamıyorlar. Ya da baktırabilseler bile ya çıkma parça kullanıyorlar, ya da tam tamir olmamış otobüsü tekrar sefere koymak zorunda kalıyorlar. Aksaklıklar bu yüzden oluyor.

eğer böyle uyduruk hizmet vermeye devam ederlerse ötv de binsin sırtlarına başka şeyde ama yolcu binmesin arabalarına bu ne saçma şey e iyi ozaman vergisi olmasın diye at arabasıyla taşıyak milleti kardeşim hakkıyla yapamıyosan bi yazı asarsın bu işletme kapanmıştır diye olur biter ne saçma sen insan taşıyosun ne yük nede hayvan

Ya ne kadar anlayışsızsın yaa. ÖTV uygulandığı için bu hale geldiler zaten. Uçak yakıtından ÖTV kaldırıldı. Uçaklarla rekabet edemez duruma geldiler. Uçak şirketleri otobüs fiyatına yolcu taşımaya başladılar. Otobüs yakıtından da ÖTV kalksın bakalım. Görürüm ben o zaman uçakları.

Kapısına kilit vursun diyorsun. Bahsettiğin adamlar sen daha kundakta meme emerken bu işi yapıyorlardı. İşletmelerini kapatırlarsa ne yapacaklar. Hırsızlık mı.

Allah Allah yaaa. Tamam. Sen binme. Git uçağa bin o zaman. Git trene bin. Vapura bin. Ben aksayan hizmetleriyle bile son otobüs kalana kadar otobüslere binmeye devam edecem.

• quote:

quote:

quote:

Ya ne kadar anlayışsızsın yaa. ÖTV uygulandığı için bu hale geldiler zaten. Uçak yakıtından ÖTV kaldırıldı. Uçaklarla rekabet edemez duruma geldiler. Uçak şirketleri otobüs fiyatına yolcu taşımaya başladılar. Otobüs yakıtından da ÖTV kalksın bakalım. Görürüm ben o zaman uçakları.

Kapısına kilit vursun diyorsun. Bahsettiğin adamlar sen daha kundakta meme emerken bu işi yapıyorlardı. İşletmelerini kapatırlarsa ne yapacaklar. Hırsızlık mı.

Allah Allah yaaa. Tamam. Sen binme. Git uçağa bin o zaman. Git trene bin. Vapura bin. Ben aksayan hizmetleriyle bile son otobüs kalana kadar otobüslere binmeye devam edecem.

kardeşim ben kundaktan çıkalı 35 sene oldu demekki bunlar 35 sene geride kalmışlar kendi ağzınla söylüyon ne alakası var ben kundaktayken bu işi yapmalarıyla kardeşim hakkıyla yapabiliyormusun yapamıyormusun yolcun senden şikayetçimi değilmi onu söyle sen bana geç bu ticaret ağızlarını tamam ötv fazla olabilir buda yanlış ama bu ötv bitek sizemi o kaliteli hizmet verenler lere yomu bu ötv bunun arkasına saklanmayı bırakın eğer bu işi ötv yaptı diyosan ozaman o savunduğun şirketlerin içinde kaç kişi tayyibe oy vermiş onu sor çünkü son seçimde türkiyeden her iki kişiden biri akp ye oy verdi

bu bahaneler belli düzeyde haklı ama yanlış sen veremiyorsan kaliteli hizmet ozaman bunu ya başından söyle yani bilet satana kadar olmasın insanlığınız yada tekrar söylüyorum akapat şirketi ötv si olmayan bi iş tut kendine

• quote:

quote:

quote:

ikincisi uçakların ucuzlaması kötü bir şeymi otobüsle yanı fiyata kadar inseler güzel olmazmı gitçeğin yere en kaliyteli ve en hızlı şekilde gitmek kötümü çağa ayak uyduramazsan işte böyle bu çarklar işte seni böyle dışarı atar keşke her ile otobüs fiyatında uçak olsa da millet rahat etse biraz kendi cebinizi düşüneceğinize milletin rahatını refahını huzurunu düşünün

• Ben kendi cebimi düşünmüyorum. Ben otobüsçü değilim. Otobüsçü akrabamda yok. Kendi cebimi düşünseydim memlekete 50 YTL verip gitmek yerine trene 22-25 YTL verip giderdim. Ben sadece yüzeysel düşünmenize kızdım. Uçaklarla otobüsler aynı şartlarda rekabet etmiyorlar. Ulaştırma bakanı herkesi uçağa bindirecem diye maliye bakanı ile görüşüp uçak ve gemi yakıtlarından ÖTV yi kaldırttı. Güya uçak bileti ucuzladı. Öyle mi. Kendinizi kandırın siz. İstanbul-Konya uçak bileti 169 YTL ile 238 YTL arasında değişiyor. Bu mu ucuz bilet.

Otobüs sahipleri diyor ki: ÖTV bizden de alınmasın. %30-%40 daha ucuz paraya yolcu taşırız diyorlar. Veya en son model otobüslerle yolcu taşırız diyorlar. Bugün memleketin en ucra köşesine bile otobüs giderken uçakların gidebildiği yer sınırlı. Kaç tane şehirde havaalanı var. Otobüsçülük gelecekte de lazım bize.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ikincisi uçakların ucuzlaması kötü bir şeymi otobüsle yanı fiyata kadar inseler güzel olmazmı gitçeğin yere en kaliyteli ve en hızlı şekilde gitmek kötümü çağa ayak uyduramazsan işte böyle bu çarklar işte seni böyle dışarı atar keşke her ile otobüs fiyatında uçak olsa da millet rahat etse biraz kendi cebinizi düşüneceğinize milletin rahatını refahını huzurunu düşünün

bu yazyıy tekrar okursan ben orda keşke lafını kullanıyorum bizde biliyoruz uçağın şu anda daha pahalı olduğunu bi kere uçakla rekabeti unatacaksın çünkü biri hava biri kara taşıtı gittikleri yol farklı zamanla uçak tab iki otobüsün yerini alacak bence uçağın ucuzlması çok hoş halkın binebilme seviyesine bu şekilde yavaş yvaş incek tabiki bizim memleketin daha uçak gitmeyen yerleri var ama işte gelişmesi lazım ve geliştiğindede bu otobüs işi azalacak ALLAHINI seversen şu firmalara bir bak aklına geleln firma kuruyor es ses tatlıses cart curt bir sürü uyduruk firma ee sen kendi içinde otobüsçü olarak yani ekmek teknenin namusunu koruycan herkes bu işi yaparsa böyle olur. Kar düşer ötv biner

İkincisi avrupa ülkelerini lütfen incele bu kadar lüks otobüsün bulunduğu kaç tane var yani adamlar ulaşım mantığı ne ona bir bak. Konunu asıl başlığı olan yani müşterinin mağdur edilmesi işi olduğundan MÜŞTERİ HERZAMAN HAKLIDIR heleki sen adamı transit minübüsle yolluyosan DİBİNE KADAR HAKLIDIR.

• Yazdıklarımı okumuyorsunuz. Hala aynı şeyleri söylüyorsunuz. Ben otobüsçü değilimmmmmmmm. Otobüsüm yokkkkkkkkkkk. Otobüsçü akrabam da yokkkkk. Ulaştırma bakanı benim verdiğim vergi ile haksızlık yapıyor. Otobüslere ÖTV var. Uçaklara yok. Gemilere yok. Tükürürüm ben böyle uygulamanın içine. Yarın benim gibi otobüsle seyahati seven bir ulaştırma bakanımız olursa, uçaklara ÖTV yi tekrar uygularsa havayolu şirketleri ne halt edecek. Görürüz o zaman. Şu anda bile 230-250 YTL olan İstanbul-Antalya uçağı o zaman 350 olur da biner misiniz bakalım. Yine otobüslere düşersiniz. İndirimse herkese indirim. Ya da Ulaştırma bakanı Uçaklara ÖTV koysun. O kadar çok istiyorsa cebinden para versin uçaklara. Benim paramı çalmasın. Helal etmiyorum kesinlikle.
  • quote:

Ben kendi cebimi düşünmüyorum. Ben otobüsçü değilim. Otobüsçü akrabamda yok. Kendi cebimi düşünseydim memlekete 50 YTL verip gitmek yerine trene 22-25 YTL verip giderdim. Ben sadece yüzeysel düşünmenize kızdım. Uçaklarla otobüsler aynı şartlarda rekabet etmiyorlar. Ulaştırma bakanı herkesi uçağa bindirecem diye maliye bakanı ile görüşüp uçak ve gemi yakıtlarından ÖTV yi kaldırttı. Güya uçak bileti ucuzladı. Öyle mi. Kendinizi kandırın siz. İstanbul-Konya uçak bileti 169 YTL ile 238 YTL arasında değişiyor. Bu mu ucuz bilet.

Otobüs sahipleri diyor ki: ÖTV bizden de alınmasın. %30-%40 daha ucuz paraya yolcu taşırız diyorlar. Veya en son model otobüslerle yolcu taşırız diyorlar. Bugün memleketin en ucra köşesine bile otobüs giderken uçakların gidebildiği yer sınırlı. Kaç tane şehirde havaalanı var. Otobüsçülük gelecekte de lazım bize.

Şimdi ötv kalkarsa otobüscüler dahamı ucuza götürürüz diyorlar.Kusura bakmayın ama bizim millet fırsatçı ve aç gözlü.Bunu yapmazlar.En basit örnek geçtiğimiz aylarda gıda maddelerindeki kdv'yi %10 düşürdüler değilmi?Fiyatlara neden yansımadı?Ekmek gene aynı fiyat.Kebaplar,bisküvi,çikolata vs.....

• herşey ulaştırma bakanında bitiyoda..
  • quote:

Orjinalden alıntı: showcu33

herşey ulaştırma bakanında bitiyoda..

Ewt..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhancem

Sayın Platinium
    peki bu firmalar zarar ediyorsa neden çalışmakta ısrar ediyorlar?Çalışıyorlarsa demekki kazanıyorlar.Sizde kazanıyorsunuz ki çalışıyorsunuz.Kazanmasanız çalışırmısınız yada para kazanacak başka bir işmi ararsınız?

Kardeş sen evine ekmek götürebilmek için 20 saat kesintisiz direksiyon sallayan adam gördünmü ? Ben gördüm. Yahu ben sizleri anlayamıyorum.Sizin istediğiniz 35 liralık mesafedeki otobüs bileti 5 lira olsun. Açık büfe ikram olsun. Konforlu olsun. Ben bu sektörde hostluk yapıyorum. Olaylar hiçte dışarıdan bakıldığı gibi yürümez. Sen otobüs 20 dakika geç kaldı diye homurdanırsın , o adam seni sağ salim gideceğin yere ulaştırmak için bardak bardak kahve içer. Sırf senin gibi kendini bilmezler arkasından laf etsin diye. Biraz empati kurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

quote:

Ağzı olan konuşuyor. Alt tarafı 20 dakika otobüs sizi bekletir , adı uyduruk hizmet olur. Bak kardeş ben Türkiye ' nin büyük firmalarının birinde hostluk yapıyorum. Yani az çok işlerin nasıl yürüdüğünü bilirim. Adamlar senin ağız kokunu çekmeye meraklı oldukları için bu işi yapmıyorlar. Mecburdurlar...Onca borçlarla kredilerle aldıkları otobüsü öyle istedikleri zaman bakıma sokmazlar.SOKAMAZLAR. Çünkü ottan b..tan vergi alan devlet maalesef bu ayrıntıları düşünemiyor.

• konu tamamen fake sıkayetinı ettıysen iş bıtmıstır nıye burda konu açıp firmayı kotuleyıp adamların ekmeklerıyle oynuyosun..
  • ilhancem İ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Merhaba İlhan Bey. Ben Vif Yetkililerinden olarak sorunuzu aydınlatmak isterim. Biz diğer firmalar gibi her yolcuya ayrı bilet kesmeyiz fiyattan ve kaliteden taviz verilmez hiçbir şekilde her yolcu bizim için eşit yakınlıktadır. 10 TL indirim yapılmıyor fakat Rahat Huzurlu Kaliteli bir şekilde yolculuk ediyorsunuz bu tartışılmaz. Otobüs arıza verebilir yaptırırsın 1 saat sonra yeniden yapabilir. Kamil Koç her zaman arıza yapıyor şimdi kamil koçu kötülemek mi lazım onun büyüklüğünü mü sorgulayalım ? Bunlar basit şeylerdir Ayrıca Mersin Vif Yazahanesini ne zaman ararsanız arayın 24 Saat yetkili birine ulaşabilirsiniz ve Sizi kırmadan istekleriniz yerine getirilmeye çalışır Otobüs bozulur mu ? Bozulmaz demişsiniz bunu neye dayanarak garanti veriyorsunuz sonuçta kul yapımı 1 km sonra tekrar bozulabilir. En ilginç yani Mersin Vifte 44 kişilik araba nasıl geliyor anlamadım 46 veya 54 lük olur arabalar, yani ben bu yazınızı firma kötülemekten başka hiçbir sebebe dayanarak yazdıgınıza inanmıyorum tercih sizindir saygı duyarım ama firma reklamı yapmakta size yakıştıramadım iyi günler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mersin Vif -- 18 Mayıs 2016; 11:59:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mersin Vif

Öncelikle Merhaba İlhan Bey. Ben Vif Yetkililerinden olarak sorunuzu aydınlatmak isterim. Biz diğer firmalar gibi her yolcuya ayrı bilet kesmeyiz fiyattan ve kaliteden taviz verilmez hiçbir şekilde her yolcu bizim için eşit yakınlıktadır. 10 TL indirim yapılmıyor fakat Rahat Huzurlu Kaliteli bir şekilde yolculuk ediyorsunuz bu tartışılmaz. Otobüs arıza verebilir yaptırırsın 1 saat sonra yeniden yapabilir. Kamil Koç her zaman arıza yapıyor şimdi kamil koçu kötülemek mi lazım onun büyüklüğünü mü sorgulayalım ? Bunlar basit şeylerdir Ayrıca Mersin Vif Yazahanesini ne zaman ararsanız arayın 24 Saat yetkili birine ulaşabilirsiniz ve Sizi kırmadan istekleriniz yerine getirilmeye çalışır Otobüs bozulur mu ? Bozulmaz demişsiniz bunu neye dayanarak garanti veriyorsunuz sonuçta kul yapımı 1 km sonra tekrar bozulabilir. En ilginç yani Mersin Vifte 44 kişilik araba nasıl geliyor anlamadım 46 veya 54 lük olur arabalar, yani ben bu yazınızı firma kötülemekten başka hiçbir sebebe dayanarak yazdıgınıza inanmıyorum tercih sizindir saygı duyarım ama firma reklamı yapmakta size yakıştıramadım iyi günler dilerim...

Kardeşim adam 2008 de açmış konuyu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• PoloClassic75 kullanıcısına yanıt
    8 sene sonra cevaplamaları bile ilgili olduklarını gösterir. Otobüsü beğenmeyen, az paraya uçak konforu bekleyen zatlar gitsinler. Uçağa binsinler. Ama unutmasınlar. Uçak her yere gitmez. Yine otobüse muhtaç kalacaklar. Uçak 2 saat rötar yapınca sesleri çıkmaz. Otobüs 10 dakika gecikince ortalığı ayağa kaldırırlar. Kimseyi aynı anda memnun da edemezsiniz haa. Ona da şahit oldum. Ciddiyim. Aha firma ismi de veriyorum.

KONTUR. Transit geçmesi gereken otobüs Çifteler ilçesine 1 km girdi. Genç bir bayan yolcuyu çantası ile indirdi. Kavşaktan U dönüşü yapıp tekrar anayola çıktı. Kadını bekleyen yolcu teşekkür etti. Otobüsteki başka bir yolcu şikayetçi oldu. Neden transit gitmemişiz. Neden Çifteler'e girmişiz. Biletini transit diye almış. İşe geç kalırsa şikayet edecekmiş. vs. vs. vs.

Bayana göre KONTUR en iyi firma oldu. Şikayetçi yolcuya göre en berbat firma. Değerlendirmeyi siz yapın artık.

Kimsenin kimseye tahammülü kalmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 18 Mayıs 2016; 13:27:58 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.